My Life with Master aneb Můj život s Pánem

Diskuzní sekce věnovaná konkrétním RPG hrám, příručkám a produktům, jako jsou třeba Dračí Doupě, Fate nebo třeba Dungeons and Dragons.
Conlai
Správce rozbitých snů; Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Conlai » 2. 5. 2007, 21:04

Pokusím se vyrobit zápis, ale momentálně jsem poněkud mimo. Czege (autor MLWM) si u mě ale zase šplhnul. Jsem momentálně poněkud "vyhořelý" a tak jsem chvíli zvažoval, jestli mám vůbec na tu inkriminovanou událost chodit. Nakonec ale zvítězil smysl pro povinnost ( 8) ) a byl jsem mile překvapen hráči i hrou.
Na MLWM mě fascinuje, že je tak jednoduchá a přitom tak chytrá. Totiž, že za jednoduchostí zřejmě stojí celkem dost přemýšlení a ladění. Po prvních zásecích s tvorbou postav vše jelo velmi hladce a pravidla nejenže nestála v cestě (heh), ale také hru příjemně hnala kupředu.

Bajo
Malý princ; Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo » 3. 5. 2007, 13:10

Vytvořil jsem prostor pro zápis ze hry: link
Metagame - Blog o stolních RPG: historie, teorie, indies, oldies...
Oblíbené hry: Old DnD/retro clones, Over the Edge, VtM, Střepy snů, Polaris
Hraju: Advanced Dungeons and Dragons 1E, Labyrinth Lord
Hraješ? Anotuj! $:)

Raven

Příspěvek od Raven » 21. 5. 2007, 14:29

Vánoce už sice byly, ale proč Markuse nepotěšit...

Právě se pomalu /ale jistě/ chystám masterovat MLwM
a moc se na to těším.
R
"Make BDSM, not war, sister."

Bajo
Malý princ; Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo » 21. 5. 2007, 16:26

Raven píše:Vánoce už sice byly, ale proč Markuse nepotěšit...

Právě se pomalu /ale jistě/ chystám masterovat MLwM
a moc se na to těším.
R
Doufam ze bude zapis, nebo aspon nejake shrnuti.

Sirien
Pragmatik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirien » 21. 5. 2007, 17:13

Raven a její posluhovači terorizovali celé Fórum SPAMem, ale nakonec Jeojetiho láska k příspěvku s pointou přerostla jeho lásku k Paní a on ji nahackoval comp a spálil procesor?
Kostka, http://www.d20.cz
- překlady her (DnD, Fate a další)
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí
- skupinové sekce s rozsáhlou podporou
...a mnohé další.

Překlady Fate: Překlad Fate 4e Core, Překlad FAE: Fate Accelerated, DnD 5e: Dungeons and Dragons 5e

Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 23. 5. 2007, 09:32

Raven, držím palce, ať to vyjde!
Bylo by super, kdyby se ti po hře podařilo napsat a poslat nějaký zápis nebo shrnutí - něco krátkého, třeba jen na jednu stránku. Moc by mě zajímalo, jak vám to šlo, jestli hra běžela hladce, nebo jestli něco skřípalo. Vzhledem k tvému literárnímu nasazení by to neměl být problém, co říkáš? :wink: Díky.

Raven

Příspěvek od Raven » 23. 5. 2007, 13:50

Myslím, že už teď můžu hrdinně prohlásit, že to bude jistě velice hlasitě skřípat...
Ale herní zápis se určitě pokusím pořídit (nebo mohla někoho donutit, aby to udělal za mě, že? :wink: ),
pokud ve mně nepřevládne názor, že perverze by měla zůstat světu raději neodhalena...

Faskal

Příspěvek od Faskal » 23. 5. 2007, 13:56

Skvěle, také se těším na zápis.
Přeji hodně štěstí Raven

Hm, jak by jsi určitě řekla: Perverze není nikdy dost...
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II.

Raven

Příspěvek od Raven » 23. 5. 2007, 14:08

A je snad??

Abych v tom zapisování nebyla sama...
z jistých zdrojů vím (havrani jsou dnes extrémně upovídaní), že Faskal si též brzo zamasteruje My Life with Master,
takže do zdejšího panoptika jistě přibude další zápis.
(milujeme psané texty...)
R

Faskal

Příspěvek od Faskal » 23. 5. 2007, 14:10

Raven: Ano, netřeba to zatajovat

Markusi, děkuju za tip na bodrou hru...
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II.

Ardie

Příspěvek od Ardie » 26. 5. 2007, 01:28

Hoj, měl bych dotaz - nebylo by možné dát alespoň několik stránek ukázky z pravidel MLwM? Ne, že bych Vám nevěřil, ale po přečtení úžasného zápisu z hraní MLwM od Marcuse zvažuji si to koupit, ale nerad bych byl poté zklamaný například úrovní pravidel. Již jsem byl na paypalu kvůli objednání, ale poté jsem si všiml, že to má textu tak na 20 A4ek a to mě značně znervóznilo - už například Fate mi přichází až příliš osekaný a tohle je ještě méně:(
Dyžtak mi můžete část poslat na ardie[at]ardie[dot]cz, nebo ardalith[at]seznam[dot]cz

Bajo
Malý princ; Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo » 26. 5. 2007, 09:26

Není to moc pravidlová hra ve smyslu, že by tam byly pravidla na všechno. Herní mechanismy jsou opravdu velmi jednoduché, tekže textu opravdu není moc třeba. Ale neřekl bych, že tam nic nechybí. Hrá řeší jen věci, které jsou pro daný typ příběhu důležité.
Nevím jestli máš představu jak hra probíhá nebo jestli tě navdnadil jen zápis. Nicméně pokud ne, upozorňuji že se jedná o velmi neobvyklí přístup ke hře, na který asi není většina hráčů zvyklých. Fate je oproti tomu slabej čajíček.

Jinak doporučuji spíše než shánět kus pravidel se někdo nachomítnouk a nechat si to ukázat. O hře ti to řekne asi mnohem více.

Ardie

Příspěvek od Ardie » 26. 5. 2007, 11:12

Vždyť ten zápis imho hru vystihuje velmi dobře, je podrobný, vysvětluje i herní mechanismy(hody, tvorbu postav a příběhu), takže si myslím, že zkušenější hráč si udělá o hře aslušný dojem. Jen mi zarazil počet stránek - skoro mě přijde, jako bych si mohl říci - k čemu mi pravidla budou, vždyť tu hlavní myšlenku - Pána - si mohu udělat již sám a pravidla téměř nejsou nutná, stačí se držet daných herních mechanismů.
No nechat si to ukázat asi nepřipadá v úvahu, přecijen nejsem členem fan základny v Čechách a z hlediska stolních RPG hraji se stálou skupinou již od svého dětství a tak nějak jiné lidi nevyhledávám.
Bohatě mě stačí komunita larpařů :D
No nic, prostě to koupím, těch pár korun je celkem fuk.
Jen bych měl dotaz na Markuse - bylo by možné sehnat od Tebe ten překlad? Mám ve skupině pár lidí, kteří si podle mě angličtinou nejsou úplně jistí a velmi by jim to pomohlo...

Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 28. 5. 2007, 15:16

Zdravím! Díky za zájem.

Vytvořil jsem kapitolku k nahlédnutí - je to 1. kapitola překladu, originál vypadá úplně stejně. Ke stažení tady. Zapřísáhnul jsem se, že překlad na web nikdy neumístím (stojí to jen dvě stovky, proboha!), nicméně sample určitě neuškodí. Celá kniha má pak 64 stran.

Překlad ti neposkytnu, protože ho chceme s autorem umístit na jeho stránky. Problém je, že to strašně trvá, než něco dohodneme. Paul Czege je očividně ještě horší sklerotik než já a komunikace s ním je peklo - když mu třikrát napíšu, tak on konečně jednou (a s patřičnými omluvami) odpoví. Zatím jsme skončili u toho, že ano, umístí překlad na stránky. Teď už to stojí a padá jen na tom, kdy se mi zase podaří vydobýt si jeho pozornost.

Na otázku, zda koupit, nebo ne, odpovídám: rozhodně koupit. Nejde ani tak o to, že je to moje oblíbená hra. Jde spíš o to, že bez pravidel si to skutečně nezahraješ. Ačkoliv recenze je dosti výstižná, to nejdůležitější v ní nenajdeš - herní mechaniky 8) MLwM je unikátní svou (a) prací ze scénami a (b) využitím herních statistik. Pracuje s nimi úplně jinak než jiné hry a těžko bys to vymýšlel z hlavy. Teoreticky se ty mechaniky dají vydedukovat z mého zápisu, ale klobouk dolů, jestli se ti to povede. (přesný popis mechanik ani není ani v tom zápisu)

Ale jestli se prostě jen ptáš, jestli to za ty dvě stovky stojí: rozhodně ano.

Ardie

Příspěvek od Ardie » 28. 5. 2007, 22:38

Díky za info, zítra to obědnávám přes paypal... Jen mě celkem zaráží, že mi nemůžeš poskytnout ten překlad. Opravdu by se nešlo domluvit? Několika lidem u mě by to velmi pomohlo. Ale když jinak nedáš, tak to lámat přes koleno nebudu, agličtiny znalých je většina, tak si nějak poradím.
Pokud by sis to rozmyslel(jestliže chápu dobře, tak stejně jej někdy v budoucnu autor uveřejní), tak mi napiš PMku - jediný důvod nezaslání překladu vidím v "přemluvení" ke koupi originálu. Pokud jej budu mít koupený, nevidím v tom problém(poslal bych třeba screen nebo tak :D )
Ale jak říkám, nutit Tě nechci...Alespoň ti mladší uvidí, že angličtina je "životně důležitá" :D :D :D

Odpovědět

Zpět na „Hry, systémy, světy“