My Life with Master aneb Můj život s Pánem

Diskuzní sekce věnovaná konkrétním RPG hrám, příručkám a produktům, jako jsou třeba Dračí Doupě, Fate nebo třeba Dungeons and Dragons.
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Kontaktovat uživatele:

My Life with Master aneb Můj život s Pánem

Příspěvek od Markus » 14. 5. 2006, 00:40

My Life with Master
(anotace)
Obrázek

Diskuze ke hře My Life with Master, česky Můj život s Pánem, v níž postavy hrají služebníky zlého Pána, jemuž musí sloužit.

:arrow? Recenze
:arrow? Ilustrační zápis - Můj život s pastorem Williamem
:arrow? Český překlad
:arrow? Článek s radami do hry
Naposledy upravil(a) Markus dne 8. 7. 2007, 18:19, celkem upraveno 4 x.

PardGalen

Příspěvek od PardGalen » 4. 11. 2007, 18:39

Mel bych jednu malou otazecku.

Pri remize je scena necim prerusena, znamena to tedy, ze postava nedostane zadny bod sebenenavisti/lasky/unavy?

V pravidlech jsem nic nenasel a podle meho by to tak asi byt melo, ale nevim jestli treba nahodou neco neuniklo.

Bajo
Malý princ; Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo » 4. 11. 2007, 18:44

Pokud vim, tak ano. Aspon jsme to tak vzdy hrali.
Metagame - Blog o stolních RPG: historie, teorie, indies, oldies...
Oblíbené hry: Old DnD/retro clones, Over the Edge, VtM, Střepy snů, Polaris, Apocalypse World
Hraju: Advanced Dungeons and Dragons 1E, Labyrinth Lord
Hraješ? Napiš recenzi! $:)

Markus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 5. 11. 2007, 11:09

Řekl jsi to naprosto správně, při remíze se scéna přeruší a postava nedostane žádné body k ničemu. Máš pravdu, že v pravidlech by to mělo být, a není. Uvažuji, že bych udělal neoficiální errata a doplnil to aspoň do překladu :think:

Jestli mohu být tak smělý a ptát se... už jsi to hrál? Nebo zatím jen četl? Co si o té hře myslíš?

PardGalen

Příspěvek od PardGalen » 6. 11. 2007, 17:53

Hral, i kdyz to je mozna trochu silne slovo, protoze casu bylo malo, prostredi take ne zrovna vyhovujici a na muj vkus bylo pet sluzebniku prilis, takze to nebylo uplne ono, ani jsme to nestihli dohrat, ale snazil jsem se.

Jinak to ale bylo zajimave. Krome jedne divciny, ktera to hrala s tebou Markusi :D , to jinak nikdo neznal a podle ohlasu se jim to docela libilo. Bylo to neco jineho nez co hrali doposud. Me osobne se MlwM hodne libi uz od doby kdy se tu o nem zacalo mluvit. Rozhodne to planuji hrat i dal pokud budou hraci.

jonka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jonka » 14. 10. 2008, 11:17

Paul Czege dává pár rad k tomu jak hrát MLwM, speciálně scény. Tady je fragment.
Paul Czege píše:As gamemaster, don't frame scenes directly to an obvious conflict very often. Enjoy describing the location and the situation. Enjoy playing and characterizing the Master. Enjoy playing and characterizing the NPCs. Create scenes with more than one NPC in them (more than just the Master, more than just the Connection) when you can. It makes scenes more substantial. As player, enjoy inhabiting your minion. Enjoy developing him or her through play. Give yourselves some time to experience the scene and the characters before you bring things to a conflict. And don't negotiate conflict outcomes before you roll. Simply establish what the minion is trying to do before you roll, and then in keeping with the result of the roll, collaborate and roleplay an outcome.
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná

Markus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 14. 10. 2008, 12:06

Jonko, úplně skvělý a zásadní odkaz. Zdá se, že hra byla zamýšlena úplně jinak, než jak jsem ji pochopil (a nejsem v tom tak úplně sám). Osobně jsem právě taky začínal s pevnými scénami pevného typu, které vždy natvrdo směřovaly ke konfliktu - potom střih, kdo je další na řadě? Teprv poslední dobou se "pokouším" trochu to rozvolnit, ale některé návyky se konkrétně v MLwM ruší těžko. Těším se na připravované Acts of Evil (mimochodem, dosud jsem o tom neslyšel), třeba mě to taky přeučí.

Nicméně takhle to holt dopadá, když autor nenapíše do pravidel, jakým stylem se má hra pojmout. To je právě největší slabina MLwM - musíš si hodně domyslet, což zákonitě vede k tomu, že převezmeš návyky a techniky z jiných her. Jediným vodítkem v MLwM je příklad hraní na konci a ten právě svádí k tomu "nesprávnému" stylu.

Každopádně díky za odkaz.

Markus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 27. 11. 2008, 15:46

Italové vydali svůj překlad My Life with Master. A teď se posaďte a podívejte se, jak to vypadá...

Obrázek

Kromě tohoto paperbacku vyšla ještě Deluxe verze v dřevěných deskách:
Obrázek

No a kdyby se vás někdo někdy ptal, co je největší RPG na světě, pak je to samozřejmě taky My Life with Mater. Tedy, pardon... La mia Vita col Padrone!

Obrázek

(Za odkazy děkuji Conlaiovi)

Corvus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Corvus » 27. 11. 2008, 15:47

velmi sa mi to paci!
There's nothing in the universe cold steel won't cut.

On eternal hold: d20 Warheart

Markus
Kontaktovat uživatele:

Re: My Life with Master aneb Můj život s Pánem

Příspěvek od Markus » 17. 12. 2008, 22:13

Erric v komentáři u anotace píše:Na hře mi vadí jedna věc - staví na principu stříhání scén, kdy v jedné scéně hraje vždy jen jeden hráč plus vypravěč - a zároveň hra příliš nevysvětluje, jak tímto způsobem hrát, s jakými problémy se hráči mohou potýkat a obecně jim v tomto moc nepomáhá. To považuji za zásadní vrásku na jinak pěkně hladkém těle zámecké paní, která se právě vykoupala v krvi panen.
Tohle jsem si sám dlouhou dobu myslel a nejspíš to máš ze hraní se mnou - v pravidlech není nic takového vysloveně napsáno (byť příklad v závěru k tomu svádí). Jonka o pár příspěvků výš poslal odkaz na tenhle článek od autora, kdy vysvětluje, že byl špatně pochopen a že on sám to tak nehraje. Což samozřejmě nijak Erricovu výtku nevyvrací, jen ji to překrucuje na: "autor měl lépe vysvětlit, jak se to sakra hraje".

Jinak já jsem po několik hrách sám (ten článek jsem četl až teď, co ho Jonka poslal) dospěl k závěru, že striktní oddělování scén působí příliš násilně. Teď to prostě nechávám jen tak plynout, většinou jsou postavy sice oddělené, ale nejednou za hru se potkají, spolupracují, soupeří, dostávají společný příkaz, atd. Je to tak mnohem dynamičtější.

Úplně zezačátku jsem hrával tak, že jsem po hráčích chtěl, aby si před samotnou scénou vybrali, o jaký typ scény má jít. To byla taky blbost a připište si ji na seznam mystifikací od Markuse. Teď to dělám tak, že postava prostě něco dělá a až dojde na konflikt, vybereme typ hodu ("zlotřilost" je taková "catch-all" škatulka).

Erric
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Erric » 17. 12. 2008, 23:42

Markus: Nene, ta hra je tak vazne strukturovana. Mas tam vylozene napsane, ze sluzebnik dostane ukol, resi ho, vyhodnocuje a pak dostane dalsi sluzebnik dalsi ukol. Sice tam nejsou striktne oddelene sceny, ale rozhodne jsou tam popsane oddelene ty ukoly. A ano, ve vysledku je opravdu podstatne, ze at tak ci tak, neni tam nikde vysvetlene, jak takovou hru vest.

jonka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jonka » 18. 12. 2008, 15:19

Mě se líbilo jak to hrál s náma Markus na slezině.
Ono to podle mě jde hrát oběma způsoby, tzn buď lepit obsah na systém nebo naopak. Oba dva způsoby mají své úskalí. Když lepíš příběh na systém tak musíš zdolávat úskalí toho, že každá scéna by měla mít hodnotný obsah, aby to nebylo jenom o "nucené scéně" a někdy to asi ne moc vyjde. V druhém případě bys neměl nikdy sklouznout ke "klasice" nebo freeformu, protože pak si neužiješ ten systém jak to rámuje. Ideální cestu vidím někde v alchymii obojího někde uprostřed, aneb jak to bylo na slezině. Je pravda, že v pravidlech to je popsané aby se to hrálo jen tím prvním způsobem.

Odpovědět

Zpět na „Hry, systémy, světy“