Obecný pokec o herních systémech

Diskuzní sekce věnovaná konkrétním RPG hrám, příručkám a produktům.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Obecný pokec o herních systémech

Příspěvek od Dalcor »

Tento pokec by mohl sloužit k takovému tomu stylu, typu slyšel jsem že existuje takový a takový systém, znáte někdo??

Aby se nemusel zakládat nový thread.

A hned začnu.

Slyšel jsem že existuje systém pro Dark Sword Trilogy +1 od dua Margaret Weiss a Tracy Hickman. Existuje? A existuje třeba Brána smrti, či Hvězda strážců???
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6292
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fritzs »

Esi je to d20 tak určitě jo $D
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecný pokec o herních systémech

Příspěvek od Bajo »

Dalcor píše:Slyšel jsem že existuje systém pro Dark Sword Trilogy +1 od dua Margaret Weiss a Tracy Hickman. Existuje? A existuje třeba Brána smrti, či Hvězda strážců???
Na nic takového jsem nenarazil. Teď jsem ještě skoušel projít pár webů a hledal na googlu a nic, takže bych řekl že asi ne. :-?


Každopádně narazil jsem při svém hledání na jiné RPG a sice Obsidian (respektive, narazil jsem na jeho reedici: Obsidian 2: The Age of Judgement), znáte ho někdo, nebo víte o něm něco bližšího?
A taky by mě zajímalo, jestli někdo už četl Riddle of Steel?
Uživatelský avatar
Jezevec
Vypravěč
Příspěvky: 694
Registrován: 3. 7. 2006, 07:26
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jezevec »

Ty jo, tady bych ten dotaz skoro zasklil. Obsidian: Age of Judgement (revised edition) mam doma. Neni to zase takovy hit systemem, ale ma to pekny setting.

V dobe, kdy jsem osobne mluvil asi hodinu primo s tvurci hry, tak jsem jeste tolik jinych cyberpunk angelic systemu neznal (ale uz jsem vedel, ze Heresy se mi libila :o). Neni to vylozene spatne, ale neni to ani vylozene dobre.

Mohu ti tu knihu pujcit, jestli chces a zvasis, jestli si ji pak chces objednat. Prodat ji urcite nechci.

Dokonce bych byl ochoten se i hecnout a udelat v tom one-shot.
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

TROS jsem cetl a hral demo, ale nemam ho k dispozici. Co te zajima?
But nobody came.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

2 Jezevec: No podívat bych se na to chtěl a one-shotu bych se taky nebránil 8) .

2 Sosi: No zajímalo by mě to celkově, ale co mě zajímá opravdu, jsou ty Spiritual Attributes (respektive jak to přenesení motivací a toho na čem ti záleží přesně funguje a jak je to vymyšlený a jak ot asi potom vypadá ve hře)
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Noo. Jak to vypada ve hre ti nereknu, pac mam kolem sebe jen

1) dracakisty ktery takovy veci jako osobnost a touhy postavy nezajimaji
2) lidi kteri si mysli ze mechaniky a RP jsou v primem protikladu
3) lidi co neprenesli pres srdce ze spiritualni atributy jsou nerealisticke
4) lidi co nemeli chut na fantasy
5) lidi co nemaji cas.

Co se tyka toho jak to funguje ... no. abych se priznal, nejsem si jisty jestli bych to popsal spravne. Ale tady http://www.theriddleofsteel.net/whatis/SA.htm je to popsano, a tady http://www.theriddleofsteel.net/whatis/reviews.htm je seznam nekolika recenzi. Myslim ze tam nejdes vsechno co muzes chtit vedet.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Příspěvek od Bifi »

OK, pozna niekto nove Burning Empires?
http://www.burningempires.com/
http://www.burningempires.com/wiki/inde ... =Main_Page

Mechanika je odvodena z Burning Wheel ale naviac priamo podporuje boj o osud planety (postavy robia strategicke rozhodnutia - napr. o budovani obrany a pod. - ktore maju nejake priame mechanicke vyjadrenie a GM naozaj hra "druhu stranu" a proti hracom). Povodne som si myslel, ze by sa to dalo upravit smerom k Warhammer 40K, ale teraz si uz nie som taky isty.

Co vy na to?

(Duna sa da hrat ako Burning Wheel plus Burning Sands: Jihad a pocul som, ze Burning Empires vychadzaju z Jihadu, napr. Infection mechanika.)

M

EDIT: Recenzia na RPG.net http://www.rpg.net/reviews/archive/12/12453.phtml
Naposledy upravil(a) Bifi dne 8. 9. 2006, 23:36, celkem upraveno 1 x.
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15028
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

Bifi píše:OK, pozna niekto nove Burning Empires?
Bohužel jsem se ještě nedostal ani k Burning Wheel. (-;
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Goran
Don Quijote
Příspěvky: 3390
Registrován: 2. 5. 2006, 12:58
Bydliště: Litoměřice/Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goran »

Sosacek píše:Noo. Jak to vypada ve hre ti nereknu, pac mam kolem sebe jen

1) dracakisty ktery takovy veci jako osobnost a touhy postavy nezajimaji
2) lidi kteri si mysli ze mechaniky a RP jsou v primem protikladu
3) lidi co neprenesli pres srdce ze spiritualni atributy jsou nerealisticke
4) lidi co nemeli chut na fantasy
5) lidi co nemaji cas.

Co se tyka toho jak to funguje ... no. abych se priznal, nejsem si jisty jestli bych to popsal spravne. Ale tady http://www.theriddleofsteel.net/whatis/SA.htm je to popsano, a tady http://www.theriddleofsteel.net/whatis/reviews.htm je seznam nekolika recenzi. Myslim ze tam nejdes vsechno co muzes chtit vedet.
Nejsem trouba, ale snažím se a s pomocí Boží se jím brzy stanu!

R.I.P.
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Goran: zda se mi to, nebo jsi k te citaci zapomel neco napsat? :)

Bifi: o burning empires nic nevim, a ani burniong sands mne moc nezajalo, ale zkoumal jsem under the serpent sun a vypada to fakt dobre (tj. jako naprosty psycho).
But nobody came.
Uživatelský avatar
Goran
Don Quijote
Příspěvky: 3390
Registrován: 2. 5. 2006, 12:58
Bydliště: Litoměřice/Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goran »

Sosáček: no jó, zapomněl. Chtěl jsem tam napsat něco v tom smyslu, že TROS vypadá dost zajímavě a jestli bude nějaký one-shot v tomto systému v pro mě přijatelném termínu, rád bych se zúčastnil.
Pamatuju si, jak jsem to napsal, ale bůhví proč to z finálního příspěvku vypadlo $x :eyecrazy: $cry$
Nejsem trouba, ale snažím se a s pomocí Boží se jím brzy stanu!

R.I.P.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Hele lidi, nevíte někdo o nějakém fakt hustém "duchařském RPG" , zajímá mě RPG, které fakt detailně popisuje jak vést horrové duchařské historky. Mám tak hrubou představu o tom, co tak existuje, ale momentálně nemám čas to vše pročítat, takže by se mi hodilo nějaké doporučení. Obecně preferuji duchařiny za "obyčejné lidi" a upřednostňuji když příběh souvisí s postavami. Ale ocením jakékoliv RPG které duchy pojímá opravdu atmosféricky (ajko třeba japonské horory) a děsivě a nebude to vyhozený čas ani peníze.

btw.: nevíte někdo něco o: Kwaidan (mám pocit že to je od vydavatele Mountain Wich, ale předpokládám, že to asi nebude RPG).
Uživatelský avatar
Allathay
Příspěvky: 295
Registrován: 29. 1. 2006, 13:15
Bydliště: Stupava / BA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Allathay »

2Q: Hm... neviem ci sa to da povazovat za plnohodnotne RPG ale mam doma GURPS Horror 3e, kde su pekne popisane vsetky mozne monstra, mozne PC i NPC, pekne pojednanie o jednotlivych hororovych castiach atd - proste pekna hororova knizka, pouzitelna aj ako rpg :)
Potom mam este Call of Cthulhu v D20, no k tomu som sa este nedostal... i ked zakladny princip tusim z rozpravania na forach :)
Text uvedeny vyssie ma sluzit ako hlboke intelektualne posolstvo, ktore chcem odovzdat vsetkym pozornym citatelom. Dufam, ze som ho vyuzil spravne...
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

2 Allathay: Ty GURPSy, je tam nějaká teorie o horroru, jak budvat atmosféru a stavět příběh, atd... jde mi o to, jestli pokud mám rád horrory a viděl jsem několik opravdu hodně dobrých, jestli to pro mě bude mít nějaký přínos?

Edit: Jde to do hloubky, nebo je to povrchnější?

Co se týče CofC, tak nějak podvědomě nemám důvěru v d20 zpracování a vsadil bych spíše na Chaosium, i když připouštím, že D20 měla celkem dobré ohlasy. Každopádně to není asi to, co momentálně hledám. Pokud tam tedy není nějaké překvapivá teoretická stať.
Zamčeno

Zpět na „Hry, systémy, světy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti