Burning Wheel

Diskuzní sekce věnovaná konkrétním RPG hrám, příručkám a produktům, jako jsou třeba Dračí Doupě, Fate nebo třeba Dungeons and Dragons.
Odpovědět
Jarilo

Re: Burning Wheel

Příspěvek od Jarilo » 13. 8. 2010, 13:12

Na konci července vyšel Adventure Burner .

XyzzY

Příspěvek od XyzzY » 13. 8. 2010, 13:26

a ja jsem si poridil novy DVD burner :D

Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 13. 8. 2010, 13:32

Pěkně. Co to umí?

Sosacek

Příspěvek od Sosacek » 13. 8. 2010, 13:32

On azbu (luke) rikal, ze adventure burner urcite nepujde pouzit s jinym systemem, a ze pokud zrovna nehrajeme BW, tak nothing to see here, move along citizen. Nevite nekdo jestli kecal nebo nekecal? Zrovna BW nehraju, ale jsem zvedavej. Ale nechci si kupovat dalsi knizku aby mi jen lezela na policce.

Jarilo

Příspěvek od Jarilo » 13. 8. 2010, 13:42

Přečetl jsem si akorát obsah =). Jsou tam nějaký ukázkově burnutý dobrodružství a pak spousta komentáře k různým aspektům tvorby...

Něco lze stáhnout na jejich wikině (konkrétně dobrodružství The Sword).

Mě zatím stačí ty dvě základní knížky, i když asi bych se neudržel, kdyby měl fantasyobchod skladem i magic a monster burner =).

Sosacek

Příspěvek od Sosacek » 13. 8. 2010, 14:04

Magic burner ruluje.

Quentin
Noob of The Round Table
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quentin » 13. 8. 2010, 14:11

sos píše:On azbu (luke) rikal, ze adventure burner urcite nepujde pouzit s jinym systemem, a ze pokud zrovna nehrajeme BW, tak nothing to see here, move along citizen. Nevite nekdo jestli kecal nebo nekecal?
Hmm, to by mě taky zajímalo.
http://2k6goblinu.blogspot.cz/

Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001

Jarilo

Příspěvek od Jarilo » 13. 8. 2010, 14:19

Moje dojmy z BW jsou zatím víc než kladné, ale ta obrovská mechanizace takřka všeho mě zatím odrazuje od použití komplet pravidel na nějaké dlouhodobější hraní, i když spoustu věcí tam Luke řeší hodně nápaditě a zajisté to má své kouzlo. Takhle se pouze inspiruji a vybírám si zajímavé aspekty systému, které se mi vysloveně hodí.

Určitě ale plánuju nějaký pořádně šťavnatý one shot nebo mini kampaň v BW odehrát.

Celkové zpracování příručky je taky super, formát je ideální na čtení v metru/buse, je to celé napsané čtivou angličtinou...prostě vzor pro jakoukoliv novou RPG hru (a myslím, že třebas Legendy nezastírající svou inspiraci právě mmj v BW půjdou podobnou cestou).

Sosacek

Příspěvek od Sosacek » 13. 8. 2010, 15:14

BW ma trosku zvlastni learning curve. Ale v momente kdy se ta hra rozjede, tak umi byt hodne moc husta (muj davny sen je zahrat si Darek se ctyrma lidma na kazdy strane co umi Fight! a Duel of Wits, protoze to musi byt strasny jatka).

Ale tech mechanik je fakt hodne, a Beliefs se neuchopuji nejsnaz.

EDIT: porad nejlepsi fantasy RPG co jsem kdy hral, a urcite v top 3 mych rpg vubec.

EDIT2: a davej pozor. muzes dopadnout jako ja, kteremu kazda hra bez BITs pripada nekompletni.

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 14. 8. 2010, 11:39

Mě zatím stačí ty dvě základní knížky, i když asi bych se neudržel, kdyby měl fantasyobchod skladem i magic a monster burner =).
Základní DVĚ? která je druhá? jsem začátečník a chtěl bych si BW zahrát tak ať vím co popř. pořídit :D
"Hraní RPG je v podstatě mírnější forma pedofilie, tak Vás zdravím - pedofilové!"
- Joachim Schmitke na srazu RPG komunity v USA (minutu před tím než byl vyveden)

Black Metal = Antihumanity, no place for political correctness

Jedna a jedna jsou slovy DVA (později nahrzeno by:

Napište úplný název první a nejznámější české hry na hrdiny, která je nepříliš zdařilou vykrádačkou nejúspějšnější rpg hry na světě (tm) (její zkratka je DrD):

aj vy redudantní židudanti

Sosacek

Příspěvek od Sosacek » 14. 8. 2010, 11:49

Mas Burning Wheel a Character Burner. v BW jsou pravidla, v CB je tvorba postavy (ktera je zaroven minihrou sama o sobe, a brilantnim popisem herniho sveta).

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 14. 8. 2010, 12:57

Tvorba postavy není součástí základních pravidel BW? Co tam teda je?
"Hraní RPG je v podstatě mírnější forma pedofilie, tak Vás zdravím - pedofilové!"
- Joachim Schmitke na srazu RPG komunity v USA (minutu před tím než byl vyveden)

Napište úplný název první a nejznámější české hry na hrdiny, která je nepříliš zdařilou vykrádačkou nejúspějšnější rpg hry na světě (tm) (její zkratka je DrD):

Aljen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aljen » 14. 8. 2010, 13:23

Poriadne crunchy pravidla na skill checky, boje fyzicke a socialne, levelovanie a dalsich x milionov veci.

ta learning curve je strasne strma a system az tak obratny nie je kym clovek fakt nevie x veci naspamat
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!

Sosacek

Příspěvek od Sosacek » 14. 8. 2010, 15:01

To jsou zakladni pravidla. Prodava se to pohromade a vsechno. Jenom jsou ve dvou knizkach, aby se v tom lip hledalo a lip se to pouzivalo, protoze pravidla pro tvorbu postavy, a pravidla pro rozsirene/takticke konflikty malokdy potrebujes najednou.

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 14. 8. 2010, 18:38

já jsem měl za to že základ je právě jediná kniha - Burning Wheel a to ostatní kolem jsou moduly (sourcebooky) navíc

Odpovědět

Zpět na „Hry, systémy, světy“