Iron Kingdoms

Diskuzní sekce věnovaná konkrétním RPG hrám, příručkám a produktům.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Iron Kingdoms

Příspěvek od Markus »

ObrázekObrázek

:arrow? Anotace v Databázi RPG
Iron Kingdoms je hra zasazená do fantasticky steampunkového světa Immoren. Jedná se o hrdinskou akční hru, ve které hráči získávají body za hrdinské skutky a potom za ně dosahují skutků ještě větších. Svět má bohatou historii a je plný zajímavých padouchů. Obsahuje systém kariér a taky výroby předmětů. Pravidla vycházejí z figurkové wargame Warmachine & Hordes.

Hra má původ v sérii starších dobrodružství a rozšiřujících příruček, které v letech 2001–2007 vycházely pod názvem Iron Kingdoms vyšly pro d20. V roce 2012 autoři vytvořili samostatnou RPG hru postavenou na hodech k6. Hra existuje ve dvou samostatně hratelných verzích – tj. dvou alternativních knihách základních pravidel:

:arrow? Iron Kingdoms Full Metal Fantasy (2012): Pravidla se soustředí na civilizace a obyvatele měst. Věnuje se špionáži a mecha robotům.
:arrow? Iron Kingdoms Unleashed (2015): Pravidla se soustředí na divočinu a kmenové kultury, které ji obývají. Věnuje se velkým stvůrám a žraním lidí.
Obě verze jsou plně kompatibilní a příručky pro jednu jsou použitelné i v druhé, proto je pro účely databáze považujeme za dvě dílčí varianty stejné hry.

Ještě později začali autoři publikovat svět Iron Kingdoms jako sérii rozšiřujících příruček pro Dungeons & Dragons 5e.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Iron Kingdoms

Příspěvek od Markus »

Děkuju Henrikovi za založení anotace pro Iron Kingdoms Unleashed!

Chtěl jsem se podívat, co to je zač, a to jsem neměl dělat, protože jsem se do toho strašně zamotal. :) Zjistil jsem, že Iron Kingdoms vyšly nejdřív jako série nějakých dobrodružství a doplňků pro d20. Potom to v roce 2012 vyšlo jako samostatná hra (postavená na k6), potom v roce 2015 vyšlo "Unleashed", což je ta samá hra, ale settingově posunutá někam ke žravým ještěrům (a zároveň plně kompatibilní s tím předchozím). A aby toho nebylo málo, začali pak pod stejným názvem vydávat doplňky pro D&D 5e. Takže je to totální bordel milionů různých příruček, které se všechny jmenují Iron Kingdoms! O-)

Když už jsem byl v tom, tak jsem se to pokusil nějak rozplést - založil jsem novou ucelenou anotaci pro Iron Kingdoms jako takové (teda pro tu samostatnou hru) a Henrikovu anotaci Unleashed jsem tomu podřadil jako "základní příručku". Tohle je výsledek. A teď už nikdo nemusíte trpět jako já, jenom abyste se v tom zorientovali.
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4711
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Re: Iron Kingdoms

Příspěvek od Joe »

Iron Kingdoms ma vždy tak trochu okrajovo zaujímali, keďže sa v nich odohráva figúrková Warmachine/Hordes. No ale keďže peňazí na figúrky je nedostatok, nikdy som sa nedostal ani do nich, ani do IKRPG.
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: Iron Kingdoms

Příspěvek od Bifi »

Ja to mám podobne ako Joe, IK som vnímal už od začiatku (nevydával to Privateer Press?), ale vela o tom neviem.
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Henrik the Little
Příspěvky: 17
Registrován: 10. 5. 2021, 12:16
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Iron Kingdoms

Příspěvek od Henrik the Little »

Kdysi jsem pořídil Adventure Kit, kde jsou jak desky s mapou, tak i figurky a jde vlastně fakt o kombo figurkovky s rpg.
Newbie DM v tréninku ve světech:
Mörk Borg & Mausritter & Hogwarts & Zapovězené Země

Amatérský sběratel pravidel, který nakonec ani nemusí použít.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15028
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Iron Kingdoms

Příspěvek od Pieta »

Já jsem to zkusil přečíst (verzi d6) a odpadl jsem někde po třiceti stranách historie světa. (: Takže pokud byste se do toho někdo chtěl pustit, doporučuju přeskočit.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6887
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Iron Kingdoms

Příspěvek od Antharon »

Svet je vyborny, aj sme odohrali jednu stredne dlhu kampan, ale hrali sme to v DnD5e
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Odpovědět

Zpět na „Hry, systémy, světy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů