Troika!

Diskuzní sekce věnovaná konkrétním RPG hrám, příručkám a produktům, jako jsou třeba Dračí Doupě, Fate nebo třeba Dungeons and Dragons.
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Troika!

Příspěvek od Markus » 12. 1. 2021, 22:11

Obrázek
:arrow? Anotace v databázi
„Dobrodružství napříč hrbatou oblohou“

Jsi kouzelník, válečník, háčkovaná sova. Hvězdným portálem na palubě zlaté bárky cestuješ se svými druhy ze sféry do sféry v donkichotských výpravách, ať už jde o prořezání Kvetoucího boha, účast na Chiliarchově hostině, vplížení se do Paláce tygrů, a nebo jen objevování nových a zajímavých kultur.

Bohatě ilustrovaná hra stojící na myšlence, že inspirace je to nejdůležitější – horečnatý svět je tak představen pouze v náznacích, útržcích a evokacích a je na hráčích si jej dotvořit. Samotná pravidla jsou krátká, mají ale několik nestandardních mechanik. Vycházejí ze známé série gamebooků Fighting Fantasy.

Původní verze hry, bez přívlastku, pochází z roku 2016. V roce 2019 vyšla nová verze s podtitulem Numinous Edition, s rozšířenými texty, novými ilustracemi a sazbou a nově i dobrodružstvím.

Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: Troika!

Příspěvek od Markus » 12. 1. 2021, 22:14

Díky za založení anotace, Selhane. Troika je něco, co mám na pomyslném reading listu, protože to vypadá fascinující. Zatím jsem viděl jenom tuhle videorecenzi, ale už na úvod mě získalo to, jak tam říká, že je o "Planescape-like setting". :)

Jo a při dohledávání drobných doplnění do anotace jsem se dozvěděl, že to není OSR DnDčkovský hack (měl jsem za to, že jo), ale používá to systém z gamebooků Fighting Fantasy! Ty jsem jako kluk dost hltal!

Jo a
Artpunková, barevná, barvitá a potrhlá sci-fantasy kdesi mezi OSR a peyotem
Co je sakra peyot? *googlí*

Selhan
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Re: Troika!

Příspěvek od Selhan » 12. 1. 2021, 22:21

Dík za založení diskuze, jsi nějaký rychlý :D a peyot je peyotl u kterého mi uteklo l.

Fighting Fantasy neznám, myslel jsem, že to má systém vlastní - dndčková d20 to rozhodně není, i když OSR principy tam ještě vidět jsou.
crawl: swimming stroke usually regarded as the fastest of the four front primary strokes.

Odpovědět

Zpět na „Hry, systémy, světy“