Hry v enginu Year Zero

Diskuzní sekce věnovaná konkrétním RPG hrám, příručkám a produktům.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Hry v enginu Year Zero

Příspěvek od Markus »

Obrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Systém poprvé představený ve hře Mutant: Year Zero a používaný v mnoha dalších hrách švédského vydavatelství Free League. Jde o poolový systém, kdy vám výška základní vlastnosti a použité dovednosti určí počet kostek, kterými házíte. Když padne aspoň jedna šestka, uspěli jste. Jedničky naopak značí zranění, poškození předmětů atd.


Souhrnná diskuze k švédským hrám od nakladatelství Free League zasazeným do engine Year Zero. Patří sem i Forbidden Realms / Zapovězené země, ale ty mají na fóru samostatnou sekci.

Hry v databázi:
:arrow? Mutant: Year Zero (2014)
:arrow? Coriolis: The Third Horizon (2016)
:arrow? Tales from the Loop (2018)
:arrow? Forbidden Lands / Zapovězené země (2018) (samostatná sekce na Fóru)
:arrow? Alien: the Roleplaying Game (2019) (samostatná diskuze)
:arrow? Things from the Flood (2019)
:arrow? Vaesen (2020)
:arrow? Twilight: 2000 (4e)(2021) (samostatná diskuze tady)
:arrow? Blade Runner RPG (2022)
:arrow? The Walking Dead Universe RPG (2023)

SRD verze enginu:
:arrow? Year Zero Engine Standard Reference Document

Neoficiální:
:arrow? Year Zero Mini (fandovský univerzální minisystém)
:!: :!: Český překlad Year Zero Mini / Rok nula mini :!: :!:
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Hry v enginu Year Zero

Příspěvek od Markus »

Chtěl jsem trochu víc popsat rodinnou historii Zapovězených zemí, tak jsem založil anotaci pro systém Year Zero a hru Mutant: Year Zero. Sepsal jsem k tomu pár úvodních informací, ale vesměs toho o těch hrách moc nevím. Vím, že Mutant byl první a často na něj slyším chválu.

K dalším hrám ze stejného systému patří Tales of the Loop, Coriolis nebo připravované Vaesen.
Uživatelský avatar
skaven
Příspěvky: 1133
Registrován: 30. 11. 2004, 16:53
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Hry v enginu Year Zero

Příspěvek od skaven »

Jen přidám informaci, že Year Zero má i SRD a že Vaesen už vyšel (leží mi tady na stole :)).
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15028
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Hry v enginu Year Zero

Příspěvek od Pieta »

Aha, takže když mám doma ve sloupečku her k přečtení Tales a Things, tak se můžu těšit, že tam budou podobné haluze, jako Jerson našel v ZZ? (:
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Hry v enginu Year Zero

Příspěvek od Markus »

To nám pak řekneš :)
Uživatelský avatar
efram
Příspěvky: 121
Registrován: 20. 2. 2002, 00:00
Bydliště: Xathal a jeho provincie

Free league

Příspěvek od efram »

Při seznamování se Zapovězenými zeměmi jsem narazil i na další produkty z tohoto "hnízda" a musím říct, že mě to zajímá čím dál víc. ten systém je dostatečně, jednoduchý a otevřený. Má někdo zkušenost (herní pokud možno, ne teoretickou) s produktem Mutant: year zero nebo Coriolis ?
Hru si užívej s nadhledem a lehkostí. Kdo řeší titěrnosti, ať stráví zbytek života v zesilovači bolesti.
Exulant před zlovůlí dětí, kteří se stanou správci čehokoliv
gnxbilz glcvpxlz cevxynqrz wr fvevra m q ubinqxb pb fihw cevfghc cbilfhwr an fgly nyr orqn wnx f avz arxqb wrqan fgrwar $-o
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Free league

Příspěvek od Markus »

Přesunul jsem eframův příspěvek z diskuzí o Zapovězených zemích sem. Eframe, teď tě odcituju, aby ti o tom vyskočila notifikace:
efram píše: 30. 3. 2021, 14:34
Uživatelský avatar
Mizy
Příspěvky: 348
Registrován: 27. 1. 2021, 10:22

Re: Hry v enginu Year Zero

Příspěvek od Mizy »

Já jen upozorním a i se rovnou zeptám. FL jde na KS 13. dubna se Symbaroum 5ed. Settingem se mi to hrozně líbí. Nevíte někdo, jestli to taky vychazí z Year Zero?

Jinak na Tales of Loop slintám už dlouho. Dokonce asi na Amazonu rozjedu seroš. :)
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2558
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Re: Hry v enginu Year Zero

Příspěvek od smrq »

Mizy píše: 30. 3. 2021, 23:23 Jinak na Tales of Loop slintám už dlouho. Dokonce asi na Amazonu rozjedu seroš. :)
K tomu je nějaký seriál? Viděl jsi to již? Nějaké pocity?
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Uživatelský avatar
Mizy
Příspěvky: 348
Registrován: 27. 1. 2021, 10:22

Re: Hry v enginu Year Zero

Příspěvek od Mizy »

smrq píše: 6. 4. 2021, 14:51K tomu je nějaký seriál? Viděl jsi to již? Nějaké pocity?

Zatím jsem viděl jen trailer, ale recenze jsou velmi kladné.


https://youtu.be/1htuNZp82Ck
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: Hry v enginu Year Zero

Příspěvek od crowen »

Symbaroum 5E verzia je uz na kickstarteri - https://www.kickstarter.com/projects/11 ... oum-for-5e

smrq- serial je celkom fajn, aj ked pre nedostatok casu som videl len par dielov, ale velmi sa mi pacili.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Hry v enginu Year Zero

Příspěvek od Markus »

U příležitosti výhodného Humble Bundle :) jsem doplnil anotaci Tales from the Loop.

Obrázek
V roce 1954 nařídila švédská vláda stavbu největšího světového částicového urychlovače. Komplex, ležící hluboko pod pastorální krajinou ostrova Mälaröarna, byl dokončen v roce 1969. Místní obyvatelé říkají tomuto technologickému zázraku The Loop – Smyčka.

V Tales of the Loop se hráči vžívají do skupiny 10–15letých dětí žijících v alternativní verzi našich 80. let. Na svých výpravách řeší záhady a setkávají se s prapodivnými stroji a tvory, kteří vznikli působením obřího částicového urychlovače. Hra obsahuje popis dvou herních prostředí, jednoho ve Švédsku, druhého v Nevadě, a má taky podrobný postup, který hráčům umožňuje přenést do herního světa jejich rodné město.

Hra používá systém Year Zero Engine založený na házením pooly šestistěnných kostek. Postavy jsou definované archetypem, základními atributy a dovednostmi, ale mají i doplňkové charakteristiky jako motivaci, pýchu, ikonický předmět a vztahy s ostatními dětmi.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Hry v enginu Year Zero

Příspěvek od Markus »

Přihodil jsem anotaci Vaesen, tak kdybyste se někdo chtěl podělit o svoje postřehy...

Obrázek
Hra zasazená do temné varianty Skandinávie v 19. století, ve které jsou bytosti z mýtů a pohádek skutečné: trollové, víly, obří, ještěři... Tito záhadní tvorové jsou běžným lidem neviditelní – vidí je jen jedinci obdaření nadpřirozeným Zrakem. Hráčské postavy jsou právě takoví badatelé. Jedna část hry se tak točí okolo poznávání nadpřirozena ve stylu „nestvůra týdne“, zatímco druhá okolo budování „základny“ – postavy jsou totiž členové učené Společnosti, právě získaly vlastní hrad Gyllencreutz a teď potřebují hrad i Společnost obnovit do někdejší slávy.

Hra používá systém Year Zero Engine a kromě běžných vlastností a dovedností jsou charakterizované i svými motivacemi, vztahy, tramatem a temným tajemstvím. Hra obsahuje i robustní pravidla pro správu domovského hradu a pobyt na něm, kdy postavy můžou na hradě trávit čas mezi herními sezeními a získávat výhody do příštího sezení (odpočinek, vybavení...) v závislosti na tom, jaké součásti hradu jsou už vybudované.

Příručka obsahuje i uvedení do Skandinávie v 19. století, která je tu prezentovaná jako země protikladů, kde na sebe naráží bohatí a chutí, město a venkov, pokrok a pověry nebo křesťani a pohani.
Jekyll
Příspěvky: 177
Registrován: 1. 3. 2019, 19:56

Re: Hry v enginu Year Zero

Příspěvek od Jekyll »

Mizy píše: 30. 3. 2021, 23:23 Já jen upozorním a i se rovnou zeptám. FL jde na KS 13. dubna se Symbaroum 5ed. Settingem se mi to hrozně líbí. Nevíte někdo, jestli to taky vychazí z Year Zero?
Nie, je to bližšie k DnD než YZE. Konflikty, skillchecky a pod. Rozhoduje d20 s tým, že treba podhodiť určitú hodnotu. Tiež platí, že game master nikdy nehádže kockami, sila útoku NPC je fixne daná.

Setting je už ale YZE podobný viac, hlavne asi forbidden lands, je to dark, grim, apokalypsa na každom rohu, vaše postavy nie sú nijakí hrdinovia, ale banda pochybných existencií.
Som Knihobôľ
Stvoril som pre Zapovězené země Lyset a Kolosovu vyhňu
Hrám: Zapovězené země/DnD 5e
Uživatelský avatar
mrakomrak
Příspěvky: 122
Registrován: 24. 10. 2020, 10:12

Re: Hry v enginu Year Zero

Příspěvek od mrakomrak »

Mám poměrně RAW a PUNK překlad OGL YZE.
Neměl by někdo zájem tomu dát nějakou podobu?
"Simplicity is the key to freeing the imagination!" Scotty ‘DM SCOTTY’ McFarland
Odpovědět

Zpět na „Hry, systémy, světy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů