[Kickstarter] Mechy, William Blake a sociálna kritika - Lancer RPG

Diskuzní sekce věnovaná konkrétním RPG hrám, příručkám a produktům, jako jsou třeba Dračí Doupě, Fate nebo třeba Dungeons and Dragons.
Bifi
Motivátor; Moderátor

[Kickstarter] Mechy, William Blake a sociálna kritika - Lancer RPG

Příspěvek od Bifi » 26. 4. 2019, 13:16

Práve beží Kickstarter na RPG Lancer: https://www.kickstarter.com/projects/massifpress/lancer

Ide o sci-fi o pilotoch masívnych bojových robotov, zasadené do polofeudálneho, ultrakapitalistického sveta predchnutého nezemskou poetikou.
Systém kombinuje naratívne prvky a taktický boj.
Vyzerá to dobre.

Backol som single hardcover verziu, ale je možnosť pledge rozšíriť na 5 kusov. Vtedy jeden vyjde na 40 USD. Dajte vedieť, ak do toho niekto chce ísť. KS končí 10. mája.
"We don't explore characters; we explore dungeons."
Divné Uhorsko - blog o mojom OSR projekte z divného Horného Uhorska 17. storočia, chystanej hernej kampani a nejaké zamyslenia sa
Hlboké lesy - môj zatiaľ odložený OSR projekt o raných kvázislovanských komunitách na hranici tajomného Lesa

Sosacek

Re: [Kickstarter] Mechy, William Blake a sociálna kritika - Lancer RPG

Příspěvek od Sosacek » 26. 4. 2019, 18:10

Ale jo. Ja bych sel. Jak chces prachy? Staci 40 E v hotovosti na slezine?
Human wireless chargers were a big hit.
People loved them. The need to sleep was gone!
But soon they found them installed mostly behind cash registers. Under office chairs.
And they realized the dreams were gone, too.
@ASmallFiction

Bifi
Motivátor; Moderátor

Příspěvek od Bifi » 27. 4. 2019, 08:30

Heh, dúfal som práve v tvoju odpoveď.

Ale až teras som si to pozrel poriadne: "This level is for retailers only - we'll follow up after the campaign ends to confirm all necessary details." Takže asi nie, ale skúsim sa popýtať kamošov (Rex Hry, Ludopolis), či by to nevzali na seba. Možno by sa do toho pustilo aj Mytago?

Každopádne odber je 5 ks á 40 USD. U Mytaga si viem predstaviť, že by Skaven 1-2 kusy zobral na sklad, ale stále ešte asi niekoho ďalšieho musíme do toho natiahnuť.
Divné Uhorsko - blog o mojom OSR projekte z divného Horného Uhorska 17. storočia, chystanej hernej kampani a nejaké zamyslenia sa
Hlboké lesy - môj zatiaľ odložený OSR projekt o raných kvázislovanských komunitách na hranici tajomného Lesa

Sosacek

Příspěvek od Sosacek » 3. 5. 2019, 17:05

Cetl jsem to, a nevim.

Z jedne strany je to solidni rabbit hole - rikal jsem si, ze na to narychlo kouknu a o dve hodiny jsem mel postavu a dva mechy. Na druhou stranu mi to pripada hrozne videoherni - to levelovani s odmykanim mechu a janevimco, a setting je mi hrozne cizi.

Umim si predstavit, ze bych to hral jako deskovku, ale ne, ze by mi na postavach nebo jejich bojich jakkoli zalezelo.
But soon they found them installed mostly behind cash registers. Under office chairs.
@ASmallFiction

Bifi
Motivátor; Moderátor

Příspěvek od Bifi » 4. 5. 2019, 08:50

Hm, zaujímavý postreh. Ja som sa ešte poriadne nezačítal, ale tie fluff bits ma hrozne oslovili. A trošinka v tom hrala rolu aj nostalgia za našou kampaňou v Burning Empires, čo bol jeden z mojich najlepších herných zážitkov.

Pozriem mechaniku.

Sosacek

Příspěvek od Sosacek » 4. 5. 2019, 16:53

Ja myslim, ze to mam obracene - ty mechaniky vypadaji dobry (i kdyz jsem je netestoval) ale fluff je ... jak to rict.

Treba jsem se tam docetl, ze pilot ma "license level" ktery mu roste s misemi a kdyz postupuje tak si muze koupit unlock noveho typu mecha - koupi si licenci, a pak si ho muze kdykoli vyrobit na 3d tiskarne, vcetne vsech zbrani a tak, ale samozrejme ho nemuze pilotovat nikdo jinej, protoze to ta licence neumoznuje.

Takze to v zasade in-character funguje jak F2P onlinovka. To neni apriori spatne, ale zrovna muj suspension of disbelief to asi neda. Treba fluff Battletechu, kde mechy byly precious thing from bygone era, mi vyhovoval vic. Burning Empires jsou tako myslim vic pri zemi.

Kazdopadne dej vedet, kdyby ses rozhodl ten balik nekoupit, at muzu pledgnout o pdfko - natolik to urcite chci podporit. A kdo vi, treba to bude dost modularni na to, aby to onlinovkove levelovani slo vyndat.
@ASmallFiction

Fritzs

Příspěvek od Fritzs » 4. 5. 2019, 17:25

Sosacek píše:
4. 5. 2019, 16:53
Treba jsem se tam docetl, ze pilot ma "license level" ktery mu roste s misemi a kdyz postupuje tak si muze koupit unlock noveho typu mecha - koupi si licenci, a pak si ho muze kdykoli vyrobit na 3d tiskarne, vcetne vsech zbrani a tak, ale samozrejme ho nemuze pilotovat nikdo jinej, protoze to ta licence neumoznuje.
A cracknuté nebo open source mecha jakože neexistují? :eyecrazy:
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!

Sosacek

Příspěvek od Sosacek » 4. 5. 2019, 17:48

Fritzs píše:
4. 5. 2019, 17:25
A cracknuté nebo open source mecha jakože neexistují? :eyecrazy:
Mozna jo, cetl jsem to z rychliku. Ale pochybuju o tom, pac by to lehce kazilo ten sysetem levelovani a odmykani equipu.

Jako mozna jsem jenom neco minul - oni tam na jednu stranu mluvil o zoufalych bitvach a "my jsme ti posledni kdo muze zastavit X" a pak z druhe strany mas zrejme fakt videoherni inventory s mechama, tak nevim.
@ASmallFiction

Pieta
sofistikovaný troll
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta » 4. 5. 2019, 23:51

Já jsem to z povídání v úvodu knihy pochopil tak, že scény mimo mechy mají být vyprávěcí drama, v mechu nastane milsim a řeší se přežití a úspěch mise, a dualita toho systému je zamýšlená. Ale taky ještě nejsem u konkrétní realizace.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.

PardGalen

Příspěvek od PardGalen » 5. 5. 2019, 08:29

Koukl jsem se na Kickstarter a pod jedním obrázkem bylo napsáno toto: Oda and his IP-N Raleigh, deep desert.
Začíná to být zajímavější víc než jsem si dokázal představit.
Always bring a gun to a puppet fight

Fritzs

Příspěvek od Fritzs » 5. 5. 2019, 11:12

Co je to vlastně ten hyperkapitalismus? Stav mysli, kdy nikoho nenapadne porušit autorská práva a mecha si cracknout protořže je to absulutně nemyslitelně zrůdný čin a nikdo nebude používat open source mecha protože by se jako socka by permanentnně padl do kasty nedotknutelných?
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!

Ecthelion
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion » 6. 5. 2019, 09:55

Pieta píše:
4. 5. 2019, 23:51
Já jsem to z povídání v úvodu knihy pochopil tak, že scény mimo mechy mají být vyprávěcí drama, v mechu nastane milsim a řeší se přežití a úspěch mise, a dualita toho systému je zamýšlená. Ale taky ještě nejsem u konkrétní realizace.
Mohli klidně použít pravidla Hrstky, já bych se nezlobil. Obrázek

Jinak to ale vypadá dobře, takový mix Battletechu a Metabaronů (obojí je pochvala).
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek

Pieta
sofistikovaný troll
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta » 6. 5. 2019, 10:47

Koukal jsem ještě na ty licence a "License level represents wealth, resources, connections, influence, and all the powers a pilot has at their disposal to get better and more advanced mech parts."
Takže bych řekl, že to je prostě myšlené jako dost volná abstrakce.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.

Bifi
Motivátor; Moderátor

Příspěvek od Bifi » 6. 5. 2019, 11:40

Môj pledge je stále single hardcopy.
Dajte vedieť, ak sa chcete pridať - resp. ak viete, že by niekto mohol zobrať 1-2 kusy hardcopy do obchodu.

Sosacek

Příspěvek od Sosacek » 6. 5. 2019, 13:06

Pieta píše:
6. 5. 2019, 10:47
Koukal jsem ještě na ty licence a "License level represents wealth, resources, connections, influence, and all the powers a pilot has at their disposal to get better and more advanced mech parts."
Takže bych řekl, že to je prostě myšlené jako dost volná abstrakce.
To bude stejny pripad jako takovy to "prastim nepritele tak huste az to kamarady vyleci", coz nekdo zkousne jako abstrakci a nekdo ne.
@ASmallFiction

Odpovědět

Zpět na „Hry, systémy, světy“