Zapovězené země

Diskuzní sekce věnovaná konkrétním RPG hrám, příručkám a produktům, jako jsou třeba Dračí Doupě, Fate nebo třeba Dungeons and Dragons.
ShadoWWW
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapovězené země

Příspěvek od ShadoWWW » 26. 4. 2019, 10:19

Pak je tu ještě fungující Asterion, ne?
:think:

skaven
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skaven » 26. 4. 2019, 10:26

ShadoWWW píše:
26. 4. 2019, 10:19
Pak je tu ještě fungující Asterion, ne?
Asterion je dlouhá léta zralý na kompletní redesign (IMHO). Poslední modul jsme vydali v roce 2015, ale je to remake původního modulu Nemrtví a světlonoši, takže reálně se bavíme o tvorbě staré téměř dvě desetiletí... Za tu dobu se toho na poli RPG hodně změnilo. Moje poptávka po asterionském týmu byly moduly zaměřené na hráče a hraní, vím, že v aktuální práci se to kluci snaží reflektovat, ale jaký bude reálný výsledek zatím netuším.

V tom mají Zapovězené země výhodu - tady mi stačí jen udělat kvalitní překlad a mám skvělý materiál na vydání - není třeba čekat na autorský tým, hlídat kvalitu, řešit herní aplikace... Mám v ruce celou produkci - jak pravidla, tak rozšíření. U Asterionu, který byl vždy navázaný hlavně na Dračí doupě, jsem měl k dispozici pouze polovinu.

Celoush

Příspěvek od Celoush » 26. 4. 2019, 10:44

Musím se přiznat, že po letech mne mne zase něco přitáhlo zpět a dostal jsem chuť tomuhle dát šanci. Ono to totiž přesně sedlo do něčeho, co jsem tak nějak sám chtěl vždycky zkusit a v čem mne například bavila (baví) tvorba Quentina (viz Trosské panství).
Takže mám tenhle překlad v merku a budu netrpělivě čekat na české vydání. Ať se daří!

ShadoWWW
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ShadoWWW » 26. 4. 2019, 12:14

To je podobné jako u deskovek. Přesně ze stejných důvodů dělají Rex hry jen překlady.

skaven
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skaven » 26. 4. 2019, 12:35

ShadoWWW píše:
26. 4. 2019, 12:14
To je podobné jako u deskovek. Přesně ze stejných důvodů dělají Rex hry jen překlady.
Je to snažší, to každopádně. Na druhou stranu bych českou tvorbu nezatracoval - vydáváme i české věci, jen je zkrátka někdy potřeba přemýšlet ve střízlivějších intencích...

Jocho
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jocho » 27. 4. 2019, 08:22

skaven píše:
26. 4. 2019, 10:02
Momentálně jsme v cca 3/4 players handbooku, na nějaké kalkulace je ještě brzy, ale už teď vím, že hra vyjde v plné parádě - s krabicí, mapou, kostkama, kartičkama a dalšíma doplňkama...
Keď už si spomenul doplnky, neviem, asi som v menšine, ale keď už mám dostupnú mapu a istú časť hry sa na ňu pozerám, veľmi by som uvítal napr. žetón alebo figúrku družiny, nech vieme, kde práve sme a takisto aspoň jeden žetón či figúrku pre znázornenie cieľa, nech vieme, kam putujeme.
Prekročte prah.
- - - - - - - - - - -
Už som stihol spáchať:
Prah - prvý RPG projekt. Historické memento.
Treshold Jednoduchý systém pre low-fantasy setting so širokými možnosťami postáv.
DescEnd - Rýchly setting na hororové jednohubky.
For the Colony - Hra, kde hráči hrajú za obyčajné myši. Bez mečíkov, bez plášťov.
Delveon Klasický zástupca jednoduchých RPG s dôrazom na hernú fikciu namiesto počítania stôp.

Erric
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Erric » 27. 4. 2019, 09:43

Hmm, cítím svěží vítr a přišel jsem jen říct, že držím palec :)

Paul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Paul » 3. 5. 2019, 13:05

Je to low fantasy, trochu grimdark, severské prostředí.
Severské, jako, že je tam zima, půda rozmrzá v létě do hloubky 50 centimetrů a vlci dávají dobrou půlroční noc, nebo Skandinávie doby vikinské?
Slovanologie 14.8.

Wunder warten bis zuletzt.

Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 3. 5. 2019, 15:33

To první, je to smyšlený fantasy svět laděný na sever. Temné hvozdy, vlci, mlha, mohyly, v zimě světlo jenom pár hodin denně, takové věci. Tu hru původně napsali Švédi, tak je to taková švédská generická fantasy.

Asi se to dá velmi snadno pojmout i jako slovanská fantasy, protože tam není nic vyloženě geograficky určujícího. Stačilo by změnit pár jmen NPC nebo lokací v kampani. Ale prostě ten svět se skládá z hvozdů, bažin a vesnic obehnaných palisádou, takže třeba středomořské návštěvy městských států a pyramid si tam neužiješ :)

Paul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Paul » 3. 5. 2019, 15:54

Asi se to dá velmi snadno pojmout i jako slovanská fantasy, protože tam není nic vyloženě geograficky určujícího.
Velmi si mě nyní uklidnil. A udělal radost. :D

(ale je dost možné, že za ten rok sem přijdu popohnán zlými běsy a budu vám nadávat, jak to slovanské není :) )
Slovanologie 14.8.

Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 3. 5. 2019, 15:56

Skaven mi aktivně zakázal používat germanismy a donutil mě rasu "wulfen" přepsat na "vlken", tak asi tak :)

Pieta
sofistikovaný troll
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta » 3. 5. 2019, 16:02

Paul píše:
3. 5. 2019, 15:54
Velmi si mě nyní uklidnil. A udělal radost. :D

(ale je dost možné, že za ten rok sem přijdu popohnán zlými běsy a budu vám nadávat, jak to slovanské není :) )
Prostě jen přepíšeš "Jönköping" na Janovu Lhotu a "Skanör med Falsterbo" na Hryzno a nějaké spojení se severem ani nepoznáš.

Paul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Paul » 3. 5. 2019, 16:10

Pravda, Pieto. Spojení se severem nenajdu, jen slovanské to z poloviny nebude.
Slovanologie 14.8.

skaven
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skaven » 10. 5. 2019, 09:43

Hlásíme dokončený překlad příručky pro hráče - Markus vážně válí! Musím říct, že já sám jsem hodně příjemně překvapený, jak text odsýpá, je stručný, zábavný a dostatečně podnětný - třebas kapitoly o stavbě a správě pevností jsem se vyloženě obával (po zkušenostech s DRD pro experty - svět...), ale je to světe div se natolik zábavné, že bych měl chuť si to sídlo ve hře skutečně zřídit :D

Jestli nás nesledujete na Facebooku, mrkněte se prosím, je tam i nějaká ukázka, určitě tam toho budu postupně pouštět více...

ShadoWWW
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ShadoWWW » 8. 6. 2019, 07:42

Jak moc se hodí Zapovězené země k hraní Vukogvazdu ve srovnání s DrD 1.6 nebo DnD 5E?

Odpovědět

Zpět na „Hry, systémy, světy“