Zapovězené země / Forbidden Lands (stará diskuze před vydáním překladu)

Původně švédská hra Forbidden Lands je retro fantasy RPG s důrazem na survival v otevřeném světě.

Moderátor: skaven

Zamčeno
Uživatelský avatar
skaven
Příspěvky: 1133
Registrován: 30. 11. 2004, 16:53
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Zapovězené země / Forbidden Lands (stará diskuze před vydáním překladu)

Příspěvek od skaven »

Zapovězené země jsou řekladem RPG Forbidden Lands vznikající ve vigvamu nakladatelství Mytaga.

Zapovězené země představují nové pojetí klasických fantasy her na hrdiny. Staňte se toulavými dobrodruhy, kteří se navždy zapíší do historie prokletého světa. Objevujte ztracené hrobky, utkejte se s krvelačnými příšerami, objevujte nebezpečnou divočinu. A pokud toto všechno přežijete, můžete vybudovat, spravovat a chránit svou vlastní tvrz.

Pravidla Zapovězených zemí přinášejí rychlou tvorbu postavy, nebezpečné souboje a smrtící magii. Najdete zde vše potřebné pro putování Zapovězenými zeměmi, včetně návodu pro stavbu a obranu tvrzí. Příručky obsahují také detailní popis herního světa, množství zápletek, ilustrovaný bestiář a tři kompletní dobrodružství pro vaši hru.

Unikátní pravidla vám umožní vytvářet propracované charaktery postav, prostřednictvím velké plnobarevné mapy budete moci zkoumat všechna zákoutí Zapovězených zemí hex za hexem a díky přiloženým samolepkám si svět dotvoříte dle vašich představ.

Zapovězené země získaly celou řadu ocenění v rámci ENnie Awards a byly vybrány jako nejlepší RPG na UK Games Expo.

Odkazy:
:arrow?
více na stránkách Mytaga
:arrow? Rozhovor s Markusem o Zapovězených zemích a jejich překladu
Naposledy upravil(a) skaven dne 19. 6. 2020, 11:10, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4561
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapovězené země / Forbidden Lands

Příspěvek od ShadoWWW »

Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
skaven
Příspěvky: 1133
Registrován: 30. 11. 2004, 16:53
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapovězené země / Forbidden Lands

Příspěvek od skaven »

ShadoWWW píše: 15. 9. 2020, 20:56 Z té poslední cílovky ti půjde spousta potenciálních zákazníků, kteří budou mít o tu hru zájem, ale ta reklama je bude mást.
Jsem přesvědčen, že ty různé interpretace tady dost přeceňujeme. Podle dat si ten banner zatím vede velice dobře. Tak jako tak je to jen střípek ze všech možných kanálů, jak se ke hře dostat, myslím, že se s klidným srdcem můžeme věnovat diskuzi o něčem smysluplnějším.
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4561
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapovězené země / Forbidden Lands

Příspěvek od ShadoWWW »

Mě by zajímalo, jestli budete ZZ podporovat i nějak jinak než vydáváním dalších překladů (což je jistě záslužné). Myslím tím něco ve stylu toho, co dělal Altar v devadesátkách, tedy:
  • Něco jako Hexaeder, tedy nějaký kanál, kde by si lidé mohli najít, jestli není nějaká skupina nebo hráči v jejich okolí (DH má něco takového taky na svých stránkách)
  • Podpora na Conech, zejména něco ve stylu "Mistrovství v ZZ"
  • Nějaká ofiko Moudrá sova, tedy rozhraní, kde by se lidé mohli ptát na dotazy ohledně pravidel nebo si hledat odpovědi na předešlé dotazy.
  • Něco jako Dech draka? Nebo nějaká ofiko podpora ZZ třeba v Drakkaru.
  • Budete podporovat jen ofiko svět ofiko produkty, nebo i neofiko (vlastní) světy nebo vlastními produkty v ofiko světě?
Přijde mi, že velký úspěch DrD v devadesátkách byl nejen to, že to bylo něco nového, ale i to, že to autoři (Martin Klíma, Bouchi, Michael Bronec a další) aktivně podporovali (až do zániku Dechu draka) výše zmiňovanými aktivitami. Přijde mi, že tu vždycky něco vyjde, třeba i víc věcí (a) DrD+ jen základ plus bestiář a pak už nic, b) DrD II jen základ, bestiář a Hry mocných, pak už jen po mnoha letech revize základu), ale velmi rychle to zase utichne, není tu dlouhodobá podpora (až na Dračí hlídku a DnD překlady).
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
eMeN

Re: Zapovězené země / Forbidden Lands

Příspěvek od eMeN »

Ahojte
Bude sada 55 karet součástí krabice ZZ? K čemu tyto karty budou sloužit?
Uživatelský avatar
skaven
Příspěvky: 1133
Registrován: 30. 11. 2004, 16:53
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapovězené země / Forbidden Lands

Příspěvek od skaven »

eMeN píše: 16. 9. 2020, 06:32 Ahojte
Bude sada 55 karet součástí krabice ZZ? K čemu tyto karty budou sloužit?
Zdravím, součástí krabice tyto karty nebudou, nejsou nutně potřeba ke hře. Balíček obsahuje jednak číslované karty na tahání iniciativy (lze nahradit běžnými hracími kartami, my používáme jen očíslované papírky) a pak karty pro rozšířený soubojový systém. Každopádně tyto karty budou brzy také v prodeji.
Uživatelský avatar
skaven
Příspěvky: 1133
Registrován: 30. 11. 2004, 16:53
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapovězené země / Forbidden Lands

Příspěvek od skaven »

ShadoWWW píše: 15. 9. 2020, 23:28 Mě by zajímalo, jestli budete ZZ podporovat i nějak jinak než vydáváním dalších překladů (což je jistě záslužné). Myslím tím něco ve stylu toho, co dělal Altar v devadesátkách, tedy:
  • Něco jako Hexaeder, tedy nějaký kanál, kde by si lidé mohli najít, jestli není nějaká skupina nebo hráči v jejich okolí (DH má něco takového taky na svých stránkách)
  • Podpora na Conech, zejména něco ve stylu "Mistrovství v ZZ"
  • Nějaká ofiko Moudrá sova, tedy rozhraní, kde by se lidé mohli ptát na dotazy ohledně pravidel nebo si hledat odpovědi na předešlé dotazy.
  • Něco jako Dech draka? Nebo nějaká ofiko podpora ZZ třeba v Drakkaru.
  • Budete podporovat jen ofiko svět ofiko produkty, nebo i neofiko (vlastní) světy nebo vlastními produkty v ofiko světě?
Přijde mi, že velký úspěch DrD v devadesátkách byl nejen to, že to bylo něco nového, ale i to, že to autoři (Martin Klíma, Bouchi, Michael Bronec a další) aktivně podporovali (až do zániku Dechu draka) výše zmiňovanými aktivitami. Přijde mi, že tu vždycky něco vyjde, třeba i víc věcí (a) DrD+ jen základ plus bestiář a pak už nic, b) DrD II jen základ, bestiář a Hry mocných, pak už jen po mnoha letech revize základu), ale velmi rychle to zase utichne, není tu dlouhodobá podpora (až na Dračí hlídku a DnD překlady).
Já bych rád ZZ věnoval maximální možnou podporu, na druhou stranu je to stále více-méně one man show. Markus mi třeba ohromně pomáhá tím, že dělá živé rozhovory, ale taky ho nemůžu vytěžovat do nekonečna, oficiálně je to "jen" překladatel. Čili z mé strany je priorita vydat veškeré anglické moduly – tam spatřuju nejsilnější devizu hry.

- Co se týče kanálu na hledání spoluhráčů, jsem ve fázi, kdy zvažuju technické řešení.
- Sám hraní na conech určitě nejsem schopen zařídit, zatím se vždy našel někdo, kdo se toho zhostil a věřím, že tomu tak bude i nadále, ale na oficiální pořádání nemám lidské kapacity.
- FAQ budu zveřejňovat na webu, pro komunikaci bych rád používal rozšířené kanály - fóra, discord, facebook, nemyslím si, že je užitečné vytvářet pro to nějaké nové komunikační rozhraní.
- Navázali jsme spolupráci s magazínem Grotto, samozřejmě se rádi zjevíme i v Drakkaru - klíčem k úspěchu je mít co publikovat...
- Vlastní produkty pro ZZ momentálně neplánujeme, ale nebráním se jim. Všechno to stojí a padá s autory, čili pokud se někdo najde a jeho tvorba bude za něco stát, rád ho podpořím. V současné chvíli se začínají vylupovat fanouškovské překlady fanouškovských věcí vznikající v rámci Free League Workshop. Já osobně mám v merku Trilemma Adventures Bestiary kde už nějakou spolupráci domlouváme. Jinýmis slovy, čekám, že produkty kolem ZZ budou spíše zahraničního původu, kde je ten výběr slušný a zároveň jsou pro náš trh relativně dostupné.

Potíž je v tom, že u vydání RPG dnes není možné očekávat takový dopad jako v devadesátých letech. Je těžké najít solidní autory, všichni jsou velice vytížení, kvalita produktů je mnohdy kontroverzní. Já už se v tom nějaký pátek pohybuju a ty aktivně tvořící autory bych spočítal na prstech jedné ruky. Čili stavět dlouhodobou podporu na české scéně je dost náročná věc (a proto chápu, proč pro Drd2 ši plus ty dodatečné produkty prostě nevychází), nicméně jak říkám, kvalitní českou tvorbu rád podpořím.
Uživatelský avatar
Vitus
Příspěvky: 2659
Registrován: 21. 7. 2006, 09:03
Bydliště: Kladno

Re: Zapovězené země / Forbidden Lands

Příspěvek od Vitus »

Tahle diskuse mne, musím se přiznat, nakonec dostala k tomu, že jsem si objednal i DH i ZZ, tak jsem zvědav, jak obě vyjdou ve srovnání :wink:.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapovězené země / Forbidden Lands

Příspěvek od Markus »

Napiš recenze. :) Taky by mě srovnání zajímalo, ale když ho udělám já, nikdo mi nebude věřit.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapovězené země / Forbidden Lands

Příspěvek od Jerson »

Když se k tomu dostanu, zkusím si obojí přečíst i zahrát, i když obojí je mimo mou preferenční skupinu, takže budu do obou kopat stejně :-)
Uživatelský avatar
skaven
Příspěvky: 1133
Registrován: 30. 11. 2004, 16:53
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapovězené země / Forbidden Lands

Příspěvek od skaven »

Dneska letí první výtisky ZZ do heren, DDM a spolků. Jestli jste si o své kopie zdarma ještě neřekli, napište mi na info@mytago.cz a obratem to vyřídíme!
Přílohy
BA4D281D-132D-4ED7-98AD-EB41863A24B4.jpeg
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapovězené země / Forbidden Lands

Příspěvek od Jerson »

Na mail se teď nedostanu zatím jsem ti napsal na Discord.
Uživatelský avatar
skaven
Příspěvky: 1133
Registrován: 30. 11. 2004, 16:53
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapovězené země / Forbidden Lands

Příspěvek od skaven »

Na RPG Foge vyšlo další video o Zapovězených zemích, tentokrát o tvorbě postavy.
Zamčeno

Zpět na „Zapovězené země“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti