Zapovězené země / Forbidden Lands (stará diskuze před vydáním překladu)

Původně švédská hra Forbidden Lands je retro fantasy RPG s důrazem na survival v otevřeném světě.

Moderátor: skaven

Zamčeno
Uživatelský avatar
skaven
Příspěvky: 1133
Registrován: 30. 11. 2004, 16:53
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Zapovězené země / Forbidden Lands (stará diskuze před vydáním překladu)

Příspěvek od skaven »

Zapovězené země jsou řekladem RPG Forbidden Lands vznikající ve vigvamu nakladatelství Mytaga.

Zapovězené země představují nové pojetí klasických fantasy her na hrdiny. Staňte se toulavými dobrodruhy, kteří se navždy zapíší do historie prokletého světa. Objevujte ztracené hrobky, utkejte se s krvelačnými příšerami, objevujte nebezpečnou divočinu. A pokud toto všechno přežijete, můžete vybudovat, spravovat a chránit svou vlastní tvrz.

Pravidla Zapovězených zemí přinášejí rychlou tvorbu postavy, nebezpečné souboje a smrtící magii. Najdete zde vše potřebné pro putování Zapovězenými zeměmi, včetně návodu pro stavbu a obranu tvrzí. Příručky obsahují také detailní popis herního světa, množství zápletek, ilustrovaný bestiář a tři kompletní dobrodružství pro vaši hru.

Unikátní pravidla vám umožní vytvářet propracované charaktery postav, prostřednictvím velké plnobarevné mapy budete moci zkoumat všechna zákoutí Zapovězených zemí hex za hexem a díky přiloženým samolepkám si svět dotvoříte dle vašich představ.

Zapovězené země získaly celou řadu ocenění v rámci ENnie Awards a byly vybrány jako nejlepší RPG na UK Games Expo.

Odkazy:
:arrow?
více na stránkách Mytaga
:arrow? Rozhovor s Markusem o Zapovězených zemích a jejich překladu
Naposledy upravil(a) skaven dne 19. 6. 2020, 11:10, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4561
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapovězené země

Příspěvek od ShadoWWW »

Pak je tu ještě fungující Asterion, ne?
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
skaven
Příspěvky: 1133
Registrován: 30. 11. 2004, 16:53
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapovězené země

Příspěvek od skaven »

ShadoWWW píše: 26. 4. 2019, 11:19 Pak je tu ještě fungující Asterion, ne?
Asterion je dlouhá léta zralý na kompletní redesign (IMHO). Poslední modul jsme vydali v roce 2015, ale je to remake původního modulu Nemrtví a světlonoši, takže reálně se bavíme o tvorbě staré téměř dvě desetiletí... Za tu dobu se toho na poli RPG hodně změnilo. Moje poptávka po asterionském týmu byly moduly zaměřené na hráče a hraní, vím, že v aktuální práci se to kluci snaží reflektovat, ale jaký bude reálný výsledek zatím netuším.

V tom mají Zapovězené země výhodu - tady mi stačí jen udělat kvalitní překlad a mám skvělý materiál na vydání - není třeba čekat na autorský tým, hlídat kvalitu, řešit herní aplikace... Mám v ruce celou produkci - jak pravidla, tak rozšíření. U Asterionu, který byl vždy navázaný hlavně na Dračí doupě, jsem měl k dispozici pouze polovinu.
Uživatelský avatar
Celoush
Příspěvky: 34
Registrován: 15. 12. 2008, 15:04
Bydliště: Brno

Re: Zapovězené země

Příspěvek od Celoush »

Musím se přiznat, že po letech mne mne zase něco přitáhlo zpět a dostal jsem chuť tomuhle dát šanci. Ono to totiž přesně sedlo do něčeho, co jsem tak nějak sám chtěl vždycky zkusit a v čem mne například bavila (baví) tvorba Quentina (viz Trosské panství).
Takže mám tenhle překlad v merku a budu netrpělivě čekat na české vydání. Ať se daří!
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4561
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapovězené země

Příspěvek od ShadoWWW »

To je podobné jako u deskovek. Přesně ze stejných důvodů dělají Rex hry jen překlady.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
skaven
Příspěvky: 1133
Registrován: 30. 11. 2004, 16:53
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapovězené země

Příspěvek od skaven »

ShadoWWW píše: 26. 4. 2019, 13:14 To je podobné jako u deskovek. Přesně ze stejných důvodů dělají Rex hry jen překlady.
Je to snažší, to každopádně. Na druhou stranu bych českou tvorbu nezatracoval - vydáváme i české věci, jen je zkrátka někdy potřeba přemýšlet ve střízlivějších intencích...
Uživatelský avatar
Jocho
Příspěvky: 490
Registrován: 5. 7. 2009, 23:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapovězené země

Příspěvek od Jocho »

skaven píše: 26. 4. 2019, 11:02 Momentálně jsme v cca 3/4 players handbooku, na nějaké kalkulace je ještě brzy, ale už teď vím, že hra vyjde v plné parádě - s krabicí, mapou, kostkama, kartičkama a dalšíma doplňkama...
Keď už si spomenul doplnky, neviem, asi som v menšine, ale keď už mám dostupnú mapu a istú časť hry sa na ňu pozerám, veľmi by som uvítal napr. žetón alebo figúrku družiny, nech vieme, kde práve sme a takisto aspoň jeden žetón či figúrku pre znázornenie cieľa, nech vieme, kam putujeme.
DNGN - vstupný d6 systém so sandboxovým freeform svetom
moloth - sólo kartové RPG o živote na tvorovi veľkom ako okres
Uživatelský avatar
Erric
Příspěvky: 1473
Registrován: 17. 10. 2006, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapovězené země

Příspěvek od Erric »

Hmm, cítím svěží vítr a přišel jsem jen říct, že držím palec :)
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapovězené země

Příspěvek od Paul »

Je to low fantasy, trochu grimdark, severské prostředí.
Severské, jako, že je tam zima, půda rozmrzá v létě do hloubky 50 centimetrů a vlci dávají dobrou půlroční noc, nebo Skandinávie doby vikinské?
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20844
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapovězené země

Příspěvek od Markus »

To první, je to smyšlený fantasy svět laděný na sever. Temné hvozdy, vlci, mlha, mohyly, v zimě světlo jenom pár hodin denně, takové věci. Tu hru původně napsali Švédi, tak je to taková švédská generická fantasy.

Asi se to dá velmi snadno pojmout i jako slovanská fantasy, protože tam není nic vyloženě geograficky určujícího. Stačilo by změnit pár jmen NPC nebo lokací v kampani. Ale prostě ten svět se skládá z hvozdů, bažin a vesnic obehnaných palisádou, takže třeba středomořské návštěvy městských států a pyramid si tam neužiješ :)
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapovězené země

Příspěvek od Paul »

Asi se to dá velmi snadno pojmout i jako slovanská fantasy, protože tam není nic vyloženě geograficky určujícího.
Velmi si mě nyní uklidnil. A udělal radost. :D



(ale je dost možné, že za ten rok sem přijdu popohnán zlými běsy a budu vám nadávat, jak to slovanské není :) )
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20844
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapovězené země

Příspěvek od Markus »

Skaven mi aktivně zakázal používat germanismy a donutil mě rasu "wulfen" přepsat na "vlken", tak asi tak :)
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapovězené země

Příspěvek od Pieta »

Paul píše: 3. 5. 2019, 16:54Velmi si mě nyní uklidnil. A udělal radost. :D



(ale je dost možné, že za ten rok sem přijdu popohnán zlými běsy a budu vám nadávat, jak to slovanské není :) )
Prostě jen přepíšeš "Jönköping" na Janovu Lhotu a "Skanör med Falsterbo" na Hryzno a nějaké spojení se severem ani nepoznáš.
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapovězené země

Příspěvek od Paul »

Pravda, Pieto. Spojení se severem nenajdu, jen slovanské to z poloviny nebude.
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
skaven
Příspěvky: 1133
Registrován: 30. 11. 2004, 16:53
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapovězené země

Příspěvek od skaven »

Hlásíme dokončený překlad příručky pro hráče - Markus vážně válí! Musím říct, že já sám jsem hodně příjemně překvapený, jak text odsýpá, je stručný, zábavný a dostatečně podnětný - třebas kapitoly o stavbě a správě pevností jsem se vyloženě obával (po zkušenostech s DRD pro experty - svět...), ale je to světe div se natolik zábavné, že bych měl chuť si to sídlo ve hře skutečně zřídit :D

Jestli nás nesledujete na Facebooku, mrkněte se prosím, je tam i nějaká ukázka, určitě tam toho budu postupně pouštět více...
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4561
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapovězené země

Příspěvek od ShadoWWW »

Jak moc se hodí Zapovězené země k hraní Vukogvazdu ve srovnání s DrD 1.6 nebo DnD 5E?
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Zamčeno

Zpět na „Zapovězené země“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host