[anketa] Jaké RPG hrajete? (2016)

„Meta“ diskuze o samotném RPG Fóru.

Co jste hráli nejvíce během roku 2016

Anketa končí za 20. 4. 2017, 15:02

"old school" Dungeons & Dragons (ODnD, ADnD 1e/2e, retroklony...)
4
4%
DnD 3.Xe / Path Findr (d20 derivaty)
3
3%
DnD 4e
0
Žádná hlasování
DnD 5e
11
10%
Jiné d20 (napiš které)
3
3%
Fate, Příběhy Impéria a odvozene derivaty
13
12%
Střepy snů
3
3%
DrD 1.x (prakticky podle pravidel)
2
2%
Hodně upravená pravidla vycházející z DrD 1.x
3
3%
DrD+
2
2%
DrDII
7
6%
ze světa World of Darkness
3
3%
Shadowrun
1
1%
GURPS
2
2%
Warhammer: WFRP, W40000, Inquisitor apod.
1
1%
Dungeon World, Apocalypse World,...
13
12%
Chuubo
3
3%
Call of Cthulhu
1
1%
Indie/alternativní RPG (Sorcerer, Mouse Guard, Burning Wheel, Primetime Adventures,...)
7
6%
Kouzlem a mečem
2
2%
Elektronicky publikovaná hra domácí produkce (CPH, Omega, Dakara, Končina, Void, Hrstka, Runy) (napiš která)
9
8%
Nepublikovaný systém, který nevychází z DrD 1.x
5
4%
Nějaké jiné RPG (napiš které)
11
10%
Žádné RPG jsem nehrál
3
3%
 
Celkem hlasů: 112

Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

[anketa] Jaké RPG hrajete? (2016)

Příspěvek od Bajo »

A opět nastal čas na tradiční, každoroční anketu. Jak vypadají herní preference návštěvníků RPG Fóra (loňská viz zde). Cílem ankety je zjistit, co se opravdu hraje. Takže i když máte více hlasů (3), využíjte je jen pokud plnohodnotně hrajete více her současně. Berte v úvahu jako relevantní rok 2016.

Nesnažte se protlačit svá oblíbená RPG, pokud je zrovna nehrajete (na to si kdyžtak udělejte jinou anketu, třeba "moje nejoblíbenější RPG" ).

Ideálně do diskuze napište, kdo jste čemu dal hlas a konkretizujte, pokud jste hlasovali pro nějakou obecnější variantu.
Klidně se i svěřte proč hrajte zrova to, jak jste s tím spokojeni, nebo cokoliv jiného vás napadne. Je to diskuze, takže se nebojte diskutovat.

Délka trvání ankety je do dva měsíce (19.4.2017)

Pokud jsi nováček nebo moc nepřispíváš na RPGF, chceme tvůj hlas dvojnásob!
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: [anketa] Jaké RPG hrajete? (2016)

Příspěvek od Bajo »

U mu zustava hlas pro old school DnD, pohybuji se nekde na pomezi Labyrinth Lord a DnD 1e. Dve kampane ve stejnem svete (vlastni) se dvema skupinkami, obe jako DM, cca mesicni frekvence hrani.

Je to takovy vanila sandbox vyuzivajici jak stare tak OSR moduly (tedy svet je muj a dungeony pouzivam jiz vytvorene, snazim se vybirat ty nejlepsi a nejzajimavejsi co jsou podle recenzi k dispozici).
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: [anketa] Jaké RPG hrajete? (2016)

Příspěvek od York »

Stále Dakara.

:arrow? Mechanicky posun směrem k ještě menšímu počtu hodů (kromě boje hrajeme v podstatě diceless).
:arrow? Stylem hry výrazný posun směrem k vlastní hráčské agendě (postavy realizují vlastní plány a záměry místo aby reagovaly na to, co se děje). Dost se tím zpomalil děj (protože hráčům dýl tvá, než se k něčemu skutečně rozhodnou), což není úplně dobře, ale jinak z toho mám velkou radost. Takhle jsem strašně dlouho chtěl hrát a nevěděl jsem, jak na to.

Na oneshotech hrju trochu jinak - systém je skoro stejný (víc hodů mimo boj* a trochu jednodušší pravidla pro konflikt) a taky je to společná improvizace, ale hlavním hybatelem děje jsem já z pozice Vypravěče.

* Teda jak kdy, občas i oneshot proběhne zcela bez kostek.
Naposledy upravil(a) York dne 19. 2. 2017, 16:09, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: [anketa] Jaké RPG hrajete? (2016)

Příspěvek od eerieBaatezu »

York píše: :arrow? Mechanicky posun směrem k ještě menšímu počtu hodů (kromě boje hrajeme v podstatě diceless).
Motivuje pak něco hráče investovat body do mimobojových skillů?
Obrázek
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: [anketa] Jaké RPG hrajete? (2016)

Příspěvek od York »

eerieBaatezu píše:Motivuje pak něco hráče investovat body do mimobojových skillů?
Nepoužíváme bodový systém, jedem to odhadem. Je dán pouze skillcap, momentálně například nejde jít nad čtyřkové hodnocení. Zbytek je čistě o domluvě, případně o tom, co dává smysl z backgroundu postavy a z toho, co dělá. Nedávno teď třeba postavy prodělaly půlroční intenzivní výcvik u speciálů - každý z toho měl boost v několika skillech podle toho, o co měl zájem a jak moc intenzivně to trénoval (to si hráči prostě popsali).

I kdybychom bodový systém používali, tak to, že se nehází, ještě neznamená, že hodnocení skillů nemají význam - s trojkovým skillem dáš například trojkovou a nižší obtížnost úplně v pohodě, při čtyřkové se budeš muset docela snažit, pětkovou zvládneš, jen když se do toho pořádně opřeš a šestková a vyšší je nad tvoje schopnosti.


A aby to nebylo tak jednoduché, tak prvotní tvorba postav nebyla o skillech vůbec. Postavy popisovalo:
:arrow? Vzdělání (co postava studovala a jak daleko se v tom dostala).
:arrow? Fyzička
:arrow? Profese (3 roky dělám záchranáře)
:arrow? Záliby (stípko na vejšce jsem dostal díky fotbalu)

Což jsou v podstatě balíky dovedností (a nejsou úplně přesně určené, spadá pod ně prostě všechno, co dává smysl).

Později při hře se ukázalo, že dává větší smysl přidávat si jednotlivé dovednosti (potřebuju se naučit střílet z pistole) než si přidávat další profese.
Naposledy upravil(a) York dne 19. 2. 2017, 16:10, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: [anketa] Jaké RPG hrajete? (2016)

Příspěvek od PetrH »

Lone wolf adventure game(off), kouzlem a mecem(on/off), hrstka(off)
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [anketa] Jaké RPG hrajete? (2016)

Příspěvek od Ecthelion »

Klasicky Příběhy Impéria/Fate přes Hangouts a Hrstka přes Fórum. :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [anketa] Jaké RPG hrajete? (2016)

Příspěvek od Quentin »

Že v seznamu není Maze Rats chápu. To je malá, neznámá a dost nová hra. Ale Stars Without Number, really? Nejvíc awesome vesmírné sci-fi! K tomu hraju ještě to naše domácí odnd jako hráč, nedávno jsem hrál Dungeon World, nejspíš budu zas, a nepravidelně odepisuju na nějaké play-by-posty. V průměru to ale nebude víc než sezení týdně.
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: [anketa] Jaké RPG hrajete? (2016)

Příspěvek od OnGe »

Ecthelion píše:Klasicky Příběhy Impéria/Fate přes Hangouts a Hrstka přes Fórum. :wink:
Prostě - co si člověk neudělá, to nemá ;)
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: [anketa] Jaké RPG hrajete? (2016)

Příspěvek od PetrH »

Priznejte se, kdo hral kam? Cekame na lidi do pbp hry...
Uživatelský avatar
gunware
Příspěvky: 164
Registrován: 25. 8. 2011, 17:39

Re: [anketa] Jaké RPG hrajete? (2016)

Příspěvek od gunware »

Takže v roce 2016, pořadí podle množství sezení:

Shadowrun
Numenera
Splittermond
DrDII
D&D3
Fate
Call of Cthulu

jen solo: Lone Wolf

K čemu jsem se nedostal, i když to bylo v plánu: GURPS, DSA5, Pathfinder a Savage Worlds.

Jestli tenhle rok stihneme ještě někde zařadit Earthdawn a doufám, že v tomto roce dojde i na TORG, že konečně vyjde nová verze.
Jsem poslední výkřik evoluce. Když mě stvořila, tak zoufale zařvala: "Proboha, co jsem to udělala?!"
Uživatelský avatar
Plz
Příspěvky: 194
Registrován: 11. 10. 2004, 08:22
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: [anketa] Jaké RPG hrajete? (2016)

Příspěvek od Plz »

Runy ve dvou provedeních. Starším se spoustou známých chyb. Hráče ale stále ještě příběh baví a ještě asi dost dlouho bude. Hrajeme téměř bez kostek (ale stále rozhoduji podle velikosti jejich dovedností) a družina je na úrovni velmistrů se silou schopnou srovnat třeba celé město se zemí.

A potom novější verzi s kamarádem. Jen mechanické testy situací a jejich řešení v rámci pravidel (a tím neustálé předělávání pravidel). Novější verze je už příliš jiná než aby se dala použít ve stávající hře za to je ale dost času na odladění chyb.

Plž
Padouch nebo hrdina my jsme jedna rodina.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: [anketa] Jaké RPG hrajete? (2016)

Příspěvek od Jerson »

Jedna Omega, jeden AW, a nejvíc bezpravidlové hry na FB, které někteří ani nepovažují za RPG.
Uživatelský avatar
Sarsaparillos
Příspěvky: 1166
Registrován: 27. 8. 2011, 10:15

Re: [anketa] Jaké RPG hrajete? (2016)

Příspěvek od Sarsaparillos »

- V roce 2016 jsem začal na cca týdenní frekvenci hrát World of Darkness ve variantě Hunter: The Vigil. Pro domácí účely jsem už zvládl udělat minihack na postapo (Fallout) a vcelku se to osvědčilo.

- S menší frekvencí (cca co 3 týdny) vedu v DrD II skupinu, která se dala dohromady během letního otevřeného hraní. Hrajeme ve fungl novém světě, který v podstatě skládáme až během hraní. Zatím byl vcelku kompatibilní se zde vytvářeným Ravnburghem, takže v nejbližší době se postavy vydají vydovádět se tam.

- Třetí nejčastější hrou jsou u mne Střepy snů, ve kterých jsem něco odvedl na slezinách a otevřených hraních, a se kterými jsem zejména začal na podzim PbP. Zatím se hra moc nerozjela (hrajeme ve dvojku s jedním hráčem, ostatní nakonec nemají čas), ale vypadá to funkčně a doufám, že se to časem zlepší.
Uživatelský avatar
Narian
Příspěvky: 18
Registrován: 6. 1. 2014, 00:27

Re: [anketa] Jaké RPG hrajete? (2016)

Příspěvek od Narian »

Jen SIFRP.
Hraje DrD Plus, DrD 1.6, Příběhy Impéria a SIFRP
Odpovědět

Zpět na „O RPG Fóru“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti