[anketa] Jaké RPG hrajete? (2015)

„Meta“ diskuze o samotném RPG Fóru.

Co jste hráli nejvíce během roku 2015

Anketa končí za 31. 12. 2016, 12:37

"old school" Dungeons & Dragons (ODnD, ADnD 1e/2e, retroklony...)
3
5%
DnD 3.Xe / PF
2
3%
DnD 4e
0
Žádná hlasování
DnD 5e
7
11%
13th Age
0
Žádná hlasování
Star Wars Saga Edition
0
Žádná hlasování
Jiné d20 (napiš které)
1
2%
Fate / FAE
4
6%
Fate 2e / Příbehy impéria
5
8%
Střepy snů
0
Žádná hlasování
DrD 1.x (prakticky podle pravidel)
4
6%
Hodně upravená pravidla vycházející z DrD 1.x
1
2%
DrD+
1
2%
DrDII
6
10%
ze světa World of Darkness
1
2%
Exalted
0
Žádná hlasování
Shadowrun
2
3%
GURPS
1
2%
Warhammer: WFRP, W40000, Inquisitor apod.
0
Žádná hlasování
Dungeon World, Apocalypse World,...
6
10%
Chuubo
3
5%
Call of Cthulhu
2
3%
Ashen Stars, jiné GUMSHOE
0
Žádná hlasování
Indie RPG (Sorcerer, Mouse Guard, Burning Wheel, Primetime Adventures,...)
2
3%
Kouzlem a mečem
1
2%
Dragon Age
0
Žádná hlasování
Elektronicky publikovaná hra domácí produkce (CPH, Omega, Dakara, Končina, Void, Hrstka, Runy) (napiš která)
6
10%
Nepublikovaný systém, který nevychází z DrD 1.x
1
2%
Nějaké jiné RPG (napiš které)
2
3%
Žádné RPG jsem nehrál
1
2%
 
Celkem hlasů: 62

Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: [anketa] Jaké RPG hrajete? (2015)

Příspěvek od York »

OnGe: Už asi rozumím, co se ti na tom nelíbilo, napoprvé jsem to nepochopil. Obávám se ale, že by to teď už rozbilo anketu, kdybych změnil existující možnost.

Ber, prosím, tu kategorii prostě jako "Elektronicky publikované hry domácí produkce", tak to bylo myšleno (a blbě formulováno). Je jasný, že těžko někdo bude hrát RPGčko pouze sám se sebou.

(Ostatně té kategorie "Vlastní, nepublikovaný systém, který nevychází z DrD 1.x" se tohle týká taky. Je tím míněno, že je autorem někdo ze skupiny, ne nutně ten, kdo hlasuje, že tu hru hrál.)

edit: Vyzkoušel jsem vedle, že to anketa přežije, takže opraveno.
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6644
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: [anketa] Jaké RPG hrajete? (2015)

Příspěvek od boubaque »

Kampaňově DnD 5e a Příběhy Impéria v settingu Středozemě, několik (málo) jednorázovek Primetime Adventures.
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Plz
Příspěvky: 194
Registrován: 11. 10. 2004, 08:22
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: [anketa] Jaké RPG hrajete? (2015)

Příspěvek od Plz »

Asi bych to ani nemusel psát ale hraji si na svém písečku (Runy) v uzavřené skupině ve svém světě už asi dva roky a ještě nějaký ten rok to asi vydržím. A vzhledem k tomu, že na internetu jsou tak by se dali charakterizovat jako publikované.

Plž
Padouch nebo hrdina my jsme jedna rodina.
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: [anketa] Jaké RPG hrajete? (2015)

Příspěvek od PetrH »

Lone wolf multi, drd.old a kam
Uživatelský avatar
gunware
Příspěvky: 164
Registrován: 25. 8. 2011, 17:39

Re: [anketa] Jaké RPG hrajete? (2015)

Příspěvek od gunware »

2015? Z těch, co nejsou na výběr, jsem hrál Lone Wolf a Splittermond. U těch jiných her jsem mohl udělat háček.
Jsem poslední výkřik evoluce. Když mě stvořila, tak zoufale zařvala: "Proboha, co jsem to udělala?!"
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: [anketa] Jaké RPG hrajete? (2015)

Příspěvek od York »

Sice je možná ještě brzo, ale i tak už je zajímavé srování s loňskou anketou. Pokud si to chcete otevřít vedle sebe, najdete ji tady.

:arrow? Fate jsem letos rozdělil do dvou kategorií (2e + Příběhy, 4e), takže to už nevypadá jako nejhranější systém RPG fóra. Loni měl navíc Fate dohromady 12 hlasů, letos jen 5. Takže buď došlo k odlivu hráčů Fate k jiným systémům (případně přestali hrát), nebo možná ještě všichni nehlasovali.

:arrow? DnD 5e má stále svých 5 hlasů, Oldschool stále tři, DnD 3e (+ Pathfinder) kleslo ze tří na dva. Úplně ale zmizely 3 hlasy pro 4e. Předpokládám, že ti, kdo v roce 2014 hráli 4e, zároveň zkoušeli 5e, takže zaškrtli obojí, a loni už kompletně přešli na 5e? Překvapivé ale každopádně je, že nevzrostl počet hlasů pro 5e, přestože se rozjelo poměrně masivní otevřené hraní v Brně a nějaké i v Praze. Nejspíš ti hráči nemají potřebu chodit na fórum, případně chodí na Kostku? (Je fakt, že na Kostku začalo za poslední rok psát několik nových lidí, na RPG fóru jsem to nepozoroval - i když asi se pletu, pár nových jmen si přece jen vybavím i tady.)

:arrow? Chuubo má jen 3 hlasy, což znamená, že ne všichni, kdo ho hrají, se k tomu přiznali ;-)

:arrow? AW engine poklesl z 8 hlasů na 3. Že by ještě všichni nehlasovali? Nebo tyhle hry opravdu tolik lidí přestalo hrát?

:arrow? DrD II kleslo ze 7 hlasů na 2, DrD+ z 5 na 0, DrD Old ze 4 na 2. Překvapivé je, že nikdo nehlasoval pro hodně upravená pravidla DrD, přičemž předpoklad je, že to je u nás stále ještě nejhranější RPGčko (pochybuju, že někdo tak dlouho hraje DrD 1.X, aniž by si pravidla výrazně upravil).


Celkově je zájem ještě roztříštěnější (rovnoměrněji rozložený) než před rokem (mimo jiné tedy proto, že jsem Fate rozdělil do dvou kategorií - ale to je zase kvůli tomu, že se z toho opravdu stávají dvě různé hry, což je podle mě všeobecný trend napříč všemi RPGčky).
Arten_CZ
Příspěvky: 822
Registrován: 23. 7. 2009, 09:30

Re: [anketa] Jaké RPG hrajete? (2015)

Příspěvek od Arten_CZ »

Mě by spíš zajímalo, proč tady hlasuje (aktuálně k 11.5.2016 12:46) 465 lidí a na rpgf/kostce se vejdeme do dvacítky. Asi něco na fórech děláme špatně... Vzhledem k těm číslům mi ale přijde zvláštní z toho usuzovat cokoli více než "20 lidí, co hlasuje na rpgf/kostce, hraje toto". RPG asi žijí někde jinde, než na těchto dvou fórech.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: [anketa] Jaké RPG hrajete? (2015)

Příspěvek od York »

Arten_CZ píše:Vzhledem k těm číslům mi ale přijde zvláštní z toho usuzovat cokoli více než "20 lidí, co hlasuje na rpgf/kostce, hraje toto".
Jasně, ty úvahy se týkají pouze čtenářů fóra, kteří navíc zahlasují do téhle ankety. Na druhou stranu ale i tak je, myslím, celkem zajímavé srovnávat vývoj mezi jednotlivými roky.

edit: Každopádně otázka "Proč fórum zajímá tak málo lidí a co by se s tím dalo udělat?" je zcela na místě.
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: [anketa] Jaké RPG hrajete? (2015)

Příspěvek od PetrH »

protoze se tu vecne plka mimo.... protoze existuje mraky alternativ jak travit cas a protoze autor ankety obeslal n serveru a z kazdeho mu prislo 20-40 responzi, takze s fuckbukem to dalo dost... hodte kamenem, ale fuckbuk drzi hodne lidi na kde co a rpg nevyjimaje....
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: [anketa] Jaké RPG hrajete? (2015)

Příspěvek od Jerson »

Taky si myslím, že udělat anketu a dát odkaz na FB je docela základ, pokud to někdo se zjišťováním informací myslí vážně.
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: [anketa] Jaké RPG hrajete? (2015)

Příspěvek od PetrH »

Bohusel doba je takova, ze socialno v telefonech a pc dela nejvice a to ne jen u mladych ale i uz samozrejme s obmenou generaci zarizeni u starsich veliky zdroj nutny respektovat...
Odpovědět

Zpět na „O RPG Fóru“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů