[anketa] Jaké RPG hrajete? (2014)

„Meta“ diskuze o samotném RPG Fóru.
Odpovědět

Co jste hráli nejvíce během roku 2014

Anketa končí za 17. 1. 2015, 20:49

"old school" Dungeons & Dragons (ODnD, ADnD 1e/2e, retroklony...)
3
4%
Dungeons & Dragons d20: 3e a 3,5e / Pathfinder
3
4%
Dungeons & Dragons 4e
3
4%
Dungeons & Dragons 5e
5
6%
Dračí Doupě
4
5%
Dračí Doupě +
5
6%
Dračí Doupě II
7
9%
Dungeon World, Apocalypse World,...
8
10%
CHP / Omega
1
1%
Call of Cthulhu
1
1%
Fate / Příběhy impéria
12
15%
Střepy snů
1
1%
ze světa World of Darkness
0
Žádná hlasování
GURPS
0
Žádná hlasování
Shadowrun
4
5%
Void
2
3%
Warhammer: WFRP, W40000, Inquisitor apod.
1
1%
Indie RPG (Sorcerer, Burning Wheel, Primetime Adventures,...)
3
4%
Nějaké vlastní
4
5%
Střídám systémy jako ponožky (napiš pár posledních)
0
Žádná hlasování
Nějaké jiné (napište které)
7
9%
Nic jsem nehrál
4
5%
 
Celkem hlasů: 78

Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

[anketa] Jaké RPG hrajete? (2014)

Příspěvek od Bajo »

A opět nastal čas na tradiční, každoroční anketu. Jak vypadají herní preference návštěvníků RPG Fóra (loňská viz zde). Cílem ankety je zjistit, co se opravdu hraje. Takže i když máte více hlasů (3), využíjte je jen pokud plnohodnotně hrajete více her současně. Berte v úvahu jako relevantní rok 2014.

Nesnažte se protlačit svá oblíbená RPG, pokud je zrovna nehrajete (na to si kdyžtak udělejte jinou anketu, třeba "moje nejoblíbenější RPG" ).

Ideálně do diskuze napište, kdo jste čemu dal hlas a konkretizujte, pokud jste hlasovali pro nějakou obecnější variantu.
Klidně se i svěřte proč hrajte zrova to, jak jste s tím spokojeni, nebo cokoliv jiného vás napadne. Je to diskuze, takže se nebojte diskutovat.

Délka trvání ankety je do 18.1.2015.

Pokud jsi nováček nebo moc nepřispíváš na RPGF, chceme tvůj hlas dvojnásob!
Uživatelský avatar
Nekra
Nadšený blázen
Příspěvky: 959
Registrován: 15. 7. 2008, 16:45
Bydliště: Praha

Re: [anketa] Jaké RPG hrajete? (2014)

Příspěvek od Nekra »

Zahlasováno pro "nějaké jiné". viewtopic.php?f=89&t=10733
Pro doplnění dodávám, že v první větší části roku 2014 jsem RPG vůbec nehrál, tento rok nejsem dost RPG aktivní (= nechodím na otevřený oneshoty).
Myslím si totiž, že to, jak často/kolik sezení za rok hráč hrál není bezvýznamná informace.

Akorát nesouhlasím s tím, že to, co hráči hrají plně odpovídá jejich hráčským preferencím. Někde tam bude ona pomyslná hranice mezi tím, že hráč nehraje vůbec a nebo hraje to, co sice není jeho preferovaný systém, ale má k tomu hraní přístup.
Výsledkem bude spíše nějaká kombinace mezi herními preferencemi hráče a jeho "organizačními schopnostmi" najít si skupinu na hraní, která se nad míru snesitelnou neliší od jeho preferencí.


Chuubo tedy ke dni 18.12.2014 činí 6 sešen (hraní v 6 různých dnech), prozatímní odhad do konce roku 2014 je 7 sešen.
Pro slušný lidi: Do uvolnění schránky mi nepište SZ!
(130829092016)

Herní preference:
Fyzický crossgender <3.(hráč-postava)
--Akceptovatelné styly hraní (dle systému):
Hack and Slash-Plnění cílů, boje. Kostky. Málo RP, možná simulace.
(Imerzivně) Simulační hra okořeněná dramatem- Ztvárňování charakterů. Gamismus ruší. Občas drama.
Dramatická hra s případnou imerzí/simulací-Dramatické akce. Občas hlubší prožitky.
-Mám problém s kombinací gamismu A dramatu. (Vyjma Wushu)
Uživatelský avatar
Karotka
Příspěvky: 1110
Registrován: 21. 9. 2011, 21:42
Bydliště: Praha

Re: [anketa] Jaké RPG hrajete? (2014)

Příspěvek od Karotka »

Letos zdaleka nejvíckrát Dakara bez přípravy (V Janově, pak v Savonně).
Nekra píše:Akorát nesouhlasím s tím, že to, co hráči hrají plně odpovídá jejich hráčským preferencím. Někde tam bude ona pomyslná hranice mezi tím, že hráč nehraje vůbec a nebo hraje to, co sice není jeho preferovaný systém, ale má k tomu hraní přístup. Výsledkem bude spíše nějaká kombinace mezi herními preferencemi hráče a jeho "organizačními schopnostmi" najít si skupinu na hraní, která se nad míru snesitelnou neliší od jeho preferencí.
Tak nějak.

Tradiční jasnozřivost depresivních, často popisovaná jako radikální nezúčastněnost ve vztahu k lidským starostem, se projevuje v první řadě nezájmem o problémy, které vskutku nejsou příliš zajímavé.
(M. Houellebecq)
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4137
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: [anketa] Jaké RPG hrajete? (2014)

Příspěvek od Sparkle »

Momentálně se účastním čtyř dlouhodobých kampaní s různýma grupama, z toho 3x Fate a 1x Drd2.
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: [anketa] Jaké RPG hrajete? (2014)

Příspěvek od York »

Nemyslím si, že pro každého hráče existuje právě jeden perfektní systém, natož perfektní příběh. Hraní RPGček je o hledání nových přátel, objevování zajímavých světů, prožívání nečekaných příběhů. To, co dneska vypadá jako ideální hra, tak zítra už vypadat nemusí a naopak hra, která na první pohled vypadá jako něco z jiné galaxie, může přinést spoustu zábavy.

Druhá věc je, že každá hra vypadá výrazně jinak v podání různých hráčských skupin, a to i když se v nich část hráčů překrývá. Hru vždycky tvoří všichni hráči společně, jen v různém poměru podle druhu a stylu hry.

PS: Hraju vy víte co. Nevím, kam to patří.
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: [anketa] Jaké RPG hrajete? (2014)

Příspěvek od Sosacek »

York píše:PS: Hraju vy víte co. Nevím, kam to patří.
Je tam kategorie na vlastni hru.
But nobody came.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: [anketa] Jaké RPG hrajete? (2014)

Příspěvek od York »

Sosacek píše:
York píše:PS: Hraju vy víte co. Nevím, kam to patří.
Je tam kategorie na vlastni hru.
Jo, ale je tam i kategorie CPH/Omega, Void a Něco jiného. Vlastní hru jsem dával loni, když jsem hrál převážně v kámošově nezveřejněném systému - a to vlastně nebyla moje vlastní hra, ale jeho vlastní hra. To, co hraju teď, je volně k dispozici. Má Gediman zaškrnout Void nebo Vlastní hru? Předpokládám, že Void. Takže u mě to je nejspíš Něco jiného, ale kdo ví. Prostě nevím ;-)
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: [anketa] Jaké RPG hrajete? (2014)

Příspěvek od Sosacek »

Proto maji ankety na rpg.net vzdycky volbu "special snowflake", aby meli pokoj od lidi co se chteji pohadat o tom, jak je ta anketa silene nereprezentuje.
But nobody came.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: [anketa] Jaké RPG hrajete? (2014)

Příspěvek od York »

Sosacek píše:Proto maji ankety na rpg.net vzdycky volbu "special snowflake", aby meli pokoj od lidi co se chteji pohadat o tom, jak je ta anketa silene nereprezentuje.
A k tomu diskusi, aby se mohli vyřádit ti, kdo mají potřebu trollit. Tu teda tady máme taky.
Arten_CZ
Příspěvky: 822
Registrován: 23. 7. 2009, 09:30

Re: [anketa] Jaké RPG hrajete? (2014)

Příspěvek od Arten_CZ »

Hraju dlouhodobou kampaň jednou týdně v Dungeon Worldu a hraju víkendové one shoty ve Střepech snů. Několik měsíců jsme koketovali s Fate Core, ale nevyhovoval nám (moc přípravy na hru, nudná mechanika, předvídatelné výsledky). Nyní jsem odehrál několik sezení v DrD2, které testujeme pro revizi, ale také nám nevyhovuje (neintuitivní roubování mechaniky na fikci a zpět, moc přemýšlení nad systémem). Zkoušel jsem i D&D5e, ale od dob D&D3.5e se nic moc nezměnilo a systém nám také nevyhovuje (nepřiměřený růst hp, nudné zdlouhavé souboje). Zaškrtnul jsem DW a SS, ve kterých hrajeme dlouhodobě, budeme hrát i nadále a nemáme v plánu je jakkoli upravovat, vyhovují nám přesně tak, jak jsou napsané.

DW i SS hrajeme z důvodu, že nám vyhovuje mechanika komplikací. Hra v podstatě nevyžaduje žádnou přípravu, mechanika hýbe sama o sobě dějem.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: [anketa] Jaké RPG hrajete? (2014)

Příspěvek od eerieBaatezu »

Arten_CZ píše:Hraju dlouhodobou kampaň jednou týdně v Dungeon Worldu a hraju víkendové one shoty ve Střepech snů. Několik měsíců jsme koketovali s Fate Core, ale nevyhovoval nám (moc přípravy na hru, nudná mechanika, předvídatelné výsledky). Nyní jsem odehrál několik sezení v DrD2, které testujeme pro revizi, ale také nám nevyhovuje (neintuitivní roubování mechaniky na fikci a zpět, moc přemýšlení nad systémem). Zkoušel jsem i D&D5e, ale od dob D&D3.5e se nic moc nezměnilo a systém nám také nevyhovuje (nepřiměřený růst hp, nudné zdlouhavé souboje). Zaškrtnul jsem DW a SS, ve kterých hrajeme dlouhodobě, budeme hrát i nadále a nemáme v plánu je jakkoli upravovat, vyhovují nám přesně tak, jak jsou napsané.

DW i SS hrajeme z důvodu, že nám vyhovuje mechanika komplikací. Hra v podstatě nevyžaduje žádnou přípravu, mechanika hýbe sama o sobě dějem.
Nechceš se o tom rozepsat třeba sem? Fakticky by mě ty rozdíly, které při hraní různých pravidel pociťujete, zajímaly.
Obrázek
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16376
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [anketa] Jaké RPG hrajete? (2014)

Příspěvek od MarkyParky »

Aktuálně:
- dvě kampaně DrDII jako GM
- dvě kampaně DrDII jako hráč
- jedna kampaň v Příbězích impéria, kde se o pozici GMa střídáme
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12358
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [anketa] Jaké RPG hrajete? (2014)

Příspěvek od Ecthelion »

Loni jsme zkoušeli Fate Core, ale ne úplně nám sednul... takže letos se se v aktuální kampani vrátili k systému Příběhů Impéria s tím, že používáme z Fate Core jen některá pravidla... takže za nás jednoznačně sekce Fate/Příběhy Impéria.

Kromě toho jsme hráli i čisté Příběhy jako krátký příběh na dvě sezení a zkoušeli jsme lehce Regiment. Kvůli izolovanosti v Bavorech hrajeme už prakticky všechno přes Hangouts. $D
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: [anketa] Jaké RPG hrajete? (2014)

Příspěvek od Pepa »

Jako myslím, že Dakara (či Hra na přání) by svoji vlastní možnost mít měla. Aspoň se uvidí, kolik lidí ji hraje (v porovnání s ostatními systémy). Stejně tak i Končina.

Spíš nevím, jak mám vyplnit anketu, když jsem v lednu hrál tohle, v březnu tamto, v létě a na podzim zase něco jiného. Střídám systémy jako ponožky, nebo mám prostě zakliknout tři věci?
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: [anketa] Jaké RPG hrajete? (2014)

Příspěvek od York »

Pepa píše:Jako myslím, že Dakara (či Hra na přání) by svoji vlastní možnost mít měla. Aspoň se uvidí, kolik lidí ji hraje (v porovnání s ostatními systémy).
Ve skutečnosti asi ani ne, to číslo je celkem dobře známé. Můžu sem sice ty zbylé tři hráče kromě Karotky nahnat, aby to vypadalo, že to je jeden z nejhranějších systémů, ale moc velkou vypovídající hodnotu to mít nebude.
Odpovědět

Zpět na „O RPG Fóru“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host