Chuubo's Marvelous Wish-granting Engine

Diskuzní sekce věnovaná konkrétním RPG hrám, příručkám a produktům.
Odpovědět
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Chuubo's Marvelous Wish-granting Engine

Příspěvek od OnGe »

Faskal píše: 25. 7. 2018, 11:23 ✿ I’ve cut quest costs down by 20%.
✿ I’ve cut 5 XP bonuses down to 4 XP.
Tím jsme si teda moc nepomohli
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Chuubo's Marvelous Wish-granting Engine

Příspěvek od MarkyParky »

Tím jsme si teda moc nepomohli
Ale pomohli.

ActionXP, emotionXP a flavourXP se nemění, takže jejich význam pro jednotlivé sezení vzroste a relativní plnění celého questu se zrychlí.
Uživatelský avatar
Karotka
Příspěvky: 1110
Registrován: 21. 9. 2011, 21:42
Bydliště: Praha

Re: Chuubo's Marvelous Wish-granting Engine

Příspěvek od Karotka »

Moc děkuju za odpovědi. Utvrdili jste mě v tom, že to příště zkusím "i cesta může být cíl" stylem a nechám se překvapit, co z toho vyleze za příběh.

Drobnou obavu mám jen z toho, že zatímco, tady když chtěli hráči něco zjistit, objevit, udělat, a chtěli odpověď po mě, tak jsem většinou věděl, co jim dát. Když si ji vymysleli sami, tak super, jen kdyby mi tím úplně zbourali černou bránu, tak bych jim do toho zasáhl, což byl sice social contract, ale je to trochu fuj fuj unchuubous.

Ta hra byla fajn, ale jednak to není Chuubo jak má být a jednak je to mě jako HG zbytečně stresující - místo prostého "wow, to je cool nápad!" je to ta dvojitá kartička "wow, to je cool nápad!" / "ale co já teď kurva s tím?!"

Teď bude hodně "nie viem, ty mi povedz", to je tvoje hráčská agenda, voe. Nebo něco vymyslím. Zas je to menší stres, protože odpovědnost, za příběh bude ještě víc na hráčích, než to bylo teď. Což zas může být problém, pokud tam bude víc hráčů, kteří na to nejsou zvyklí a budou chtít náplň hry po mě. I když po zkušenostech z GC se tahle obava dost zmenšila, fskutčnosti s tím má problém málokdo.
Marky píše:maximálně si v předposledním chapteru sezení nahrát na nějakou eskalaci a v posledním ji dotáhnout
Když máš 5 hráčů, nováčků nebo lidí, co se jim moc do XP akcí nechce, tak si rád, když stihneš 2 chaptery.
Takže předposlední kapitola je hned ta první :D
Ale chápu, jak to myslíš.
Faskal píše:
Já to mám zkrácené ještě víc, 16XP Questy - 8XP za Hlavní cíle, 8 za XP z mističky a omáčky (a povoluju víc omáček/chap.). Ale i tak ti co to dávali dobře stihli 2 Questy, a jeden týpek nedohrál ani 1. :(

Ten Halloween One-Shot je IMHO pro lidi, co už tu hru umí, solej XP akce jednu za druhou a v každý scéně si splní aspoň jeden Major Goal.

EDIT: korekce nejhoršího

Tradiční jasnozřivost depresivních, často popisovaná jako radikální nezúčastněnost ve vztahu k lidským starostem, se projevuje v první řadě nezájmem o problémy, které vskutku nejsou příliš zajímavé.
(M. Houellebecq)
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9046
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Chuubo's Marvelous Wish-granting Engine

Příspěvek od Faskal »

Jo, uznávám, že ten Halloween je fakt peklo a my jsme dělali asi osmihodinovy speedrun, což je výrazně víc prostoru, než budeš mít.

Ale stihli jsme to 8)
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Chuubo's Marvelous Wish-granting Engine

Příspěvek od MarkyParky »

Karotka píše: Když máš 5 hráčů, nováčků nebo lidí, co se jim moc do XP akcí nechce, tak si rád, když stihneš 2 chaptery.
Takže předposlední kapitola je hned ta první :D
Já ti říkal už tenkrát na GC, že mi ta hra přijde hrozně pomalá ;o)

My na prvním chuubu, kde jsem seznamoval své hráče se systémem, zvládli za jedno asi 7-8hodinové sezení (Faskal mě případně opraví, ale mám pocit, že jsme začínali ve čtyři a rozpadlo se to po jedenácté večer) 6 chapterů.

Myslím, že půlka hráčů otočila jeden quest a načla další, druhá půlka byla pár tiků před dokončením.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9046
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Chuubo's Marvelous Wish-granting Engine

Příspěvek od Faskal »

Jo, tak nějak, jeli jsme jak fretky.

Podle mě je klíčové mít na stole nějaké kartičky s žánrovými akcemi, bez nich to nováčci vůbec nehrají a člověk si třeba hezky popovídá, ale ta hra se nikam neposouvá. A na začátku pohlídat, ať žánrové akce začnou sami dělat.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Chuubo's Marvelous Wish-granting Engine

Příspěvek od MarkyParky »

Tak jsem snad (na několikátý pokus) udělal Chuubovi anotaci, jakou si zaslouží.

Hodnoťte.

A kdyby měl někdo nápad, jak ji ještě trochu vylepšit, písněte mi a doplním/opravím.
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Chuubo's Marvelous Wish-granting Engine

Příspěvek od Sosacek »

Je to streleny a ztresteny, takze dobry. Jenom bych tam na konec prilepil kratsi basen od Jenny.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Chuubo's Marvelous Wish-granting Engine

Příspěvek od MarkyParky »

Sosacek píše:Jenom bych tam na konec prilepil kratsi basen od Jenny.
Hm, to by bylo asi symboličtější než tam jen otočit nadpis. Ale chtělo by to něco, co přímo odkazuje na hru :/
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15030
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Chuubo's Marvelous Wish-granting Engine

Příspěvek od Pieta »

Chystáme se na chuubohru, a já nějak strašně zápasím s Emotion XP. Jako že je tam na výběr asi dvanáct základních emocí, ale já mám dojem, že postava, kterou bych chtěl hrát, by měla tak trochu být vržená do nového a úplně cizího prostředí, a díky tomu být a) zranitelná, ale b) se s tím vší silou prát, ale taky c) to občas nezvládat a díky tomu být tak trochu mimoň, nad kterým se plácnete do čela, a v rámci procesu zvládání nového prostředí se d) často dostávat do úzkých, a to už jsem na třetině těch emocí a fakt nevím, jak z toho nějak vysochat tu jednu, která by z nich měla padnout nejlíp. Jako že mám pocit, že ať sáhnu po čemkoliv, tak to tu postavu dost zplošťuje a zas tak moc nevystihuje...

Vy s tímhle problémy nemíváte?
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Chuubo's Marvelous Wish-granting Engine

Příspěvek od MarkyParky »

Pieta:
Emotion XP je hlavně o tom, jaké emoce chceš vyvolávat v ostatních - nikoliv o tom, jaká tvoje postava je.


Tzn. třeba "placku na čelo" může spouštět mimoň, který dělá kraviny, ale i přehnaně odvážná postava, která se často pouští do bezvýchodných situací s tím, že ostatní ví, že to nezvládne.

Stejně tak "pohrození rukou" může vyvolat lehkovážný týpek, co často svou ležérností nechá vypuknout trable, stejně jako suverén, který trable efektivně řeší, ale pak si kvůli tomu ze všech střílí a dělá fórky na jejich účet.


Zkus na to nahlídnout z tohohle pohledu - pokud z těch tvých čtyř vlastností třeba tři mají náběh na to vyvolávat podobnou reakci ostatních, pak tahle reakce má být tvým triggerem pro Emotion XP.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15030
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Chuubo's Marvelous Wish-granting Engine

Příspěvek od Pieta »

MarkyParky píše: 12. 7. 2020, 11:21Tzn. třeba "placku na čelo" může spouštět mimoň, který dělá kraviny, ale i přehnaně odvážná postava, která se často pouští do bezvýchodných situací s tím, že ostatní ví, že to nezvládne.

Stejně tak "pohrození rukou" může vyvolat lehkovážný týpek, co často svou ležérností nechá vypuknout trable, stejně jako suverén, který trable efektivně řeší, ale pak si kvůli tomu ze všech střílí a dělá fórky na jejich účet.
Jo, tohle je asi dobrej způsob, jak se na to dívat. U jednotlivých emocí vlastně nejde o to, co knížka říká, že představujou, jako spíš, jestli to je dobrý způsob, jak na tu postavu reagovat. Hmm.
MarkyParky píše: 12. 7. 2020, 11:21Zkus na to nahlídnout z tohohle pohledu - pokud z těch tvých čtyř vlastností třeba tři mají náběh na to vyvolávat podobnou reakci ostatních, pak tahle reakce má být tvým triggerem pro Emotion XP.
Já právě obvykle u postavy předem nevím, ani jakým způsobem bude působit na mě, natož odhadovat, co udělá s ostatníma. (:

Už při tvorbě postav jsme měli výměnu, kdy jsem říkal, že s emocema ještě moc nevím, ale mám dojem, že by mohla sednou X, a spoluhráč odvětil, že podle toho, jak jsem postavu popisoval, tam čekal emoci k X skoro opačnou. (:
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Chuubo's Marvelous Wish-granting Engine

Příspěvek od Markus »

MarkyParky píše: 11. 7. 2020, 22:50 Tak jsem snad (na několikátý pokus) udělal Chuubovi anotaci, jakou si zaslouží.
Dík za tu anotaci. Moje první reakce byla kliknout na "Upravit" a začít to nějak sanitizovat (dokonce jsi našel i možnost přepnout si na rozšířené HTML, které umožňuje přidávat obrázky - což nemá být povoleno, ale potřeboval jsem tam tu volbu jiného kódování dočasně nechat kvůli jedné neopravné chybě)... a pak mi došlo, že tuhle bestiálně chaotickou anotaci jsi tak asi udělal záměrně, protože je to vlastně psáno jako Chuboo?

V tom případě gratuluju k meta příspěvku a nebudu ti na to sahat :)
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Chuubo's Marvelous Wish-granting Engine

Příspěvek od MarkyParky »

Marky píše:... a pak mi došlo, že tuhle bestiálně chaotickou anotaci jsi tak asi udělal záměrně, protože je to vlastně psáno jako Chuboo?
Řekněme, že jsem se pokusil to napsat tak, aby každý odstavec naplňoval ducha ikonky, která je před ním - a zároveň to předávalo nějakou informaci o hře jako takové.
Kelton
Příspěvky: 921
Registrován: 2. 10. 2007, 19:06
Bydliště: Praha

Re: Chuubo's Marvelous Wish-granting Engine

Příspěvek od Kelton »

Anotace je dobrá, dávám palec nahoru :)
Sosacek píše: 11. 7. 2020, 22:58 Je to streleny a ztresteny, takze dobry. Jenom bych tam na konec prilepil kratsi basen od Jenny.
Ta poslední řádka si vyloženě říká o "This is the far and sunless land", případně s 1-3 verši předtím.

Ale to už je dost interní, takže to moc nefunguje v anotaci.
"You are already playing WTF," Coriander, quite seriously, explained.
Odpovědět

Zpět na „Hry, systémy, světy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů