Chuubo's Marvelous Wish-granting Engine

Diskuzní sekce věnovaná konkrétním RPG hrám, příručkám a produktům, jako jsou třeba Dračí Doupě, Fate nebo třeba Dungeons and Dragons.
Odpovědět
OnGe
malý zelený křečopažout
Kontaktovat uživatele:

Re: Chuubo's Marvelous Wish-granting Engine

Příspěvek od OnGe » 25. 7. 2018, 10:56

Faskal píše:
25. 7. 2018, 10:23
✿ I’ve cut quest costs down by 20%.
✿ I’ve cut 5 XP bonuses down to 4 XP.
Tím jsme si teda moc nepomohli
Nežít je jediná životní prohra

výběr z vlastní zahrádky:

:idea: RPG kuchyně: 2010 - 2013 - 2017
:?: Horní progressbar - to se budete divit... možná
:?: Dolní progressbar - dávám tomu rok... maximálně dva

MarkyParky

Příspěvek od MarkyParky » 25. 7. 2018, 11:23

Tím jsme si teda moc nepomohli
Ale pomohli.

ActionXP, emotionXP a flavourXP se nemění, takže jejich význam pro jednotlivé sezení vzroste a relativní plnění celého questu se zrychlí.

Karotka

Příspěvek od Karotka » 26. 7. 2018, 09:36

Moc děkuju za odpovědi. Utvrdili jste mě v tom, že to příště zkusím "i cesta může být cíl" stylem a nechám se překvapit, co z toho vyleze za příběh.

Drobnou obavu mám jen z toho, že zatímco, tady když chtěli hráči něco zjistit, objevit, udělat, a chtěli odpověď po mě, tak jsem většinou věděl, co jim dát. Když si ji vymysleli sami, tak super, jen kdyby mi tím úplně zbourali černou bránu, tak bych jim do toho zasáhl, což byl sice social contract, ale je to trochu fuj fuj unchuubous.

Ta hra byla fajn, ale jednak to není Chuubo jak má být a jednak je to mě jako HG zbytečně stresující - místo prostého "wow, to je cool nápad!" je to ta dvojitá kartička "wow, to je cool nápad!" / "ale co já teď kurva s tím?!"

Teď bude hodně "nie viem, ty mi povedz", to je tvoje hráčská agenda, voe. Nebo něco vymyslím. Zas je to menší stres, protože odpovědnost, za příběh bude ještě víc na hráčích, než to bylo teď. Což zas může být problém, pokud tam bude víc hráčů, kteří na to nejsou zvyklí a budou chtít náplň hry po mě. I když po zkušenostech z GC se tahle obava dost zmenšila, fskutčnosti s tím má problém málokdo.
Marky píše:maximálně si v předposledním chapteru sezení nahrát na nějakou eskalaci a v posledním ji dotáhnout
Když máš 5 hráčů, nováčků nebo lidí, co se jim moc do XP akcí nechce, tak si rád, když stihneš 2 chaptery.
Takže předposlední kapitola je hned ta první :D
Ale chápu, jak to myslíš.
Faskal píše:
Já to mám zkrácené ještě víc, 16XP Questy - 8XP za Hlavní cíle, 8 za XP z mističky a omáčky (a povoluju víc omáček/chap.). Ale i tak ti co to dávali dobře stihli 2 Questy, a jeden týpek nedohrál ani 1. :(

Ten Halloween One-Shot je IMHO pro lidi, co už tu hru umí, solej XP akce jednu za druhou a v každý scéně si splní aspoň jeden Major Goal.

EDIT: korekce nejhoršího
Jediná adekvátní odpověď na surovost života je cynismus fantazie.

Faskal

Příspěvek od Faskal » 26. 7. 2018, 09:49

Jo, uznávám, že ten Halloween je fakt peklo a my jsme dělali asi osmihodinovy speedrun, což je výrazně víc prostoru, než budeš mít.

Ale stihli jsme to 8)
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: [SvětDračáku] {PbP} Kobky Šíleného mága - Turan.

MarkyParky

Příspěvek od MarkyParky » 26. 7. 2018, 11:21

Karotka píše: Když máš 5 hráčů, nováčků nebo lidí, co se jim moc do XP akcí nechce, tak si rád, když stihneš 2 chaptery.
Takže předposlední kapitola je hned ta první :D
Já ti říkal už tenkrát na GC, že mi ta hra přijde hrozně pomalá ;o)

My na prvním chuubu, kde jsem seznamoval své hráče se systémem, zvládli za jedno asi 7-8hodinové sezení (Faskal mě případně opraví, ale mám pocit, že jsme začínali ve čtyři a rozpadlo se to po jedenácté večer) 6 chapterů.

Myslím, že půlka hráčů otočila jeden quest a načla další, druhá půlka byla pár tiků před dokončením.

Faskal

Příspěvek od Faskal » 26. 7. 2018, 11:28

Jo, tak nějak, jeli jsme jak fretky.

Podle mě je klíčové mít na stole nějaké kartičky s žánrovými akcemi, bez nich to nováčci vůbec nehrají a člověk si třeba hezky popovídá, ale ta hra se nikam neposouvá. A na začátku pohlídat, ať žánrové akce začnou sami dělat.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: [SvětDračáku] {PbP} Kobky Šíleného mága - Turan.

Odpovědět

Zpět na „Hry, systémy, světy“