Teoretické katastrofy, které se nestaly

Diskuze o věcech více či méně historických. "Porazí rytíř samuraje?" "Přesekne katana ocel?", ale i "Církevní úpadek".

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18482
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Teoretické katastrofy, které se nestaly

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Argonantus píše:Můj osobní závěr je, že atomové zraně jsou od počátku tím nebezpečnější, čím jsou skladnější a jednodušší. Na konec světa taková kilotuna určitě nestačí, ale odpálená na stadionu nebo v hypermarketu teroristou může natropit škody až dost.
A přesně tohle nás zřejmě čeká.
Tak na zničení civilisace stačí likvidace těch velkých měst. Všude jinde vypukne totální panika, která obstará zbytek. Klimatické jevy bych pustil k vodě... zhroucení inženýrských sítí (rozvody elektřiny, tepla, vody) a infrastruktury by podle mého byly bezprostředně mnohem horší. Smíchejte s panikou a rozpadne se vám jakýkoliv náznak státu. Krátkodobě se samozřejmě projeví nedostatek intelektuálních a výrobních kapacit - nedostatek všeho, rabování, epidemie, každý sám za sebe (či alespoň ten pocit)... Ztráty podle mého mnohem vyšší než z těch atomovek. Někdo si dokonce myslí, že by k tomu stačilo jen pár klíčových amerických měst a je to v kýblu.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 678
Registrován: 14. 1. 2009, 19:00
Bydliště: Praha

Re: Teoretické katastrofy, které se nestaly

Příspěvek od Panda »

Eleshar_Vermillion píše:
Argonantus píše:Někdo si dokonce myslí, že by k tomu stačilo jen pár klíčových amerických měst a je to v kýblu.
myslím, že stačí fakt málo - třeba hospodářská krize ve 30. letech...
Uživatelský avatar
Resurrection
Příspěvky: 5415
Registrován: 26. 9. 2006, 11:34

Re: Teoretické katastrofy, které se nestaly

Příspěvek od Resurrection »

Panda píše:myslím, že stačí fakt málo - třeba hospodářská krize ve 30. letech...
Od té doby byly už minimálně tři horší krize...
Secrets are power.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 678
Registrován: 14. 1. 2009, 19:00
Bydliště: Praha

Re: Teoretické katastrofy, které se nestaly

Příspěvek od Panda »

Resurrection píše: Od té doby byly už minimálně tři horší krize...
Čestně přiznávám, že většina toho, co se stalo po WWII pro mě nějak ztrácí na zajímavosti... :)
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Teoretické katastrofy, které se nestaly

Příspěvek od Sosacek »

Doplnim k tem nanobotum -- pokud nedokazeme vyrobit (nano)zdroj vyrabejici (mega)energii z niceho, tak nanoboty moc nehrozi.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22580
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Teoretické katastrofy, které se nestaly

Příspěvek od Jerson »

A co napájení vyzařovanou energií? I když tak nevím, jestli je technicky možné postavit tak malý přijímač, aby měl rozumnou účinnost.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Teoretické katastrofy, které se nestaly

Příspěvek od Vallun »

V zatím nejlepších knihách na toto téma spalovaly nanoboty molekuly glukosy...

ale externí emitory energie napadly i mne...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Teoretické katastrofy, které se nestaly

Příspěvek od Sosacek »

Pokud maji skutecne rozebirat hmotu, tak potrebuji te energie opravdu hodne.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9041
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Teoretické katastrofy, které se nestaly

Příspěvek od Faskal »

Prosím pěkně, věří se ještě na konec lidstva degenerací?
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Argonantus
.
Příspěvky: 18085
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Teoretické katastrofy, které se nestaly

Příspěvek od Argonantus »

Jako něco na způsob "špatné krve" a proti tomu bojující eugeniky? To už je asi opravdu dost out.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9041
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Teoretické katastrofy, které se nestaly

Příspěvek od Faskal »

Přesně tak, a klidně i starší. Ovšem poslední dobou to kolem sebe moc nevidím...
On tomu třeba mohutně propadal i Lovecraft, ale to vytáhnu vedle, až si to rozmyslím.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18482
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Teoretické katastrofy, které se nestaly

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Mno já nevím... mně to tak nereálné nepřipadá, pokud někdy později jednou "vypnou proud"... Mám pocit, že třeba takový rozštěp patra je fatální kondice, kterou ale zvládneme překonat triviální operací. A šíří se to snad dědičně...
Ale až Kalousek rozhodne, že jakožto triviální operaci si to bude hradit každé novorozeně samo a některá z nich na to nebudou mít...
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
midewiwin
Příspěvky: 4815
Registrován: 18. 12. 2006, 09:56

Re: Teoretické katastrofy, které se nestaly

Příspěvek od midewiwin »

Eleshar_Vermillion píše:Mno já nevím... mně to tak nereálné nepřipadá, pokud někdy později jednou "vypnou proud"... Mám pocit, že třeba takový rozštěp patra je fatální kondice, kterou ale zvládneme překonat triviální operací. A šíří se to snad dědičně...
Ale až Kalousek rozhodne, že jakožto triviální operaci si to bude hradit každé novorozeně samo a některá z nich na to nebudou mít...
Některé věci, které si teoretici tak oblíbili, se pravděpodobně fakt nestanou.
Čas neexistuje.
Rauksul
Příspěvky: 300
Registrován: 11. 8. 2009, 15:53

Re: Teoretické katastrofy, které se nestaly

Příspěvek od Rauksul »

Eleshar_Vermillion píše:Mno já nevím... mně to tak nereálné nepřipadá, pokud někdy později jednou "vypnou proud"... Mám pocit, že třeba takový rozštěp patra je fatální kondice, kterou ale zvládneme překonat triviální operací. A šíří se to snad dědičně...
Ale až Kalousek rozhodne, že jakožto triviální operaci si to bude hradit každé novorozeně samo a některá z nich na to nebudou mít...
triviální to úplně není;-) i po operaci je to otrava (jestli se ti rozštěpí opravdu patro a ne ret).

My jsme s kolegy nedávno debatovali nad možnou příčinou oblíbené katostrofy jménem válka světová, třetí. Dospěli jsme k tomu, že staří aby umřel (a narodil se) Dalajláma. Dvakrát. Ale to je asi mimo tuhle diskuzi...
Družina Mrtvoly Na Mrtině
[zde býval obrázek testera DrDII :o)]
Wild West

Re: Teoretické katastrofy, které se nestaly

Příspěvek od Wild West »

Třetí světová válka už byla, jen si jí plno lidí nevšimlo. Mezi Sovětským svazem a USA, a trvala 45 let. A byla docela ošklivá.

Co se týče čtvrté světové války, její pravděpodobnost se právě dost snižuje a odkládá rozpadem některých radikálních arabských režimů. Potenciálně problematická Čína není zas až tak válkychtivá. Může přijít plno katastrof, ale světová válka není na pořadu dne. Menších válek ovšem může být hromada; některé ostatně stále běží.
Odpovědět

Zpět na „Historie“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 7 hostů