Rany stredovek neexistoval

Diskuze o věcech více či méně historických. "Porazí rytíř samuraje?" "Přesekne katana ocel?", ale i "Církevní úpadek".

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Rany stredovek neexistoval

Příspěvek od Pieta »

Wild West píše:Kosmická loď a přistávací modul byly reálně vyrobeny a těm dělníkům (v počtu celkem asi 100.000, tehdy byl kosmický průmysl překvapivě velký) bylo zaplaceno.
Něco takového bude poměrně obtížné věrohodně doložit.

Navíc jen poměrně malý počet z dělníků opravdu rozumí tomu, co je do takového stroje potřeba; co když ve skutečnosti vyráběli něco jiného?
Wild West píše:V případě konspirace by jim ještě museli občas připlatit za mlčení; co kdyby si někdo něčeho všiml.
To by samozřejmě bylo jednodušší, kdyby řada těch dělníků ve skutečnosti neexistovala - potom by si žádný z nich nemohl ničeho všimnout.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Wild West

Re: Rany stredovek neexistoval

Příspěvek od Wild West »

Mimochodem, ještě jedna veleslavná konspirace - atentát na JFK.

U nás vyšla kdysi literatura faktu od pana Marka Lane
http://en.wikipedia.org/wiki/Mark_Lane_(author)
kde se dozvíte, že vraždu zorganizovaly jisté americké konzervativní kruhy (povědomého stylu a druhu).

Dotyčný pán je dle jiných agentem KGB. Nicméně jeho verze je tak známá a zakořeněná, že ji lze přinejmenším porovnávat s oficiální verzí, neméně podezřelou (osamělý šílenec Harwey Oswald). Oficiální historie je tak zmatená a zapletená různými manipulacemi studené války, že pravda vlastně vůbec není.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18482
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Rany stredovek neexistoval

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Wild West píše:Takže ty ústřední mantry jsou furt stejné - USA vedou všechny války, aby na tom vydělali (kolikrát jsem na tohle narazil už ani nespočítám, včetně RPGF); koho zajímá, že to USA téměř zruinovalo už několikrát;
Non sequitur - proč by Universálního Žida zajímaly USA? USA na tom samozřejmě nemohly vydělat (o struktuře zadlužování USA jsme se tu bavili), ale lidi ve vládě ano. Zejména Cheney, který šéfuje firmě Halliburton, pak Rumsfeld... a další. Všechno mimochodem praktikující protestanti. Ono v USA sice židům pšenka celkem kvete, ale do nejvyšších ústavních funkcí se nedostane nikdo jiný než uvědomělý protestant. Prvního a jediného katolíka ve funkci presidenta mimochodem zastřelili :wink:
(koho zajímá, že v Afganistánu žádná není a že válka kšefty naopak nevyhnutelně kazí)
Taky moc zjednodušuješ. Jak komu a jak které. Určitě kazí kšefty mezi válčícími zeměmi. V případě světové války to bude asi ještě větší problém. Opiové války naopak trhy otvíraly.
Vallun píše:WW - celkově máš pravdu, jen zase...je potřeba být přesnější - že na něčem prodělá vláda neznamená,že na tom nevydělá mocný jedinec, upír z Washingotnu. Vedle v upírech púrobíráme hodně případů od nás, kde na úkor státních prostředků se obohacuje pár desítek jedinců, proč to nepřipouštít tady?
Vidím to zcela totožně. Nechci tvrdit, že to tak bylo, ale shodit to se stolu mi připadá jako děsně naivní. A dokládat to "argumenty", že je to zavání antisemitismem a komunistickou demagogií, to je zase dost hloupý kiks diskusní. Přitom není potřeba žádný Universální Žid nebo podobný démon zla, ale člověk na dvou vhodných židlích s dostatečně silným žaludkem. Pravda, asi silnějším, než který je potřeba na to, aby se člověk účastnil politických procesů či ovlivňoval soudní rozhodnutí ve věci korupčních případů... ale holt jsme malá země a kde oni mají mercedesa, my máme otřískaný favorit.
Res píše:(a stačil by mi jediný přímý důkaz)
Hehe, to by stačil kdekomu. A byl by z toho takový průser, že by Richarda "Watergate" Nixona pak klidně mohli kanonisovat jako světce (teda samozřejmě kdyby nebyl protestant $D). Netřeba se dívat přes oceán, stačí se podívat domů. U nás se také nikdy nic neprokázalo.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Wild West

Re: Rany stredovek neexistoval

Příspěvek od Wild West »

proč by Universálního Žida zajímaly USA?
Protože židozednáři USA vytvořili, abys věděl. Nečteš Dana Browna.
... co se týče zednářů, tak je to víceméně pravda. A pravda je taky to, že židi mají v USA obrovský vliv; speciálně v New Yorku a v Hollywoodu (Spieleberg, třeba). Popravdě řečeno, i na té Wall Street. To, že se jedna z hlavních investičních bank světa jmenuje Goldman Sachs, to je samozřejmě vrchol všeho.
Nechci tvrdit, že to tak bylo, ale shodit to se stolu mi připadá jako děsně naivní.
Shodit 9/11 nebo přistání na Měsíci mi zas až tak naivní nepřijde. Pořádnou diskusi nejde nikdy vyhrát, protože je člověk okamžitě ubíjen "fakty" by Mark Lane, Michael Moore a Protokoly Sionských mudrců, nepočítaje v to teplotu tání oceli nebo něčím podobně úžasným. Jak říkám - "fakta" jsem včera našel na vlastní oči v pražském metru, organizovaně vylepováno ve velkém. Co s tím? Má cenu vylepovat nějaké opačné verze?

Diskuse je určité uznání protistrany; od počátku mám problém na tato témata vážně diskutovat, protože je tím tak trochu legitimizuju. V případě Měsíce by to bylo roztomile praštěné, kdyby v jádru nevězel ten samý jed; cílem je přesvědčit, že všechno je podvod a jedině "my" máme pravdu. V případě 9/11 vůbec žádné slušné vysvětlení neexistuje. Nápad je ohavný z podstaty věci.
A dokládat to "argumenty", že je to zavání antisemitismem a komunistickou demagogií, to je zase dost hloupý kiks diskusní.


To je unavená setrvačnost po asi třiceti letech diskusí na to samé téma. Neb se jedná ve skutečnosti stále o to samé, studenoválečnické schéma "my" a "oni". Obměny jsou minimální. Padouši stále stejní. Slovník stále stejný.
Pravda, asi silnějším, než který je potřeba na to, aby se člověk účastnil politických procesů či ovlivňoval soudní rozhodnutí ve věci korupčních případů... ale holt jsme malá země a kde oni mají mercedesa, my máme otřískaný favorit.
Právě. Myslím, že máme trochu jiné starosti, než podobné kraviny. Celý systém u nás jde do háje; možná jde do háje i ve světě; a pochybným klíčem podobného druhu tyhle dveře zaručeně nepůjde otevřít. Dnes to celé funguje úplně jinak, s jinými lidmi a na jiných principech.
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Rany stredovek neexistoval

Příspěvek od Sosacek »

Dulazita vec. Musite si to spojit.

1) iluminati ovladaji smet
2) budoucnost je v aluminiu

coz toho plyne?

aluminati!

$D
But nobody came.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18482
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Rany stredovek neexistoval

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Wild West píše:Shodit 9/11 nebo přistání na Měsíci mi zas až tak naivní nepřijde. Pořádnou diskusi nejde nikdy vyhrát, protože je člověk okamžitě ubíjen "fakty" by Mark Lane, Michael Moore a Protokoly Sionských mudrců, nepočítaje v to teplotu tání oceli nebo něčím podobně úžasným. Jak říkám - "fakta" jsem včera našel na vlastní oči v pražském metru, organizovaně vylepováno ve velkém. Co s tím? Má cenu vylepovat nějaké opačné verze?
Mně (a zřejmě i Vallunovi) jde o to, že k té konspiraci lze dojít i poměrně jednoduchou cestou spočívající ve dvou židlích a silném žaludku. Nemusíš mít tajná komanda, která navrtávají do travers výbušniny, uměle vyvolávají dopravní kolaps atd. Že to spadlo, to víme všichni, že na tom vicepresident Cheney a další lidi ve vládě ohromně vydělali, to je taky myslím celkem známo. A to samo o sobě budí otázky (a jak jsem zmiňoval, nikoliv jen konspirační). Žádné židy do toho není třeba tahat, podle mě stačí banda bezcharakterních presbyteriánů či baptistů.
V případě 9/11 vůbec žádné slušné vysvětlení neexistuje. Nápad je ohavný z podstaty věci.
No tak vzhledem k tomu, že jde o událost, při které umřely 3 tisíce lidí a jejím následkem byl rozpoután válečný konflikt, tak ani moc slušný být nejde, protože to skutečně je pěkná ohavnost a budou padat slova jako "nemyslitelné" apod. A že by banda politiků spáchala vlastizradu za účelem vlastního obohacení mi zase tak strašně nemyslitelné nepřipadá.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Rany stredovek neexistoval

Příspěvek od Sosacek »

Eleshar_Vermillion píše:A že by banda politiků spáchala vlastizradu za účelem vlastního obohacení mi zase tak strašně nemyslitelné nepřipadá.
Jo. Mame na to tu mame tema o sekci vedle. A nemame malo kandidatu.

EDIT: prave ta otazka Cui bono je tady dulezita, ale sama o sobe nestaci. Ale clovek nemusi byt vlastizradce co to zorganizoval, muze byt jenom oportunista co toho vyuzil.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rany stredovek neexistoval

Příspěvek od Vallun »

Mne jde primárně o to, přestat řešit zjevně nesmyslné konspirace jaká je uvedena ve shrnutí toho psotovaného Rethiye - že ty teroristy najala americká vláda, do WTC navrtala nanotermitové nálože, pak dálkově ovládala ta letadla z jiných vojenských letadel a na Pentagon pro jistotu vypustila ještě Tomahawk...to jsou blbosti, kterými nestojí za to se zabývat, a souhlasím s WW že jsou sprosté.

Pokud je tam někde něco konspiračního, tak na úrovni jedinců pracujících s informacemi, a navíc, osobně si mylsím,že to bylo spíš tak, že si prostě někdo ze sourkomé sféry s přístupem k informacím (legálním) dal dvě a dvě dohromady lépe, než tentorkáte nevhodně zdrženlivá vláda. Nemylsím,že by za tím bylo něco ve zlém úmyslu, jen možná trochu hlouposti, která se tentokrát zle nevyplatila.

Chenney by vidělla na čemkoliv, jel ve výborném bussinesu a právě proto, že v něm jel se stal viceprezidentem...:) Ty špinavější věci imho přišly až pak - v té podobě, že se třeba umělě přiživovala panika, ospravedlňující "vhodné" výdaje...ať již z vládních nebo soukromých peněz (velká poptávka po padácích...)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Wild West

Re: Rany stredovek neexistoval

Příspěvek od Wild West »

spočívající ve dvou židlích a silném žaludku
Tohle je taky z principu nevyvratitelné. Eisenhover poslal schválně vojáky tak, aby bylo na Omaze větší maso a víc se o tom mluvilo. Churchill schválně nechal obranu Singapuru bez jedné zdi, aby byůl masakr. A Stalin schválně ignoroval Hitlerův útok, aby pak měl větší zásluhy.

Do hlavy těm lidem nikdo nevidí a navíc jsou mrtví. Holím se Occamovou břitvou a předpokládám, že dotyční pánové ve skutečnosti jednali tak, jak nejlépe uměli. A je mi trochu líto těch mozků, které tyhle magořiny vymýšlí.

... a teprve včera večer mi docvaklo, proč mne tyhle věci ještě rozčilují. Ono je to totiž dost nebezpečné, když se to přežene. Strávil jsem půl života v podivném stavu s konspiračně pozměněnou minulostí a nikomu to nepřeju.Něco mi třeba doma řekli, ale všechno nevychytali a všechno ani nevěděli. Válka pro nás skončila o den později a v Praze bojoval někdo jiný.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18482
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Rany stredovek neexistoval

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Wild West píše:Do hlavy těm lidem nikdo nevidí a navíc jsou mrtví. Holím se Occamovou břitvou a předpokládám, že dotyční pánové ve skutečnosti jednali tak, jak nejlépe uměli. A je mi trochu líto těch mozků, které tyhle magořiny vymýšlí.
Však ano - a pokud máš situaci, že je neštěstí, kterému mohli daní lidé +/- zabránit, a že titíž lidé na daném neštěstí mimořádně zbohatli, tak vztah příčinné souvislosti mi v rozporu s Ockhamovou břitvou nepřipadá o nic víc než "byla to celé nešťastá náhoda".

Pochopitelně to může být náhoda - spousta věcí mohou být náhody. Fakt vidím tu paralelu s námi - proto jsem se dal do té mapy, aby bylo možné demonstrovat, kolik těch náhod ve skutečnosti je a že krouží pořád kolem týchž lidí.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Rany stredovek neexistoval

Příspěvek od Ecthelion »

Nejlepší je řídit se jedním ze základních pravidel tajných služeb: "Nehledejte složité spiknutí tam, kde se situace dá vysvětlit prostou lidskou blbostí."
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rany stredovek neexistoval

Příspěvek od Vallun »

Velký souhlas s Ecthelionem - Chenney a spol. vydělali dost na následném šíření paniky (onen známý, co pracoval pro WTC to pár hodin po útocích kometoval tak, že sedí doma a kouká přes vodu na to divadlo a je rřád,ž emá volno, víc fakt neřešil, nějaká panika? Ani omylem, dokonce říkal, že si otevřel Popovice, co si přivezl na jaře z Čech:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
DenGrasse
Příspěvky: 623
Registrován: 3. 3. 2008, 21:46

Re: Rany stredovek neexistoval

Příspěvek od DenGrasse »

Nálože apod. se mi taky zdají přehnané. Nicméně historický exkurs ukazuje, že v případě, že vláda o tom útoku věděla, mohla ho nechat proběhnout aby mobilizovala veřejné mínění do války proti terorismu. To by mne, popravdě, vůbec neudivilo. Pár zácp a výpadků metra minimalizovalo počat obětí, efekt byl stejný jako kdyby zahynulo 10x tolik. Jenže tohle se asi nikdy nedozvíme.
hyperpasivní myšohryz

Gramarínová věž
Wild West

Re: Rany stredovek neexistoval

Příspěvek od Wild West »

Den Grasse:

Nesouhlasím, jak jen je možno nesouhlasit s někým, koho si jinak velice vážím.
Nedává to vůbec žádný smysl.
K boji proti terorismu není nutno nikoho mobilizovat.
A pro Ameriku to byla, zdá se, podobná labutí píseň, jako boj s Hitlerem pro Britské impérium.
Nyní, l.p. 2011 je stále zřejmější, že americké století končí. USA přestávají být supervelmocí už v tuto chvíli. Nemůže za to zdaleka jen boj s terorismem, těch příčin je víc, ale asi se shodnu s Elesharem v tom, že boj s terorismem pustil Americe řádně žilou.
Uživatelský avatar
DenGrasse
Příspěvky: 623
Registrován: 3. 3. 2008, 21:46

Re: Rany stredovek neexistoval

Příspěvek od DenGrasse »

Mně to smysl dává. V pearl harboru udělali to samé, aby mobilizovali izolacionistické veřejné mínění do války.
V Teheránu nebo Jaltě se dohodli že budou bojovat do bezpodmínečné kapitulace Německa, přestože bylo jasné, že to přinese mnoho dalších obětí.
11/9 bylo dobrou záminkou v rozšíření zbrojní výroby, vojenské angažovanosti ve světě atd. Prostě peníze, peníze, peníze.
hyperpasivní myšohryz

Gramarínová věž
Odpovědět

Zpět na „Historie“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti