Studená válka

Diskuze o věcech více či méně historických. "Porazí rytíř samuraje?" "Přesekne katana ocel?", ale i "Církevní úpadek".

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32272
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Studená válka

Příspěvek od Vallun »

Myslím si,že kontext této věty tak jiný být nemusí - Einstein řekl,že to bude modrozelené,tak uděláme modrozelené záblesky a opřeme se o autoritu...ostatně já tu jeho hlašku četl právě v nějaké filmové recenzi...:) samozřejmě bude jiné vyznění,ale to jsem pochopil,jen jsem chtěl poukázat na zajímavost...

V odkazu je Philadelfský experiment zmíněn,ale nikoliv rozebrán...škoda...

K Roswellu - blíží se 70. výročí...další odtajňovací lhůta...;)

EDIT: co je vtipného na tom,že wikistránka neexistuje?
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Wild West

Re: Studená válka

Příspěvek od Wild West »

... a ano, nechápu to; když se normálně googluje detektor, tak k pořadu ČT dojedeš, ale dát odkaz se mi nedaří, neb ho to uřízne. Záhada.
Uživatelský avatar
midewiwin
Příspěvky: 4816
Registrován: 18. 12. 2006, 09:56

Re: Studená válka

Příspěvek od midewiwin »

Naposledy upravil(a) midewiwin dne 30. 6. 2015, 08:36, celkem upraveno 2 x.
Čas neexistuje.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32272
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Studená válka

Příspěvek od Vallun »

Midewiwin - stejný výsledek... To už je pomalu větší záhada,než samotný experiment...;)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
midewiwin
Příspěvky: 4816
Registrován: 18. 12. 2006, 09:56

Re: Studená válka

Příspěvek od midewiwin »

To je zvláštní, mně se ta stránka zobrazuje.
Aha, tys to zkoušel předtím, než jsem to opravila.
Čas neexistuje.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32272
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Studená válka

Příspěvek od Vallun »

Aha,teď to funguje...díky:) o pořadu jsem slyšel,ale žádné díly neviděl...kritizují to Sysifáci,tak by to mohlo být fajn...kritika ze strany AV je těžší kalibr...
Většina těch záhad mi přijde ok,slyšel jsem o nich...o Filadelfském experimentu jsem něco četl...kdysy...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Studená válka

Příspěvek od Jerson »

Opět Detektor? Ještě že tu kravinu už nedávají. I když co koukám na Primu Cool, tak tam to docela zdatně některé pořady dohání, třeba Konspirační teorie.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Studená válka

Příspěvek od Argonantus »

To je pravda. Oboje.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32272
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Studená válka

Příspěvek od Vallun »

V rámci Kotevní bouře (zákaz nočnilho kotvení mimo vyhrazená kotviště) jsme konzultovali s kde kým,jak to vypadá jinde v Evropě...k Rýnu bylo sděleno,že vyjma některých prostor...;)...se může,ale na řadě míst je to o kotvu,meb je ve voďe bordel a zbytky betonových překážek....
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32272
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Studená válka

Příspěvek od Vallun »

Marky Parky píše:Druhou ironií pak je, že i ta samotná otázka střílí vedle. Poměrně vysoké procento aeroliní ve skutečnosti vojenské piloty vůbec nevyhledává. Důvodem je, že každý operátor má v předpisech do značné míry velkou volnost v tom, jaké si nadefinuje svoje standardní operační procedůry a zároveň jednotlivé flotily se dost liší. To dává za vznik velmi rozdílnému prostředí mezi aeroliniemi. Pokud se tedy případný pilot nepřechází se správnou typovkou a ze společnosti s velmi podobnou kulturou (což vojácí příliš často nebývají), tak pro společnost může být mnohem levnější čapnout člověka z ulice, protaženého integrovanou "nalejvárnou" (to jsou ty kurzy, ze kterých si na začátku dělal srandu Sirien) a vypěstovat si ho "na míru", aniž by měl nějaké "zlozvyky" (myšleno nadneseně) z jiného prostředí.
Tak teď právě na Prima ZOOM dávají Hrůzu v oblacích a už asi patnáct minut tam lkají představitelé řady evropských a amerických aerolinek, jak je málo bývalých vojenských pilotů, jak jsou celkově lepší, jak méně mají smrtelných nehod a co všechno umí navíc orpoti pilotům ze školících středisek té které společnosti. A jd eo vlemi aktuální pořad... Takže, kdo je tady totálně mimo jsi Ty.
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16378
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Studená válka

Příspěvek od MarkyParky »

Vallun:
Hm, říkali to v televizi, tak to musí být pravda. Neprůstřelný argument, drtící životní zkušenosti a popírající životní osudy několika mých známých.

Nevím, co na to říct. Kapituluji.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Studená válka

Příspěvek od sirien »

dokument shrnující vyjádření několika lidí, kteří jsou přímo v centru dění a mají celistvý pohled na problematiku spolu se statistikami...

...nebo naprosto omezený vzorek jakýchsi Markyho kamarádů, které jsme nikdy nikdo neviděli.

Not-really-a-hard-choice...
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16378
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Studená válka

Příspěvek od MarkyParky »

... no, když teda nedáte, tak já si ty vaše posty přečtu pořádně...
Vallun píše: jak méně mají smrtelných nehod
Srsly?

Tak pro zajímavost počty "smrtelných" (tzn. alespoň jeden mrtvý) leteckých nehod komerčních letů evropských nebo amerických aerolinek za posledních 10 let.
2015 - 1x GWI18G - příčina - CFIT - pilot spáchal sebevraždu a vzal s sebou všechny na palubě (nevoják)
2014 - 0x
2013 - 1x UPS1354 (cargo) - příčina - CFIT - chyby posádky při přiblížení (sekundární příčina pravděpodobně únava) - (kapitán bývalý voják)
2012 - 0x
2011 - 0x
2010 - 1x UPS6 (cargo) - příčina - požár na palubě, vznícení nákladu (posádka nevojáci, nebyli příčinou nehody)
2009 - 2x:
- FDX80 (cargo) - příčina - nezvládnutí přistání (posádka bývalí vojenští piloti)
- AFR447 - příčina - zamrznutí tlakových senzorů a nesprávná reakce posádky (posádka civilové)
2008 - 1x JKK502 - příčina - nesprávná konfigurace pro vzlet (kapitán bývalý vojenský pilot)
2007 - 0x
2006 - 2x
- COM5191 - příčina - záměna dráhy (posádka civilové)
- FLI670 - příčina - porucha spoilerů (posádka civilové, částečně v tom namočení - nesprávné vyhodnocení proč jim to nebrzdí - a částečně za hrdiny - dokázali s tím i tak třísknout způsobem, že to 12 z 16 lidí přežilo...)
2005 - 0x

Jako sorry, ale z 8 událostí za 10 let vyvozovat nějakou zákonitost je více než úsměvné. Dvojnásob úsměvné, když tam navíc i při sebevětší snaze žádná zákonitost není.

Takže za tím výrokem je buďto novinářská zkratka, nebo hon za senzací nebo těžké nepochopení kdesi v procesu, ale rozhodně ne nějaká realita euro-amerického létání.

EDIT:
A čistě ze sportu jsem ještě vzal počty nehod čistě vojenských dopravních a nákladních letadel za stejné obdobní. Speciálně jsem si dal práci a vynechal jsem všechny stíhačky, vrtulníky, ospreye, tréninková letadla a taky jsem vyházel všechny nehody, které proběhly během bojových operací nebo měly souvislost s cvičeními a výcvikem.

Zůstaly mi tam jen nehody dopravních a nákladních letadel a pouze nehody typu CFIT, bezprostředně související se vzletem a přistáním nebo ztráta orientace v IMC. A hned jich vyskočilo dalších 6 (2xC130, 1xTu145, 1xAn28, 1xB350 a 1xKC135) u kterých se dá jednoznačně říct, že byly zaviněny chybou posádky nebo nesprávnou reakcí na okolnosti a neměly žádnou souvislost s něčím "vojenským".

EDIT2:
Aby někdo nezískal dojem, že jsem tím prvním EDITem snad chtěl nějak dokazovat, že těch smrtelných nehod u civilních posádek bylo míň nebo tak něco, tak proboha to NE.. pořád trvám na tom, že i 16 nehod s nějakým následkem smrti za 10 let je zoufale málo na odvození jakékoliv závislosti. A naopak (s ohledem na rychlost vývoje v letectví v poslední době) brát jakékoliv delší období než cca 10 let nemá vůbec žádnou vypovídací hodnotu.


A protože mám pocit, že se tu někde zamotaly hrušky s jablkama a říká se tomu zelenina, tak než se k tomu budu vyjadřovat dál, tak si pustím zmiňovaný dokument, abych to viděl z první ruky.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Studená válka

Příspěvek od sirien »

Ok, Marky hraje skutečnou statistikou (resp. čísly, teda, vzhledem k omezenému vzorku) a tentokrát zdá se boduje... (ještě by to teda chtělo k dokonalosti linknout nebo aspoň uvést zdroje, ale to je spíše formální výtka)
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Odpovědět

Zpět na „Historie“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů