Atributy

Vampire, Werewolf, Mage a jiné překlady ze Světa temnoty, starého i nového.

Moderátor: smrq

Zamčeno
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Atributy

Příspěvek od Sosacek »

Takze ma nekdo nejakou extremni averzi k

Resolve -- Odhodlanost

? Pokud ne, tak bych si dovolil aktualizovat klic. To jsme se hezky shodli 8)
Naposledy upravil(a) Sosacek dne 1. 6. 2006, 12:57, celkem upraveno 2 x.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Izarias
Příspěvky: 1106
Registrován: 10. 2. 2006, 23:54
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Izarias »

Já vůči tomu mám averzi a nevyužívejte toho, že musím dělat diplomku. :D
provokatér, básník a nadšený překladatel začátečník
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

jéééééé :>:o/
But nobody came.
Uživatelský avatar
Miguel Moreau
Příspěvky: 59
Registrován: 23. 2. 2006, 09:05

Příspěvek od Miguel Moreau »

Resolve --> Odhodlanost )
No jak myslíte mně to nevadí
Ale nezávidím těm co budou kompletovat překlad upírů. Rozhodnost jsem při překladu disciplín docela dost používal a myslím si že nejsem sám takže ti co budou dávat dohromady finální verzi z toho možná budou dost na palici O-)
A zrovna třeba tohle (R --> O) mi při překládání ani tolik nevadilo jako třeba názvy akcí (reflexive, instant a další ...)
„Beneath this mask there is more than flesh. There´s an idea and ideas are bulletproof.“
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Je hezký, že VŠICHNI souhlasej, že Resolve je Odhodlanost.
Slyšel jsem nějaký zvěsti o tom, že se ti Izariasovi nezdá, nebo tak něco, ale to je asi hloupost, protože musí psát diplomku a tak samozřejmě nemá čas zabejvat se takovejma pitomostma... takže se nedejte mystifikovat drbama $D
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
hater
Příspěvky: 567
Registrován: 6. 2. 2006, 09:30
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hater »

samozrejme, jak jsem jiz nekolikrat rikal odhodlanost se mi nelibi z nekolika duvodu ;-)
nevim jeslti je mam opakovat, ale imho to proste neni dusevni odolnost
odhodlany muzu byt nekoho treba prastit, neco udelat, muzu byt odhodlany nekomu lhat, ale nijak mi to nenavozuje tu dusevni odolnost.

Kdezto rozhodnost mi prijde takova, ze kdyz mi nekdo rekne, ze muj nevetsi spojenec je zradce a ze hlavni pilir toho vseho na cem stavim je blbost, tak proste jsem schopny se presto relativne rychle prenest a jsem i nadale schopny se rozhodovat, rychle se vzpamatovat. Je to sice takove trochu oklikou, ale prijde mi to lepsi nez odhodlanost, ktera tuto vec uplne postrada.

Je pravda, ze rozvaznost je takova ta pomalost, takovy ten pomaly krok, ale opet, kdyz ma nekdo rozvahu, tak vi presne co chce, ma prehled o situaci. Neni to slepe fanaticke odhodlani, ale proste rozumne promyslenne dusevni obranne mechanismy.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18482
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Co to tady proboha zase desinterpretuješ? Odhodlanost je regulérní vlastnost! Odhodlaný je samozřejmě člověk většinou k nějaké věci, ale nemusí to tak být! Jistě, že odhodlanost duševní odolností je! Rozhodnost je schopnost rozhodovat se, nikoliv ustát nějaké radikálnější nepředvídané změny, pouze schopnost rozhodnout se pro něco, aniž by dlouze oblomovsky rozhodný jedinec zvažoval, jestli doopravdy činí dobře a jestli přecijen ta druhá varianta... kdežto odhodlanost je schopnost za takovým rozhodnutím jít a nenechat se otřást prvotními neúspěchy.
muj nevetsi spojenec je zradce a ze hlavni pilir toho vseho na cem stavim je blbost, tak proste jsem schopny se presto relativne rychle prenest a jsem i nadale schopny se rozhodovat, rychle se vzpamatovat.
Tvůj příklad je s prominutím úplně zcestný (to je ta tvá oklika) a nerepresentuje podle mého ani jednu za navrhovaných vlastností, tohle je schopnost nenechat se zklamat. Rozhodný člověk v takovém případě poté, co se dá dohromady, vymyslí nějaký nový přístup, kdežto odhodlaný se pokusí v dané věci jít dále bez zrádce a nosnou ideu najít v něčem jiném, pokud je to možné.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Izarias
Příspěvky: 1106
Registrován: 10. 2. 2006, 23:54
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Izarias »

Odhodlanost přicháízí do hry tehdy, když se už něco rozhodneš udělat, odhodlanost je vlastnost, která ti pomůže věci dotáhnout do konce.
Pokud seš odhodlán zemřít za svou vlast, tak patrně půjdeš do války.

Rozhodnost je naproti tomu vlastnost se rychle rozhodovat a pokud už se rozhodneš, tak si stát za svým. Je to schopnost zareagovat na situaci. Nerozhodný člověk je v mnoha situacích v prdeli. To je dle mého zázoru přesně to, co je vlastností Resolve myšleno.

vzkaz pro TUKANA: Polib mi prdel. $D
provokatér, básník a nadšený překladatel začátečník
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Izarias: Ah... víš... já JSEM v tomhle směru tolerantní člověk. Opravdu mi nevadíte. Ale... já k vašim čtyřem procentům nepatřím, takže mě prosím omluv, že to neudělám $P
Izarias píše:Rozhodnost je naproti tomu vlastnost se rychle rozhodovat
Wits. Wits. WITS. Nemá NIC společného s Resolve. Pojmenovat takto Resolve je tudíž zcela zjevně zavádějící a nepřesné.
Izarias píše:pokud už se rozhodneš, tak si stát za svým.
To nemá nic společného s Tvou oblíbenou "Rozhodností", to je prostě tvrdohlavost. Rozhodný člověk se rozhodne rychle/správně. To, že se později nechá přesvědčit někým jiným o své chybě (ať už skutečné či domělé) je o jeho charakteru, ne o tom, jak moc se umí sám rozhodovat.
Izarias píše:Je to schopnost zareagovat na situaci.
Wits, Wits, WITS. Nemá NIC společného s Resolve a pojmenovat... viz výše.
Izarias píše:Nerozhodný člověk je v mnoha situacích v prdeli. To je dle mého zázoru přesně to, co je vlastností Resolve myšleno.
Gratuluji k velmi dobrému popisu psychického atributu Wits. My se tu ale bavíme o Resolve.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Rozhodnost je naproti tomu vlastnost se rychle rozhodovat a pokud už se rozhodneš, tak si stát za svým. Je to schopnost zareagovat na situaci. Nerozhodný člověk je v mnoha situacích v prdeli. To je dle mého zázoru přesně to, co je vlastností Resolve myšleno.
Prave. jak rikal tukan, tohle je Wits neboli Duvtip. A taky trochu Vyrovnanost (Composure) protoze napriklad kdyz si hazim jestli mne nekdo prekvapi tak to delam pomoci Duvtipu + Vyrovnanosti.

Resolve se pouziva k odolavani ruznym vecem. Napriklad kdyz mi nekdo chce usmazit mozek, nebo kdyz se mne snazi natvrdo ovladnout a prinutit mne abych zmenil svoje cile (ovladani emoci se odolava Vyrovnavnosti).

Kazdopadne, snad mimo telesnych na ty atributy nejsem moc pysny a docela rad bych je podrobil mensi revizi. Vymyslel jsem je hned na zacatku a ted tady je vic lidi kteri by mohli prijit s necim zajimavym.

Ale ted bych to neresil.
But nobody came.
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Resolve
Josh only really came to his senses when he threw up in
the toilet. He had been conscious the whole time, he knew,
but it was like he’d been in a daze, walking around like a
zombie. He thought back to how it all happened. He’d left
his apartment a few hours ago to run errands. It was a nice
enough day for winter. He’d gotten some groceries, and
then…
All he could remember was a blur. Something was
there. Big. Strange. He remembered eyes, like an animal’s.
They stared straight into his soul in a weird, almost primitive
way. It was like his lizard brain kicked in and told him to run
and hide, like a rabbit under the shadow of a hawk.
Josh had a fleeting glimpse of the oranges he’d just bought
rolling across the sidewalk, and then all he knew was being
back in his apartment, getting sick. How did he get there? Why
did he come back? How come he couldn’t remember? And what
was that thing?
Josh wasn’t sure, but he wasn’t content to let it go, either.

The focus and determination to see your character’s
will done. The capacity to stay on target, ignore distractions
and to resist coercion or browbeating. Resolve is your
character’s mental fortitude. His personal conviction. His
clarity of vision or spirit. Your character may be easily distracted,
unable to concentrate, resolute or single-minded.
The trait is pivotal to resisting supernatural forms of mental
control; it acts as a veritable defense of the mind. Resolve
is valuable to leaders, motivators, soldiers, athletes,
police and organizers.
(Note: Resolve is not to be confused with Willpower.
Resolve is your character’s ongoing focus. Think of it as
his long-term purpose, like a career plan. Willpower reflects
your character’s short-term highs and lows, his ability
to dedicate himself in brief efforts to overcome challenges.
Resolve does contribute to your character’s Willpower
dots, though — see p. 95.)

...

jak se pise nahore, Resolve popisuje to jak moc se postava drzi svych cilu, jak moc je ochotna stat na svem, jak moc je ochotna drzet se svych planu i kdyz ji neco vyrusuje a jak tezko se dokaze vzdat. Nema to nic spolecneho s rychlym myslenim. A jak rika posledni odstavec, jde o dlouhodobe cile.

vysledek uhodnete sami :)
But nobody came.
Uživatelský avatar
Quasit
Vysloužilý démon
Příspěvky: 1452
Registrován: 28. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Praha, Vršovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quasit »

Pánové, ty urážky si nechte do hospody. Jestli budete pokračovat, tak se postarám o promazání.
Insidious demon that aids evil mortals.
Uživatelský avatar
Izarias
Příspěvky: 1106
Registrován: 10. 2. 2006, 23:54
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Izarias »

Tuk-Enek píše:Izarias: Ah... víš... já JSEM v tomhle směru tolerantní člověk. Opravdu mi nevadíte. Ale... A TAK DÁL BLA BLA BLA.
Sem bisexuál a je nás většina.

Fakt teď nemám čas. To pochopíš, až budeš psát diplomku ve velké časové tísni (je zajímavé, že ať na ni máš jakkoli dlouho, vždycky jsi v časové tísni), jestli vůbec.

Takže až se budeš za pár tejdnů utrhovat, že je to vyřešený, tak si vzpomeň proč sem po tobě chtěl, abys mi políbil prdel. $D
provokatér, básník a nadšený překladatel začátečník
Uživatelský avatar
hater
Příspěvky: 567
Registrován: 6. 2. 2006, 09:30
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hater »

No jak bych to tak rekl, ...

rekneme, ze ma postava resolve 4 a chtel bych rict: "Tak ten, ... znate ho, ne? Ten borec, tak ten ma velke odhodlani."
Tohle tvrzeni mi prijde dost neslucitelne s "... ten ma velkou dusevni odolnost"
Proste si nedokazu spojit dusevni odolnost s odhodlanim ci odhodlanosti.
Proto tam take radeji cpu tu Rozhodnost, prestoze argumenty, ktere jste tu uvedli jsou mi zrejme. Veta "ten je velmi rozhodny" mi prijde jako popis neci vlastnosti.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

hater: <smích> To mě pobavilo. Vážně. Hezky si mixuješ výrazy, jak se Ti to zrovna hodí, ale promiň, že Ti to nesežeru, nicméně po sedmi letech hádek s mou třídní na mě tyhle pseudoargumenty přestaly platit.

Srovnávat totiž lze jen stejné se stejným. Nemůžeš srovnávat rodinej domek a boing 747, nemůžeš srovnávat kokršpaněla a motorku a nemůžeš srovnávat dva výrazy, které nejsou uvedené ve stejné formě.

Buď srovnáváš:
On má velké Odhodlání s
On má velkou Rozhodnost
(obojí je hnusný, poměrně nečesky znějící a nedivím se, že jsi tuto variantu přiřadil tomu, co se Ti nelíbí)

A nebo srovnáváš:
On je velmi odhodlaný a
On je velmi rozhodný
(což řekne každý bez problémů a nedivím se, že jsi tuto variantu přiřadil tomu, co chceš prosadit).

Ale mixovat se to nedá.

Pokud o někom řekneš, že je velmi rozhodný, pak opravdu popisuješ jeho vlastnost. POPISUJEŠ JEHO WITS, POPŘÍPADÌ ČÁSTEČNÌ INTELLIGENCE.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Zamčeno

Zpět na „Překlady World of Darkness“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti