Atributy

Vampire, Werewolf, Mage a jiné překlady ze Světa temnoty, starého i nového.

Moderátor: smrq

Zamčeno
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Izi: Hahááá!!!! Pretty cool!! Takže WW to vymysleli blbě? No jasně. A vůbec... to, že sou jen tři sociální atributy... nebyly by lepší čtyři? A ten systém arkán u mage... no hrůza!! A ty upíři! Kdo o takovejch pitomostech kdy slyšel? To se musí ZMÌNIT!! $lol$ $lol$ $lol$ $lol$ $lol$

No nic. Pokuid to tak hrozně chceš vědět, je to proto, protože význam anglického Resolve nemá v českém jazyce adekvátní protiklad, vysituje něco, pro co my nemáme slovo, je to tak nějak něco mezi tím a tím, ale ne tak úplně...
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Izarias
Příspěvky: 1106
Registrován: 10. 2. 2006, 23:54
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Izarias »

Tuk-Enek píše:Izi: Hahááá!!!! Pretty cool!! Takže WW to vymysleli blbě? No jasně. A vůbec... to, že sou jen tři sociální atributy... nebyly by lepší čtyři? A ten systém arkán u mage... no hrůza!! A ty upíři! Kdo o takovejch pitomostech kdy slyšel? To se musí ZMÌNIT!! $lol$ $lol$ $lol$ $lol$ $lol$

No nic. Pokuid to tak hrozně chceš vědět, je to proto, protože význam anglického Resolve nemá v českém jazyce adekvátní protiklad, vysituje něco, pro co my nemáme slovo, je to tak nějak něco mezi tím a tím, ale ne tak úplně...
Chlapče, chlapče, začínám se o tebe bát, měl bys začít brát nějaké prášky, doporučuji Valium nebo Persen. :wink:

Ale dost žertů. Řekni mi, co se ti nelíbí, zrovna na té NEOVLIVNITELNOSTI?
Když si odmyslíš estetickou stránku, tak bych řekl, že to tu vlastnost docela dobře vystihuje. Zahrnuje to jak tu odhodlanost, tak i odolnost mozku proti podnětům z vnější (a teď nemyslím hřebíky, hladiva a bejsbolové pálky). Takže, co se ti na ní nelíbí, mladý muži?
provokatér, básník a nadšený překladatel začátečník
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Neovlivnitelnost je... zajímavý návrh. Není špatný. Ale Odhodlanost je IMO asi tak stejně dobrá, rozhodně dost na to, aby nebyl problém ji používat, takže mi na ní vadí asi tak to, že s ní přicházíš po ukončení hlasování#3? Kdyby jsi s ní přišel dřív...
No, když nad tím tak uvažuju, opravdu je to dobrý návrh, ale odhodlanost je dobrá také, určitě dost na to, aby se kvůli tomu nelikvidovalo ukončené hlasování.
Ale... no, pokud sebereš podporu na to, abys hlasování znovuotevřel, pak je pro mě Neovlivnitelnost přijatelnou alternativou. Asi bych ji musel nejprve ještě promyslet, ale zatím se mi zdá dobrá, jako jediná z těch "alternativ", co tu byly navrhovány...
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Izarias píše:měl bys začít brát nějaké prášky, doporučuji Valium nebo Persen. :wink:
$D $D $D
But nobody came.
Uživatelský avatar
Izarias
Příspěvky: 1106
Registrován: 10. 2. 2006, 23:54
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Izarias »

Nojo no, ta neovlivnitelnost mě napadla až teď. :(
provokatér, básník a nadšený překladatel začátečník
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus »

Neovlivnitelnost je dobrá, rozhodně více výstižná než nějaká cílevědomost, či odhodlanost. A pokud se nemýlím, tak fakt že jsme o něm již hlasovali neznamená, že nemůže jít znovu na přetřes.
Rozhodně jsem teď za neovlivnitelností, ale pokud chtějí všïchni i nadále odhodlanost...
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
Conlai
Správce rozbitých snů; Moderátor
Příspěvky: 2399
Registrován: 25. 11. 2003, 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Conlai »

Resolute je překládáno jako rozhodnost. Slovo rozhodnost nemá jen význam "rychle se rozhodující", ale hlavně znamená, že pokud se k něčemu rozhodnete, jste v tom neochvějní. Viz rezolutní. Z toho potom vychází ta schopnost "rychle konat" (bez zachvění, rozhodně...). (IMHO) Dále se to překládá jako odvaha (tady by se to asi krylo s courage a kontext je jiný) nebo pevnost (charakteru). :roll:
Neovlivnitelnost je hezká, ale dá se stupňovat? Jsem buďto neovlivnitelný, nebo ne... nevím...
Odhodlanost... Přijde mi, že musím být odhodlaný k něčemu (případně ke všemu $D ). Je to vlastnost, ale není "všeobecná". (IMO, nekamenujte mě)
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Colnai: Rozhodnost má jiné nevýhody, je hrozně zavádějící k jiným atributům, je nepoužitelná

Přetřásl jsem si to... a pokud Resolve znovu otevřete, pak jsem klidně pro Neovlivnitelnost. Je docela přesná. Ale jak jsme psal, Odhodlanost mi nevadí, takže nějak nebrojim. Jen kdyby jste chtěli, tak jsem za Neovlivnitelností
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18482
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Stupňování "Neovlivnitelný" je problematické... "neovlivnitelnější" je regulérní, ale přes jazyk to nejde... spíše "méně ovlivnitelný."
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

No jo, to je problém...
...ale...
...my potřebujeme Resolve stupňovat?
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18482
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

No... jo? Prostě občas potřebuješ říci, že je někdo ODHODLANÌJŠÍ (!!!) než někdo jiný.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

neovlivnitelnost mi pripada dost hrozne.

jednak se mi to nelibi. a to tak ze vubec.

je tu taky problem v tom ze vsechny tri odolavaci atributy urcuji jistou neovlivnitelnost. resolve dusevni, composure spolecenskou, stamina fyzickou. rikat jenom jednomu z nich neovlivnitelnost mi prijde na hlavu

ale hlavne, nemyslim ze se "schopnost nevykaslat se na neco" kryje s "byt neovlivnitelny".
But nobody came.
Zamčeno

Zpět na „Překlady World of Darkness“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů