Hodnosti mágů

Vampire, Werewolf, Mage a jiné překlady ze Světa temnoty, starého i nového.

Moderátor: smrq

Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

já bych u těch hodností dal místo žáka tovaryš... slovo žák se mi zdá takové provařené... $P
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

a nebo ještě lépe...
------------------------
• Initiate - novic
•• Apprentice - učeň
••• Disciple - tovaryš
•••• Adept - čekatel
••••• Master - mistr
vic • Archmaster - velmistr
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
hater
Příspěvky: 567
Registrován: 6. 2. 2006, 09:30
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hater »

Sosacek píše:ja vim :)
hodnosti magu:
• Initiate zasvěcenec
•• Apprentice učeň
••• Disciple žák
•••• Adept čekatel
••••• Master mistr
vic • Archmaster velmistr
Initiate - probuzeny, bdely
Apprentice - novacek
Disciple - ucen
Adept - tovarys
master - mistr
archmaster - velmistr (tady by se mi libilo slovo arcimag)
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

U překladu "initiate" > "probuzený, bdělý" si prozměnu slovník neposlechl, co? :wink:
(promiň, neodolal jsem)

ALe teď vážně.
Proč?
Initiate - novic. Pěkný překlad, výstižný, zvučný. Žádný problém. Tak proč hledat alternativy a nepřesné výrazy?

Navíc, podle tebe: "Apprentice - novacek"
Apprentice nemůže být nováček! Apprentice je už druhá hodnost. Nejnižší hodnost je "initiate" - to jsou nováčci (dávám přednost slovu novicové). Nováček = nejnižší hodnost. Když řekneme. "Nováček = druhá nejnižší hodnost", jakou to má logiku? Co jsou ti pod ním. "Podnováčci?" "Ještě novější než nováčci?" :8oO
Uživatelský avatar
hater
Příspěvky: 567
Registrován: 6. 2. 2006, 09:30
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hater »

Markus píše:U překladu "initiate" > "probuzený, bdělý" si prozměnu slovník neposlechl, co? :wink:
(promiň, neodolal jsem)
do slovniku lezu v pripade, ze si nejsem jisty ;-) tady mi slovnik nenabidl nic pouzitelneho ;-)) imho se jedna o mezidobi kdyz mage ;-))) (ted jsem nevedel jake pozuit slovo, ale zvitezil jsem ;-) ) navstivi vez a seznami se s nejakymi zakladnimi pravidly. Tak jsem dal prvni co me napadlo ;-) nijak na tom netrvam ;-))
Markus píše:ALe teď vážně.
Proč?
Initiate - novic. Pěkný překlad, výstižný, zvučný. Žádný problém. Tak proč hledat alternativy a nepřesné výrazy?
novic je fajn ;-) to je presne to slovo co jsem hledal ;-) to bych dal do apprentice ;-) hmmm, jak se tak divam, zas jsem poradne necetl a novice uvedl Alnag ;-)

takze by jsme meli

initiate
novic
ucen
tovarys
mistr
velmistr

no a pak staci vymyslet toho inciate ;-)
a nebo

novic
apprentice
ucen
tovarys
mistr
velmistr ;-) to by se mi take libilo ;-))
Markus píše:Navíc, podle tebe: "Apprentice - novacek"
Apprentice nemůže být nováček! Apprentice je už druhá hodnost. Nejnižší hodnost je "initiate" - to jsou nováčci (dávám přednost slovu novicové). Nováček = nejnižší hodnost. Když řekneme. "Nováček = druhá nejnižší hodnost", jakou to má logiku? Co jsou ti pod ním. "Podnováčci?" "Ještě novější než nováčci?" :8oO
No ja si to predstavuju tak, ze mage je proste zelenac nez se seznami s nejakymi zakladnimi pravidly a pak muze zacit neco studovat a muze se z nej stat novic ;-)

Upiri maji presne takove trizeni. Jako druhe oznaceni je neonate. Tedy novorozeny... to znamena nekdo kdo je schopny zit jako upir a byl predstaven Knizeti.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18482
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Alnag píše:a nebo ještě lépe...
------------------------
• Initiate - novic
•• Apprentice - učeň
••• Disciple - tovaryš
•••• Adept - čekatel
••••• Master - mistr
vic • Archmaster - velmistr
Souhlasím bez výhrad
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Hater: Tak jinak. Alnagova verze používá reálné hodnosti podle středověkých cechů, stejně jako originální verze.
"Bdící" je sice pěkné, ale nikdy nic takvého neexistovalo.
Může být? :wink:
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Wow. Alnagova verze... )

Ale vážně, až na toho čekatele, který by mohl být i lepší (ale nic mne nenapadlo) si za tím stojím. Není to plácnutí do vody. Jak říká Markus jsou to hodnosti (nejen cechovní) které se používaly.
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Liliana je tovaryš osudu, učeň času a novic života.
nezni spatne 8)

jen ze je to holka. jaky jsou zensky verze od tech slov? maji je vubce vsechny? a pouzivaji se?
But nobody came.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18482
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

• Initiate - novic/novicka
•• Apprentice - učeň/??? učeň/žačka? nebude lepší ten žák? tedy nebude, ale žák/žačka je lepší než učeň/žačka
••• Disciple - tovaryš/tovaryška
•••• Adept - čekatel/čekatelka
••••• Master - mistr/mistryně
vic • Archmaster - velmistr/velmistryně
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

učeň/učnice v čem je problém? se říká ne?
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18482
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Alnag píše:učeň/učnice v čem je problém? se říká ne?
Eh? fakt? o tom vůbec nevím
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Eleshar_Vermillion píše:
Alnag píše:učeň/učnice v čem je problém? se říká ne?
Eh? fakt? o tom vůbec nevím
No fakt. Jak myslíš, že se říká žačkám nějakého SOU (středního odborného učiliště)? Učeň a učnice. )
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

jo, ucnice je normalni slovo 8)
But nobody came.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18482
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

To je ještě horší než mágyně, ale pokud vám to nevadí $D
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Zamčeno

Zpět na „Překlady World of Darkness“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti