řád místo Chaosu!

Vampire, Werewolf, Mage a jiné překlady ze Světa temnoty, starého i nového.

Moderátor: smrq

Zamčeno
Uživatelský avatar
hater
Příspěvky: 567
Registrován: 6. 2. 2006, 09:30
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hater »

ok, tak ja se podivam na VtR
Uživatelský avatar
Izarias
Příspěvky: 1106
Registrován: 10. 2. 2006, 23:54
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Izarias »

Jasně... Izariáš bude mít vlkodlaky.
provokatér, básník a nadšený překladatel začátečník
Sosacek
Příspěvky: 25787
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

KLIC UPRAVEN

http://temp.sosacek.org/klic.php

v upirech a vlkodlacich nic neni. zatim.

EDIT: a ted uz je dokonce i validni 8)
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 21017
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Obecný klíč WoD -----> Smrq
Klíč upírů -------> Hater
Klíč vlkodlaků ------> Izariáš
Klíč mágů -----> Sosáček

OK?

Takže, první úkol:
Pročíst celé téma a vypsat z něj
- to, co se odsouhlasilo. Seznam poslat Sosáčkovi, ať to přidá do klíče
- to, co se nedořešilo. Připomenout to a snažit se to dořešit

Průběžné úkoly:
- vyřešené věci posílat Sosáčkovi
- vést si přehled o nevyřešených věcech a průběžně je připomínat.

Doporučuju vždy třeba jednou týdně sepsat obrovský souhrn toho, co se za poslední týden řešilo, vyřešilo a nevyřešilo. Příklad. :wink:
Uživatelský avatar
Trevenorboven
Příspěvky: 728
Registrován: 11. 10. 2004, 17:03
Bydliště: Marzipan

Příspěvek od Trevenorboven »

He ! Organizátor !

Díky Ti Markusi.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18575
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Tak nějak pomalu přebírám vládu nad svým latinářským tématem...
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Izarias
Příspěvky: 1106
Registrován: 10. 2. 2006, 23:54
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Izarias »

Takže, prošel sem celé Vlkodlačí téma a to, na čem jsme se schodli, sem ve svém klíči (odkaz v zápatí) označil červeně. Průběžně to budu aktualizovat tak jednou za týden dva.

Pro mě je to tak přehlednější, protože aspoň vidim, na čem se ještě musíme dohodnout.
provokatér, básník a nadšený překladatel začátečník
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 21017
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Izarias - celkem elegantní řešení. Fajn.

Jenom by možná nebylo od věci občas připomenout to, co se řešilo, ale nedořešilo. A připomenout taky, jaké padly argumenty. Ale jinak paráda.
Uživatelský avatar
Izarias
Příspěvky: 1106
Registrován: 10. 2. 2006, 23:54
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Izarias »

Markus píše:Izarias - celkem elegantní řešení. Fajn.

Jenom by možná nebylo od věci občas připomenout to, co se řešilo, ale nedořešilo. A připomenout taky, jaké padly argumenty. Ale jinak paráda.
Neboj. Mám v tom přehled. Momentálně jedu pro přehlednost podle abecedy. $D
provokatér, básník a nadšený překladatel začátečník
Uživatelský avatar
SEB
Příspěvky: 588
Registrován: 14. 6. 2005, 14:21
Bydliště: Praha

Příspěvek od SEB »

Zdar!

mohl by mi prosím někdo shrnout, jak se tedy na překladovém klíči pracuje? Už jsem strávil pár hodin čtením diskusí, ale ocenil bych nějaký odkaz, na kterém jsou jednotlivé termíny k sehnání.

A mám docela dost připomínek. Kam s nimi?
---
Servant of my own vice.
Sosacek
Příspěvky: 25787
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

http://temp.sosacek.org/klic.php

pripominky do vhodneho tematu, ale v 90ti procentech jsme je predpokladam uz slyseli, takze by od tebe bylo hezke kdyby sis precel odpovidajici diskuse. vim ze to neni nic moc, kdyz ma "prekladovy klic nw0d" pred 500 prispevku, ale na druhou stranu kdyz budou vsichni proad opakovat ze "advantages maji byt vyhody" aniz by si precetli proc jsou to "vlastnosti" tak se moc daleko nedostaneme.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
SEB
Příspěvky: 588
Registrován: 14. 6. 2005, 14:21
Bydliště: Praha

Příspěvek od SEB »

Sosacek píše:http://temp.sosacek.org/klic.php

pripominky do vhodneho tematu, ale v 90ti procentech jsme je predpokladam uz slyseli, takze by od tebe bylo hezke kdyby sis precel odpovidajici diskuse. vim ze to neni nic moc, kdyz ma "prekladovy klic nw0d" pred 500 prispevku, ale na druhou stranu kdyz budou vsichni proad opakovat ze "advantages maji byt vyhody" aniz by si precetli proc jsou to "vlastnosti" tak se moc daleko nedostaneme.
nechtěli byste prosím udělat to, co jsem navrhoval už hodně dávno - udělat ke každé linii WoD jedno zaklíčované téma, ve kterém bude shrnutí termínů včetně jejich argumentace? prosím prosím...

protože jsem čtením těch diskusí jen dneska strávil asi čtyři a půl hodiny...
---
Servant of my own vice.
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2593
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Příspěvek od smrq »

SEB: nápad je to hezký a líbil se mi už tehdy, když jsi to navrhoval prvně, ale obávám se, že na to tu nebude mít nikdo čas. raději se boxujeme o staré výrazy, než vypisovat argumenty (někdy hodně obsáhlé a vyvracející protiargumenty), proč je to a to právě tak. :eyecrazy:
obávám se, že ti zbívají jen dvě věci: buď to pročíst nebo si nasadit přilbu a prostě do patřičné diskuse vrthnout s tím, co se ti nelíbí :D
sosáček mě asi za takovou rady zakáže přístup sem $D (jestli to tedy je v jeho moci), ale mně osobně to vadit nebude. maximálně ti napíšu, že se to již projednávalo a že si to máš najít (ale jak znám ostatní, nevydrží to a hezky ti to všechno nasraně zopakují :) chce to jen dobrý žaludek a nenechat se znechutit, když ti budou spílat.)
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8902
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Prostě sedni k compu s oblíbenym pitim, promni si ruce a řekni si, tak, du na fórum někoho pořádně nasrat :D

Tak mě napadá... že si tu založim novej topic... snad pomůže
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Izarias
Příspěvky: 1106
Registrován: 10. 2. 2006, 23:54
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Izarias »

Nešlo by vymazat ty fóra, ve kterejch se už nic neděje?
provokatér, básník a nadšený překladatel začátečník
Zamčeno

Zpět na „Překlady World of Darkness“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů