řád místo Chaosu!

Vampire, Werewolf, Mage a jiné překlady ze Světa temnoty, starého i nového.

Moderátor: smrq

Zamčeno
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20841
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Řád místo Chaosu!

Příspěvek od Markus »

OK. V tuhle chvíli se nám tu řeší zároveň v různých tématech

Obecný klíč WoD
Klíč upírů -------> Správce Smrq
Klíč vlkodlaků
Klíč mágů
A v samostatných tématech některé menší věci více dopodrobna.

Zkoušel jsem zjistit, co už se dohodlo a co ještě ne a povím vám - to je nemožné. Neexistuje žádný ucelený soupis již dohodnutých výrazů. Když člověk listuje tématy, tam sice najde spoustu výrazů, u kterých se řeklo: "OK bude to takhle", ale ty nejsou nikde zapsané. Jenomže také najdete výrazy, které se nevyřešily, na které se zapomnělo a které byly opuštěny v půli diskuze.
A dokonce i u těch, které se dohodly, se někdy člověk ptá - a opravdu jsme se dohodli na tomhle? Souhlasí s tím všichni, nebo to jenom přehlédli?
Sosáčkova databáze shrnuje spoustu výrazů, ale zdaleka ne všechny, a mám takový dojem, že pouze z tématu nWoD.

Prostě je tu Chaos!

Proto bych poprosil pár zodpovědných lidí - vezměte si to prosím na starost. Každé téma by mělo mít jednoho správce (pro každé téma jiný, ať to ty lidi zvládají), který bude
- hlídat dohodnuté výrazy
- kontrolovat, co se ještě nedohodlo, a průběžně to připomínat !!!
- všechny dohodnuté věci zapisovat do prvního příspěvku

První práce pro správce tedy bude pročíst celé téma od začátku a:
- vypsat vše, na čem jsme se shodli
- tyto věci poslat do prvního příspěvku (doporučuju přemazat původní příspěvek, stejně už není třeba)
- vypsat vše, co se nedořešilo
- tyto věci připomínat tak dlouho, než se vyřeší
...No a potom dělat průběžně to samé.

Podal jsem to nějak srozumitelně?
Souhlasíte se mnou?
A najdou se nějací "správci"?
Naposledy upravil(a) Markus dne 10. 3. 2006, 19:42, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2549
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Příspěvek od smrq »

myslím, že jsi zde poslal dost velkou bolístku, kterou jistě všichni pociťujeme. sosáček to holt nestíhá (to není vítka, jen konstatování, které zcela chápu. určitě má spoustu jiných věcí, které dělá) zapisovat do klíče.
tož se správcové hlaste $D $D $D
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

muzu napsat jednoduchou aplikaci ktera umozni zapisovat veci do klice a menit je v nem a rozdat loginy. a taky upravit klic aby se dalo vybrat jestli chci jen nwod, nebo vlkodlaky, nebo upiry a tak.

videl bych to na takovy ctyri hodiny prace :>:o/ zkusim se k tomu dostat jeste dneska vecer (ted jsem v praci a instaluju databazovyserver ... fuj), pripadne v nedeli.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Izarias
Příspěvky: 1106
Registrován: 10. 2. 2006, 23:54
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Izarias »

Moje připomínka je organizační. Pomalu se v těch třiceti stránkách ztrácíme. Vedle Atributů se tu objevují Merity, doplněné o záležitosti, které se týkají duchů a já sám (a řekl bych, že možná i ostatní) pomalu ztrácím přehled. Navrhuji tudíž udělat jednotlivá fóra pro dané kategorie např. samostatně vlastnosti, dovednosti, výhody, kosmologii, Dary, rituály a podobně.
provokatér, básník a nadšený překladatel začátečník
Uživatelský avatar
Izarias
Příspěvky: 1106
Registrován: 10. 2. 2006, 23:54
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Izarias »

Mimochodem, odkaz na klíč Vlkodlaků je v záhlaví.
Předevčírem sem ho předělával a hodlám to dělat průběžně.
provokatér, básník a nadšený překladatel začátečník
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20841
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Sosáček by to mohl stíhat zapisovat, v tom problém není. Problém je v tom, že nemůžeme po Sosáčkovi chtít, aby to nejen zapisoval, ale i vyhledával.

Jde mi o tohle - každé téma si vezme na starosti jeden správce, ten bude hlídat, co se dohodne. Dohodnuté věci bude posílat Sosáčkovi k zapsání. Nedohodnuté věci bude připomnat tak dlouho, než se dohodnou.

Izarias: V záhlaví? Ty asi myslíš zápatí, co? 8) Super, je to tam, ale... Tohle je klíč všech výrazů. To je moc. My potřebujeme seznam výrazů, na kterých jsme se dohodli (řeklo se OK, bude to takhle). Potom seznam výrazů, které se nedohodli (zatím se nenašlo řešení) - o těch je třeba znovu si promluvit. A nakonec jsou výrazy, které se ještě neřešily (nikdo se k nim nevyjádřil) - ale ty by neměly být v klíči, protože nebyly odsouhlaseny.
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2549
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Příspěvek od smrq »

hmm... pokud po mě nikdo nebude chtít, abych se musel učit ovládat nějakou novou mrchu na počítači (jsem fakt jen primitivní uživatel :) ) a bude vám stačit, abych tu diskusi od začátku přečetl, poznamenal si, co se již vyřešilo, připomínal, co se nedořešilo a vše pak jen přeposílal mailem sosáčkovi, tak to asi klidně nějakou část zvládnu. nejlépe VtM (tam se vyznám spolu s WoD nejvíce, ale je tam z těch dvou věcí asi méně práce :) ),ale klidně i WoD. tedy - jedno z toho.
ale nechci být žádným správcem, nebo administrátorem nebo tak něco, na to nemám náladu :roll:

jo, a rozdělovat diskuse do dalších částí (dle meritů, dovedností a tak jak navrhoval izarias) mi přijde jako nadbytečné drobení... ti správcové si to mohou ohlídat a tím se vše vyřeší.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20841
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Posláním "správce" by bylo:

1. Projít celé téma a poznamenat si
- Co se vyřešilo (lidé na to kývli) - poslat Sosáčkovi, ať to zadá do klíče
- Co se nevyřešilo (lidé na to nekývli) - připomínat to tak dlouho, než se to vyřeší

2. Průběžně hlídat nové příspěvky a vždy když
- se něco vyřeší, tak to poslat Sosáčkovi
- se něco zapomene vyřešit, tak to připomínat

Smrq: Bereš to? V sekci VtM? :wink:
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2549
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Příspěvek od smrq »

no tak pokud nikdo jiný nechce (a koukám, že se do toho moc nehrnou :D ) tak tedy jo. jen mě nekamenujte, když budu mít prodlevy. nejsem moc dochvilný $D ale zatím mě to tady dost baví, takže mám potřebný elán $D
tedy VtR.

snad sosáček přežije ty mé hrubice. ale já si to kvůli němu po sobě snad i přečtu (tím nějaké chybky vychytám). $D $D $D
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20841
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Výbordelně. Smrq si bere na starost sekci VtR. Co ostatní sekce?
Uživatelský avatar
hater
Příspěvky: 567
Registrován: 6. 2. 2006, 09:30
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hater »

hmmm, ... vzhledem k tomu, ze se v ostatnim prilis nevyznam, tak pro mne by pripadalo v uvahu snad jedine VtR, ale kdyz u z to mas smrk... ;-) ledaze bych mu delal poskoka.
Zase jestli to nikdo nechce, tak to muzu delat pro WoD, jestli to nikdo nechce. Ovsem take si nejsem prilis jist pravidelnosti aktualizaci. Teda jestli to treba tedko nedela Sosacek.
Uživatelský avatar
Izarias
Příspěvky: 1106
Registrován: 10. 2. 2006, 23:54
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Izarias »

Markus píše: V záhlaví? Ty asi myslíš zápatí, co? 8) Super, je to tam, ale... Tohle je klíč všech výrazů. To je moc. My potřebujeme seznam výrazů, na kterých jsme se dohodli (řeklo se OK, bude to takhle). Potom seznam výrazů, které se nedohodli (zatím se nenašlo řešení) - o těch je třeba znovu si promluvit. A nakonec jsou výrazy, které se ještě neřešily (nikdo se k nim nevyjádřil) - ale ty by neměly být v klíči, protože nebyly odsouhlaseny.
Jasně, v zápatí. :D

Já to průběžně měním, podle toho, jak to postupuje. Ale co se týče vlkodlaků, tak sme se zatím na moc věcech nedohodli.
Teda krom toho nejzávažnějšího, kdy mě přeci jen udolali na Vlčí krvi. (Z toho se budu hodně dlouho vzpamatovávat $D $D .)
provokatér, básník a nadšený překladatel začátečník
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2549
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Příspěvek od smrq »

jestli by se hater pustil do VtR (a je fakt, ze jednou jiz zpracoval prave tam prima prehled a tak ma pul prace za sebou :) ) a nic jineho nechce, klidne me, markusi,prehod na WoD.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20841
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Hater k VtR, Smrq k Wod. OK?
(miluju stručnost $D )

Zbývají vlkodlaci (Izarias?) a mágové (Sosáček?).
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2549
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Příspěvek od smrq »

OK!
taky miluju stručnost :D
ještě trochu nestručně: jako správcové vlků a mágů se mi opravdu profilují právě tito dva. pokud to přijmou, budeme směšně pitoreskní a nesourodá čatyřka, co se pořád hádá $D $D $D
Zamčeno

Zpět na „Překlady World of Darkness“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů