demokracie, moudrost, svoboda slova

Vampire, Werewolf, Mage a jiné překlady ze Světa temnoty, starého i nového.

Moderátor: smrq

Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Alnag: To je sice pravda, ale pokud se nebudeme ovládat, pude to doprdele.

Hele, tohle je bez pointy. Zamkněte tuhle diskusi, přehoďte ji do archivu nebo rovnou smažte, stejně tak s Brawl - rvačka nebo..., dokončíme načatou re-anketu a vyserem se už nato. Tohle nemá cenu dál pitvat
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6288
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fritzs »

Jenom to nemažte... hoďte to do archivu... jednou se nad tím zasmějeme...
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20841
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Žádný mazání nebude a zamykat se to nebude, dokud k tomu někdo bude chtít něco říct. Grr.... :>;o)

Jinak, brawl je sice marginální pojem, ale za tu hádku stojí. Rozhodně. Vždyť je to skvělý, že se nás tolik dokážete tak dlouho dohadovat nad jednou věcí. Mě to třeba i baví.

Jenomže prostě to nestojí za to, abysme se na sebe naštvali, rozhádali se a odmítli spolupracovat. Toť vše, co se snažím říct.

Ehm...

Možná, že už jsme si to vyříkali a můžeme se vrátit - s chladnýma hlavama - ke klíči. Ne? :roll:
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2549
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Příspěvek od smrq »

jen ještě jedno rýpnutí:
když tuk-enek otvíral tu novou diskusi o brawl, kdo tam křičel, že se vám to zvrtne a je zásadně proti :D

házet flintu do žita ale myslím nemá smysl. prostě budeme pokračovat dál a tuto diskusi si zde necháme jako památník naší blbosti.
člověk má holt prudkou hlavu a někdy reaguje podrážděně (vím to dobře, často někam napíšu něco, za co bych si později raději pařáty urazil :D )

ale jedenu poslední poznámku si neodpustím. někde v těchto diskusích někdo napsal, že velké nebezpečí v rpg komunitách je elitářství. važení pánové moderátoři, rytíři a nevím jaké všechny posty zde zastáváte - již vám to sem proniká!!! pamatuji si, jak jsem sem s haterem přišel do již rozběhlé diskuse, byli jsme krásně přivítáni (za což děkuji - fakt jsem na to čuměl jak buk), ale po páru příspěvcích jsem velmi cítil názory: jseš tu novéj, tak sklapni.
ne, nechovají se zde takhle všichni, ale někteří mají náběh :-?
TOTO JE MUJ SUBJEKTIVNI NAZOR, NEHODLAM NA TO TEMA DAL DISKUTOVAT, PRIT SE, ANI VYHLEDAVAT PRISPEVKY, KDE SE TAK STALO.NEOCEKAVAM OD NIKOHO,ZE TO BUDE DAL ROZVIJET A PODPOROVAT ME, ZE MAM PRAVDU.můžete se samozřejmě vyjádřit, že to pravda není, ale již ode mě na toto téma neočekávajte žádnou reakci. není to výtka, je to upozornění na hrozící nebezpeči.

pro markuse: překlad venku již je (vím, není nejlepší, ale je). zoufale sleduji tuto snahu, abych ho okamžitě předělal dle klíče. tak se vzpamatujte a šupky dupky do práce.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20841
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Co se elitářství týče... ano, je tady, těžko se mu asi vyhneme. Nevidím ho ale rád. Zároveň nevím o tom, že by se tak ale chovali moderátoři/administrátoři. Jestli se někdo vyjádřil ve smyslu: "Jsi tu nový, tak zmlkni," je mi to líto. Nechtěl bych, aby nováček na Fóru získal negativní dojem jen kvůli tomu, že jeden, dva lidi ho zpraží :-? Pamatujte, že je to vždy názor jednotlivce, zdaleka ne všech.
(Jestli máš dojem, že někdo z adminů/moderátorů zneužívá svojí funkce, tak se to neboj říct nahlas.)

A překlady venku... Super, moc si cením toho, že jste ochotní je zpětně přizpůsobit klíči. Za to velký dík.
Jenom ně napadlo... přizpůsobovat překlady průběžně, nebo až na konci? Těžko říct. Když to budete dělat průběžně, může stát, že jeden výraz budete třikrát měnit tam a zpátky. Na druhou stranu, kdybyste čekali až do konce, tak najednou budete muset měnit všechno zaráz. Když se nad tím zamyslím, asi je lepší dělat to průběžně (méně práce najednou) a smířit se s tím, že některé výrazy budu jak blbec předělávat tam a zpátky. Je to menší zlo
(Tohodle si nemusíte všímat. Jenom jsem přemýšlel nahlas.)
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18482
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

smrq píše: ale po páru příspěvcích jsem velmi cítil názory: jseš tu novéj, tak sklapni.
Patrně tím narážíš na mě za mé neuctivé poznámky. Jejich smysl nebyl takový, že jsi tu nový či co, spíš jsem byl poněkud rozladěn, že diskuse už byla rozjetá na několik stránek a najednou se objevili lidi, co se tam začali vyjadřovat k něčemu vyřešenému, aniž by si přečetli těch několik předchozích stran argumentace, kde byly návrhy, které tito lidé opětovně přednesli, úspěšně vyvráceny, takže se celý proces s argumentací chystal opakovat...
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Izarias
Příspěvky: 1106
Registrován: 10. 2. 2006, 23:54
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Izarias »

Jako nově příchozí musím říct, že mám občas pocit, jako by mě někteří považovali za dítě. Je mi 24 let, studuji vysokou školu, peďák. Přeložil jsem už tři knihy a tři odborné manuály. Moje úroveň sice nemá vrcholnou kvalitu, ale snaga se počítá.
Co tím chci říct: "To, že je tu někdo nový, neznamená, že je úplnej blbec. Každej může mít geniální nápad."

S klíčem je to jako na konkláve. Volí se, dokud nebude jednohlasná volba. Navrhují se kandidáti.

Takže vy zasraný hlavy, už mě neserte. $D Snažím se dohodnout, ale něco sou fakt píčoviny a já s nima prostě nebudu souhlasit, protože se spokojim jen s tim nejlepším.
provokatér, básník a nadšený překladatel začátečník
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Eleshar: Nemůžeš po lidech chtít, aby četli deset stránek zpátky... to je 150 příspěvků... šlo by to v diskusi o vtipech nebo knížkách nebo tak... ale číst naráz 10 (o těch 30 ani nemluvě) stránek diskuse o překladu je dost na nervy. Já těch prvních 8 stran vlastně nedočet doteď :lol:
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

ale muzes.

naopak. to ze je nekdo ochotny precist si minulou diskusi znamena to ze se snazi chovat ohleduplne a nevopruzovat ostatni tim ze si napred zjisti o cem se mluvi. znamena to ze si vazi toho co ti lide pred tim nez se obevil odvedli za praci. taky to znamena ze to s tim michanim do toho co se na foru odehrava mysli vazne, protoze je schopnej se tomu dlouhodobe venovat.

jinymi slovy -- pokud nekdo napise neco co se da mezi radky precist jako "necetl jsem vasi diskusi ale vim jak tohle udelat lip" vetsinou nema smysl obtezovat se s tim cist jeho prispevky.
But nobody came.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

No... ta diskuse má už 27 stránek, Sosi. SEDMADVACET! to je přes 400 příspěvků!!!

Podle mě stačí, když si přečtou už hotovou část klíče aby se nevyjadřovali k řešenému a když se jim něco hodně nebude zdát, tak si to pak dohledají, proč to tak je.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Izarias píše:něco sou fakt píčoviny a já s nima prostě nebudu souhlasit, protože se spokojim jen s tim nejlepším.
tak sem s nima!
But nobody came.
Uživatelský avatar
Izarias
Příspěvky: 1106
Registrován: 10. 2. 2006, 23:54
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Izarias »

Sosacek píše:
Izarias píše:něco sou fakt píčoviny a já s nima prostě nebudu souhlasit, protože se spokojim jen s tim nejlepším.
tak sem s nima!
Jen co objevím tvůj překladový klíč. )
provokatér, básník a nadšený překladatel začátečník
Uživatelský avatar
Izarias
Příspěvky: 1106
Registrován: 10. 2. 2006, 23:54
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Izarias »

provokatér, básník a nadšený překladatel začátečník
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2549
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Příspěvek od smrq »

jmenovat (markusi) nehodlám, ale uvedu hned jeden příklad elitářství jako prase:
naopak. to ze je nekdo ochotny precist si minulou diskusi znamena to ze se snazi chovat ohleduplne a nevopruzovat ostatni tim ze si napred zjisti o cem se mluvi. znamena to ze si vazi toho co ti lide pred tim nez se obevil odvedli za praci. taky to znamena ze to s tim michanim do toho co se na foru odehrava mysli vazne, protoze je schopnej se tomu dlouhodobe venovat.

jinymi slovy -- pokud nekdo napise neco co se da mezi radky precist jako "necetl jsem vasi diskusi ale vim jak tohle udelat lip" vetsinou nema smysl obtezovat se s tim cist jeho prispevky.
A KDO Z VASy KDYYZ JSTE TENTO KLIC ZACALI VYTVARET SE BYT JEN POKUSIL NAJIT JIZ EXISTUJICI PREKLADY???!!! KDO Z VAS MEL ZAJEM VYHLEDAT, ZDA JIZ NEJAKY KLIC NEEXISTUJE???!!!PORAD SLYSIM JEN: vy nejsze ochotni! vy si nectete, co jsme tu pred tim, nez jste prisli, udelali..."
stve me to. ja tu diskusi na zacatku skutecne procital, mnoho slov se v ni vubec neresilo!!! proste padl navrh a nikdo nebyl proti. a sup, uz byla v klici! to pak nemam pravo prijit a rict: Hele, ja tu mam jiz rok stary klic, pracovalo na nem pet lidi a tohle a tohle jsme prekladali jinak. nechcete se na to podivat, jestli to nemame udelane lip?"
ELITARSTVI!!! Porad tu na me odevsad perete: my to tu delame lepe, my jsme tu byli prvni a pokud chces s nama pracovat, zacni az tam, kde mi ted jiz jsme. coze? ty uz na necem delas? dva roky? to je jedno. zacni tam, kde my jiz jsme!!!

A ted jsem nastvany, ze jsem to nevydrzel a reaguji, ale fakt me tyto reci jiz se... obcas mam pocit, ze berete prispevky od lidi jen podle toho, kolik maji vedle jmena tech barevnych kosticek. je to tak nechutne diskriminujici... ja hraju WoD hry od 97 roku a abych se zde zase citil jako skolacek, ktereho maminka dovedla do rpvni tridy!

jsem jiz dost OT, omlouvam se, ale vzkypela ve me krev...
Zamčeno

Zpět na „Překlady World of Darkness“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti