Sjednocení překladů

Vampire, Werewolf, Mage a jiné překlady ze Světa temnoty, starého i nového.

Moderátor: smrq

Zamčeno
Uživatelský avatar
hater
Příspěvky: 567
Registrován: 6. 2. 2006, 09:30
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hater »

Harald píše:Pokud teda server PbN nepovažujete za zcela odepsaný, tak je na něm hotový redakční systém i fóra a je k dispozici admin/vývojář, který je ochotný stránky dál rozvíjet. V případě zájmu se obraťte klidně sem do mailu.
hezka nabidka ;-) nicmene neda se psat uplne vsude a uz se ucastnim rozvijeni jineho serveru.
Uživatelský avatar
SEB
Příspěvky: 588
Registrován: 14. 6. 2005, 14:21
Bydliště: Praha

Příspěvek od SEB »

Haralde, máš na mysli server vampire.cz nebo jiný, o kterém nevím?

Prague by Night považuji za velmi zdařile vedený herní klub, kterému ale jaksi chybí kontakt s nováčky a "noob service"... Pokud tu je šance skutečně se na sevreru Prague by Night nějak projevit, rozhodně bych nepohrdl.

PbN ale přecijen není tím, co by podle definice Spiral od WW měla fanovská stránka být. Hodně věcí tam chybí... a vadí mi že nWoD se věnuje úplný amatér (Marval? Marvan?... nevím teď jak se jmenuje).

Je tu fůra lidí, co by o WoD ráda páchala osvětu a články, ale PbN působí dost elitářsky, odtažitě a hlavně staromódně (ve smyslu hraní oWoD na kvalitní a vysoké úrovni, které ale normální hráč, natož noobík, nikdy nedosáhne).

Pokud chci někam psát, slibuju si od toho A) prachy nebo B) komunitu. Ani jedno mi PbN pokud vím nenabídne...
---
Servant of my own vice.
Uživatelský avatar
Harald
Příspěvky: 12
Registrován: 10. 2. 2006, 17:22

Příspěvek od Harald »

SEB píše:Haralde, máš na mysli server vampire.cz nebo jiný, o kterém nevím?

Prague by Night považuji za velmi zdařile vedený herní klub, kterému ale jaksi chybí kontakt s nováčky a "noob service"... Pokud tu je šance skutečně se na sevreru Prague by Night nějak projevit, rozhodně bych nepohrdl.

PbN ale přecijen není tím, co by podle definice Spiral od WW měla fanovská stránka být. Hodně věcí tam chybí... a vadí mi že nWoD se věnuje úplný amatér (Marval? Marvan?... nevím teď jak se jmenuje).

Je tu fůra lidí, co by o WoD ráda páchala osvětu a články, ale PbN působí dost elitářsky, odtažitě a hlavně staromódně (ve smyslu hraní oWoD na kvalitní a vysoké úrovni, které ale normální hráč, natož noobík, nikdy nedosáhne).

Pokud chci někam psát, slibuju si od toho A) prachy nebo B) komunitu. Ani jedno mi PbN pokud vím nenabídne...
Jo, mluvím o vampire.cz. PbN je už poněkud odrostlý klub, který se svého času hodně věnoval propagaci WoD a taky propagaci jiného typu hraní, než to dé doby téměř výlučný hack and slash. Dnes už klub ani server tak moc nežijí, značná část z nás mění dětem plíny.

Jestli se budeš ty, nebo někdo jiný, chtít nWoD na PbN ujmout, jdi do toho. Nenabídnu ti hotovou komunitu, ale několik lidí, kteří jsou ochotni pořád jít, ale chybí organizátor. A zavedenou značku, kterou můžeš použít.

Vampire.cz by se od PbN klubu v tom případě oddělilo. Ve skutečnosti jsou to celou dobu dvě oddělené entity, kterou jsme my, kteří jsme se věnovali serveru, dali do služeb klubu, jehož jsme byli většinou členy.
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2558
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Příspěvek od smrq »

Někde v těchto diskusích, jistý SEB vyjádřil pochybnosti nad znalostí zde diskutujících lidí WoD reálií. :)
Jsem povaha zvědavá a fakt by mě zajímalo, jak jste kdo na tom. až se příště budu s někým přít, ať vím, zda je to člověk, který nikdy žádnou příručku WoD nečetl, nehrál jedinou hru, nepřeložil jediný text (jakýkoliv - nemusí to být WoD) a tak nemá ani páru, o co jde :lol: :lol: :lol:
Vím, že tento nápad zavání elitářstvím, ale občas mě štvou příspěvky lidí, kteří nehodlají ustoupit a já se po roce dozvím, že patřičné pravidla ani nečetli (ne, zde jsem to ještě nezažil/nezjistil. ale na nyxu se to jednu dobu hodně dělo). to fakt naštve :>;o)
nechci názory "z venku" ignorovat a imho by to ani nebylo správné. vhled od nezaujatých, kteří nemají vazby na výrazy užívané ve starém systému a tudíš nejsou v tomhle zaujatí nějakým (zlo)zvykem, je hrozně důležitý, ale pokud bude dupat i po dvaceti příspěvcích, rád bych aspoň znal jeho "odbornost".
na druhou stranu to bude alibi pro ty, kteří jsou napadáni, že o dané věci nic nevědí, a ona to není pravda.

ale bo si uvědomuji, že je toto mé přání hrozně rozporuplné a kontroverzní a dává nechutnou zbraň do rukou všem, co mají frňák nahoru a myslí si, že krom nich a pár zasvěcených do "toho" nemají ostatní co kecat, raději se napřed ptám:
SOUHLASITE S TIM NEBO SI PONECHAME JAKUSI ANONYMITU?

co se mě týče: vlastně sám nevím, jak bych odpověděl :oops:
Uživatelský avatar
SEB
Příspěvky: 588
Registrován: 14. 6. 2005, 14:21
Bydliště: Praha

Příspěvek od SEB »

smrq píše:Někde v těchto diskusích, jistý SEB vyjádřil pochybnosti nad znalostí zde diskutujících lidí WoD reálií. :)
Jsem povaha zvědavá a fakt by mě zajímalo, jak jste kdo na tom. až se příště budu s někým přít, ať vím, zda je to člověk, který nikdy žádnou příručku WoD nečetl, nehrál jedinou hru, nepřeložil jediný text (jakýkoliv - nemusí to být WoD) a tak nemá ani páru, o co jde :lol: :lol: :lol:
Vím, že tento nápad zavání elitářstvím, ale občas mě štvou příspěvky lidí, kteří nehodlají ustoupit a já se po roce dozvím, že patřičné pravidla ani nečetli (ne, zde jsem to ještě nezažil/nezjistil. ale na nyxu se to jednu dobu hodně dělo). to fakt naštve :>;o)
nechci názory "z venku" ignorovat a imho by to ani nebylo správné. vhled od nezaujatých, kteří nemají vazby na výrazy užívané ve starém systému a tudíš nejsou v tomhle zaujatí nějakým (zlo)zvykem, je hrozně důležitý, ale pokud bude dupat i po dvaceti příspěvcích, rád bych aspoň znal jeho "odbornost".
na druhou stranu to bude alibi pro ty, kteří jsou napadáni, že o dané věci nic nevědí, a ona to není pravda.

ale bo si uvědomuji, že je toto mé přání hrozně rozporuplné a kontroverzní a dává nechutnou zbraň do rukou všem, co mají frňák nahoru a myslí si, že krom nich a pár zasvěcených do "toho" nemají ostatní co kecat, raději se napřed ptám:
SOUHLASITE S TIM NEBO SI PONECHAME JAKUSI ANONYMITU?

co se mě týče: vlastně sám nevím, jak bych odpověděl :oops:
Mno, protože jsem to zjevně vyvolal já, měl bych se taky ozvat.

WoD aktivně studuju pět let, četl jsem komplet novou edici, a 90% starší edice...
Překládám vlastně pořád, ačkoliv teď jsem zaneprázdněnej maturitou a ročníkovkama.
WoD je moje nejoblíbenější RPG, píšu si s autorama knih a s fanouškama v podstatě pořád už asi dva roky. Teď sháním kontakty na brazilské a německé překladatele.
---
Servant of my own vice.
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

tohle mi pripada jako obzvlast spatnej napad. k pseudoargumentum typu "hrajes vubec WoD" se obvykle uchyluji lide co nejsou schopni rozumne diskutovat a nemaji co jineho rict.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2558
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Příspěvek od smrq »

seb: huf... já nechtěl rovnou vypsat, jak jsi na tom, ale zda to vubec uvádět máme...
sosáček: mnó, když o tom teď přemýšlím, asi to fakt nebyl dobrý nápad :roll:
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

o to nejde :)

jak jsem rikal -- vsichni tu budto hraji wod, maji jazykove vzdelani nebo uz maji nejake preklady za sebou. pomerovani pindiku ve stylu "ja hraju dyl, hec. takze poslouchejte mne!" mi pripada zbytecne.

nevidim na tom zadne klady. a pokud jde o to ze by meli prispivat jen povolani, kdo rozhodne kdo je povolany?
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

abych to shrnul -- proste bych se pseudoargumentum typu "nehrajes wod pet let, tak do toho nekecej" pripadne "nemas dost prispevku, tak do toho nekecej" pripadne "nemas maturitu, tak do toho nekecej" pripadne "nemas nohu velikosti 45 tak do toho nekecej" vyhnul.

jak jsem rikal, jde o to najit co nejpresnejsi, nejpodobnejsi a nejhezci terminy(*), ne o to kdo ma "pravdu" a prosi prosadi "to svoje".

(*): v uvedenem poradi.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Proto se snad vždycky diskutuje o kontextu toho slova, aby ti více znalí mohli těm méně znalým (třeba mně) vysvětlit, co se tím myslí původně. Hledat vhodné varianty v češtině pak je o něčem jiném. A nic jiného tady neděláme.
Takže pokud to někdo ještě nepostřehnul, nejsem žádným zvláštním fanouškem WoD. Ale mám na kontě hodně překladů hlavně DnD, ale dělal jsem i na vydaných věcech i z oblastí zcela mimo RPG.

A navíc se snažím do toho nekecat pokud si nejsem hodně jistý, že je můj návrh přínosný, nebo nejsem dokonce přesvědčený, že není jiná správná varianta. Nechci tady rozebírat, že můžete být 5 let zažraní do WoD a o to hůř pro vás protože vám angličtina tancuje před očima a zapomínáte, že existujou takové věci jako je správná česká transkripce apod.
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
SEB
Příspěvky: 588
Registrován: 14. 6. 2005, 14:21
Bydliště: Praha

Příspěvek od SEB »

Sosacek píše:abych to shrnul -- proste bych se pseudoargumentum typu "nehrajes wod pet let, tak do toho nekecej" pripadne "nemas dost prispevku, tak do toho nekecej" pripadne "nemas maturitu, tak do toho nekecej" pripadne "nemas nohu velikosti 45 tak do toho nekecej" vyhnul.

jak jsem rikal, jde o to najit co nejpresnejsi, nejpodobnejsi a nejhezci terminy(*), ne o to kdo ma "pravdu" a prosi prosadi "to svoje".

(*): v uvedenem poradi.
Je pravda že bejt zažranej fanoušek WoD je někdy docela na obtíž (třeba se vám chce zvracet u Underworldu...)

Jsem rád že se shodnem.
---
Servant of my own vice.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Ještě tedy z jiného tématu...
Už jste přemýšleli nad tím, kde budete ty překlady publikovat. Tím chci říct, ok. Sjednotlili jste klíč. Bezva. Všichni zuřivě překládají. Super. A potom má každý svoje stránky kde si to hrdě publikuje?
Nebo to dáte na Prague by Night? Nebo co s těmi překlady provedete.

Nechtěli byste (když už je tu tolik nadšení) založit společnou stránku pro WoD. Kam by se daly ty překlady, případné další příspěvky (např. svět temnoty čechy co se vymýšlí jinde) a cokoliv dalšího co by přišlo pod ruku?

Omlouvám se, pokud je tohle téma už vyřešené.

PS: A nechtěli byste z té stránky pak odkazovat na tohle fórum, aby se sjednocovala hráčská komunita? $P
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
hater
Příspěvky: 567
Registrován: 6. 2. 2006, 09:30
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hater »

no chtel bych rict, ze mne taky prijde celkem blbe posilat nekoho do haje jen protoze WoD proste nehraje a nebo je to "jen" rypal.

Osobne mam znalosti prirucek spise povrchni a soustredim se spise na samotne hrani nez na detailni znalost toho vseho co whitewolfove pisou. Jinak samozrejme mam pod palcem http://rekviem.wz.cz/
Uživatelský avatar
Izarias
Příspěvky: 1106
Registrován: 10. 2. 2006, 23:54
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Izarias »

Tak se teda taky předvedu, jen aby mě pak někdo neposílal do háje.

Z nového WoDu mám přečtenu většinu vlkodlaků, teď mi chyběj jen Blasfemie a Lóže, který se mi snad už brzo dostanou do rukou. Takže nový vlkodlaky mám našlapaný. Mágy a upíry sem jen prolít, proto se do nich moc nezapojuji.

Ze starýho WoD jsem přeložil Werewolf: Rage Across Russia, Hengeyokai, Rage across Evrope (část z Rage across World), přes padesát stran z Werewolf: Dark Ages, a tribebook Get of Fenris. A spoustu dalších věcí sem přečetl. Ke starýmu WoDu už se moc nechci vracet, i když je to skvělý prostředí.

Takže mám zkušenosti a nebojím se je použít. $D $D
provokatér, básník a nadšený překladatel začátečník
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2558
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Příspěvek od smrq »

Už jste přemýšleli nad tím, kde budete ty překlady publikovat. Tím chci říct, ok. Sjednotlili jste klíč. Bezva. Všichni zuřivě překládají. Super. A potom má každý svoje stránky kde si to hrdě publikuje?
Nebo to dáte na Prague by Night? Nebo co s těmi překlady provedete.

Nechtěli byste (když už je tu tolik nadšení) založit společnou stránku pro WoD. Kam by se daly ty překlady, případné další příspěvky (např. svět temnoty čechy co se vymýšlí jinde) a cokoliv dalšího co by přišlo pod ruku?
již se to řešilo a moc se nedořešilo. jestli si to dobře pamatuji, harald nabídl stránky www.vampire.cz k dispozici, bo se o ně již dlouho nikdo nestará. před rokem bych byl všemi deseti pro, ať se jeho nabídka využije, ale dnes tam již nikdo nechodí...
druhou možností byly stránky wod.sk (nebo tak nějak). dělá je... eee... sakra, já to zapoměl, ale je to jeden z nás, co sem chodíme :D tam, mám pocit,se lidé zase ještě nenaučili chodit.
ale překladů je již několik a možná by bylo opravdu dobré zvážit, zda je někam nehodit společně. náš překlad wodu vysí na jemu zřízené stránce, ale já si nepotřebuji honit ego, jak to tam je krásné (ani si nepamatuji adresu :) ).pokud by se rozhodlo, že to prdnem někam jinam, rád přikážu svému webmástrovi :) (on ví, kdo to je), aby to utípl.

jo, když jsme wod dodělávali, nabízel jsem to uveřejnit na vampire.cz. odmítli mě, báli se, že to přeci jenom není úplně legální záležitost :lol:
Zamčeno

Zpět na „Překlady World of Darkness“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů