FRealms: Drobnější překlady

Pro systém ADnD a DnD vyšla spousta oficiálních herních světů, které se staly častým a oblíbeným cílem překladatelů.
liuk

FRealms: Drobnější překlady

Příspěvek od liuk »

Právě se mi dostala do ruky (tedy spíše na harddisk) mapa Forgotten Realms a chtěl bych si ji vytisknout (má 1m*1,5m), ale jsou tam anglické názvy. Proto se ptám jestli někdo neuvažoval o přeložení mapy do češtiny.
Uživatelský avatar
Drizzt
Series Freak
Příspěvky: 1349
Registrován: 8. 7. 2002, 08:44
Bydliště: Somewhere around...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drizzt »

Inu, na veškerých názvech se pracuje, ale pouze v rámci překladového klíče pro FR. Zatím se nenašel nikdo, kdo by byl ochoten a schopen počeštit kompletně mapu. Dokážeš si představit, jak by to vypadalo, kdyby se anlgické názvy nahradily českými? Co ta bílá místa vzniklá po delším anglickém nahrazeném kratším českým? Jestli chceš, tak to můžeš udělat sám a použitím našeho klíče, ale já osobně se do toho poušetět nebudu... :lol:
Uživatelský avatar
Lidožrout
Příspěvky: 503
Registrován: 9. 3. 2002, 00:00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lidožrout »

ona by to ani taková facha nebyla, teda u mapy z 2eFR, ta neni nijak promakaná a dalo by se tam "razítkovat", de o to, že těch názvů je tam FAKT DOST..
Uživatelský avatar
Drizzt
Series Freak
Příspěvky: 1349
Registrován: 8. 7. 2002, 08:44
Bydliště: Somewhere around...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drizzt »

Lidozrout píše:ona by to ani taková facha nebyla, teda u mapy z 2eFR, ta neni nijak promakaná a dalo by se tam "razítkovat", de o to, že těch názvů je tam FAKT DOST..
Ano, to opravdu je a bohužel ještě nejsou všechny přeloženy..

Too Liuk: Také záleží na tom, kterou mapu máš? Zda tu modro-černo-bílou nebo normálně barevnou... Já osobně jsem si tisknul mapy ze samostatných příruček. Mají rozměry přibližně 3*3 metry, ale bohužel nejsou na některých místech dobře oskenované...
Uživatelský avatar
Vlasák
Administrátor
Příspěvky: 1419
Registrován: 7. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Drizzt píše:Dokážeš si představit, jak by to vypadalo, kdyby se anlgické názvy nahradily českými? Co ta bílá místa vzniklá po delším anglickém nahrazeném kratším českými?
V tomhle bych problém neviděl... lidi, kteří by dokázali ta "bílá místa" vyretušovat, se dokonce potloukaj i tady :wink:
jde spíš o to, že těch názvů je tam vážně dost...
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Portál do světa RPG - Sigil.cz


Obrázek
Uživatelský avatar
Drizzt
Series Freak
Příspěvky: 1349
Registrován: 8. 7. 2002, 08:44
Bydliště: Somewhere around...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drizzt »

Vlasák píše:
Drizzt píše:Dokážeš si představit, jak by to vypadalo, kdyby se anlgické názvy nahradily českými? Co ta bílá místa vzniklá po delším anglickém nahrazeném kratším českými?
V tomhle bych problém neviděl... lidi, kteří by dokázali ta "bílá místa" vyretušovat, se dokonce potloukaj i tady :wink:
jde spíš o to, že těch názvů je tam vážně dost...
No jo no, porád... :>:o/
Uživatelský avatar
Lidožrout
Příspěvky: 503
Registrován: 9. 3. 2002, 00:00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lidožrout »

ale i tak si myslim, že by se měl někdo dostatečně trpělivej obětovat a ňákou tu mapku fakt vyretušovat... ukecáme Valkíru, aby za to nabídla třebas hubičku $roll$
liuk

Příspěvek od liuk »

Mám tu modro-černo-bílou. Mohli by jste mi poslat link odkud můžu stáhnout další mapy (hlavně tu celobarevnou)
Uživatelský avatar
Valkira
Příspěvky: 120
Registrován: 11. 2. 2003, 16:46
Bydliště: Valhala
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Valkira »

Lidozrout píše:ale i tak si myslim, že by se měl někdo dostatečně trpělivej obětovat a ňákou tu mapku fakt vyretušovat... ukecáme Valkíru, aby za to nabídla třebas hubičku $roll$
Co tu bereš moje jméno nadarmo?
Dnes je dobry den na smrt.... Tvoji.
Uživatelský avatar
Dark Shadow
Příspěvky: 112
Registrován: 9. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dark Shadow »

Já s tím sice nemám zkušenosti, ale nešlo by to oskenovat OCR?
Uživatelský avatar
Drizzt
Series Freak
Příspěvky: 1349
Registrován: 8. 7. 2002, 08:44
Bydliště: Somewhere around...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drizzt »

Dark Shadow píše:Já s tím sice nemám zkušenosti, ale nešlo by to oskenovat OCR?
Abych řekl pravdu, tak o tom pochybuju...
Valkira píše: Co tu bereš moje jméno nadarmo?
A ty bys to pro nás neudělala??? $D :lol:
Uživatelský avatar
Valkira
Příspěvky: 120
Registrován: 11. 2. 2003, 16:46
Bydliště: Valhala
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Valkira »

Drizzt píše:
Valkira píše:]
Co tu bereš moje jméno nadarmo?
A ty bys to pro nás neudělala??? $D :lol:
No, kdyz budete mooooc hodni a mooooc pekne poprosite, tak se uvidi. $D :oops: :lol:
Dnes je dobry den na smrt.... Tvoji.
Uživatelský avatar
Drizzt
Series Freak
Příspěvky: 1349
Registrován: 8. 7. 2002, 08:44
Bydliště: Somewhere around...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drizzt »

Valkira píše:No, kdyz budete mooooc hodni a mooooc pekne poprosite, tak se uvidi. $D :oops: :lol:
(tak jo, hodní budeme, ale k prošení se nesnížím... $D :lol: 8) )
Konec Off-Topicu

Inu, vrhnul by se tedy do toho někdo, když už Vlasák oznámil, že by se tu někdo našel, kdož by byl schopen ty "bílá" místa vyretušovat?
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Hele bando, na český mapě pro Forgotteny dělám a už jí mám skoro hotovou, tak co tady řešíte? :lol: Mělo to bejt překvapení a vy to takhle zmaříte 8)
Jenom si hold, kvůli maturitě, budete muset ještě měsíc počkat, než to dodělám.
Přesněji řečeno - je to jedna mapa, Východní Vnitrozemí. V celým settingu je jich ještě několik. Taky udělám :wink:

Liuk: Ačkoliv, pokud se nepletu, ty budeš asi zvyklý spíš na názvosloví používané v Baldurech, což? V tom případě tě ale může "naše" česká mapa docela překvapit.

Obrázek
Obrázek
liuk

Příspěvek od liuk »

Markus: No neboj já se přenaučim. $lol$ Jinak asi budu DMsvou kampaň. Takže si musim zvyknout :>;o) No to musim nebude tak vážný :P takže říkáš, že budeš mít mapu celýho FR, rozdělenou na části a ty budou k sobě pasovat nebo tam budou místa co nebudou na ani jedný mapě?? Dokonce jsem chvíli přemýšlel, že bych se dotoho pustil (ikdyž anglicky skoro neumim) a pomocí vašich klíčů to nějak předělal. Taky bych rád přiložil ruku k dílu (mám závazky k lidem co přeložily všechny tyhle věci a hry jako BG, PT..)
Zamčeno

Zpět na „Překlady světů pro (A)DnD“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host