FRealms: Drobnější překlady

Pro systém ADnD a DnD vyšla spousta oficiálních herních světů, které se staly častým a oblíbeným cílem překladatelů.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20844
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Mapy pokrývají celý Faerun velice podrobně, ostatní kontinenty tam buď nejsou, nebo je tam jenom zběžná mapa světa, kde jsou načrtnuty - nevím jistě, musel bych se podívat.

Co se týče modrých map, ty jsou z "The Forgotten Realms Atlas", jsou na první pohled podrobnější, ale když se člověk podívá zblízka, zjistí, že to zas není tak horké - mají prostě jiné měřítko a jsou nahuštěnější.

Dávám přednost těm barevným, už jenom proto, že jsou přehlednější a hlavně - vážou se ke druhé edici Forgottenů, kdežto ty modré k té první. Jde nejenom o změnu z hlediska pravidel, ale i z hlediska světa jako takového. FR 2e se odehrávají o nějakých +-10 let později, takže došlo ke drobným změnám ve světe. To samé platí o rozdílu mezi FR 2e a FR 3e.

Ufff :wink:

Jinak, pokud chceš Dmovat Forgotteny bez znalosti angličtiny, tak klobouk dolů. Zatím není přeložená ani celá základní sada, především pak příručka pro DM. Ale jde to. Takže držím palce :wink:

Mimochodem, to s těma "závazkama k lidem, co přeložili..." jsem nějak nepochopil.
Uživatelský avatar
Drizzt
Series Freak
Příspěvky: 1349
Registrován: 8. 7. 2002, 08:44
Bydliště: Somewhere around...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drizzt »

Hezky udělaný... Budeš mě to muset někdy naučit... $D
liuk

Příspěvek od liuk »

Markus: Samozřejmě, že počkám na dokonení DM průvodce ::o/ S těma závazkama to myslim tak, že nebejt lidí co překládaj tak bych se k BG, ADaD a ani ostatním věcem nikdy nedostal. Takže bych chtěl taky něco udělat, abych nebyl jen konzument něčí práce a sám nepřiložil ruku k dílu. (jinak anglicky se učim už půl roku soukromě)
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20844
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Drizzt: Lekce 1. - sežen si nějakej porádnej grafickej program. :wink: Já pracuju ve Photoshopu.

Liuk: Tak hodně štěstí s angličtinou. Je to jeden z nejjednodušších světových jazyků, takže by to mělo jít. 8)
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Drizzt: Lekce 2 - kdyz jsi fakt dobrej, da se to zvladnout i v painbrushi. Ale nejakej ten grafickej program s velkym G je preci jen lepsi...
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Dark Shadow
Příspěvky: 112
Registrován: 9. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dark Shadow »

A kdybys byl fááááááááákt hodně dobrej, tak bys mohl přímo editovat zdroj v nějakém textovém editoru :lol:
Uživatelský avatar
Drizzt
Series Freak
Příspěvky: 1349
Registrován: 8. 7. 2002, 08:44
Bydliště: Somewhere around...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drizzt »

Jsem nejlepší, ale jsem tkaé skromný a postačí mi Photoshop. Mám doma 7. českou verzi...
Uživatelský avatar
Drizzt
Series Freak
Příspěvky: 1349
Registrován: 8. 7. 2002, 08:44
Bydliště: Somewhere around...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drizzt »

Ehm, Markusi, tak co je s tím tvým návodem??? $D :P
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20844
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Návod?
Ehm...

Přípravné práce: sehnat příslušný font a počeštit ho
Vlastní mapa: Photoshop, pracovat ve vrstvách, pomocí nástroje "clone stamp" zakrýt původní nápisy, napsat je česky, stejně veliké a tučné jako předtím, rasterizovat písmo, sloučit všechny vrstvy písma do jedné, pomocí "blending options" nastavit, ať vrhají bílý stín + jeho vlastnosti a nakonec pomocí štětečku provést retuše, jako například odstranění rušivých černých čar kolem nápisů.

Během práce se vyplácí využívat toho, co Photoshop nabízí :lol:. Především pak "opacity".

Toť asi tak vše. Nic na tom neni 8)
Uživatelský avatar
Ronaldin
Příspěvky: 82
Registrován: 28. 2. 2004, 21:22
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ronaldin »

Vůbec nic na tom není :-? ? Ech...nerozumim 3/4 z toho,ale asi to bude tim,že se teď do toho photoshopu nepodívám...
„Proč se s námi spolčuješ, nevydržíš-li s námi do konce?Chceš lítat a máš strach ze závrati?“
Goethe-FAUST
Uživatelský avatar
Drizzt
Series Freak
Příspěvky: 1349
Registrován: 8. 7. 2002, 08:44
Bydliště: Somewhere around...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drizzt »

Ouki douki. Tak to by mělo být v pohodě... :>;o)

Off-Topic:
Nejste schopen vytvořit někdo návod právě prot Photoshop na tvorbu koláží?(Skládání obrázků dohromady) Poprosil jsem o to Xena2, ale ten nemá čas. :doh:
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20844
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Návod ne, ale pár rad, které by ti mohly stačit, ano :wink:

Předně - Photoshop pracuje ve vsrtvách, což je úžasná věc právě při tvorbě koláží, takže toho koukej využít.
Pro koláže ti stačí prosté Copy+Paste. Za použití gumy potom snadně odstraníš nežádoucí prvky. Doporučuji pohrát si s funkcemi "vlhké okraje" a "opacity".

Toť vše, co pro základní koláže upotřebíš. Samozřejmě skvělé funkce jsou taky třeba změna palety, "blending", atakdále... Abych vysvětlit všechno, co PHotoshop umí, jaksi nemám místo ani čas. Je toho sakra moc a myslím, že dobře pomůže právě Photoshopovej tutorial
:wink:
Uživatelský avatar
Drizzt
Series Freak
Příspěvky: 1349
Registrován: 8. 7. 2002, 08:44
Bydliště: Somewhere around...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drizzt »

Chápu, dokonce jsem si koupil příručku pro Photoshop, ale tam je pouze vysvětlení funkcí a já potřebuju názorné příklady. Dost mi třebas pomohly Xenovy stránky: http://xeno2.wz.cz
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Hej lidi, dělám na Pragocon menší dobrodružství ve Waterdeepu a mám tu pár věcí, který by potřebovali přeložit, převážně to jsou názvy budov a ulic, hodím jich pár sem a pokud vás něco napadne, tak se vyjádřete (není na to moc času):

Quaffing Quaggoth - Hltající Quagot / možná taky glgající :D (hospa)
Sailor’s own vlastnictví - Lodníkova držba (hospa)
Coin Alley - Mincová alej (ulice)
Tarnished Silver Alley- Matně stříbrná alej

pokud zase na něco narazím, tak to sem nahodím
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20844
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Až na to, že alley není álej, ale vedlejší ulička. :wink: Jinak v poho
Zamčeno

Zpět na „Překlady světů pro (A)DnD“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti