AD&D Ravenloft

Pro systém ADnD a DnD vyšla spousta oficiálních herních světů, které se staly častým a oblíbeným cílem překladatelů.
Uživatelský avatar
Raist
Příspěvky: 206
Registrován: 1. 6. 2004, 19:42
Bydliště: Potštejn, někdy taky Věž vysoké magie v Palantasu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Raist »

Lidozrout píše:černá jáma. jestli se teda jedná o to místo který zůstalo, když zmizelo jedno z panství... tak sme tomu řikali (teda já), když sme hráli rl. si vemte že přídete na okraj a co vás napadne? stínopukliní? šerá puklina? hovno. černá jáma jako prase!
Zajímavé řešení, jenže pojmenování vznikle během času a ne okamžitě, takže měli dost času na to vymyslet něco fakt slušnýho
This happens because I choose it to happen!
Uživatelský avatar
Vannax
Příspěvky: 656
Registrován: 17. 10. 2001, 00:00
Bydliště: česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vannax »

Díky za dosavadní snahu, přese všechno co tu "zaznělo" se zatím nejvíce kloním ke své BRÁZDÌ. Protože se skutečně nejedná o jámu, ale o průrvu v rozsahu několika desítek km na délku, na dno nevidět. Jenom jsem si stále neujasnil ten přívlastek. Původně jsem chtěl použít ŠERÁ, ale teď s odstupem času musím říct, že napsaný to nevypadá zle, ale při vyslovení už to není nic moc.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Hele, Černá díra má vážně něco do sebe. A Lidožroutův argument: "Hovno! Černá díra jako prase!" to krásně demonstruje 8)

Tak mě napadá?

Co třeba "strž"? Jako třeba: "Ten maník pak šel a skočil do Strže".
Akorát to chce ten přívlastek. Něco jako... hmm...
Děsná strž 8)
Uživatelský avatar
Quasit
Vysloužilý démon
Příspěvky: 1452
Registrován: 28. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Praha, Vršovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quasit »

a taky můžeš zvážit slovo "propast", když je to tak velký a navíc bezedný
Uživatelský avatar
Vannax
Příspěvky: 656
Registrován: 17. 10. 2001, 00:00
Bydliště: česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vannax »

Vlasák píše:Jizva země $P
...hm, docela se mi začíná líbit jméno Černá (šedá) jizva. :)
Uživatelský avatar
Lidožrout
Příspěvky: 503
Registrován: 9. 3. 2002, 00:00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lidožrout »

no já nevim...
Uživatelský avatar
Vlasák
Administrátor
Příspěvky: 1419
Registrován: 7. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Mně se nakonec nejvíc líbí nějaký spojení se "strží".
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Portál do světa RPG - Sigil.cz


Obrázek
Uživatelský avatar
Vannax
Příspěvky: 656
Registrován: 17. 10. 2001, 00:00
Bydliště: česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vannax »

Foneticky to nezní špatně, na druhou stranu pod strží si představím nějaké místo, které jsem schopen obsáhnout zrakem.
Co se týče velikosti tak strž považuju za menší než rokli, rokli za menší než třeba sopečný kráter. Asi nejlíp k velikosti šadou riftu sedí označení kaňon, který ovšem nevyjadřuje skutečnou povahu celého tohohle "přírodního" úkazu.
Názvy jako, puklina, trhlina, průrva, jizva, nebo brázda buď nijak nevyjadřují velikost nebo se dají chápat v přeneseném významu a proto mi připadají vhodnější.
Uživatelský avatar
Lidožrout
Příspěvky: 503
Registrován: 9. 3. 2002, 00:00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lidožrout »

no já bych si vůbec nepředstavoval, že na dno strže musim dohlídnout. rokle imho může bejt taky mnohem menší než strž a kráter může bejt v podstatě jakkoli velkej. kaňon je uplně něco jinýho. průrva patří taky jinam, brázdu bych vztahoval k mnohem mělčím krajinnejm úkazům. v podstatě bych neodsoudil jenom trhlinu, jámu, strž, díru.
Uživatelský avatar
Vannax
Příspěvky: 656
Registrován: 17. 10. 2001, 00:00
Bydliště: česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vannax »

Informace pro Markuse, Vlasáka nebo kdo si to vlastně doplňuje informace o překladech.

Ravenloft - Domains of Dread:
2. část je již hotová. 100% - zbývá zrevidovat a zformátovat
3. část je již hotová. 100%
- zbývá zrevidovat a zformátovat

Pokud vydrží do Vánoc dostatek času, tak to snad i budu moc pod stromeček poslat.
1. část překládat nedubu. Aspoň prozatím. Pro hru to není nezbytně nutné.


Překlad dobrodružství "Neither Man Nor Beast" = cca 50% hotovo.
Uživatelský avatar
Vlasák
Administrátor
Příspěvky: 1419
Registrován: 7. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Vannax: paráda, díky 8)
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Portál do světa RPG - Sigil.cz


Obrázek
Uživatelský avatar
Vannax
Příspěvky: 656
Registrován: 17. 10. 2001, 00:00
Bydliště: česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vannax »

Hm, trochu se to změnilo....takže předpokládám po všech korekturách snad až leden....
Uživatelský avatar
Vannax
Příspěvky: 656
Registrován: 17. 10. 2001, 00:00
Bydliště: česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vannax »

"Neither Man Nor Beast" mám už delší dobu přeložený.

Jinak, co se týče Ravenloftu - pokud tady někoho, kromě mně, tohle herní prostředí bere - přestože už oficiálně žádné nové příručky nevyjdou (alespoň po blíže neurčenou dobu), hráči z celého světa se samovolně pustili do detailního zpracovávání a mapování jednotlivých domén Ravenloftu. Tím se snaží navázat a dokonce rozvinout myšlenku vydávání RL Gazetteerů. Koncem minulého roku se začaly shromažďovat příspěvky, nyní probíhá kompletace, editace a po grafickém zpracování počítám, že by v průběhu února mohla vyjít první část, která je celá zaměřená na doménu Souragne.
Kniha, která má zatím cca 100 stra (a pravděpodobně se ještě trochu rozšíří, protože stále přichází další příspěvky) bude obsahovat, geografický rozbor Souragne, nové zmapování, popis města i vesnic a různých sídel, nové údaje o stávajících obyvatelích/nestůrách/NPC, dále pak informace o vztazích uvnitř domény, atd....
Pokud se mi podaří získat od FoS, svolení k překladu a uveřejnění, tohoto netbooku, tak se do toho patrně hned pustím a budu to postupně zveřejňovat na http://lostsouls.wz.cz
Naposledy upravil(a) Vannax dne 9. 1. 2006, 00:03, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Vlasák
Administrátor
Příspěvky: 1419
Registrován: 7. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Hohó, paráda 8)
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Portál do světa RPG - Sigil.cz


Obrázek
Uživatelský avatar
Vannax
Příspěvky: 656
Registrován: 17. 10. 2001, 00:00
Bydliště: česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vannax »

Nevím proč, ale tenhle přípěvek se mi zařadil na 4. února loňskýho roku. Asi zasáhly Temné síly a nechtěly, aby si toho někdo všimnul...:-)=
Vannax píše:"Neither Man Nor Beast" mám už delší dobu přeložený.

Jinak, co se týče Ravenloftu - pokud tady někoho, kromě mně, tohle herní prostředí bere - přestože už oficiálně žádné nové příručky nevyjdou (alespoň po blíže neurčenou dobu), hráči z celého světa se samovolně pustili do detailního zpracovávání a mapování jednotlivých domén Ravenloftu. Tím se snaží navázat a dokonce rozvinout myšlenku vydávání RL Gazetteerů. Koncem minulého roku se začaly shromažďovat příspěvky, nyní probíhá kompletace, editace a po grafickém zpracování počítám, že by v průběhu února mohla vyjít první část, která je celá zaměřená na doménu Souragne.
Kniha, která má zatím cca 100 stra (a pravděpodobně se ještě trochu rozšíří, protože stále přichází další příspěvky) bude obsahovat, geografický rozbor Souragne, nové zmapování, popis města i vesnic a různých sídel, nové údaje o stávajících obyvatelích/nestůrách/NPC, dále pak informace o vztazích uvnitř domény, atd....
Pokud se mi podaří získat od FoS, svolení k překladu a uveřejnění, tohoto netbooku, tak se do toho patrně hned pustím a budu to postupně zveřejňovat na http://lostsouls.wz.cz
Zamčeno

Zpět na „Překlady světů pro (A)DnD“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti