Sjednocení klíčů

Celosvětově nejhranější systém RPG vůbec a jeho české překlady.
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 101
Registrován: 23. 9. 2002, 15:08
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Max »

Takže ...

Na http://dnd.panthernet.cz/key/key.php se nachází funkční verze toho jak by měl nový klíč vypadat.

Rozdělil sem ho na hlavní oddíly

2e, 3e a SVÌTY
Po stránce zadávání, úprav, hledání a reportů je plně funkční.
Stejně jako ve verzi minulé, veškeré reporty se tvoří s aktuálními podmínkami, není proto problém si vyjet třeba jen zbroje z 3e.

U 2e obsahuje finální a ostatní klíče co byly na CzechDnD.
Jinako neni problém udělat aby se mohla i 2e upravovat přímo na netu, což by mimo jiné bylo i dost ulehčení i pro mě, protože jinak jí občas musim dolovat z těch 2e textovejch formátů co sou s prominutim v pěknym nepořádku - jednou se oddělujou tabulátorem a to ne vždy jen jedním, jindy "=" a nebo pro změnu ; ale ten středník je i v textech takže se to taky nedá použít ...

U 2e, pokud se vám stále nechce zadávat na net, nešlo by alespoň trochu urovnat tu strukturu texťáků, abych s tim pak neměl takovou práci ? Třeba u toho finál. klíče FR je to vcelku už na pohodu, ale co se týče 2e obecný tam to je fakt docela síla to překopávat - i když argument "tak se do toho nemotej když ti to nesedí" by asi taky šel použít.
Chcete snad žít věčně ?
Uživatelský avatar
Quasit
Vysloužilý démon
Příspěvky: 1452
Registrován: 28. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Praha, Vršovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quasit »

Díky Maxi skvělá práce
Tak konečně máme ty klíče sjednocené, aspoň v jedné databázi $wink$
Uživatelský avatar
Vlasák
Administrátor
Příspěvky: 1419
Registrován: 7. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Max: jj, výborná práce :wink: konečně jsme alespoň technicky sjednocený $D

BTW Max: myslíš ten aktuální (nedokončenej) 2e klíč, kterej Markus asi před týdnem hodil sem do fóra s překladem AD&D?
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Portál do světa RPG - Sigil.cz


Obrázek
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 101
Registrován: 23. 9. 2002, 15:08
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Max »

No klíče přetahuju z toho co je ke stažení na czechdnd ...
Chcete snad žít věčně ?
Uživatelský avatar
Vlasák
Administrátor
Příspěvky: 1419
Registrován: 7. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Max: nejnovější verze nedefinitivní podoby klíče je tady: http://www.czechdnd.cz/ill-pic/klice.zip
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Portál do světa RPG - Sigil.cz


Obrázek
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 101
Registrován: 23. 9. 2002, 15:08
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Max »

Takže je tam nalitej ten novej klíč a rovněž je přidanej novej HTML výstup, kterej je obdobnej tomu jak je zapsaná ta 2e. Je to abecedně + možnost skákat na písmena. Stránka se tim pádem pak klidně dá lokálně uložit.
Chcete snad žít věčně ?
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20841
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

MAXi, skvělá práce. Díky moc :wink:

Tak mě napadá, chceš, abych nějak monitoroval změny v klíči (teda - co se do něj nově přidá) a potom ti to posílal zvlášť, nebo to prostě vždycky nějak snadno a rychle dokážeš z nové verze klíče vytáhnout?
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 101
Registrován: 23. 9. 2002, 15:08
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Max »

No rychle a snadno ne, je to jak sem už řikal strukturou těch souborů.
I v tý nový RTF co sem si stáhl je to tak nějak porůznu rozdělovaný a pokud je něco zarovnávaný tabulátorama ve Wordu, tak se to pak trochu hůř konvertuje jinam.
Nehledě na to že když sem to fšechno dal dokupy (2e, 3e, světy), tak tam mám těch 5 sloupců (cz, en, skupina, sekce, dodatek) aby se v tom dalo jakš takš orientovat, kdežto v klíči 2e tam máte většinou jen anglicky a česky + nějaká poznámka, takže při přelejvání to znovu celý rozděluju do skupin a podskupin (což zabere asi nejvíc času) a to asi zautomatizovat nepude.

Pokud bych jen (tak jako doposud) prostě jednou za čas aktualizoval klíč (tzn. vymazat celej klíč 2e, upravil si ho do mojí struktury a znovu ho tam potom nahrál) tak jednak tim zahazuju práci s rozdělovánim do skupin co sem už dělal a jednak se vzdávám toho že nevyužiju automatickou evidenci změn.

Takže pokud je to jen otázka zadávání (i když u větších úprav bych ti stejně jako u Quasita vypomáhal, že bych to tam dávkově nahrál aby se nemuselo zadávat třeba 50 záznamů ručně), tak pokud mi to budeš posílat na email (vaclav.svec@pleas.cz) tak to tam klidně můžu zadávat a měnit já.
Chcete snad žít věčně ?
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20841
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

No.... mě šlo o to, že klíč pro 2e už se v porovnání s tím zveřejněným v něčem změnil a klíč pro Forgotteny už jsem taky o dost názvů doplnil (brzy přijde aktualizace)... Jenomže jsem jaksi nepočítal s tímhle a teď už zpětně těžko hledat, co se změnilo. Ale od týhle chvíle se zapisuju za uši, abych si všechny změny (resp. aktualizace) zaznamenával.

Bohužel mě nenapadá jinej způsob, jak do systému dostat stávající verze, to přepsat u :-?
Nebo jinak... u klíče pro 2e nebude problém, tam je změn jenom málo a snadno se najdou porovnáním.
U Forgottenu je to horší... Tam sice nejsou žádný změny, ale opravdu spousta nových výrazů.
Nějaký nápady, co s tím?
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 101
Registrován: 23. 9. 2002, 15:08
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Max »

No co se týče FR tak to nebude zas takovej problém když tam nejsou úpravy, kdyžtak to pošli nebo sem hoď link.

Pokud jde o 2e, tak je otázkou jak hodně se změnilo, jestli se vyplatí spíš to skusit porovnat a doplnit nový a změněný, nebo to přehrát celkově. Ale opět pokud hodíš link tak to tam už nějak holt dostanu.
Chcete snad žít věčně ?
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 101
Registrován: 23. 9. 2002, 15:08
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Max »

Takže .... je to už nějakej ten čásek tak bych se chtěl zeptat na názory ohledně novýho klíče.

Rozdělení, hledání .... a taktéž pokud někdo skoušel ten javovskej klíč, tak jestli jde nebo ne ....
Chcete snad žít věčně ?
Uživatelský avatar
Quasit
Vysloužilý démon
Příspěvky: 1452
Registrován: 28. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Praha, Vršovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quasit »

novej klic je OK, me vyhovuje. Ten javovskej jsem zkousel, ale nepodarilo se mi nejak nagrat databazi na lokal. Coz bude zrejme tim, ze jsem za firewallem
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 101
Registrován: 23. 9. 2002, 15:08
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Max »

No skoušel sem to i na jinym compu a normálně to chodí ... jen sem nainstaloval ten Java(TM) 2 Runtime Environment (má to asi 14M) a jede to ...

Tady je jakej je postup ... a jak by to mělo vypadat při načítání ...
Obrázek
- vpravo nahoře se ukazuje co to provádí, zůstane to na něčem stát ?

a dokončeno ...
Obrázek
Chcete snad žít věčně ?
Uživatelský avatar
Drizzt
Series Freak
Příspěvky: 1349
Registrován: 8. 7. 2002, 08:44
Bydliště: Somewhere around...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drizzt »

Max píše:...
Vypadá to hezky...


Jsem nejkrutější ze všech.
Kdo jsem?
Přeci čas...
Uživatelský avatar
Quasit
Vysloužilý démon
Příspěvky: 1452
Registrován: 28. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Praha, Vršovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quasit »

JRE2 v 1.4 mam...
mne se to zastavi na hlasce "Načítám obsah dat z WWW klíče" a tím to skončí
Zamčeno

Zpět na „Překlady DnD a d20“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti