3e: Příručka hráče

Celosvětově nejhranější systém RPG vůbec a jeho české překlady.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Markus píše:Tak se mi díky jisté osobě :wink: podařilo získat to PDFko. Kvalita ucházející, snad to půjde.

No, abyste neřekli, že zahálím, tak tady je takové malé preview 8)
http://www.czechdnd.cz/ill-pic/Page7.pdf

Jinak, abych mohl být úplně přesný potřeboval bych ještě pár fontíků, které zoufale nemůžu sehnat. Kdybyste byli tak hodní a zkusili se podívat na svém disku... Kdyby něco, tak prosím napiště soukromou zpávu. Díky moc.

Jsou to...

Celestia Antiqua
Caslon 540
Scala Sans
Souhlasim, ze tyhle fonty jsou fakt opruz, taky jsem je schanel do sve sekce fonty, ale kde nic tu nic. Jeden z nich myslim patri Adobe (a dost si na nem sedi), ale mozna se instaluje s nejakym programem, buh vi...
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Drizzt
Series Freak
Příspěvky: 1349
Registrován: 8. 7. 2002, 08:44
Bydliště: Somewhere around...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drizzt »

Markus píše:Tak se mi díky jisté osobě :wink: podařilo získat to PDFko. Kvalita ucházející, snad to půjde.

No, abyste neřekli, že zahálím, tak tady je takové malé preview 8)
http://www.czechdnd.cz/ill-pic/Page7.pdf

Jinak, abych mohl být úplně přesný potřeboval bych ještě pár fontíků, které zoufale nemůžu sehnat. Kdybyste byli tak hodní a zkusili se podívat na svém disku... Kdyby něco, tak prosím napiště soukromou zpávu. Díky moc.

Jsou to...

Celestia Antiqua
Caslon 540
Scala Sans
Mno, nevypadá to vůbec, ale vůbec špatně...
Rytíř
Příspěvky: 634
Registrován: 28. 2. 2002, 00:00
Bydliště: Osek, Milevsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rytíř »

Markus: taky sem ještě nepochválil, opravdu supr! A to vážně bude taková celá knížka? Jéé... :))))
Někdy mi budeš muset pošeptat, jaks tam dostal to pozadí a zbavil se přitom origoš textu, to mi nějak nejni jasný teda :)
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20841
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Rytíř: No... já jsem se toho textu zbavovat nemusel. Stačilo mi jenom vytáhnout pozadí z toho PDF souboru, kde už to vyřešili za mě :wink:

Nicméně já bych to samozřejmě taky nějak zvládl 8)

Jenom mě napadá... To PDFko nemá "linky" na bílých stránkách. Normální knížka totiž, tuším, má v pozadí obrázek linek, nebo ne?
Uživatelský avatar
Quasit
Vysloužilý démon
Příspěvky: 1452
Registrován: 28. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Praha, Vršovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quasit »

Jenomze ty linky hazeji hrozny chyby pri OCR (mam podezreni, ze presne kvuli tomu je tam Wizardi dali $;)) takze bylo asi nutne zesvetlit natolik, aby ty linky zmizely
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20841
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Dííky za postřehy ohledně linek. :wink:

Našel by se někdo ochotnej naskenovat dvě stránky - jednu lichou a jednu sudou, v dobrý kvalitě - z textu, kde jsou právě ty linky? Myslím, že snad nebude vadit, když je do toho PFKa dám. Vždyť kdo by to OCRkoval? :wink:
Uživatelský avatar
JArafat
Příspěvky: 51
Registrován: 11. 12. 2003, 13:43
Bydliště: Brno, Palestina a Peklo pod tím
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JArafat »

zbylo vam jeste neco na prelozeni? jeste sem to nikdy nedelal, ale vsechno je jednou poprve, aspon par stranek...
Uživatelský avatar
Quasit
Vysloužilý démon
Příspěvky: 1452
Registrován: 28. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Praha, Vršovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quasit »

JArafat píše:zbylo vam jeste neco na prelozeni? jeste sem to nikdy nedelal, ale vsechno je jednou poprve, aspon par stranek...
z PHB už ne, ale je tu ještě DMG (napiš Alnagovi) a značná část MM (to, co už je, je vidět na Stín rytíře - http://dnd.panthernet.cz/ )
Zkus něco přeložit a pošli, uvidíme. Dodržuj prosím Klíč - taky na Stínu Rytíře
Rytíř
Příspěvky: 634
Registrován: 28. 2. 2002, 00:00
Bydliště: Osek, Milevsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rytíř »

Tak jsem se zas po dlouhé době rozhodl podívat na překlady z hlediska "novinek" v klíči - konkrétně na bohy. A zjistil jsem, že tam mám/měl jsem velké resty.
A narazil na lehký problém se sv. Gisbertem. Nebo Sv. Gisbertem??
O to mi jde. Je mi to trochu trapné ;), ale nějak si nejsem jist.
Teoreticky by tam samo mělo být malé "s", že. Jenže pak to vypadá docela zvláštně, bůh a začíná na malý písmeno..? :)))

Tak poraďte, študované moudré hlavy, co radši, ve větě, svatý nebo Svatý Gisbert?? ;)
Uživatelský avatar
Čindi
Příspěvky: 42
Registrován: 21. 3. 2002, 00:00
Bydliště: Praha

Příspěvek od Čindi »

Markus píše:Tak se mi díky jisté osobě :wink: podařilo získat to PDFko. Kvalita ucházející, snad to půjde.

No, abyste neřekli, že zahálím, tak tady je takové malé preview 8)
http://www.czechdnd.cz/ill-pic/Page7.pdf

Jinak, abych mohl být úplně přesný potřeboval bych ještě pár fontíků, které zoufale nemůžu sehnat. Kdybyste byli tak hodní a zkusili se podívat na svém disku... Kdyby něco, tak prosím napiště soukromou zpávu. Díky moc.

Jsou to...

Celestia Antiqua
Caslon 540
Scala Sans
Je to super.
Uživatelský avatar
Quasit
Vysloužilý démon
Příspěvky: 1452
Registrován: 28. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Praha, Vršovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quasit »

Já bych to pojal tak, že slovo "svatý" je součást jména boha a psal bych to s velkým písmenem, jako např. Svatá Trojice. Bez ohledu na zkracování na Sv. Gisbert.
Rytíř
Příspěvky: 634
Registrován: 28. 2. 2002, 00:00
Bydliště: Osek, Milevsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rytíř »

Žejo viď? Svatá Trojice mě teda nenapadla :), ale tak nějak to vidim taky... OK, dík!
Uživatelský avatar
JArafat
Příspěvky: 51
Registrován: 11. 12. 2003, 13:43
Bydliště: Brno, Palestina a Peklo pod tím
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JArafat »

Quasit píše:
JArafat píše:zbylo vam jeste neco na prelozeni? jeste sem to nikdy nedelal, ale vsechno je jednou poprve, aspon par stranek...
z PHB už ne, ale je tu ještě DMG (napiš Alnagovi) a značná část MM (to, co už je, je vidět na Stín rytíře - http://dnd.panthernet.cz/ )
Zkus něco přeložit a pošli, uvidíme. Dodržuj prosím Klíč - taky na Stínu Rytíře
Tak to je skoda, jsem radovy hrac, k DMG ani k MM nemam pristup


Jen me jeste napadlo, ze by mozna bylo dobry napr. u kouzel, feats, skills... davat do zavorky anglicky vyrazy, kazilo by to sice estetiku, ale bylo by to dobry pro hrani s hraci s angl. verzema
Uživatelský avatar
Quasit
Vysloužilý démon
Příspěvky: 1452
Registrován: 28. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Praha, Vršovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quasit »

JArafat píše:Jen me jeste napadlo, ze by mozna bylo dobry napr. u kouzel, feats, skills... davat do zavorky anglicky vyrazy, kazilo by to sice estetiku, ale bylo by to dobry pro hrani s hraci s angl. verzema
myslíš? No my jsme o tom taky uvažovali, ale pak jsme to zavrhli, protože si myslíme, že se nedá dost dobře hrát se dvěmi verzemi pravidel. Ty máš jiné zkušenosti? Každopádně chceme na konec připojit překladový klíč, aby šlo vyhledat, jak je co v originále.
Uživatelský avatar
JArafat
Příspěvky: 51
Registrován: 11. 12. 2003, 13:43
Bydliště: Brno, Palestina a Peklo pod tím
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JArafat »

Quasit píše:
JArafat píše:Jen me jeste napadlo, ze by mozna bylo dobry napr. u kouzel, feats, skills... davat do zavorky anglicky vyrazy, kazilo by to sice estetiku, ale bylo by to dobry pro hrani s hraci s angl. verzema
myslíš? No my jsme o tom taky uvažovali, ale pak jsme to zavrhli, protože si myslíme, že se nedá dost dobře hrát se dvěmi verzemi pravidel. Ty máš jiné zkušenosti? Každopádně chceme na konec připojit překladový klíč, aby šlo vyhledat, jak je co v originále.
tak ja mam trochu jiny zkusenosti a ono je tezky, treba kdyz nekdo rekne, ze si vezme tvrdost, a nikdo nevi, co to je, protoze si to proste nepamatuje

angl. vyrazy v zavorkach by to zjednodusily
Zamčeno

Zpět na „Překlady DnD a d20“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti