[CZ][AD&D] Stříbrný klíč

Sekce rozpracovaných překladů, které se nedočkaly dokončení. Možná se jich někdo někdy ujme a dotáhne je, aby spatřily světlo světa? Nebo je jim souzeno věčně dlít v limbu? Nedokončené překlady nezadáváme do databáze RPG, dokud nebudou hotové.
Uživatelský avatar
Vlasák
Administrátor
Příspěvky: 1419
Registrován: 7. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

[CZ][AD&D] Stříbrný klíč

Příspěvek od Vlasák »

Stříbrný klíč
The Silver key
dobrodružství pro AD&D
Není podle překladového klíče.

Stahujte tady [61 kB; zazipovaný rtf]

Obrázek

Jedná se o klasický modul dobrodružství pro AD&D. K takto připraveným dobrodružství často lidé přistupují s nedůvěrou, nicméně v případě AD&D jde mnohokrát o velmi podařená dobrodružství - a v případě Stříbrného klíče tomu není jinak. I kdyby jste toto dobrodružství přímo ve hře nevyužili, stojí za přečtení minimálně pro inspiraci.

Není zasazeno do žádného konkrétního fantasy světa, předpokládá však fantasy klasiku. Pojednává o misi hráčských postav do skřetího města, s nímž jsou vztahy velmi napjaté. A aby to nebyla mise jen tak ledajaká, berou na sebe postavy pro co nejlepší maskování proměnu ve skřety samotné. A tak si lze v netradiční kůži prožít strastiplnou cestu do skřetího města i zpět a mnohé další odbočky. Přitom důraz je kladen zejména na důvtip, plánování a nesoubojová řešení vyhrocených situací.

Překlad pochází ze Svišťovy pestré sbírky přeložených AD&D příruček a materiálů a je velmi, velmi letitý, možná jeden z nejstarších zde; tudíž nelze očekávat jakoukoliv kompatibilitu s překladovými klíči a terminologií použitou v jiných příručkách.

Překlad není bohužel přívětivý co do formy - rtf fontem courier, tedy v podstatě ekvivalent čistého texťáku. Což by rozhodně nemělo odrazovat od přečtení - jak překlad, tak samotný obsah je povedený

Fakta
Přeložil Svišť
Úprava: rtf, čistý text
Naposledy upraveno: 8.7.2003 (převod do rtf)
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Portál do světa RPG - Sigil.cz


Obrázek
Uživatelský avatar
skaven
Příspěvky: 1133
Registrován: 30. 11. 2004, 16:53
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skaven »

Dneska podle dobrodružství budeme pravděpodobně hrát, nicméně nejsou tam mapky, což je škoda...
Uživatelský avatar
Vlasák
Administrátor
Příspěvky: 1419
Registrován: 7. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

skaven: když jsem to dobrodružství pročítal, vypadalo to docela zajímavě. Můžeš pak kdyžtak podat nějaký report, klidně i stručný, jaké to bylo v praxi? :wink:
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Portál do světa RPG - Sigil.cz


Obrázek
Uživatelský avatar
skaven
Příspěvky: 1133
Registrován: 30. 11. 2004, 16:53
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skaven »

Určitě dám vědět, už jsem ho celé pročet, prokoumal, přepsal a vytisknul :) Teď jen ty mapy, nemáš pls k dispozici orginál?

Tak, máme za sebou první etapu, nejvěším problémem bylo zmotivivat postavy, aby se nechaly přeměnit. Mám trochu podezření na ty hajzlíky, že to dělali jen kvůli příběhu... Krásně jsem vyděsil našeho barda-obchodníčka, když prolézal dům te Onšary a vyskočila na něj jedna z těch stínových bestií. Zařval jsem na celé kolo a on málem spadnul ze židle :) Následně jsem zaútočil hrstí kostek tak prudce, že ho ta nestvůra rozpárala málem od hlavy až k patě. mMuseli jsem bohužel končit brzy, ale podrobnější report dodám...
Uživatelský avatar
svist
Příspěvky: 90
Registrován: 4. 2. 2003, 10:01
Bydliště: Praha

stříbrný klíč

Příspěvek od svist »

Asi ho už nepotřebuješ, ale originál mám.
Svišť

P.S. Jsem na fóru po třech letech, dřív nebyl čas, teď se doma nudím se zlámanou rukou.
Znate nejaky zvire, co vydrzi vic nez svist?
Uživatelský avatar
Vlasák
Administrátor
Příspěvky: 1419
Registrován: 7. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: stříbrný klíč

Příspěvek od Vlasák »

svist píše:P.S. Jsem na fóru po třech letech, dřív nebyl čas, teď se doma nudím se zlámanou rukou.
no, tyjo, koukám na ten comeback 8) $D
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Portál do světa RPG - Sigil.cz


Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Opuštěné překlady“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů