Převody měrných jednotek aneb "1 stopa = 30 centimetrů&

Dnes nepříliš hraný systém, ke kterému ovšem existuje velká spousta příruček přeložených do češtiny.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Drizzt
Series Freak
Příspěvky: 1349
Registrován: 8. 7. 2002, 08:44
Bydliště: Somewhere around...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drizzt »

ANO
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Eleshar_Vermillion píše:Zříkám se svého hlasu, ani jedna z možností pro mě není přijatelná.
To my teda vysvětli proč?
Pro jistotu opakuji: Souhlasíš s tím, aby se používalo: stopa, palec, yard, míle?
Když řekneš ano, tak souhlasíš.
Kdyř řekneš ne, tak s tímhle pojetím nesouhlasíš a chtěl bys ho mít v něčem odlišné. Jinými slovy - pokud nesouhlasíš se "stopy, palce, yary, míle", řekni NE.

Pokud se do těchto dvou odpovědí nevejde každý názor, tam se vomlouvám... Nechápu, v čem je problém. Asi už začínám blbnout. :>;o)
Uživatelský avatar
Vlasák
Administrátor
Příspěvky: 1419
Registrován: 7. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Posledních asi 7 stránek vůbec nemám tucha, o čem se mluvilo, i když jsem to pročítal dvakrát, takže zůstávám u toho, co jsem hlásal v počátku:

NE
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Portál do světa RPG - Sigil.cz


Obrázek
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18505
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Markus píše:
Eleshar_Vermillion píše:Zříkám se svého hlasu, ani jedna z možností pro mě není přijatelná.
To my teda vysvětli proč?
Pro jistotu opakuji: Souhlasíš s tím, aby se používalo: stopa, palec, yard, míle?
Když řekneš ano, tak souhlasíš.
Kdyř řekneš ne, tak s tímhle pojetím nesouhlasíš a chtěl bys ho mít v něčem odlišné. Jinými slovy - pokud nesouhlasíš se "stopy, palce, yary, míle", řekni NE.

Pokud se do těchto dvou odpovědí nevejde každý názor, tam se vomlouvám... Nechápu, v čem je problém. Asi už začínám blbnout. :>;o)
Yard tam podle mě sedí ze všeho nejméně. A metrická soustava by mi nevadila, ale zdá se mi, že je usilí by překonalo výsledek, to jest musel by se nějak měnit systém. Jsem pro imperiální, ale proboha bez yardu. Nahraďte ho čím chcete, ale nahraďte ho...
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Quasit
Vysloužilý démon
Příspěvky: 1452
Registrován: 28. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Praha, Vršovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quasit »

ANO imperiální

samozřejmě převedem Fahrenheita na Celsia a taky ty záhadný tekutý míry, jak se tady už říkalo
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Quasit píše:ANO imperiální
samozřejmě převedem Fahrenheita na Celsia a taky ty záhadný tekutý míry, jak se tady už říkalo
Samozřejmě. Teď hlasujeme jenom o délkové míře.

Eleshar: Takže tvojí odpověď mám asi chápat jako NE, viď? :wink:
Rytíř
Příspěvky: 634
Registrován: 28. 2. 2002, 00:00
Bydliště: Osek, Milevsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rytíř »

Ale jo, když už, tak radši imperiální. Čili taky ANO
Pořád se utěšuju tím, že yard nikdy nikde nepoužiju, ač to neni systémový! :)
Rytíř
Příspěvky: 634
Registrován: 28. 2. 2002, 00:00
Bydliště: Osek, Milevsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rytíř »

Jinak co se týče konkr. převodu měrných jednotek D&D na "normální" míry, tak Wizardi na to, jak jsem teď zjistil, taky už udělali spešl tabulku - viz http://www.wizards.com/default.asp?x=dnd/rg/20040316a

Mj. tam řešej i konverzi 5-stop systému..
Uživatelský avatar
Lidožrout
Příspěvky: 503
Registrován: 9. 3. 2002, 00:00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lidožrout »

nojo, to sem si nikdy nevšim.... moc pěkný převody, daly by se krásně využít, kdyby se chtělo. Btw asi by ani nebyl moc problém, kdyby se D&D "vydalo" ve dvou verzích -- jedna podle originálu s imperiální soustavou (tak, jak se překládá) a druhá převedená do metriky. teda kdyby se to chtělo někomu celý projít a převést pro nás, kdož jsme metrici :s_easy:
Rytíř
Příspěvky: 634
Registrován: 28. 2. 2002, 00:00
Bydliště: Osek, Milevsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rytíř »

Mě tam právě docela zarazila poznámka, že Star Wars v D20 už takhle převedený jsou, kdy ten čtverec má 2 metry a všechno se od toho odvozuje a zaokrouhluje... takže šlo by to taky, ne žene. Ale jak se i v úvodu toho článku píše, tak postaru to má tu správnou patinu, takže vám metrikům Lido moc šancí nedávám! :))
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

O tom článku vím, kdesi se to tady už zmiňovalo, ale.... Sice to řeší základní tabulky, ale už ne následné nesrovnalosti. Quasit uváděl příklad s délkou a dosahem zbraní. Tak třeba to :wink:

Takže ANO, šlo by to, ale opravdu by to bylo těžší, než se zdá... Každopádně, už se tady nějak tak dohodly imperiální délkové jednotky a ty ještě tak pekelně těžké nejsou, rychle se na ně zvykne. Asi je pořád lepší použít je, než trávit spoustu času "zbytečným" převodem, který každý zvládne z hlavy.

Upřímně řečeno, jsem zrovna v nějakém vypnutém stavu. Jindy bych se možná ještě dohadoval, teď jenom řeknu: Imperiál fajn. Dokud budu mít metrický tekutý objem a stupně Celsia, tak jsem spokojen...
Uživatelský avatar
Quasit
Vysloužilý démon
Příspěvky: 1452
Registrován: 28. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Praha, Vršovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quasit »

Markus píše:Imperiál fajn. Dokud budu mít metrický tekutý objem a stupně Celsia, tak jsem spokojen...
asi tak...
Rytíř: Patina nepatina, já bych taky radši metriku, jenže to naráží na moc komplikací
Uživatelský avatar
Drizzt
Series Freak
Příspěvky: 1349
Registrován: 8. 7. 2002, 08:44
Bydliště: Somewhere around...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drizzt »

Ehm, tak co tedy? Jak to vypadá? :think:
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Tak ještě jednou, pro Drizzta :P 8)

Délkové míry se nechávají v imperiálu, včetně takových zhůvěřilostí (i já tohle slovo asi budu používat :wink:), jako jsou čtvereční a krychlové míry.
- Původně jsme chtěli opisovat čtvereční a krychlové na "krychle o hraně 3 stop", atp., ale pak kdosi pozornil, že to není úplně to samé. Jiné řešení mě už nenapadá

Váha v originále. Používají se tuším jenom libry, s ničím jiným jsem se nesetkal.

Tekuté míry v metrice, čili litry, centilitry, atd...

Teplota se přepočítává ze stupňů Fahrenheita na stupně Celsia.

Čas máme stejnej :lol:


TO by mělo být vše, nic jiného mě nenapadá. Podle hlasování je nejvíce lidéí právě pro tuto variantu, takže to tak nejspíš zůstane.
Uživatelský avatar
Drizzt
Series Freak
Příspěvky: 1349
Registrován: 8. 7. 2002, 08:44
Bydliště: Somewhere around...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drizzt »

Ouki douki... Díky, mistře... :clap:
Zamčeno

Zpět na „Překlady ADnD 2e“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti