Převody měrných jednotek aneb "1 stopa = 30 centimetrů&

Dnes nepříliš hraný systém, ke kterému ovšem existuje velká spousta příruček přeložených do češtiny.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Pjotr
Strojník
Příspěvky: 532
Registrován: 10. 9. 2001, 00:00
Bydliště: Praha@Zeme / Mirros@Mystara
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pjotr »

Jednotky netrápí jenom překladatele $lol$
A překvapivý výsledek zažil Olympijský stadion po chvíli ještě jeden. V kvalifikaci trojskokanů vyhořel Melvin Lister z USA. Skočil jen 16,64 metrů, daleko méně, než činí jeho nejlepší letošní světový výkon 17,78 metrů, a nedostal se do finále.

"Pořadatelé mi nedovolili použít mé žluté měřící pásmo ve stopách a palcích. Prý bych s tím mohl někoho zranit!" rozčiloval se Lister po závodě. "Moje pásmo bylo vše, co jsem potřeboval. S tím jejich metrickým jsem nemohl pracovat."
(z http://www.idnes.cz)
Uživatelský avatar
Vlasák
Administrátor
Příspěvky: 1419
Registrován: 7. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

heh $D
Kdyby použil naší převodní (a zatím asi stále fiktivní) tabulku, byl by za vodou :wink:
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Portál do světa RPG - Sigil.cz


Obrázek
Uživatelský avatar
Pjotr
Strojník
Příspěvky: 532
Registrován: 10. 9. 2001, 00:00
Bydliště: Praha@Zeme / Mirros@Mystara
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pjotr »

Jenom jestli by mu jí taky nezakázali $D Ona taky není úplně (duševnímu)zdraví neškodná $lol$
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Teď, když se blíží české vydání pravidel DnD, nemyslíte si, že by stálo za to znova se zamyslet nad jednotkami?

Jinými slovy: znova se zamyslet nad otázkou, jestli přeci jenom nepoužít metrické místo imperiální. Důvod je prostý. Přiznejme si, že cílovou skupinou jsou především teenageři - myslím tím generaci patnácti, šestnácti letých kluků, ve které hraje "dračák" snad každý druhý. Budou to právě teenageři, od kterých půjde nejvíc peněz. A nemyslím si, že je dobré trápit je nějakým imperiálem.

Další věc je, že evropské překlady - například německý nebo francouzský používají metrickou soustavu (pokud se nepletu). Tím pádem by odpadala nějaká práce s předěláváním pravidel pro nové míry, stačilo by to jednoduše obšlehnout od Němců.
Uživatelský avatar
Drizzt
Series Freak
Příspěvky: 1349
Registrován: 8. 7. 2002, 08:44
Bydliště: Somewhere around...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drizzt »

Mno, já stojím za Imperiálními jednotkami, ale když se budou převádět do metrických, tak to přežiju... $D
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Markus píše:Teď, když se blíží české vydání pravidel DnD, nemyslíte si, že by stálo za to znova se zamyslet nad jednotkami?

Jinými slovy: znova se zamyslet nad otázkou, jestli přeci jenom nepoužít metrické místo imperiální. Důvod je prostý. Přiznejme si, že cílovou skupinou jsou především teenageři - myslím tím generaci patnácti, šestnácti letých kluků, ve které hraje "dračák" snad každý druhý. Budou to právě teenageři, od kterých půjde nejvíc peněz. A nemyslím si, že je dobré trápit je nějakým imperiálem.

Další věc je, že evropské překlady - například německý nebo francouzský používají metrickou soustavu (pokud se nepletu). Tím pádem by odpadala nějaká práce s předěláváním pravidel pro nové míry, stačilo by to jednoduše obšlehnout od Němců.
Já jsem stále příznivec imperiálu. DrD se taky hrálo na sáhy nebo na co a nikoho to nebolelo (i když to byl "jako metr"). Myslím, že není až tak těžké si na imperiál zvyknout a k té hře to patří. Vím jak vypadá metrická varianta je třeba i ve Star Wars, převodník byl na WotC a není to úplně ono. Takže jsem proti.
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Tak a teď mi řekněte jak mám dělat Asterion. Ten je psanej samozřejmě v metrické soustavě. Když už budeme dávat tyhle věci dohromady, tak by bylo dobrý aby se elfové na asterionu nemeřili v centimentrech a v basic setu v palcích
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Drizzt
Series Freak
Příspěvky: 1349
Registrován: 8. 7. 2002, 08:44
Bydliště: Somewhere around...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drizzt »

Dalcor píše:Tak a teď mi řekněte jak mám dělat Asterion. Ten je psanej samozřejmě v metrické soustavě. Když už budeme dávat tyhle věci dohromady, tak by bylo dobrý aby se elfové na asterionu nemeřili v centimentrech a v basic setu v palcích
Tady bych to viděl spíše na domluvě s Altarem... :think:
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Příspěvek od Alef0 »

d20 Modern inak veselo pouziva metricku sustavu: mate potom ,,two meter step" (namiesto patstopoveho kroku :-))
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Altar chce výsledný produkt, ty takovéto věci neřeší
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Drizzt
Series Freak
Příspěvky: 1349
Registrován: 8. 7. 2002, 08:44
Bydliště: Somewhere around...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drizzt »

Dalcor píše:Altar chce výsledný produkt, ty takovéto věci neřeší
Tak v tom případě bych počkal na vyjádření BF, jak to budou vyžadovat oni v Baseic Settingu a podle toho se zařídit...
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Drizzt píše:
Dalcor píše:Altar chce výsledný produkt, ty takovéto věci neřeší
Tak v tom případě bych počkal na vyjádření BF, jak to budou vyžadovat oni v Baseic Settingu a podle toho se zařídit...
Myslím, že BS bude ve stopách... (alespoň tam je trpaslíci měří 4 stopy...)
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Což ale není rozhodnutí Blackfiru, ale překladatele Sebastiana. Možná by nebylo od věci zaptat se přímo BF, co si o tom myslí.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Markus píše:Což ale není rozhodnutí Blackfiru, ale překladatele Sebastiana. Možná by nebylo od věci zaptat se přímo BF, co si o tom myslí.
BF si o tom IMO nemyslí nic. (Nepřipadá vám tohle jako deja vu...) přísahal bych, že tuhle diskusi už jsem vedl. Každopádně od toho má BF překladatele, playtestery aby rozhodli. Asi těžko můžu po řediteli marketingu chtít, aby to posuzoval.
Každopádně ale vím co je hezčí, trpaslík co měří čtyři stopy nebo metr a osmnáct centimetrů. $P
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

OK. Nechme stopy. Nechci to tu zase rozjíždět nanovo. Jenom mě zajímalo, co si o tom myslíte teď, s přihlédnutím k cílové skupině hráčů

Na druhou stranu uznávám, že mládeži se v to obeznámení s americkou měrnou soustavou a procvičení matematiky může v životě hodit :wink:
Zamčeno

Zpět na „Překlady ADnD 2e“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů