Nové stránky (prosím, otestujte!)

Archiv moderátorských diskuzí. Skryto očím veřejnosti.
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Nové stránky (prosím, otestujte!)

Příspěvek od Markus » 28. 11. 2008, 15:05

Tak, s radostí vám oznamuji, že jsem dokončil hrubé práce na novém portálu a teď zbývá už jen dolaďování. Při té příležitosti bych vám chtěl nové stránky představit a požádat vás, abyste mi pomohli s vychytáním much.

Takže. Dámy a pánové. Uvítejte prosím...

http://test.rpgforum.cz/
(tu adresu prosím nikam nešiřte, rád bych, aby to zůstalo neveřejné).

Je to víceméně finální podoba toho, jak bude vypadat nový dvouportál RPG.sk/RPGforum. V tuhle chvíli tam ještě není fórum (odkaz v menu nefunguje), ale ve výsledku budou tyto stránky propojené s Fórem - bude to jedna stránka, budete mít jeden uživatelský účet a jedno heslo pro obojí. To je vlastně pointa celého tohoto počínání a důvod, proč jsem s předělávkou stránek začal.

Propojení s Fórem mám otestováno, u mě na počítači to funguje. Přesun na server chvíli potrvá kvůli jeho technickým specifikům, ale to nás v tuto chvíli moc nezajímá. Na Fóru není co testovat - rád bych vás poprosil, abyste otestovali právě tu informační část stránek. Jinak... tady jsou pro porovnání screenshoty, jak vypadají stránky a jak fórum:

Obrázek
Obrázek

Co po vás chci?

Jděte na ty stránky, zaregistrujte se jako nový uživatel a potom si je prostě ozkoušejte. Proklikejte si, co tam jde, projděte si všechny možnosti, zkuste vložit aspoň jeden kus od každého obsahu (novinka, akce, anotace, odkaz na článek), komentujte a hodnoťte stávající anotace... cokoliv vás napadne a na cokoliv budete mít čas. Veškeré vaše počínání nakonec smažu - je to jen testovací verze, nemusíte se bát, že cokoliv pokazíte.

Rád bych slyšel celkové komentáře a názory. A potom mě zajímají bugreporty - pokud narazíte na cokoliv, co nefunguje, vypadá to divně, nebo vás to mate, napište mi to prosím. Pokud vám tam něco vyloženě chybí. Já ty stránky už znám jako vlastní boty, takže určitě přehlížím spoustu chyb. Všechny hlášky a upozornění na chyby pište do tohoto tématu.

Soustřeďte se zejména na:
- cokoliv v angličtině. Snažil jsem se přeložit celý interface, ale možná mi někde něco uteklo
- grafické chyby ("glitches")
- cokoliv jiného, co vás napadne 8)

V tuhle chvíli nemá smysl žádat zbrusu nové funkce, které tam ještě nejsou (nový design, "rád bych tam měl ještě anotace settingů", atd.). Maličkosti stihnu zapracovat rychle, ale takováto komplexní přání by zabrala příliš mnoho práce. Mým cílem je doladit stávající podobu a veřejně ji zprovoznit. Prostoru pro další rozšiřování bude v následujících letech dost. :)

Známé problémy:

- Všechny stávající příspěvky, články, anotace apod. jsou napsány anonymním uživatelem, nebo účtem RPG.sk. Ve finále je přiřadím správným autorům, ale udělám to až při finálním spuštění (teď by to byla zbytečná práce, protože bych to musel zase smazat).

- S tím souvisí problém, že tam nemáte uživatelské účty. Během následujících dní to propojím s fórem a v tu chvíli vám tam naskočí existující účty z fóra, které budete moct používat. Zatím si prosím založte nový účet.

- Nefungují odkazy na RPG Fórum. Jde o to, že odkazy jsou už teď připraveny pro finální spuštění, kdy fórum bude mít jinou adresu než dnes (dnes je rpgforum.cz, potom bude rpgforum.cz/forum).

- Nefunguje většina obrázků ve článcích. Opět tentýž problém, hledá to obrázky na adrese, kterou budou mít až při finálním spuštění.

- Nefungují odkazy u většiny nápověd a vysvětlujících textů rozhraní. Opět jsou připraveny na finální umístění.

- Články z Drakkaru jsou tam jenom od 6. do 10. čísla. Čísla 1. až 5. jsem zatím nestihl, ale ve finále tam samozřejmě budou.

- Kdybyste hledali staré články z fóra a RPG.sk, tak jsou schovány pod označením 0. číslo Drakkaru.

- Není to optimalizováno pro různé browsery. Stránky jsem dělal na Opeře, jak vypadají v jiných prohlížečích, jsem netestoval - od toho tady mám vás :) . IMHO Firefox by měl fungovat dobře, ale veškeré problémy prosím hlašte. Internet Explorer 6 nefunguje vůbec - a já nevím, jestli mám chuť to opravovat, nebo jestli tam pro majitele IE6 nehodím hlášku, ať si stáhnout něco novějšího (upravovat něco pro IE6 je strašný vopruz, ten prohlížeč nedodržuje žádné standardy). Internet Explorer 7 by mohl fungovat, ale nemám ho, takže nevím. Testování ocením.

Toť vše, co mě napadá teď.

Na závěr ještě jedna poznámka ohledně Drakkaru - zejména tedy pro RomiKa a ostatní Drakkarovce. Nakonec jsem se rozhodl, že tam budu vkládat jenom RPG články. Nebo naopak - že tam nebudu vkládat povídky a recenze knih/filmů/komiksů. Důvod je prostý: znamenalo by to, že bych pro ně musel zavést samostatné kategorie, a to by pro změnu znamenalo, že by každý mohl na stránky posílat odkazy na své povídky a recenze knih. Osobně bych nerad rozšiřoval záběr až na pole fanfiction a literární kritiky, rád bych držel fokus na RPG.

Na veškeré povídky a případnou literaturu jsem vždy doplňoval odkazy na konce úvodníků. Když si rozkliknete jedno Úvodní slovo, uvidíte, co tím myslím. Vyhovuje vám to takhle? Osobně mi přijde celkem fajn mít články duálně na stránkách a v PDF s tím, že PDF obsahuje "bonusy" v podobě povídek. Co myslíte?
Naposledy upravil(a) Markus dne 3. 12. 2008, 18:16, celkem upraveno 2 x.

Joe
Fórový šašek; Moderátor

Příspěvek od Joe » 28. 11. 2008, 15:26

Zatiaľ fachčí!

Mám podozrenie, že aj v IE6 8) (ale neviem, ako zistiť embedded verziu v GreatNews RSS čítačke, viete niekto, či sa to dá z adresového riadku v exploreri?)

Akurát sa prihlasujem cez OpenID...

EDIT, sekcie fungujú...
Zatiaľ som na nič nenarazil!
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: Primetime Adventures (začíname...)
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Tri-Stat dX, Primetime Adventures
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com

Bajo
Malý princ; Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo » 28. 11. 2008, 15:45

nezelamujeme dlouhe texty a presahuji az pres okraj
Metagame - Blog o stolních RPG: historie, teorie, indies, oldies...
Oblíbené hry: Old DnD/retro clones, Over the Edge, VtM, Střepy snů, Polaris
Hraju: Advanced Dungeons and Dragons 1E, Dungeon Crawl Classics
Hraješ? Anotuj! $:)

Markus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 28. 11. 2008, 15:49

Bajo to rozbil :lol:

Ecthelion
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion » 28. 11. 2008, 15:55

Takže. Nyní nemám dost času na testování. Ještě jsem se neregistroval. Ale jen tak quick - v IE 6.x nejsou sidebary a vypada to celé docela divně. V IE 7 64bit to vypadá v pořádku (tj. stejně jako v opeře 9), alespoň na první pohled.

Problém s IE je, že na 7mičku nemohou (alespoň co vím) upgradovat naši spoluobčané s kradeným systémem. Ale i tak bych se na jeho podporu vykašlal. Je to sračka, proč se snažit? :wink:

EDIT: Jinak je to samozřejmě super 8)
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek

Conlai
Správce rozbitých snů; Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Conlai » 28. 11. 2008, 15:57

Potvrzuji: Bajo to rozbil. Zatracení gotici. $P

boubaque
bubák; Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od boubaque » 28. 11. 2008, 15:59

Ok, tož první poznámky :)

Přijde mi, že hlavní (bílý) blok nějak vyčnívá přes kraj jak záhlaví (vpravo), tak zápatí (vlevo i vpravo). Dole je to určitě optický klam, nahoře si nejsem jistý, každopádně to vypadá blbě :(

Tlačítka jsou tak šedá, že jsem je nejdřív považoval za neaktivní. Nemůže být jejich text černý?

Hledání > nápověda:
Možné je i rozšíření dotazu pomocí OR: modrý šmoula najde méně nežmodrý OR šmoula.
Nevím, jak ostatním, ale položka "číslovaný seznam" v nápovědě se mi nezobrazuje jako číslovaný seznam, navíc mi puntiky lezou do textu (FF nevim už jaká verze)
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)last.fm
Hraju/vedu: FATE / Příběhy Impéria, DnD5e; Další, oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch
Hrstka: Star Wars – pilot Aliance Grraugh (Stř: 3 (-1dluh), Pil: 3 (-1dluh), Osob: 2, Voj: 1); R5-K9 (motory, střelba, skok); rolz.org

Markus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 28. 11. 2008, 16:03

Sakra... odkud ses proklikal k té nápovědě?

boubaque
bubák; Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od boubaque » 28. 11. 2008, 16:13

zpod kteréhokoliv textového pole přes odkaz "Více informací o možnostech formátování"

EDIT: jestli myslíš tu první, tak dej cokoliv hledat a po zobrazení výsledků klikni na záložku "nápověda"
Hraju/vedu: FATE / Příběhy Impéria, DnD5e; Další, oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch
Hrstka: Star Wars – pilot Aliance Grraugh (Stř: 3 (-1dluh), Pil: 3 (-1dluh), Osob: 2, Voj: 1); R5-K9 (motory, střelba, skok); rolz.org

Markus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 28. 11. 2008, 16:16

V tom případě předpokládám, že u tebe textová pole nevypadají takhle, že?

Obrázek

Markus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 28. 11. 2008, 16:25

Tak Bubák je další, kdo to rozbil. Ale Bajo byl první :lol:

Opravím později, teď pracuji. Nechte to tam prosím pro referenci.

boubaque
bubák; Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od boubaque » 28. 11. 2008, 16:45

Markus píše:V tom případě předpokládám, že u tebe textová pole nevypadají takhle, že?

Obrázek
presne tak

EDIT: = přesně tak vypadají

zrzavec
Romikovec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec » 29. 11. 2008, 12:42

Zatím jsem to projel v rychlosti. Jen co dorazím vše, co mi o několika dnech bez netu vyskákalo, jdu na to pořádně.
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)

Markus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 1. 12. 2008, 17:14

Erric mi navrhnul přejmenovat odkaz v menu "Co nového?" na "Novinky" nebo "Aktuality". Co myslíte, co je lepší?

Joe
Fórový šašek; Moderátor

Příspěvek od Joe » 1. 12. 2008, 23:20

Novinky znie lepšie...
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: Primetime Adventures (začíname...)
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Tri-Stat dX, Primetime Adventures
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com

Zamčeno

Zpět na „Archiv moderátorů“