Pieta

Archiv moderátorských diskuzí. Skryto očím veřejnosti.
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 24. 4. 2007, 09:16

Pietovi klidně napíšu... ale až (zase něco vyvede.

Ten LARP nevidím jako žádný pohřešek - prostě napsal "no, oni jsou dost uzavřená banda a asi tě nevezmou". Co je na tom špatnýho? Že to nebyla pravda? No tak se prostě spetl. Boha jeho!
Sirien píše:...oznámit nováčkovi, že ho někam nevezmeš, protože patříš k elitě a on ne...
...sorry, ale měl jsem dojem že to je přesně to, co ses odtud snažil dostat.
Ano a ne. Pieta neřekl "my tě nevezmeme, protože jsi looser". Řekl, "oni tě nevezmou, protože tě berou za loosera, a já si o nich nemyslím nic dobrýho." A to je obrovský rozdíl.

----

A kromě toho larpu nevidím, co jiného by Pieta vyváděl. Že se v tématu o Scionu zmínil o jiných hrách? To je spíš problém Dalcora s Jironem, kteří se chovají jako náboženští fanatici a kdykoliv někdo řekne: "vaše hra se mi nelíbí", tak berou pochodně a vidle.

Sirien
Pragmatik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirien » 24. 4. 2007, 09:39

Scion nevim, vůbec sem v tom threadu nikdy nebyl.

Nicméně mě fascinuje, co se na žurnalistice učíš, protože mám dojem, že ten Pietův proslov jsi úúúúplně převrátil. On neřekl: "oni tě nevezmou, protože tě berou za loosera, a já si o nich nemyslím nic dobrýho." On řekl:
a že vstup je obvykle jen na pozvání, takže asi budeš mít větší práci s přesvědčováním organizátorů, pokud nemáš společné známé, kteří by tě doporučili.
to je "nechceme tam pouštět lidi, o kterých nevíme, jak budou hrát, protože máme zkušenosti s lidmi, kteří hru dost kazí". Ber to tak, že na hře, kam se každý dostane, taky každý bude. Není nic špatného na tom, být elita. (:
TOHLE teda JÁ čtu spíš jako: "Nevezmou tě tam, protože MY jsme elita."

A ano, máš pravdu, mezi: "oni tě nevezmou, protože tě berou za loosera, a já si o nich nemyslím nic dobrýho." a "Nevezmou tě tam, protože MY jsme elita." je HODNÌ velkej rozdíl.
Kostka, http://www.d20.cz
- překlady her (DnD, Fate a další)
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí
- skupinové sekce s rozsáhlou podporou
...a mnohé další.

Překlady Fate: Překlad Fate 4e Core, Překlad FAE: Fate Accelerated, DnD 5e: Dungeons and Dragons 5e

Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 24. 4. 2007, 10:54

V uvozovkách. Znamená to: Oni si myslí "nechceme tam pouštět lidi, o kterých nevíme, jak budou hrát, protože máme zkušenosti s lidmi, kteří hru dost kazí". Aspoň tak jsem to pochopil - mě to vyznělo tak, že Pieta mluví o LARPu, o kterém něco ví, ale neúčastní se. Ne že mluví o LARPu, jehož je součástí. Ale teprv teď si všímám, že tam není řečeno ani jedno, ani druhé.

http://rpgforum.cz/viewtopic.php?t=3963

Každopádně jsem si to přečetl ještě jednou. A nechápu tě. I kdyby Pieta mluvil sám za sebe, co je špatného na větě: nechceme tam pouštět lidi, o kterých nevíme, jak budou hrát, protože máme zkušenosti s lidmi, kteří hru dost kazí.? To je přece normální, dělat akci jenom pro zvané. Ne? :eyecrazy:

Invictus
Nerozhodný volič
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus » 24. 4. 2007, 11:42

Nicméně mě fascinuje, co se na žurnalistice učíš, protože mám dojem, že ten Pietův proslov jsi úúúúplně převrátil.
Měl jsem vždycky za to, že na žurnalistice se učí právě tohle.

Co mě fascinuje, je fakt že to ještě řešíte.
Iron Within
Iron Without

Sirien
Pragmatik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirien » 24. 4. 2007, 13:11

Markus: Kdyby řek JENOM tohle, tak nic neřeknu. Mluvim tu o tom jeho dovětku s elitou (a popravdě ten smajlík za tim mi v tomhle kontextu přijde spíš jako vysmívání než jako zlehčení, ale to je asi subjektivní), kterej zjevně říká: A je to proto, protože MY se považujem za ELITU, kam TY nepatříš.

Je to detail, uznávám. Ale právě ten detail způsobil, že se tu pak Aurora už neukázala, a že se o Fóru nezmiňuje jako o zrovna přátelském prostředí

Hele, já taky neřikám, že se má Pietovy dát ban, nebo ho nějak persekuovat, nebo že má mít nějaký ultimátum nebo tak. Já jen řikám, že by se mu mohla poslat PMka s prosbou, aby byl k nováčkům trochu vstřícnější, třeba i na úkor úplné upřimnosti. To přeci nikomu neublíží.
Protože pokud chceš bejt vstřícnej k nováčkům, tak rozhodně nestačí, aby byli vstřícní mod a admini, protože nováček tohle nerozliší - prostě se tu setkává s uživateli. A právě detaily v chování jsou to, co ho může hnedka odradit (jako se to stalo v tomhle případě).

Jinak - v Dr House zazněla úžasná věta - chyby jsou tak závažné, jako jejich následky. Nezáleží na tom jak moc velká je chyba sama, záleží na tom, co způsobí. Tahle nás stála potenciální uživatelku.
...a mnohé další.

Překlady Fate: Překlad Fate 4e Core, Překlad FAE: Fate Accelerated, DnD 5e: Dungeons and Dragons 5e

Bajo
Malý princ; Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo » 24. 4. 2007, 13:21

Kazdopadne pokud vim, tehle je asi jediny pripad, kdy Pieta neco takoveho udelal. Jednak je ted trochu pozde se k tomu vracet, mohlo se to resit uz tehdy. Nic mene souhlasim s tim, ze je dobre byt k novackum trochu privetivy. Ani bych nerekl ze mel ¨Pieta zle umysli, ale ma svuj specificky zpusob vyjadrovani (ktery je mnohdy hodne ironicky) a ne kazdy to hned pozna. Pokud bych na neco Pietu upozoronoval, tak je to toto. Taky si mylsim, ze by mu to mel napsat prave Sirien, ktery na to upozornil. Prijde mi to nejvice fer a mam plnou duveru v Sirienovi diplomaticke schopnosti.

Kazdopadne trochu me mrzi, za ta potencionalni navstevnice, Aurora, si udelal dojem na RPG Forum, na zaklade jednoho prispevku jednoho cloveka. Chapu ze to muze odradit, ale je ot otazka tolerance a ten prospevek byl utocny proti te komunite, nikoliv proti ni.
Metagame - Blog o stolních RPG: historie, teorie, indies, oldies...
Oblíbené hry: Old DnD/retro clones, Over the Edge, VtM, Střepy snů, Polaris
Hraju: Advanced Dungeons and Dragons 1E, Dungeon Crawl Classics
Hraješ? Anotuj! $:)

Sirien
Pragmatik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirien » 24. 4. 2007, 13:54

Napsal jsem mu velmi mírnou PM... ta mírnost mě až bolela...
...a mnohé další.

Bajo
Malý princ; Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo » 24. 4. 2007, 13:57

Tim je to asi uzavrene,co?

Sirien
Pragmatik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirien » 24. 4. 2007, 13:58

pravděpodobně... pokud Pieta nenapíše nějakou zběsilou odpověď, což si nemyslím.
...a mnohé další.

Sirien
Pragmatik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirien » 24. 4. 2007, 14:11

Pieta mi píše:Pokusit se můžu, jak to bude v praxi fungovat, nevím.
...a mnohé další.

Bajo
Malý princ; Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo » 24. 4. 2007, 14:27

No z hlediska psachologickeho nemužeme cekat, ze si nekdo na povel zmeni navyky. To ze se bude snazit je pro me uspokojive.

Zamčeno

Zpět na „Archiv moderátorů“