Pieta

Archiv moderátorských diskuzí. Skryto očím veřejnosti.
Sirien
Pragmatik
Kontaktovat uživatele:

Pieta

Příspěvek od Sirien » 23. 4. 2007, 14:08

Musím říct, že jakožto moderátorovi mi Pieta začíná vcelku lézt krkem.
Zaprvé tu je ta Jironova - IMO dost trefná - poznámka v tom vláknu o normálních hráčích a terminoloii Fóra:
Když už se tady tolikrát zmínil můj thread o Scionu, nevadí mi to, že by mi Pieta napsal: prosté "nelíbí se mi to protože systém mi nevyhovuje a setting se mi nelíbí protože bohové neodpovídají mýtům přesně podle předlohy a proto to nebudu hrát" To co mi v tu chvíli vadilo bylo to že napsal něco co jsem si vyložil takto: "Je to kopírování tohot, tamtoho i tohodle. Todle to řeší líp. Systém mi nevyhovuje, setting se mi nelíbí ale zahraju si to abych to mohl kritizovat"
(tady: http://rpgforum.cz/viewtopic.php?p=111690#111690)

Zadruhé tu je to, co napsal do LARPu:
Aurora píše:Chci se zeptat jestli někdo víte něco o LARPech na motivy Noční a Denní hlídky,které se mají udajně hrát v Praze nepřetržitě pořád.Lidi normálně fungují jen nosí nějaké cedulky,aby se vědělo,že stále hrají.Hraje to už asi 80 lidí.Pokud víte,kdo to organizuje,nebo o tom máte alespon nějaké informace,dejte mi prosím vědět.Ráda bych si taky zahrála.
Pieta píše:Nevíme o tom samozřejmě naprosto nic, a navíc tě musíme opravit, že to není nepřetržitě pořád, ale jen na měsíc, že osmdesát lidí je asi dvojnásobek skutečného počtu účastníků, a že vstup je obvykle jen na pozvání, takže asi budeš mít větší práci s přesvědčováním organizátorů, pokud nemáš společné známé, kteří by tě doporučili.
Aurora píše:Díky moc za rychlé odpovědi,ale za těchto okolností na to kašlu.Nemám ráda instituce kam se můžu dostat jen přes známosti.
Pieta píše:To není "jen přes známosti", to je "nechceme tam pouštět lidi, o kterých nevíme, jak budou hrát, protože máme zkušenosti s lidmi, kteří hru dost kazí". Ber to tak, že na hře, kam se každý dostane, taky každý bude. Není nic špatného na tom, být elita. (:
Skutečnost je taková, že vstup ROZHODNÌ není na pozvání, a lidé co to hrají se k žádné elitě moc nehlásí (zeptejte se třeba Quasita, ten to hrál...).

Shodou okolností jsem se s touto Aurorou setkal (hraju s ní Pjotrovy aztécké mágy) a to, co k tomuto říkala, mě vůbec nepotěšilo. Vlastně to bylo přesně to, co nechceme od nováčků slyšet. A musím upozornit, že jsem se Aurory neptal, cíleně, ani nijak jinak, rozmluvila se o tom sama. Tohle nám rozhodně nedělá dobrou reklamu.

Podobných věcí je po Fóru určitě víc. I na Slezině na mě Pieta s tím svým elitařením působil dost nepříjemně. Docela si říkám, jestli by mu někdo z vás nechtěl napsat nějakou diplomaticky korektní PMku s uprozorněním, že bychom ocenili, kdyby si své elitářské vložky nechtěl odpustit, protože jestli někde najdu jak něco podobného řekne dalšímu nováčkovi, tak mu to napíšu zcela přímo.
(tím nemyslím nic flameovýho, tohle píšu naprosto v klidu, tím "přímo" mám namysli že si nebudu brát rukavičky anarovinu mu napíšu, že jestli si potřebuje něco kompenzovat, tak ať s tím zmizí na Nyx a tady ať si to odpustí, obzvláště vůči nováčkům. Ale přišlo mi, že by tomu někteří diplomaté mezi vámi třeba chtěli předejít a zkusit ho na to upozornit nějak mírněji...)
Kostka, http://www.d20.cz
- překlady her (DnD, Fate a další)
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí
- skupinové sekce s rozsáhlou podporou
...a mnohé další.

Překlady Fate: Překlad Fate 4e Core, Překlad FAE: Fate Accelerated, DnD 5e: Dungeons and Dragons 5e

Sirien
Pragmatik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirien » 23. 4. 2007, 14:09

PS - a přejmenujte někdo tuhle subsekci na Chování uživatelů. Moderátoři jsou také uživatelé, takže tím jen rozšíříte množinu, stejně k tomu tahle subsekce očividně slouží
...a mnohé další.

Překlady Fate: Překlad Fate 4e Core, Překlad FAE: Fate Accelerated, DnD 5e: Dungeons and Dragons 5e

Conlai
Správce rozbitých snů; Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Conlai » 23. 4. 2007, 15:57

Škoda, že ses o tom dozvěděl až se zpožděním. Jediným košer řešením totiž IMO je napsat: "Kecáš blbosti Pieto! Ve skutečnosti to je tak a tak..." a basta. Nevím jak (a hlavně proč) jinak by jej za to bylo možné "moderátorsky" postihnout.
To že (a jakým způsobem) "zprdnul" Sciona je sice něco, s čím mohu ze svého pohledu nesouhlasit, ale řešil bych to opět napsáním svého názoru: "Myslím, že nemáš pravdu. Proto a proto." Basta. Jsme na foru. :roll:

Invictus
Nerozhodný volič
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus » 23. 4. 2007, 17:34

Zajímavé, prostě jen zajímavé.

Měl jsem za to, že tu máme nějak diplomatit či co, a teď tu vidím toto. říct Pietovi že kecá blbosti, no tedy. :s_scared:

Pieta je Pieta, proč se ho snažit normalizovat, ať si má svůj názor, pokud si za ním stojí a nezdá se mu to blbé, tak asi má nějaký důvod.
Ale to s tou Aurorou bylo docela drsné, a divím se že nějak nezasáhl třeba Jezevec. To bych asi nějak řešil, ale spíš napomenutím ve smyslu nedělej bububu na nováčky, buď na ně milý a střez se sarkasmu. Hm?
Iron Within
Iron Without

Sirien
Pragmatik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirien » 23. 4. 2007, 17:45

Jezevec je u vás v Brně, Aurora se ptala na Prahu, takže tomu Jezevec asi nevěnoval pozornost.

Že to připomínám tak pozdě je naše opominutí. Nevím jak jste na tom vy, ale já LARPy nehraju a tak jim tu ani nevěnuju pozornost, tu sekci jsem naposledy navštívil při jejím založení. Kdyby se o tom Aurora najednou nerozpovídala, tak jsem se o tom nedozvěděl vůbec.Takhle zpětně mu to zase řikat už nemůžu, to by bylo dost divný.
A i kdybych na to přišel v čas... o Dais Irae jsem se dozvěděl až v jeho průběhu, takže bych v té době ani netušil (teď jsem na tom už o něco líp), že Pieta o tom elitaření žvaní nesmysly
To bych asi nějak řešil, ale spíš napomenutím ve smyslu nedělej bububu na nováčky, buď na ně milý a střez se sarkasmu.
)
To mám právě namysli, ale doufal jsem, že to za mě napíše Qualdezar nebo Markus. Znáte mě, sice jsem schopný diplomatické diskuse... ale Pietu v oblibě nemám a občas mívám problémy brzdit svojí upřímnost, takže kdybych mu měl psát já...
říct Pietovi že kecá blbosti, no tedy.
řek bych, že to Conlai myslel obrazně...
...a mnohé další.

Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 23. 4. 2007, 18:26

Pieta se spletl, měl mylné informace. Za to ho přece nemusíme trestat, ne?

Vlasák
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák » 23. 4. 2007, 18:49

Invictus píše:Zajímavé, prostě jen zajímavé.

Měl jsem za to, že tu máme nějak diplomatit či co, a teď tu vidím toto. říct Pietovi že kecá blbosti, no tedy. :s_scared:
Tak tady jde spíš o informace nežli nějaké osobní výpady uživatelů proti sobě, osočování atp. Conlai to napsal dobře - co komu brání Pietu v tom fóru čistě a jednoduše opravit, zareagovat (informačně) správně? Jóó, jiná situace by byla, kdyby se potom Pieta začal stavět na hlavu a tvrdohlavě prosazoval svou pravdu o dané věci atp.

Kromě toho - Pieta zkrátka není nějaký oficiální zástupce fóra, takže prostě řekl to, co řekl - nijak ofenzivní, osobní, vulgární, podpásové, etc. mi to nepřijde - z arogance se smajlíkem lze vyvodit ironii ;-) Třeba by to někdo jiný napsal a odpověděl líp, třeba víc "ochotně", ale zas tak hrozné, aby se to muselo řešit shora, mi to nepřijde.
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Portál do světa RPG - Sigil.cz

Obrázek

Sirien
Pragmatik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirien » 23. 4. 2007, 19:00

Pieta se spletl, měl mylné informace. Za to ho přece nemusíme trestat, ne?
Cože? To slyšim zrovna od Tebe, který jsi tady jako první co se pamatuju začal řešit chování a výroky na adresu dračákystů, jako první začal prosazovat politiku newcomer-friendly a vůbec se tak angažoval v tom, aby Fórum mělo dobrou prestiž? No sakra...

...oznámit nováčkovi, že ho někam nevezmeš, protože patříš k elitě a on ne...

...sorry, ale měl jsem dojem že to je přesně to, co ses odtud snažil dostat. Ale tak pokud jsi změnil názor, stačí dát vědět, ale nediv se pak, že budou kolovat hlášky ve stylu "choděj tam lidi, který mě na LARP vezmou jenom když je znám nebo když se s nima vyspim" (+-citováno)

A jen tak mimochodem, povšimni si, že se tu nikdo z nás ani jednou nezmínil o tom, že by měl Pieta mylné informace. Až do Tvého příchodu jsme tu všichni mluvili o formě, kterou tyto informace předává (kromě toho kdyby ten LARP skutečně byl tak uzavřenej, tak by to možná bylo i horší, že se k tomu tak otevřeně hlásí zrovna tady... samozřejmě pokud stále platí ta platforma vstřícnosti k nováčkům)
...a mnohé další.

Bajo
Malý princ; Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo » 23. 4. 2007, 19:05

Já to tedy nechápu. Co je tam spatneho na formulaci. Jen ji pripravoval na oprvdovou skutecnost. Co se tyce elitarstvi, to mas tezky. U larpu to takhle opravdu vetsinou funguje, nebo to tak aspon drive bylo. Pieta s tim mel asi sve zkusenosti (i ja mam) a to ze se to treba na tomhle larpu zmenilo, nemusel vedet. Ale nevidim tam oprvdu nic jineho nez: "neni to tak ruzove, jak mozna cekas"
Metagame - Blog o stolních RPG: historie, teorie, indies, oldies...
Oblíbené hry: Old DnD/retro clones, Over the Edge, VtM, Střepy snů, Polaris
Hraju: Advanced Dungeons and Dragons 1E, Dungeon Crawl Classics
Hraješ? Anotuj! $:)

Invictus
Nerozhodný volič
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus » 23. 4. 2007, 19:32

No tak alespoň, že jsme všichni comradi že jo?
Iron Within
Iron Without

Sirien
Pragmatik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirien » 23. 4. 2007, 19:33

Qualdezar: Z tohohle pohledu mi nezbývá, než s Tebou souhlasit. Bohužel, pokud chceš být k nováčkům vstřícný, pak není "procházka realitou" zrovna to, co jim chceš servírovat.

Protože kdybych byl upřímný, pak bych rozhodně nikdy neprohlásil, že s DrD jde hrát slušné RPG (protože mnohem lepší hru si zahraju, když budu z něčeho improvizovat a DrD vůbec nepoužiju - tak se mimochodem poznají dobrá pravidla, jsou lepší než žádná pravidla...), nikdy bych neprohlásil, že dračákysti můžou bejt slušný hráči, protože 90% dračákystů se kterejma sem se kdy setkal byly ťunťové až trotlové a zbylých 10% ta pravidla nebrala až tak žhavě...

...to je přístup, který tu kdysi byl, a přístup, o kterém jsem myslel, že už není aktuální. Ale jak jsem psal, pokud je, není problém, stačí dát vědět...
...a mnohé další.

Bajo
Malý princ; Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo » 23. 4. 2007, 19:36

Jo, jasně, chápu jak to mylsíš.
Problem bude asi v tom, že Pieta neni seznamen s touto filosofii fora a krom toho ji ani po nikom nemuzeme vyzadovat a pripadne napominat za jeji nedodrzovani.
Metagame - Blog o stolních RPG: historie, teorie, indies, oldies...
Oblíbené hry: Old DnD/retro clones, Over the Edge, VtM, Střepy snů, Polaris
Hraju: Advanced Dungeons and Dragons 1E, Dungeon Crawl Classics
Hraješ? Anotuj! $:)

Conlai
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Conlai » 23. 4. 2007, 20:54

Invictus: Myslel jsem to obrazně. :wink:

Sirien: Řekl bych, že jestli ti vadí Pietův způsob vyjadřování tak jediný způsob jak s tím něco udělat je dát mu vědět. Nenapadá mě způsob, jakým to řešit z pozice moderátora.
Taky bych to neviděl jako nějaké tažení "za dobrou pověst fora". Je to jen jeden příspěvek, který si navíc můžeš vykládat více způsoby. Z toho, že Pieta někoho sere (Dalcora a Jirona - normální hráče) bych si nic moc nedělal, nemůžeme se mít všichni rádi. Mě občas někteří z vás taky štvou. $P :wink:

Sirien
Pragmatik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirien » 23. 4. 2007, 22:23

Qualdezar: Jenže to je přesně to, co mám namysli. Nemůžeme to po něm vyžadovat - ale můžeme jej požádat. Co ž by myslím vůbec nebylo od věci.

Conlai: O tom jsem tu mluvil. Přišlo mi, že by bylo dobré dát mu vědět, ale taky mi přišlo, že by možná bylo lepší, kdyby to udělal někdo... poněkud servítkovatější ($P)než já, pokud chápeš, co tím mám namysli.

Btw. měl sem dojem, že i to je řešení z pozice moderátora - někoho prostě požádat.

Ohledně Dalcora a Jirona - ne, nemůžeme se mít všichni rádi. Bylo by asi dost úchylný, kdybysme mohli. Nicméně nemít se rádi mezi sebou, jak tu už jsme, je věc jedna, nemít se rádi s nováčkama je věc druhá...
...a mnohé další.

Conlai
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Conlai » 23. 4. 2007, 22:48

Aha, už tomu rozumím. Ale já to kurva dělat nebudu. Jak si všimnul už Invictus, v poslední době začínám být nějaký sprostý. :>;o)

Zamčeno

Zpět na „Archiv moderátorů“