Demokracie

Archiv moderátorských diskuzí. Skryto očím veřejnosti.
Invictus
Nerozhodný volič
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus » 3. 4. 2007, 15:39

Ale neřekl bych, že se něco od základu překope... ono se toho moc nezmění. Nebo snad máte dojem, že naše skrytá sekce hýří životem a my neustále něco společně vymýšlíme a řídíme fórum?
Zamysli se nad těmahle větama, a pokud ti to nedojde zkus to ještě jednou, co vlastně znamenají?
A pokud ti to nedochází, řeknu ti to.
Nic se radikálně nemění, protože to řídí několik lidí, z nichž jeden má vedoucí slovo, kteří jsou schopni se rychle dohodnout.
Vyvozovat ze současné situace, následný vývoj po tak zásadní změně je nelogické, nebo spíše protilogické. :roll:

Ale je mi to úplně jedno, popravdě řečeno taky nečekám žádné zásadní změny. :)
Iron Within
Iron Without

Sirien
Pragmatik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirien » 3. 4. 2007, 16:14

Popravdě, mé názory se od doby před jedním rokem trochu posunuly, a, abych se přiznal, před rokem nebyl ten Markusem linkovaný thread myšlen až tak vážně. Použil jsem to jen jako popíchnutí, protože se mi zdálo, že některé věci z MOD by se měli řešit veřejně, neměl jsem SKUTEČNÌ dojem, že by se mělo celé MOD zrušit.

Chceš demokratické vyjádření? Ok, klidně můžeme většinu věcí řešit v Návrzích. ALE - Občas je zapotřebí, aby byla k dispozici užší skupina lidí, která je schopna se rychle dohodnout a něco udělat. Například organizace Slezin (různá hlasování, posuny v termínech) a podobné věci je prostě zapotřebí řešit obratem a, jak Ti každý nezaslepený demokrat potvrdí, slabinou demokracie (resp. jednou z mnoha slabin) je právě pomalost rozhodovacího procesu. Je zapotřebí mít pro kritické, i když uznávám že nijak časté, případy připravenou a funkční nějakou pružnější platformu rozhodování

Takže - přesunutí nějakých diskusí o budoucnosti Fóra do Návrhů ano, změna na demokracii ne-e...

tolik můj názor, jsem připraven otevřeně přijmout kritiku... ;)
Kostka, http://www.d20.cz
- překlady her (DnD, Fate a další)
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí
- skupinové sekce s rozsáhlou podporou
...a mnohé další.

Překlady Fate: Překlad Fate 4e Core, Překlad FAE: Fate Accelerated, DnD 5e: Dungeons and Dragons 5e

Invictus
Nerozhodný volič
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus » 3. 4. 2007, 16:30

2Sirien: Och, jsi tak úžasný. :zbožný pohled:

Souhlasím, prostě ať kapitánujou všichni, ukazují kam jet. Ale kormidelníka ať dělají moderátoři. Děsí mě noční můra, kdy vyroste téma diskuze, jestli to hlasování tam a tam má obsahovat tohle a tohle, a proč vlastně? :8oO
to bych fakt ner(a)d.
Iron Within
Iron Without

Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 3. 4. 2007, 16:37

Nechte to na mě, jo? Prostě se nebojte a věřte mi. 8)

EDIT: Mimochodem, nechápejte mě špatně. Nebudou se rušit moderátoři - furt budete dělat to, co děláte a nebudete se muset ptát a žádat o souhlas nijak víc, než jak to děláte teď. Stejně většinu věcí děláte sami od sebe a na nic se neptáte...
...no a akorát ty případné diskuze budou veřejné. Toť vše.

Sirien
Pragmatik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirien » 3. 4. 2007, 17:42

No toho se právě děsim. Co když bude potřeba probrat to někomu za zády?
Na rovinu... když se dva lidi seřežou na Fóru, tak o tom, co s tim provést bych seradši bavil v soukromí... resp. v užší skupince lidí.

Viz např., že s tím zas začínám, Sosáček. Až příště něco provede (kdo se se mnou vsadí, dvě stě, kurz jedna k jedný? Nikdo? Tak to nekomentujte), tak tady to můžeme probrat v klidu. Jedno slovo na veřejnosti a máme na krku jeho obvyklý hyster... (a pokud ne veřejně, z několika zkušeností nepochybuji, že klepy bude šířit o to víc).

Nebo, pokud si vzpomínáte, když sem přišel jistý to pseudonácek Lerek.

a tak dále...
...a mnohé další.

Překlady Fate: Překlad Fate 4e Core, Překlad FAE: Fate Accelerated, DnD 5e: Dungeons and Dragons 5e

Markus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 3. 4. 2007, 17:56

OK. Tak nechám jednu sekci skrytou, bude pouze pro adminy a pro moderátory, ale budou se v ní řešit fakt jen ty nejnutnější věci, které skutečně nesnesou být veřejné.

Všechno ostatní... šup do veřejné části.

Bifi
Motivátor; Moderátor

Příspěvek od Bifi » 3. 4. 2007, 20:26

Nie som si istý, či pod "šup do verejnej sekcie" nemyslíš sprístupniť staršie moderátorské diskusie verejnosti - to by som nerobil, v niektorých prípadoch sa v niektorých diskusiách moderátori dosť spatra vyjadrujú o niektorých užívateľoch a je to potenciálne nebezpečné.

Sirien
Pragmatik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirien » 3. 4. 2007, 20:53

No moment moment... já to jako pochopil tak, že dál se budou věci řešit veřejně, odtajnit archivy ST... moderátorského fóra by byla dobrá šílenost, stačilo by aby se tam někdo podíval a bude tu super bordel!
...a mnohé další.

Bajo
Malý princ; Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo » 3. 4. 2007, 21:36

No já osobně se ničeho nebojím, mé svědmí je čisté. :) Ale též připouštím, že by to asi v některých případech nebylo zcela k užitku. :-?
Metagame - Blog o stolních RPG: historie, teorie, indies, oldies...
Oblíbené hry: Old DnD/retro clones, Over the Edge, VtM, Střepy snů, Polaris
Hraju: Advanced Dungeons and Dragons 1E, Dungeon Crawl Classics
Hraješ? Anotuj! $:)

Markus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 3. 4. 2007, 23:07

Zpětně se odtajňovat nebudeme $D

Vlasák
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák » 3. 4. 2007, 23:20

No, jinými slovy bych to viděl tak, že tahle sekce, její obsah a vůbec její nastavení zůstane tak, jak je, a těžiště budoucích diskuzí o tom, co a jak s fórem (=tj. ty veřejné) se jednoduše a přirozeně přesune do Návrhů nebo nějaké jiné veřejné sekce :wink:

Souhlas s tím, že některé věci prostě vyžadují užší okruh lidí, aby se rozhodl rychleji a příměji - jakmile to bude veřejné, tak se implicitně dává volební hlas komukoliv - což ne, že by mi vadilo skrze ty názory, ale skrze ten počet a pestrost názorů - pak se bude muset brát v potaz sebemenší dodatek a poznámka (byť teda ne, že by to tady na fóru i ve veřejných diskuzích často hýřilo kdovíjak mnoha názory :wink:). Od toho je zkrátka okruh lidí, kteří se pokud možno znají, zastupují fórum a mají nějak "formalizovaný" ten proces hlasování a rozhodování.
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Portál do světa RPG - Sigil.cz

Obrázek

Markus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 4. 4. 2007, 11:18

OK. Takže asi takhle: které věci potřebujeme nechat jako soukromé?

:arrow? Záležitosti ohledně domény, serveru, hostingu, plateb, atd.
:arrow? Moje komunikace s Vlasákem a Pjotrem a žádosti o zásahy do enginu - hlavně proto, aby se Vlasák a Pjotr nemuseli prohrabovat dlouhými veřejnými diskuzemi
:arrow? Řešení problematických uživatelů.

Nic jiného snad soukromé být nemusí, ne?

Sirien
Pragmatik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirien » 4. 4. 2007, 14:02

Tahle diskuse... nebo alespoň promazat její různé odkazy na minulé diskuse, protože by pak každý chtěl vědět, co to tu předtím bylo (já svědomí čisté nemám, ale klidně se k tomu všemu přihlásím. Jenom myslím, že ta následná hádka nestojí moc za to...)

A prosím o ponechání MOD-off-topic tématu $D

Možná pak ještě Qualovy Různé nápady, nebo jak se to menuje. Ne že by bylo něčím konfliktní, ale takové kreativní téma pro užší skupinu lidí, věci které se chytí by se pak klidně přehazovaly ven

...hm. Nic dalšího mě nějak nenapadá.
...a mnohé další.

Markus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 4. 4. 2007, 14:57

Na-po-sle-dy:

Tahle sekce se odtajňovat nebude. Chápete? Nic z toho, co jsme zatím napsali, nebude veřejné. Mluvím do budoucna.

Invictus
Nerozhodný volič
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus » 4. 4. 2007, 18:39

A bude se odtajňovat?

LOL. Myslím že už jasné.
Teď myslím jen to teda provést, když už o tom kecáme na dvě stránky.
Iron Within
Iron Without

Zamčeno

Zpět na „Archiv moderátorů“