Demokracie

Archiv moderátorských diskuzí. Skryto očím veřejnosti.
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Demokracie

Příspěvek od Markus » 2. 4. 2007, 12:12

Jen tak, abych dal vědět, jaké myšlenky se mi honí hlavou:

Asi totálně zruším soukromou sekci moderátorů a nechám, ať se všechno řeší v Návrzích a připomínkách. Stejně se v téhle sekci prakticky nic neděje.

Navíc po dvou slezinách znám spoustu lidí osobně, a tak mě zajímají i jejich názory a vím, na koho dát a na koho ne. Vlastně mi přijde úplně nejlepší, když se všechno řeší společně - viz Redukce sekcí a zpřehlednění fóra.

Myšlenka moderátorů jako "oživovatelů diskuzí" se jaksi nechytla (ani se nedivím). Myšlenka moderátorů jako "spolutvůrců fóra" se taky nechytla, takže mi přijde zbytečné nechávat si skrytou sekci a působit tajnůstkářským dojmem, jako že my jsme ti, co fórum řídí, i když ve skutečnosti nic neděláme.

Jo a taky jsem si přečetl knihu Gaian democracies, zbláznil jsem se do přímé demokracie a znechutil jsem si demokracii zastupitelskou :P

Moje idea je taková, že by se všechno řešilo ve veřejné sekci dialogem. Přispívat by mohl každý, každý by mohl přijít s návrhem. Moderátoři by byli důvěryhodní (a reprezentativní) lidé, kteří projevili ochotu starat se o diskuze, mazat spam a takové ty hovadinky. Jinak veškeré plánování, změny a další serepetičky by se řešily společně.

Vlastně by to fungovalo přesně tak, jak teď fungují Návrhy a připomínky, s tím rozdílem, že by se tam přesunuly i diskuze tady odsud - věci jako placení domény, mazání spamu, plánování sekcí (hehe). Všechno zázemí fóra by bylo veřejné, neexistovaly by skryté sekce... což by mělo vést k tomu, že se lidi budou cítit víc zůčastněně a taky víc, že "tohle je naše fórum".

Tak asi tak.

Invictus
Nerozhodný volič
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus » 2. 4. 2007, 12:30

Jako v zásadě proč ne, já si s Rozličným pokecem rozumím a snažím se na tom trochu pracovat, promazávám, lovím, diskuzí se účastním, v zásadě jak jsem řekl už předtím, nemusím být ani moderátor, ale pohodlí určitých pravomocí by mi trochu scházelo, možná.
Moderátor se tu moc nenadře, ale ani tím svým moderátorstvím nemá co získat. A bohužel mnohá témata už jsou přeoraná odshora dolů.
zbláznil jsem se do přímé demokracie a znechutil jsem si demokracii zastupitelskou
Alespoň nějaké pozitivum.
věci jako placení domény, mazání spamu, plánování sekcí (hehe). Všechno zázemí fóra by bylo veřejné,
To není dobrý nápad, pokud tedy chceš mít věci rychle vyřešené a neplácat se měsíc řešení názvu jedné sekce. Ale pokud tě baví takové "diskuze", proč ne.

Navíc po dvou slezinách znám spoustu lidí osobně, a tak mě zajímají i jejich názory a vím, na koho dát a na koho ne.
dovolíš, když si tenhle výrok někde uschovám a případně ho použiji do seminárky o konformitě v rámci klientelistických skupin? díky
Iron Within
Iron Without

Bajo
Malý princ; Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo » 2. 4. 2007, 12:39

Ok, taky nemám nic proti. Já osobně jsem ve věcech přímé demokracie trochu skeptický, ale tady se nebavíme o státu ale o fóru, kde jsou převážně rozumní lidé, takže by to mělo fungovat dobře.
Ale uvědomte se co to znamená. Příjdeme o naši konspirativní tvář. Na druhou stranu pořád můžu tvrdit, že tu mám jednu tajnou skeci... :-)=
Metagame - Blog o stolních RPG: historie, teorie, indies, oldies...
Oblíbené hry: Old DnD/retro clones, Over the Edge, VtM, Střepy snů, Polaris
Hraju: Advanced Dungeons and Dragons 1E, Dungeon Crawl Classics
Hraješ? Anotuj! $:)

Markus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 2. 4. 2007, 13:37

No... demokracie je možná příliš silné slovo. Říkal bych tomu kolektivní vedení fóra. :-)=

Pjotr
Strojník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pjotr » 2. 4. 2007, 14:37

To je trochu prehnany. Klidne presun vetsinu diskusi, ale neco proste musi zustat skryte, treba ftp pristup k foru bych rozhodne neroztruboval.

Invictus
Nerozhodný volič
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus » 2. 4. 2007, 14:48

ftp přístup? aha, tak to je další věc o které nevím. a popravdě mě to ani netrápí

btw. pokud chcete řešit problémy demokraticky, není nutné rušit "tajnou" sekci, nebo ji nedejbože zveřejňovat, ale stačí prostě sekci "co dál?" udělat jako veřejnou
Takovou tu běžnou úředničinu co je v technických záležitostech, nebo interní chování moderátorů bych nechal utajené. Přímá demokracie by nám v tom nijak nepomohla.
Iron Within
Iron Without

Markus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 2. 4. 2007, 14:55

No, ftp přístup, loginy, hesla, čísla bankovních účtů... to samozřejmě nejsou věci, které bych chtěl roztrubovat veřejně. Tohle znají jenom admini a tak to taky zůstane - nicméně k tomuhle ještě nepotřebujeme vlastní sekci. Admini jsme tady tři a všichni máme ICQ, maily a PMky. Stejně to jsou věci, které je nejlépe řešit soukromně, nějaká diskuzní témata nejsou třeba.

Respektive je možné nechat nějakou adminovskou sekci. Ale adminy neřeším, já chci zrušit moderátorskou sekci.

Jinak ale nevidím nic z téhle sekce, co by mělo zůstat skryté. Data zálohování databáze? Žádosti o ban? Klidně může být veřejné. Àešení "co dál"? Rozhodně veřejné. Chování moderátorů? To je k ničemu... chci, aby zanikla kasta moderátorů a tenhle "klub vyvolených", kde si povídáme v pěti lidech a nikdo nám sem neleze. Moderátor prostě bude jeden z mnoha, přístup bude mít tam, kam všichni.

Markus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 2. 4. 2007, 15:05

Lol. Teď jsem našel tohle téma. 8)

Bajo
Malý princ; Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo » 2. 4. 2007, 15:54

$D Zdá sem že jsi zmenil názor, Markusi. Každopádně jak tedy vypadají názory. Já proti zrušení nic nemám.

Invictus
Nerozhodný volič
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus » 2. 4. 2007, 17:32

Jo ta změna názorů je fakt brutal. Docela nechápu jak je to vůbec možné, ale asi to bude hodně sugestivní knížka. LOL
Iron Within
Iron Without

Sirien
Pragmatik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirien » 2. 4. 2007, 17:41

hehehe... do as you wish...

to bude výbornej bordel.
Kostka, http://www.d20.cz
- překlady her (DnD, Fate a další)
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí
- skupinové sekce s rozsáhlou podporou
...a mnohé další.

Překlady Fate: Překlad Fate 4e Core, Překlad FAE: Fate Accelerated, DnD 5e: Dungeons and Dragons 5e

Invictus
Nerozhodný volič
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus » 2. 4. 2007, 17:45

btw. připomnělo mi to můj nedávný příspěvek v rozličném pokecu, ten s tím stádem, no však víte. haha :cry: :D :eyecrazy: ufff
Iron Within
Iron Without

Sirien
Pragmatik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirien » 2. 4. 2007, 18:04

btw., nerad bych viděl že se mění od základu řídící struktura Fóra jen protože je Velký M zrovna u vytržení z něčeho, co právě přečetl. Pokud se chce zavádět demokracie, klidně ji můžeme zavést za čtrnáct dnů...
Kostka, http://www.d20.cz
- překlady her (DnD, Fate a další)
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí
- skupinové sekce s rozsáhlou podporou
...a mnohé další.

Překlady Fate: Překlad Fate 4e Core, Překlad FAE: Fate Accelerated, DnD 5e: Dungeons and Dragons 5e

Markus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 3. 4. 2007, 09:01

Já jsem u vytržení už asi tak půl roku. 8) Ale neřekl bych, že se něco od základu překope... ono se toho moc nezmění. Nebo snad máte dojem, že naše skrytá sekce hýří životem a my neustále něco společně vymýšlíme a řídíme fórum?

Bajo
Malý princ; Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo » 3. 4. 2007, 12:42

Já osobně také neočekávám žádné velké změny. :-?

Zamčeno

Zpět na „Archiv moderátorů“