Problém Romíkovy sekty - hledání konečného řešení

Archiv moderátorských diskuzí. Skryto očím veřejnosti.
Bifi
Motivátor; Moderátor

Problém Romíkovy sekty - hledání konečného řešení

Příspěvek od Bifi » 15. 11. 2006, 23:58

Kurna, zruste uz RomiKovu sektu!
Hlboké lesy
"We don't explore characters; we explore dungeons."

Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 15. 11. 2006, 23:59

Romíkovu sektu jsem odfiltroval do Organizování soukromých her. Tam by měli být neškodní.
A z RSS se dají vyhodit.

Pjotr
Strojník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pjotr » 16. 11. 2006, 20:03

Nee, proboha. Tam jsou naopak daleko škodlivější! Projekty jsem stejně ignoroval, ale organizování her mě sem tam zajímá $cry$

Ty mě snad ještě donutíš hrabat do kódu :>:o/

Sirien
Pragmatik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirien » 16. 11. 2006, 22:26

Souhlasím s Pjotrem - v Soukromých hrách jsou mnohem škodlivější!

Projekty jsou specifické - každý tam sleduje jen určité vybrané, diskuse v nich jsou pozvolnější, takže se tam stačí podívat jednou za den dva nebo tři, hlášení nových příspěvků tam není až tak podstatné.

Zato organizování her... Ti kdo tuhle sekci používají se často dohadují narychlo, sledují každý příspěvek, aby se mohli hned vyjádřit a dohodnout v nějakém rozumném čase. Pokud jim z toho Romíkovci dělaj pořád Nepřečtené, tak v tom je brajgl.

Bifi: Zavedl bych skupinu Romíkova sekta, jako jsou moderátoři, a specifické by bylo, že celá skupina dohromady má právo pouze na padesát... ne, na třicet příspěvků za den :-)= O-) :-)=
Kostka, http://www.d20.cz
- překlady her (DnD, Fate a další)
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí
- skupinové sekce s rozsáhlou podporou
...a mnohé další.

Překlady Fate: Překlad Fate 4e Core, Překlad FAE: Fate Accelerated, DnD 5e: Dungeons and Dragons 5e

Pjotr
Strojník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pjotr » 17. 11. 2006, 00:00

Teď jsem to chvíli hledal a je možné to pozměnit tak, že se sekce bude ukazovat jako bez nových příspěvků, i když podsekce nové příspěvky má. Mám to změnit?

Bifi
Motivátor; Moderátor

Příspěvek od Bifi » 17. 11. 2006, 10:36

Jo!
Sirien píše:Bifi: Zavedl bych skupinu Romíkova sekta, jako jsou moderátoři, a specifické by bylo, že celá skupina dohromady má právo pouze na padesát... ne, na třicet příspěvků za den :-)= O-) :-)=
S Markusom som sa minule o tom rozpraval na ICQ - ze ich pocty prispevkov neodpovedaju nejakemu "veteranstvu" na fore. Na kopu diskusii si mozu zalozit IRC. Aj ked Markus mal dobru odpoved, ze ked im to obcas promazne tak hned im pocty prispevkov poklesnu.

M
Hlboké lesy

Markus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 17. 11. 2006, 11:47

Pjotr: Jasně, změň to.

Markus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 17. 11. 2006, 11:53

Přepis mojí konverzace s Bifim:
Bifi píše:Cau Markus, ti RomiKovci ma seru
a) zakladali duplicitne temy
b) jak dopadly figurky pod mikropajkou - wtf? preco romikova druzina?
c) cela ich sekcia je o ich strankach, snad okrem romika a obcas kima sa nikto nezucastnuje forovych diskusii
d) je to sukromny romikov fanklub podla mojich doterajsich dojmov - proste one man show ("aky je romik PJ")
e) a aj ked ma forum za ciel "zdruzovat komunitu" tak to podla mna neznamena ze da kazdej druzine ktora o to poziada vlastnu sekciu na fore. nehovoriac o tom, ze zdruzovanie ma byt o "prelamovani" druzin
f) nepouzivam RSS vzdy a ma serie ked je polka neprecitanych tem od jeo druziny
g) pocet postov clenov RomiKovej druziny vobec nezodpoveda ich "veteranstvu" na fore. nech si radsej zapnu ICQ chat kurna

mam problem s tym, ze je to uzatvorena skupina koncentrovana okolo jedneho maniaka :-P
Markus píše:Asi takhle:
Sekce Organizování soukromých her, je dobrá, moc dobrá. Co mohu soudit za její krátkou existenci, vede celkem úspěšně k trhání skupin i sdružování komunity. Možná někoho izoluje, ale z větší části umožňuje lidem, aby se snáze potkávali. Takže na tu sekci jsem pyšný
...
Problém je, pokud chceme nějak vymezovat, kolik může jedna skupina zabrat z této sekce. Romíkovci, smůla, podsekci nedostenete! Brno že má asi 6 topiců? Nevadí...
To prostě nejde :/
Navíc možnost mít podsekci v Organizování mi taky přijde fajn. Sice to nijak nesdružuje, ale můžeš aspoň nějak komunikovat se svou družinou.

Chápu tvé námytky proti Romíkovi... a souhlas. Jenomže prostě nemůžu říct romíkovi "Sorry, tobě ten prostor nedám. Sobě ho klidně dám". Prostě buď všichni, nebo nikdo.

No a my point je, že sice můžou být uzavření, koncentrovaní kolem jednoho úchyla, ale dokud jsou ve své vlastní sekci, tak nikomu neškodí :)
Samozřejmě za předpokladu, že nebudou likvidovat činnost zbytku Fóra. Takže třeba duplikátní témata Romíkovi pronto zakážu a figurky pod mikropájkou mu ukradnu a přesunu do Obecného :p

No a tyhle družinové sekce obecně, nejen Romikovy, ale potencionální budoucí, mohou vést k větší návštěvnosti. Ti lidi možná nepíšou, ale určite zbytek fóra čtou a sem tam přispějou. Možná málo, ale přece. A možná se časem otrkají.

Počet postov mě netrápí. Stejně plánuju zrušit ranky. A taky můžu zavést pravidelné promazávání té jejich sekce, což by jim posty trochu zkourhlo >:-)

eech.
Celkově - myslím, že když Romíkovce usměrníme (žádné duplikáty, mazání starých témat, ať toho neni 10000, aj), tak přinejmenším nebudou nijak škodit ostatním. A pořád je možnost, že přijdou a zapojí se.

A zlatý hřeb:
Znám osobně Romíka, Kafeho a Kina. Jsou to fajn lidi. Romík je, překvapivě, jemný až naivní mladý muž. Na Fóru dělají "chyby", ale to rozhodně není z vypočítavosti, spíš právě z té naivity. A Romík sám, i ti lidé z jeho družiny, mají celkem dost energie a chuti něco dělat. (romík dokopal ty dva, aby jeli na slezinu, motivuje ostatní, aby chodili do jiných částí fóra, jakšt takšt moderuje sekci DrD). Chci si je na fóru udržet, nechci, aby šli jinam :)

Celkově tu sekci vidím jako malou obět z naší strany. My je budem tolerovat, odměnou za to máme jednoho, dva aktivní lidi a dalších cca 10 méně aktivních, kteří to tu ale aspoň čtou a občas něco napíšou. Furt lepší než nic. Když jim tu sekci zruším, půjdou jinam a zůstanou tu možná jen ti dva aktivní.
Komentáře vítány!
Chtěl bych to jednou pro vždy nějak vyřešit. Najít tu "konečnou odpověd". O-)

Sirien
Pragmatik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirien » 17. 11. 2006, 12:16

Dobrá, myslím, že bych měl akceptovatelnou variantu na bázi obecného, precedentního řešení.

Varianta jedna: Vytvoření sekce Soukromé družiny, podobně jako jsou Projekty, a v této sekci podsekce jednotlivých družin + jedna podsekce Diskuse o vytvoření dlouhodobé skupiny (pro lidi co chtěj nějakou vytvořit)
>>> Romíkovci a jiní případní nebudou nikoho obtěžovat, protože to bude zvláštní sekce která ne-Romíkovce nebude nijak zajímat. A z RSS si jí každej prostě vyškrtne (ó, díky, Vlasáku)
>>> Romíkovci a jiní budou spokojení, protože nám ostatním bude vcelku jedno, co, kolik atp. tam budou řešit. Když tam budou mít moc témat, jejich problém, že se v tom nevyznaj.
>>> Budeme mít platformu pro podporu dalších družin.

Varianta dvě: Totéž, ale beze vzniku zvláštní sekce. Podsekce družin budou řazeny, jak jsou myslím teď, pod Soukromé hry (nebo jak se to menuje). To má jeden technický požadavek navíc (vím, že to jde udělat, protože jsem se s tím už setkal na jiných PHBB)
>>> Je nutné nastavit, aby příspěvky v subsekcích nezpůsobili, že se sekce jako taková označí nepřečtená, ALE je nutné, aby příspěvek v subsekci ukázal subsekci jako nepřečtenou (tim myslim jak zčervená), aby Romíkovci a jiní neobtěžovali normální uživatele, kteří si dohadují jen jednu konkrétní hru, ale zároveň aby viděli, že se v jejich subsekci objevilo něco nového.
...a mnohé další.

Překlady Fate: Překlad Fate 4e Core, Překlad FAE: Fate Accelerated, DnD 5e: Dungeons and Dragons 5e

Pjotr
Strojník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pjotr » 17. 11. 2006, 14:06

Markus píše:Pjotr: Jasně, změň to.
Hotovo.

Sirien
Pragmatik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirien » 17. 11. 2006, 14:47

ok... jen nevím, jestli to s těma podsekcema muselo bejt u VŠECH sekcí. Ale ono to je asi jedno, jde jen o zvyk. Bude to přehlednější...
...a mnohé další.

Markus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 29. 11. 2006, 19:13

Invictus píše:2Romik: Ano to chápu. Ale těm lidem bys měl říct, že na tohle fórum to prostě nepatří a chatovat můžou klidně jinde. Btw. máme tu i jakýs takýs chat přímo jako součást fóra.
UÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! O-)

Přečti si prosím tohle téma! A buď tak laskav a neposílej návštěvníky Fóra jinam! :-)= :-)= :-)= :-)= :-)= :-)= :-)=

Invictus
Nerozhodný volič
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus » 29. 11. 2006, 19:21

Markusi nasral si mě!

Nejenom, že vytrhuješ z kontextu, nejenom že narušuješ mou už tak pěkně vedenou rozmluvu s Romikem!

Tohle je vrchol!!!!!

Invicta si nevšímejte.

Nemluvě o tom, že celý tvůj příspěvek zní jako popření mojí svéprávnosti.
Buď té lásky a nedělej ze mně blbce.

A to že jsem nikoho nikam neposílal a že chat a OT je úplně něco jiného je pravda.
Iron Within
Iron Without

Bifi
Motivátor; Moderátor

Příspěvek od Bifi » 29. 11. 2006, 19:46

Chat je navyše niečo iné ako fórum. Ergo ipso de facto tutti frutti by to, že niekto používa chat, nemalo veľmi ovplyvniť jeho aktivitu na fóre (pokiaľ fórum nepoužíva ako chat, ale to je potom niečo zle).
Hlboké lesy

Invictus
Nerozhodný volič
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus » 29. 11. 2006, 20:09

Bifi píše:Moje riešenie:
- počty príspevkov budú neviditeľné
- príspevky v pokecových témach (a nech má kľudne jednu aj každá sekcia) sa budú mazať po dobe 3 mesiacov
- nebudú sa zakladať duplicitné témy
Pod tohle se podepisuju taky, a je to podle mne nejlepší řešení.
Iron Within
Iron Without

Zamčeno

Zpět na „Archiv moderátorů“