Vítejte v nové moderátorské sekci!

Archiv moderátorských diskuzí. Skryto očím veřejnosti.
Zamčeno
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Vítejte v nové moderátorské sekci!

Příspěvek od Markus » 17. 10. 2006, 14:45

Zdravím!

Ty z vás, kteří jste mezi moderátory noví, vítám v našich řadách. Ty z vás, kteří pokračujete odminule, vítám v nové sekci. 8)

Od téhle chvíle jede Fórum s novým moderátorským týmem a především s novou moderátorskou koncepcí, která se odminule hodně změnila. V tomto tématu vás stručně uvedu do moderátorské problematicky, do nové koncepce a do této sekce. Stručně... a chaoticky. Bohužel nemám moc času, musím pracovat, ale už to chci mít z krku - takže píšu narychlo. Však vy se v tom nějak vyznáte :wink:

Jaká je nová koncepce a proč se tak liší od té staré?
Stejně už to dávno všichni víte, psal jsem vám to v PM, takže stručně. Dřív moderátoři fungovali jen jako "organizační výpomoc". Od teďka se moderátoři aktivně starají o vedení fóra, vedení diskuzí, jejich stimulaci, o směrování fóra do budoucna. Moderátor se ode dneška také snaží chovat jako "vzorný uživatel", vystupovat nekonfliktně a přátelsky. Pamatujte na to.

Narychlo jsem sepsal nějaké instrukce pro moderátory. Stihl jsem alespoň návod, jak pracovat s moderátorskými nástroji, což by vám mělo alespoň do úvodu stačit. Najdete ho tady.

K moderátorské stimulaci diskuzí se dostaneme později. Zatím se jí nevěnujte a chvíli ji pusťte z hlavy. Napřed totiž musíme vyřešit rozvržení diskuzních sekcí. Viz tato diskuze.

Co od vás v těchto dnech teda chci? Především chodit do této sekce a řešit místní diskuze. To zatím stačí. Nováčci nic dalšího dělat nemusí. Staří moderátoři nechť prosím pokračují v tom, co dělali doposud, ať se nám fórum nezhroutí, dokud to tady nevyřešíme. :wink:

A vymyslíme rozvržení diskuzních sekcí, každý z nás si vezme jednu sekci na starost. Poté si vymyslí koncept, jak hodlá vést tuto sekci a kam ji bude směřovat (vysvětlím později)... a teprve potom začneme naostro. Každý moderátor bude mít vlastní sekci, za jejíž moderování bude zodpovědný. Jednoduché, že?

------------

Ještě jedna velká změna odminule - doposud moderátoři fungovali zhruba jako Markusovi strážní psi. Já jsem něco řekl, vy jste to udělali. Vy jste něco nevědědli, já jsem rozhodnul, vy jste to udělali.

Od teďka to chci jinak - od teď to není tak, že já jsem šéf a vy mě posloucháte. Od teď je to tak, že jsme tým a my rozhodujeme. Když něco nebudete vědět, zeptejte se ostatních moderátorů a vyřešte tu záležitost v rámci týmu. Nemusíte čekat na moje slovo jako na slovo boží.

S tím také souvisí, že od vás očekávám zodpovědnost. Fórum je od této chvíle naše starost a my jsme za něj zodpovědní. To znamená nejen já, ale i vy. Očkávám, že se budete aktivně snažit řešit problémy fóra a fórum nějakým způsobem rozvíjet. Nestojím o moderátory, kteří budou Fórum brát jako nějakou nepříjemnou povinnost, které se věnují jen v případě, kdy není zbytí. Ne.
Fórum je náš projekt a my ho musíme vést. Pokud se tohoto projektu nechcete účastnit na pozici strojvedoucího, možná byste měli zvážit své odstoupení z řad moderátorů.

Časová přítomnost na fóru je jen a jen na vás. Je mi jedno, jak často tu budete, dokud budete zvládat svojí sekci. Jenom vás prosím, abyste teď zezačátku, než dořešíme rozvržení sekcí, tu byli často. Pak už to je jedno.
Předpokládám, že když už se rozhodnete věnovat se nějakému projektu, tak si na něj ten čas nějak najdete a bude vás to bavit. Kolik toho času bude... to je vaše věc.

Vám, co se rozhodnete zůstat a jít do toho společně, předem děkuju. Těším se na spolupráci s váma, hoši :wink:

----------

Toť asi vše. Prohlédněte si tuto sekci. Založil jsem v ní některé podsekce, jejichž zaměření je snad jasné. Snažte se co nejvíc diskuzí nacpat do těch podsekcí, to této hlavní sekce pište minimálně. Kdybyste potřebovali novou podsekci, řekněte.

Je mi jasné, že totálně chybí dokumentace a instrukce moderátorům, ale já je v tuhle chvíli nestíhám. Poperte se s tím.
Máte možnosti:

- Ptejte se. Jsem tu já a jsou tu lidi, kteří moderují už půlroku. Odpověď dostanete.

- Podívejte se do Archiv > Moderátorská sekce. To jsou témata z staré moderátorské sekce. Je tam dost užitečných informací.

- Počkejte, až sepíšu potřebné instrukce ("etický kodex moderátora" :P, "jak stimulovat diskuze"). A nebo je zkuste sepsat sami! Nemusíte čekat na mně, je to náš společný projekt.

----------

Toť vše. Hodně štěstí.

Rád vás tu vidím. Díky moc za pomoc :wink:

Sirien
Pragmatik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirien » 17. 10. 2006, 15:49

Auuuuuuu...... No dobrá. Vidím, že slova "udělat pořádek" jsi vzal opravdu doslova. MYslím, že až trochu moc... snad se nenaštveš, že odarchivuju dvě nebo tři témata, která byla tak nějak srdcem sekce a nebude špatné v nich pokračovat.
Udělám to hned, aby jste nebyli moc napjatí, která mám namysli ;)
Kostka, http://www.d20.cz
- překlady her (DnD, Fate a další)
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí
- skupinové sekce s rozsáhlou podporou
...a mnohé další.

Překlady Fate: Překlad Fate 4e Core, Překlad FAE: Fate Accelerated, DnD 5e: Dungeons and Dragons 5e

Markus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 17. 10. 2006, 17:55

Tak zrovna 23stránkové téma "O moderování" zase s radostí hážu do Archivu :P
Jde mi o to, že bych raději řešil problémy v jednotlivých tématech v jednotlivých sekcích, ne v jednom negatématu. Bude to tak přehlednější.

Ale jinak dík :wink:

EDIT: Téma "Off-topic" po úvaze taky přesunuju do Archivu. IMHO bude lepší začít v novém týmu s čistým štítem než navazovat na stará témata. Přece jenom se nám tu vyměnilo pár lidí.

Bajo
Malý princ; Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo » 17. 10. 2006, 20:06

Jo, aby nebyly odhaleny naše spiklenecké a kospirační plány na ovládnutí Fóra, nastolení diktatury a vyštípání nepohodlných lidí. :-)=
Metagame - Blog o stolních RPG: historie, teorie, indies, oldies...
Oblíbené hry: Old DnD/retro clones, Over the Edge, VtM, Střepy snů, Polaris
Hraju: Advanced Dungeons and Dragons 1E, Dungeon Crawl Classics
Hraješ? Anotuj! $:)

Sirien
Pragmatik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirien » 17. 10. 2006, 20:44

...tak se to vše postnulo do veřejně přístupného Archivu $P
Kostka, http://www.d20.cz
- překlady her (DnD, Fate a další)
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí
- skupinové sekce s rozsáhlou podporou
...a mnohé další.

Překlady Fate: Překlad Fate 4e Core, Překlad FAE: Fate Accelerated, DnD 5e: Dungeons and Dragons 5e

Markus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 17. 10. 2006, 21:19

Ale tu moderátorskou sekci v Archivu vidíme jen my :wink:

Zamčeno

Zpět na „Archiv moderátorů“