Reorganizace moderátorského týmu

Archiv moderátorských diskuzí. Skryto očím veřejnosti.
Zamčeno
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 18. 9. 2006, 09:44

Věřím, že lidí bude dost. Je pravda to, co napsal Quasit - že 3-4 aktivní lidi bohatě stačí.
Rozeslal jsem PMky vytipovaným uchazečům a například Bifi souhlasil a říkal, že by do toho šel.
A samozřejmě počítám s váma :wink:

Vlasák
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák » 18. 9. 2006, 11:32

No, a co tahle možnost...

Jak tu padlo nedávno - rozdělit moderátory na globální a lokální. Globální by měli být teda lidé, kteří nějakým způsobem budou zaručovat ten standard, po němž se volá. Budou globální, vzhledem k předchozímu se nepočítá s nějakou velkou flukutací (dobrovolné odchody, hlasy po jejich odvolání, atp.).
Tj. tahle grupa, a ano, stačili by 3-4 lidé, by prostě byla stabilní, neměnná. Měla by práva moderovat všude, byla by to taková "vláda" fóra.

A pak moderátoři "lokální", tj. moderátoři tématických sekcí (tj. systémové, na něco zaměřené... sekce rozličný pokec taková třeba není). Ti by moderovali svou sekci, ale to neznamená, že by jimi mohl být kdokoliv. Opět ten, kdo splňuje nějakou odbornost a předpoklady. Ale tady se už počítá s nějakou větší zastupitelností - a třeba i s tím, že bude padat kritika, že X blbě moderuje sekci Y.
A to by byl takový "parlament" fóra.

Obě skupiny by měly přístup do sekce ala tato, kde by se řešily záležitosti fóra - protože i moderátor sekce, jakožto svého "dítka", když to řekneme poeticky, by měl mít možnost mluvit k celku a tomu, co by se mělo na fóru celém dít, aby vše vzkvétalo.

Myslím, že je to dobrý kompromis vůči přáním veřejnosti, lidskosti nesázet nikomu kudlu do zad a vůbec celé struktuře a organizaci fóra...
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Portál do světa RPG - Sigil.cz

Obrázek

Vlasák
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák » 18. 9. 2006, 11:55

Ještě dodatek - jakým způsobem budou ti kandidáti? Ti vytipovaní? Anebo se může přihlásit kdokoliv svévolně?

Obrázek

Markus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 18. 9. 2006, 12:29

Kandidáty bych si rád zvolil sám. V tuhle chvíli rozesílám PMky vytipovaným lidem a předběžně si zjišťuju, jestli by o to měli zájem. Plus samozřejmě vy - počítejte se za pozvané.

Mým cílem je sestavit tým, který by skutečně moderoval. Konec tomu, že "moderátoři jsou tu pouze od udržování pořádku", tentokrát by to mělo být tak, že moderátoři tu budou od aktivního rozvíjení diskuzí, motivování uživatelů ke psaní, oživování mrtvých, ale nevyčerpaných témat, atakdále.

Přemýšlím, jak tuhle myšlenku "skutečně moderujících moderátorů" skloubit s rozdělením na moderátory lokální a globální. Lokální jsou mi jasní, ale co by dělali ti globální?

Vlasák
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák » 18. 9. 2006, 12:36

Globální by moderovali všechna témata - tedy hlavně i dost těch zbylých, kteří žádného lokála mít nebudou. Je důležitý dodat, že právě oni mají v očích veřejnosti status "reprezentantů". Pokud joeyeti nebo Jezevec jsou moderátory jedné sekce, jsou braní už o něco víc externě a ne tak explicitně jako zástupci fóra.
A taky efekt psychologický - když někdo bude mít pocit, že moderátor X je blbec, nemusí hned zanevřít na fórum, ale jen na jednu sekci. A když bude mít pocit, že X ho dokonce ještě stopuje a prudí po celém fóru, tak... ho vlastně mít nebude, protože x je lokální a po celém fóru ho stopovat nemůže :wink:

Obrázek

Fritzs

Příspěvek od Fritzs » 18. 9. 2006, 14:20

Vlasák: Do rozličného pokecu bych moderátora "nasadil" v té sekci je tuším největší množství příspěvků...

Navíc bych reprezentantům přiřadil jinou barvu, než zelenou, kterou bych vyhradil pro moderátory sekcí... třeba nějaký výrazný odstín fialové...
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!

Vlasák
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák » 18. 9. 2006, 18:16

Fritzs: osobně by mi tam moderátor nechyběl, protože je to právě "rozličná" sekce, a tak to chce "rozličně" lidí nežli jednoho...

Obrázek

Markus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 18. 9. 2006, 18:21

Pokec si moderátora nezaslouží. Jsme fórum o RPG a potřebujeme, aby moderátoři vedli a rozvíjeli diskuze o RPG. Rozvíjet diskuze v pokecu je podle mě zbytečné plýtvání moderátorovým časem (může rozvíjet místo toho RPG diskuze) a taky trochu kontraproduktivní v tom, že to odvádí pozornost od zbytku fóra.

Pokec je, byl a bude. Je dost živý sám o sobě, ten snad ani pomáhat nepotřebuje.

Sosacek

Příspěvek od Sosacek » 18. 9. 2006, 20:54

Jak tak ctu posledni ebonuv komentar, nechces prejit do rezimu "moderatori vzor nebudou, polibte si prdel zmrdi?"

EDIT: proc ti nejvic moralizujici a kritizujici (ebon a dalcor) jsou zaroven ti nejneschopnejsi elementalni slusnosti?

EDIT2: ale ne, vazne. prijde mi ze jsou jak dedkove v hospode co nadavaji na politiku. je to sama korupce, zlocin, nojo, my vime jak to tam chodi ... proste nebudou spokojeni nikdy.
1605: Anonymous member attempts to hack into British Parliament using only gunpowder.

Sirien
Pragmatik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirien » 18. 9. 2006, 21:24

Právě jsem Ebonovi napsal velice káravou PM ohledně jeho nesnesitelného vyjadřování, tj. jsem mu právě napsal, ABY SAKRA ZAČAL PSÁT VE SLOVÌ "MARKUSI" MÌKKÉ "i"!!!!!!!!!!!!!!!!!!

To ypsylon jyž mé očy nekázaly vydržet!!!!
Kostka, http://www.d20.cz
- překlady her (DnD, Fate a další)
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí
- skupinové sekce s rozsáhlou podporou
...a mnohé další.

Překlady Fate: Překlad Fate 4e Core, Překlad FAE: Fate Accelerated, DnD 5e: Dungeons and Dragons 5e

Invictus
Nerozhodný volič
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus » 18. 9. 2006, 21:38

Jo už jsem měl taky takové cukání. "Markusy" :roll: . To vypadá jako by snad ani neměl základku. :P Nebo že by recese?
"moderatori vzor nebudou, polibte si prdel zmrdi?"
Hej tohle se mi líbí, je to takové chlapské. :D bohužel pro toto fórum nepoužitelné, tedy pokud nechceme vypudit ještě další osoby.
Iron Within
Iron Without

Markus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 19. 9. 2006, 08:09

Na Ebona s Horáciem mám svůj vlastní názor a oni dva mají svůj názor na mě. Pro ně jsem jen mladý floutek, který si na svůj věk příliš vyskakuje - ve svém věku nemám tak zkušeným a starým lidem jak oni co nakazovat. Můj názor na ně se od toho odvozuje...

Dokud budu adminem, nepřestane ani jeden z nich rejt, protože mě prostě nemají rádi. Toť vše. Jsou to věční rejpalové a cokoliv udělám, je špatně. Není třeba si tím lámat hlavu. Ebona ani Horáce člověk o ničem nepřesvědčí, jsou to starší lidé, kolem třicítky - a to přece znamená, že mají pravdu.

Tj. v hádce s Ebonem a s Horácem není třeba je o čemkoliv přesvědčit. Je třeba přesvědčit ostatní uživatele, kteří by jim to nedejbohu mohli začít věřit.

Naštěstí to není zas tak těžké - stačí se vyjadřovat slušně, klidně, "diplomaticky". Ani Ebon, ani Horác příliš nedisponují lidským taktem a tím si v hádce sami škodí (teda aspoň v očích ostatních).

Tohle jsem si měl uvědomit už včera.

Markus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 19. 9. 2006, 18:10

Tohle jsem teď poslal:
Rád bych naverboval tým moderátorů, kteří by skutečně moderovali. Jejich cílem by bylo vést diskuze, motivovat lidi k přispívání, oživovat skomírající témata... ale také zchladňovat emoce příliš rozvášněných uživatelů a usmiřovat znepřátelené strany.
Chtěl bych se zeptat, kdo z vás stojí o moderování do budoucna. Nejsem si jistý, jestli vám vyhovuje "nové poslání moderátora", a proto se vás radši ptám. Odpovídejte buď tady, nebo přes soukromé zprávy. Ale odpovězte mi prosím každý.

Fritzs

Příspěvek od Fritzs » 19. 9. 2006, 18:21

Nemluvit sprostě, nenapadat ostatní uživatele, rači nebýt moc vidět... to bych moh zvládnout...
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!

Bajo
Malý princ; Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo » 19. 9. 2006, 18:22

Já lítám. :roll:
Metagame - Blog o stolních RPG: historie, teorie, indies, oldies...
Oblíbené hry: Old DnD/retro clones, Over the Edge, VtM, Střepy snů, Polaris
Hraju: Advanced Dungeons and Dragons 1E, Dungeon Crawl Classics
Hraješ? Anotuj! $:)

Zamčeno

Zpět na „Archiv moderátorů“