Reorganizace moderátorského týmu

Archiv moderátorských diskuzí. Skryto očím veřejnosti.
Zamčeno
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 19. 9. 2006, 18:25

Fritz píše:Nemluvit sprostě, nenapadat ostatní uživatele, rači nebýt moc vidět... to bych moh zvládnout...
Jo, to by ti nemělo dělat problém :wink: Nezapomeň ale, že potom je tam předpoklad "aktivně rozvíjet diskuze", "motivovat lidi k psaní", "oživovat skomírající témata", atd.

BTW, rozličný pokec rozvíjet nepotřebuje :P

Fritzs

Příspěvek od Fritzs » 19. 9. 2006, 18:35

No, včil to vypadá, že možná povedu Shadowrun (nebo něco na ten způsob) v rámci školníhi klubu (vznešený název pro tak ošklivej kamrlík) kam chodí kromě mě tak 8 lidí... dokonce se mě už aji ozvali potenciální hráči... půlka z nich nikdy nic nehrála a ti druzí dva sou munchkini už od pohledu... takže budu mít spoustu zajímavých námětů k diskuzím :roll:
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!

Sosacek

Příspěvek od Sosacek » 19. 9. 2006, 18:51

vzhledem k tomu ze panuje vetsinovy nazor ze jsem zruda ktera se jen trese na to aby mohla nekomu mazat prispevky tak to asi nema smysl, ale proc to nezkusit? myslim ze i s nejakejma diskusema jsem prisel a tak, ne?
One day the flames will fade, and only darkness will remain

Invictus
Nerozhodný volič
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus » 19. 9. 2006, 19:17

Nevím jestli to má smysl, evidentně mi to moc nejde, takže mě kdyžtak dejte do voleb, ať se to potvrdí a konec.
Iron Within
Iron Without

Sirien
Pragmatik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirien » 19. 9. 2006, 21:43

Já jsem přizpůsobivá osoba... klidně pojedu dál.
Kostka, http://www.d20.cz
- překlady her (DnD, Fate a další)
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí
- skupinové sekce s rozsáhlou podporou
...a mnohé další.

Překlady Fate: Překlad Fate 4e Core, Překlad FAE: Fate Accelerated, DnD 5e: Dungeons and Dragons 5e

Markus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 19. 9. 2006, 22:56

Fritzs: Chápu to tak, že jsi schopný a ochotný moderovat stylem aktivního vedení diskuzí. Píšu si tě.
Tuk-Enek: Chápu a píšu si tě.
Sosáček: Píšu ti PM
Invictus: Spolu jsme to řešili osobně.

Díky za odpovědi.

Bajo
Malý princ; Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo » 25. 9. 2006, 10:45

Jak to tedy vypadá?
Metagame - Blog o stolních RPG: historie, teorie, indies, oldies...
Oblíbené hry: Old DnD/retro clones, Over the Edge, VtM, Střepy snů, Polaris
Hraju: Advanced Dungeons and Dragons 1E, Dungeon Crawl Classics
Hraješ? Anotuj! $:)

Markus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 25. 9. 2006, 10:49

Během týdne nadhodím volby. Potřebuju si ale ještě něco ujasnit s některými adepty.

Sirien
Pragmatik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirien » 26. 9. 2006, 13:02

Vzhledem k tomu, že MOD tým je značně jednostranný, protože se jedná pouze o členy komunity, kteří mohou snadno ztratit objektivitu a přiklánět se k RPG pohledu, navrhuji tímto navrátivšího se pepho na moderátora, aby byla zajištěna objektivita!!!
...a mnohé další.

Překlady Fate: Překlad Fate 4e Core, Překlad FAE: Fate Accelerated, DnD 5e: Dungeons and Dragons 5e

Bajo
Malý princ; Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo » 26. 9. 2006, 13:06

Sirien píše:Vzhledem k tomu, že MOD tým je značně jednostranný, protože se jedná pouze o členy komunity, kteří mohou snadno ztratit objektivitu a přiklánět se k RPG pohledu, navrhuji tímto navrátivšího se pepho na moderátora, aby byla zajištěna objektivita!!!
:-)= abych citotoval jednu Dalcorovu hlášku: "GOOD VTIP"

Markus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 26. 9. 2006, 13:30

Pepe se vrátil? Kde, kdy? Hned se letím podívat $D

Bajo
Malý princ; Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo » 26. 9. 2006, 13:34

Markus píše:Pepe se vrátil? Kde, kdy? Hned se letím podívat $D
Rozličnej -> sport

Sosacek

Příspěvek od Sosacek » 26. 9. 2006, 16:54

zacinam se obavat ze se mi novej kocept moderovani nelibi. myslim, vsechno to s tim ze ma kazdej vlastni sekci kde kdyz neni x temat aktivnich tak se mu to hodi na hlavu, stanovena kvota hodin ktera se musi dodrzovat a tak. co kdyz proste lidi nebudou mit zajem se o necem bavit presto ze to tam popohanim? co kdyz budu mit zkouskovy nebo odjedu na dovolenou a nesplnim tu hodinovou kvotu? co kdyz proste nikdo par tydnu nebude mit teoreticke otazky (naprklad).

chci pomahat foru, pac mi pomohlo poznat spoustu novych lidi a zjistit spoustu novych veci, jinak bych to nedelal ani ted. ale nevim jeslti si z nej chci udelat druhou praci.

achjo.

kazdopadne je hezky ze alnag dosahl sveho. nejenze budou volby, ale taky budto nebudu moderator, nebo sem prakticky prestanu psat (pac cokoli se da vylozit jako "satira a utok na diskutujici"). a mozna oboji, pac nemam prilisnou radost z toho ze chci nejak pomoct a dozvim se "sorry, nejsi pro nas dost dobrej"

nebo jsem mozna nepochopil jak to ma fungovat :)

a soude podle obsahu ty PMky na to Invictus kasle. hm. bezva.

EDIT: a alnag je online :) mel jsem pravdu.

EDIT2: na druhou stranu mi pripada skoda ze kdyz ted reknu ne, tak uz mam nafurt smulu. nehrozi ze za mesic reknu "hele ja bych rad nejak pomohl, muzu?", proste jsem s pomahanim foru skoncil. hmm.
One day the flames will fade, and only darkness will remain

Sirien
Pragmatik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirien » 26. 9. 2006, 20:43

kazdopadne je hezky ze alnag dosahl sveho. nejenze budou volby, ale taky budto nebudu moderator, nebo sem prakticky prestanu psat (pac cokoli se da vylozit jako "satira a utok na diskutujici"). a mozna oboji, pac nemam prilisnou radost z toho ze chci nejak pomoct a dozvim se "sorry, nejsi pro nas dost dobrej"
Tobě nestačí, že odtud vypadnul, co? Nechceš ho nechat bejt, aspoň když tu už neni? Protože tohle s nim vůbec nesouvisí. Aspoň já teda v tom co tu tvrdil a prosazoval a v tom, že chce Markus udělat tenhle systém moc souvislost nevidim...
...a mnohé další.

Markus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 26. 9. 2006, 22:34

Sosacek píše:zacinam se obavat ze se mi novej kocept moderovani nelibi. myslim, vsechno to s tim ze ma kazdej vlastni sekci kde kdyz neni x temat aktivnich tak se mu to hodi na hlavu, stanovena kvota hodin ktera se musi dodrzovat a tak. co kdyz proste lidi nebudou mit zajem se o necem bavit presto ze to tam popohanim? co kdyz budu mit zkouskovy nebo odjedu na dovolenou a nesplnim tu hodinovou kvotu? co kdyz proste nikdo par tydnu nebude mit teoreticke otazky (naprklad).
Prosímtě, nevyšiluj. To bylo jenom orientačně, abyste věděli, o co mi asi tak jde. Samozřejmě že nebudu u kompu sedět s blokem a nebudu si zapisovat vaše odpracované hodiny. Když uvidím, že "tvoje" sekce je nějaká mrtvá a že s tím nic neděláš, pošlu ti PM: "Hele, mrkni na to, prosím, chtělo by to nějak oživit." Nebudu tě buzerovat a spílat ti.
Když uvidím, že tvoje sekce je mrtvá, i když se snažíš s tím něco dělat, pochopím, že to není tvoje vina.

Takže z toho nedělej takovou vědu. Prostě jde o to, že budeme společně stimulovat diskuze. Nic víc, nic míň.
Sosacek píše:pac nemam prilisnou radost z toho ze chci nejak pomoct a dozvim se "sorry, nejsi pro nas dost dobrej"
Vážím si každé ochoty, ale ta někdy nestačí. Někdy taky musíš něco umět. A můj nový požadavek je, aby se moderátor uměl vyjadřovat slušně a aby diskutoval ohleduplně k ostatním.
A mimochodem, nic jako "nejsi pro nás dost dobrej" ti nikdo neříká.
Invictus píše:a soude podle obsahu ty PMky na to Invictus kasle. hm. bezva
S Invictem jsem mluvil osobně z očí do očí a normálně lidsky jsme se domluvili. Invictus říkal, že aby dělal nějakého "diplomata", to není pro něj.
Sosacek píše:EDIT2: na druhou stranu mi pripada skoda ze kdyz ted reknu ne, tak uz mam nafurt smulu. nehrozi ze za mesic reknu "hele ja bych rad nejak pomohl, muzu?", proste jsem s pomahanim foru skoncil. hmm.
Toz vzal kde? Jestli budeš chtít za dva měsíce, není problém tě za dva měsíce přibrat. S tím, že taky proběhne hlasování o tobě. Chci teď, aby každého moderátora schválil "lid". Je to spíš taková formalita, ale předejde se tím nepříjemným situacím, kdy si návštěvníci fóra budou stěžovat, že jim moderuje někdo, koho oni nechtějí.
Sosacek píše:kazdopadne je hezky ze alnag dosahl sveho.
Neřekl bych. Alnag chtěl specializovaný moderátory v době, kdy to podle mě bylo marné. Fórum nebylo zdaleka tak živé jako teď a navíc jsme tu nikdo neměl z moderováním zkušenosti. Podle mě bylo přínosné vyzkoušet půlroku moderovat jen "organizačně" - umožnilo nám to vychytat různé problémy např. s flamováním, editováním příspěvků, organizací moderátorů, ozkoušeli jsme si stimulaci, atakdále... tohle všechno jsou zkušenosti, které teď nový moderátorský tým dost využije.
Myslím, že doba zavést "stimulující" moderátory nadešla až teď - do té doby jsme na to prostě nebyli připravení, neměli jsme dost zkušeností. Teď už víme, jak na to.

Zamčeno

Zpět na „Archiv moderátorů“