Reorganizace moderátorského týmu

Archiv moderátorských diskuzí. Skryto očím veřejnosti.
Zamčeno
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Reorganizace moderátorského týmu

Příspěvek od Markus » 16. 9. 2006, 19:38

Udělat z moderátorů "diplomaty", nebo neudělat? Co si o tom myslíte vy? Dříve jsem se téhle myšlence bránil, ale začíná to vypadat tak, že nebude zbytí... lid si to žádá.

Myšlenka je asi taková, že moderátor by měl působit jako nějaká klidná, usměrňující síla. Neměl by nikdy nikoho urazit, nezesměšňovat, chovat se vždy ohleduplně a taktně. Nepouštět se do zbytečných flamů a když už se do nějakého pustí, umět z něj vycouvat. A umět se omluvit. A dělat to často. A řídit se heslem "moudřejší ustoupí"?

Co si o tom myslíte vy? Utvořit "vzorový" moderátorský tým, nebo ne? Pro některé z nás by to ale znamenalo dost si dávat pozor na jazyk, pro jiné by to možná byl nesplnitelný úkol...
Naposledy upravil(a) Markus dne 18. 9. 2006, 12:29, celkem upraveno 1 x.

Invictus
Nerozhodný volič
Kontaktovat uživatele:

Re: Utvořit "diplomatický" moderátorský tým?

Příspěvek od Invictus » 16. 9. 2006, 19:47

Neměl by nikdy nikoho urazit (tak tohle je předem prohraný boj protože někteří lidé jsou schopni se urazit z mého hlediska kvůli ničemu),
nezesměšňovat (troufám si říct že toto nedělám nikdy),
chovat se vždy ohleduplně (pokusím se, ale sere mě že uživatelé se tím řídit nemusí)
a taktně (co to je? taktně může být slušně vycouvat a myslet si svoje ale také udělat z druhého blbce zcela v rámci slušnosti, nemám rád to "taktně").

Nepouštět se do zbytečných flamů (hm)
a když už se do nějakého pustí, umět z něj vycouvat (nebo utéct).
A umět se omluvit (není problém, pokud mám za co).
A dělat to často (ehm, tím že se jako omluvím víckrát jsem lepší? :roll:, nečti tolik příruček o diplomacii ).
A řídit se heslem "moudřejší ustoupí"? (bohužel platí spíše méně tvrdohlavý odejde)

ALE JINAK S TÍM PŘETVÁŘENÍM MODERÁTORÙ NA DIPLOMATY NESOUHLASÍM.

Protože buď budou moderátoři perfektní diplomaté, nebo aktivní uživatelé obojí se vylučuje.
A to už se radši vzdám toho moderátorství.
Iron Within
Iron Without

Markus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 16. 9. 2006, 19:53

Já to nemyslel ve smyslu "perfektní diplomat". Myslel jsem to v tom smyslu, že si o tobě lidi budou říkat: "Jo, ten Invictus je fajn člověk, dokáže bej sice dost tvrdej, ale jinak je férovej a to je fakt."

Nemyslel jsem udělat z moderátorů stroje na slušné vyjadřování. Rozhodně nechci, aby to dopadlo tak, že budu chtít někdy něco někam napsat, ale nebudu moct. Nemyslím tím podlézat lidem a dělat ze sebe blbce. Spíš myslím psát si co chceš, ale takovým... "slušným" způsobem.

A tady trochu zneužiju Qualdezara 8) a udělám z něj ukázkový případ. Myslím, že Q je "diplomatický moderátor" v tom, jak vystupuje. Myslím, že podobným stylem na fóru vystupují třeba Quasit, Conlai, Bifi, sposta dalších... a přitom jsem si jistej, že se v ničem nemusí omezovat.

Máte lepší představu, o čem mluvím?

Invictus
Nerozhodný volič
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus » 16. 9. 2006, 20:01

Ano a to je dobře. $D
Iron Within
Iron Without

Sirien
Pragmatik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirien » 16. 9. 2006, 20:31

Místo toho dělat z lidí debily přímo z nich dělat debily tak, aby mě z toho nemohl nikdo obvinit?

To budou zajímavá a asi i zábavná rétorická cvičení...

nic, to je jen takový nepatřičný sarkasmus.
Nevým, jak moc si to "lid" přeje, teď je to 6 ku 2 pro NE. Já nehlasoval vůbec, jestli a jak vy nevím...

Pro mě by lehká změna vystupování nebyl problém... lehce nepohodlná, ale zvládl bych to.
Nicméně, jak říkám, lehce nepohodlné, přesto však nepohodlné...
Kostka, http://www.d20.cz
- překlady her (DnD, Fate a další)
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí
- skupinové sekce s rozsáhlou podporou
...a mnohé další.

Překlady Fate: Překlad Fate 4e Core, Překlad FAE: Fate Accelerated, DnD 5e: Dungeons and Dragons 5e

Markus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 16. 9. 2006, 20:46

A teď jsem dostal ještě jeden nápad: Rozdělit moderátory na dvě skupiny. Vymyslím pro ně nějaké pracovní názvy... ehm...

Organizátoři
- by se starali o věci, které nesouvisí přímo s diskutováním. Dělali by věci jako přesouvání témat do správných sekcí, přejmenovávání témat tak, aby název odpovídal diskuzi, aktualizování témat jako jsou příspěvky, mazání spamů, a podobné věci

Diplomati
- by se stalali o věci, které souvisí s diskutováním. Jejich starostmi by bylo hlídání offtopiců, hlídání a usměrňování flamů, kárání lidí za urážlivé vyjadřování, stimulování diskuzí, atakdále.

Každá skupina by samozřejmě měla příslušné pravomoce, např. Organizátoři by nesměli rozdělovat témata a usměrňovat flamy a offtopicy pomocí mod. pravomocí.

Celá ta myšlenka je samozřejmě teprv v plenkách, zrovna mě to napadlo. Chci znát vaše názory.

Sosacek

Příspěvek od Sosacek » 16. 9. 2006, 20:48

Zalezi na tom jak moc diplomaticky bys ho chtel mit.

Ted jsem si cetl tema v nove magicke sekci, a koukam ze jsem pri popisu magickeho systemu v jedne hre napsal "je videt ze autori tohohle systemu se s nicim neserou".

je to diplomaticke? no hadam ze asi jo.

jenze to je vulgarismus a kvuli tem uz tady dalcor prece jen par temat rozjel.

hmmm.

EDIT: ha! to nahore tam nebylo :P
1605: Anonymous member attempts to hack into British Parliament using only gunpowder.

Invictus
Nerozhodný volič
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus » 16. 9. 2006, 21:26

Docela by mě zajímalo jestli by vůbec byl nějaký diplomat kromě Qualdezara. :D Asi ne, co?
Iron Within
Iron Without

Sirien
Pragmatik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirien » 16. 9. 2006, 21:29

Markus: Překombinováváš. IMO naprsoto zbytečný... když se nad to trochu povzneseš, vlastně se teď na Fóru nic tak hroznýho neděje. Před měsícem a půl to tu krizovalo hůř... Teď jen odešli dva lidi a někteří jsou z toho trochu rozmrzelý, jinak jedeme dál.
...a mnohé další.

Překlady Fate: Překlad Fate 4e Core, Překlad FAE: Fate Accelerated, DnD 5e: Dungeons and Dragons 5e

Sosacek

Příspěvek od Sosacek » 16. 9. 2006, 21:34

navic takovyhle rozdeleni zvysi nutny pocet moderatoru, pac kdyz ted mas x moderatoru, tak potom budes potrebovat x diplomatu a x organizatoru.
1605: Anonymous member attempts to hack into British Parliament using only gunpowder.

Invictus
Nerozhodný volič
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus » 16. 9. 2006, 21:41

2Tuk-enek: Myslím že to docela zlehčuješ, pokud odejdou dva nováčci, kterým to tady prostě nesedlo, tak prosím. Ale Alnag a andtom? No já to teda neberu jako nic moc.

A to že se to tu poslední dobou otřásá je fakt, ačkoliv sám nemám přehled ve vašich zákulisních diskuzích přes PMky a ICQ, takže nevím proč. Jakože pár zásahů do diskuzí a příspěvků tohle nevyvolá, a rozhodně ne u normálních lidí.
Iron Within
Iron Without

Sirien
Pragmatik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirien » 16. 9. 2006, 22:03

Máš dojem, že bych zrovna já patřil k těm, kteří Alnagův a andtomův odchod zlehčují?

Oni měli tendenci odejít už dlouho. Teď ji jen tak nějak naplnili.

S Fórem se nic strašného neděje, to jen někteří z nás jsou naštvaní a rozmrzelí, že odešli dva lidé, které zde měli rádi.
...a mnohé další.

Vlasák
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák » 17. 9. 2006, 10:23

Markus píše:A teď jsem dostal ještě jeden nápad: Rozdělit moderátory na dvě skupiny. Vymyslím pro ně nějaké pracovní názvy... ehm...
Imho nepotřebné překombinovávání.

Svůj názor na věc jsem tu napsal pár dní zpět - ať chceme, nebo ne, tak v očích veřejnosti "moderátor = reprezentant fóra". A od toho by se mělo další odvozovat. Nejde tak o diplomacii jako spíš o "nedětinskost" reakcí - než někoho posílat kamsi, raději prísknout do stolu, než hnát flamy do absurdna, raději brzy napsat svou sumarizační větu a k věci se nevracet atp.
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Portál do světa RPG - Sigil.cz

Obrázek

Markus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 17. 9. 2006, 11:20

Troufne si někdo napsat, co by takový "moderátor-reprezentat" dělat měl a dělat neměl? Nemyslím tím samozřejmosti typu "nemluv sprostě" a "nikdy nikomu nenadávej". Myslím tím právě věci, které tak samozřejmé asi nejsou. Já jsem nějak vyštavenej a vůbec se mi do toho nechce :-?

Fritzs

Příspěvek od Fritzs » 17. 9. 2006, 11:28

Něco jako:

-Buď vždy slušný a ohleduplný!
-Buď ochoten pomoci ostatním uživatelům!
-Buď nesmlouvavý vůči flame a spamu!
-Vždy a všude se snaž reprezentovat fórum v dobrém světle!

Tyto IMHO zcela stačí... Pokud je každý den všechny moderátor všechny dodrží může si večer vyplnit okýnko modrého života...
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!

Zamčeno

Zpět na „Archiv moderátorů“