Moderátorská stimulace

Archiv moderátorských diskuzí. Skryto očím veřejnosti.
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 19. 7. 2006, 13:56

Návrh - jeden moderátor oživí téma a ostatní nebudou reagovat.

Takhle to zní divně, ale přijde mi to tak lepší. Např. Fritzs oživí téma a potom my všichni budeme čekat, až na to zareagují řadoví uživatelé. O diskuze moderátorů nestojíme.

Např. při minulé vlně jsem zaregistroval, jak Fritzs oživil jedno téma, a potom si s ním začali povídat Invictus, Sosáček a Tuk-Enek. To je sice pěkné, ale my potřebujeme stimulovat diskuze uživatelů, ne moderátorů.

Když se někde rozkecají tři moderátoři, málokdo bude mít potřebu jim do toho zasahovat. Takže náš cíl je: provokovat diskuze s řadovými uživateli, ne s moderátory.

Markus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 20. 7. 2006, 12:09

OK. Takže oficiálně:

Snažte se vší silou podporovat neteoretické diskuze!!!

Zkuste každý moretor každý den přispět do jedné takové diskuze, nebo takovou založit. Kousněte se do rtů, zahrajte si trochu na blbečky ( 8) ) a opusťte si jakékoliv náznaky čekokoliv teoretického.

Jeden příspěvek každý den.

Přičemž:
- vyhýbejte se "diskuzím moderátorů" - raději reagujte jen na "řadové uživatele", nereagujte na moderátory
- podporujte méně aktivní uživatele - raději nereagujte na Dalcora s Alnagem (např.). Raději reagujte na andtoma, Revana, Jezevce, atd... - pokuste se je do diskuze vtáhnout a už nepustit.

Díky za vaší snahu!

Markus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 21. 7. 2006, 10:15

Omylem jsem to poslal do vedlejšího tématu, takže radši sem:

Lidi, svítá se nám na lepší časy!

Poslední dobou se nám nějak roztrhnul pytel s novými tvářemi. A staré známé neaktivní tváře (andtom) se zase zapojují do rozhovorů. Doplňuji tedy další bod do moderátorské stimulace:

Vtahuje nováčky a méně aktivní uživatele do diskuzí! Trochu se kousněte do rtů a při komunikaci s nimi se "snižte na jejich úroveň" (chápat obrazně, prosím). Např. když se budu bavit s... Revanem... možná s ním nesouhlasím, ale radši to nebudu říkat - je tu pár dní a mohl bych ho odradit. Důležité je nezahltit nováčka textem. Naopak ho budu pošťuchovat k tomu, aby řekl co nejvíc on: "Hmm... já to sice dělám jinak, ale to, co říkáš, je zajímavý. Mohl bys mi to popsat trochu detailněji?"

Jo, je to trochu podlé jednání, ale od toho tu přeci jsme, ne :>;o) Moderátorská sekce je k tomu, abychom v ní řešili konspirace proti ostatním uživatelům :s_grin:

Shruní moderátorské stimulace:
:arrow? Každý den jeden příspěvek do neteoretického tématu
- příp. zakládat nová témata

:arrow? Podlými způsoby lákat nováčky a méně aktivní návštěvníky, aby toho napsali co nejvíc
- ptejte se přímo jich, chtějte po nich, ať rozvádí své názory
- dávejte pozor na to, aby jejich názory nezapadly v davu. Klidně reagujte na nováčkův názor, který je o dvě stránky vzadu, ale na který nikdo nereagovat
- v diskuzích, kde se baví nováčci, se vyhýbejte disputacím s ostatními moderátory, Alnagem, atd... - nechceme nováčky utopit v tunách našeho textu

----

To neznamená, že se nesmíte bavit mezi sebou. Ne! Tím chci akorát říct, ať věnujete zvýšenou pozornost nováčkům.
Vše je samozřejmě nepovinné. Když nebudete mít náladu, nedělejte to. Než dělat něco z donucení, to je lepší to nedělat vůbec. A nebo ještě líp - pár dní si odpočinout a počkat, až na to budu mít náladu.

Celou moderátorskou stimulaci provádějte jen tehdy, kdy na to budete mít náladu. Já se v tom pomalu začínám vyžívat :wink: Viz třeba moje téma "Co se vám líbí na DrD" - to je myšlený jako způsob, jak zatáhnout momentálně neaktivní DrDčkáře do nějaké diskuze.
Osobně mě to vůbec nezajímá, ale stejně jsem to téma založil 8) Jestli se toho DrDčkáři chytí, začnou se na tohle fórum vracet a třeba se zapojí i do jiných témat.

Markus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 21. 7. 2006, 10:16

Qualdezarova reakce, přesunutá od vedle:
Markus píše:... "Co se vám líbí na DrD" - to je myšlený jako způsob, jak zatáhnout momentálně neaktivní DrDčkáře do nějaké diskuze.
Osobně mě to vůbec nezajímá, ale stejně jsem to téma založil 8) Jestli se toho DrDčkáři chytí, začnou se na tohle fórum vracet a třeba se zapojí i do jiných témat.
Tak tohle mě dostalo (málem ze židle na zem) $lol$.
Ale jinak souhlasím se vším, budu na to myslet.

Sirien
Pragmatik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirien » 21. 7. 2006, 21:59

Lidi, svítá se nám na lepší časy!

Poslední dobou se nám nějak roztrhnul pytel s novými tvářemi. A staré známé neaktivní tváře (andtom) se zase zapojují do rozhovorů.
Víš, já sem nerad, když mě lidi nesnášej, protože nosim špatný zprávy...
ale dej si ledovou sprchu. Sou prázdniny. Lidi nemaj co dělat.
OK, možná to je tak jak řikáš... ale možná že ne. Neděje se to ještě ani celej měsíc. Trochu brzo na závěry... ale když se budem snažit, a budem mít štěstí, možná se na tý náhodný vlně můžem svést a udržet to.
Kostka, http://www.d20.cz
- překlady her (DnD, Fate a další)
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí
- skupinové sekce s rozsáhlou podporou
...a mnohé další.

Překlady Fate: Překlad Fate 4e Core, Překlad FAE: Fate Accelerated, DnD 5e: Dungeons and Dragons 5e

Markus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 22. 7. 2006, 01:16

Tu náhodnou vlnu musíme polapit a už nepustit! :-)=

Markus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 24. 8. 2006, 11:42

Tak... odjíždím teď navštívit rodinu a až do konce víkendu se tu neukážu. Nebo ukážu, ale jenom na skok, takže nebudu mít čas cokoliv řešit. Chtěl bych vás teda předem poprosit o laskavost...

...opět rozjedeme stimulaci. Konkrétně:

(1) Sekce "O hraní obecně" nám nějak chcípla. Je tam ale spousta zajímavých, nevyčerpaných témat. Zkuste je teď průběžně oživovat. Není to nic těžkého - stačí jeden nový příspěvek a téma už by se mělo samo chytit.
IMHO jsou ta témata mrtvá, protože lidem se nezobrazují jako Nová, a tak si jich nikdo nevšímá. Jeden nový příspěvek = všichni si to znova přečtou, spousta lidí přispěje.
Jste-li stejně tak líní jako já, stačí, když do tématu pošlete jeden nový příspěvek (ideálně prostě pokračujte v diskuzi, odpověďte na něčí starou otázku, nebo něco). Ono je jedno, co tam napíšete - může to být klidně i blábol. Hlavní je, že se to všem lidem zase rozsvítí jako "Nové"

Nepotřebujeme oživit všechna témata, ale bych byl rád, kdyby jich tam tak 4, 5 bylo (každý moderátor jedno?)

(2) Sekce LARP.
Jezevec se nám tu snaží rozjet LARP sekci. Dal si s tím práci, šikula, zkusme ho v tom podpořit a choďme mu tam přispívat. Všichni víme, jaké je to peklo, když si s něčím dáte práci a nikdo vám na to neodpoví (článek, rezence, zápis ze hry, překlad...).
Takže pojďte, pomůžeme mu.
Když tam prvních pár dní budeme chodit kecat my, moderátoři, sekce se naplní aspoň nějakými příspěvky a lidi se toho snáz chytnou.

Díky moc za pomoc. :wink:

Markus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 25. 8. 2006, 16:17

Zdar...

jsem tu jenom na skok. Můžu vás ale o něco poprosit? Každý si vytipujte jedno mrtvé téma v O hraní obecně a oživte ho. Udělal jsem ten pokus včera s Penězma - hodil jsem tam jeden příspěvek a vidíte, že se to zase samo od sebe rozjelo.

Díky a užijte si víkend,

M

Markus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 1. 9. 2006, 23:30

Huf,

jsem na odjezdu a co bych tak řekl, než se vypařím... No, v zásadě teď na fóru není ani moc co řešit, je tu celkem klid a moderování už máte všichni zažitý :wink: Tak mě napadly jen dvě věci:

- hlídejte prosím Slezinu a aktualizujte potřebná témata - tedy Přihlášky a především pak Seznam her
- kdyby to tu zase začínalo umírat, zkuste oživit nějaké staré téma. Opět platí, že stačí jeden příspěvek a lidi se toho většinou chytí. "O hraní obecně" je celkem vděčná sekce, tam je pořád co oživovat.

Mějte se pěkně a zatím! :wink:

Bajo
Malý princ; Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo » 5. 9. 2006, 19:26

Zajímalo by mě, když je tu tolik hráčů WoD, proč je tahle část fóra úplně mrtvá. :-?
Metagame - Blog o stolních RPG: historie, teorie, indies, oldies...
Oblíbené hry: Old DnD/retro clones, Over the Edge, VtM, Střepy snů, Polaris
Hraju: Advanced Dungeons and Dragons 1E, Dungeon Crawl Classics
Hraješ? Anotuj! $:)

Sosacek

Příspěvek od Sosacek » 5. 9. 2006, 21:39

protoze o WoD se neda moc diskutovat? myslim, vetsina lidi ti na tvoje nazory o WoD rekne neco jako "to je hezky, ale ja to delam jinak". bojim se ze s WoD se poji velka arogance, ale dost mozna jsem proti nemu zaujatej, nevim to jiste. mozna se mi to zda.

(nemyslim nikoho konkretniho)

Sirien
Pragmatik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirien » 6. 9. 2006, 14:15

Ve WoD se dá diskutovat o tunách věcí... jen asi prostě neni zájem...

Možná nějakej thread založit, aby se lidi chytli?
...a mnohé další.

Překlady Fate: Překlad Fate 4e Core, Překlad FAE: Fate Accelerated, DnD 5e: Dungeons and Dragons 5e

Markus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 16. 9. 2006, 13:30

Smím opět poprosit o jednorázovou stimulaci? Každý si opět vytipujte jedno téma a trochu ho oživte. Předem dík.

Sirien
Pragmatik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirien » 16. 9. 2006, 16:22

Jedno téma kde?
...a mnohé další.

Markus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 16. 9. 2006, 17:45

Kdekoliv :wink: Ideálně asi O RPG obecně nebo Herní světy a prostředí nebo Herní systémy

Zamčeno

Zpět na „Archiv moderátorů“