Rozličné technické dotazy

Organizační sekce. Na RPG Fóru se snažíme řešit maximum věcí veřejně, proto zde naleznete organizační diskuze prakticky ke všem důležitým událostem a plánům Fóra.
Odpovědět
Goran
Don Quijote
Kontaktovat uživatele:

Rozličné technické dotazy

Příspěvek od Goran » 14. 5. 2009, 15:13

Tohle téma klidně používejte na otázky ohledně technických/organizačních věcí, je zbytečné kvůli každému dotazu zakládat téma.

Dotaz první: co znamená hvězdička u názvu tématu?
Nejsem trouba, ale snažím se a s pomocí Boží se jím brzy stanu!

R.I.P.

Ecthelion
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozličné technické dotazy

Příspěvek od Ecthelion » 14. 5. 2009, 15:17

Odpověď první: Že jsi do tématu přispíval.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek

Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 14. 5. 2009, 15:20

...v nedávné době (tuším 60 dní)

Goran
Don Quijote
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goran » 14. 5. 2009, 17:21

Zvláštní, protože si vybavuju že jsem viděl hvězdičku i u tématu, do kterého páchnu leda omylem. Ale možná to bylo jen přehlédnutí.
Každopádně dík.
Nejsem trouba, ale snažím se a s pomocí Boží se jím brzy stanu!

R.I.P.

vzteklina2

Příspěvek od vzteklina2 » 16. 1. 2011, 22:08

Ahoj, dlouho sem tu nebyl a tak sem natrikrat netrefil heslo. Nechal sem si ho poslat nové a stejně nefunguje. A ten systém ověřovacího kódu mi přijde taky pěkně nahovno. Pokud protlačím tenhle příspěvek budu příjemně překvapen.

vzteklina

Příspěvek od vzteklina » 16. 1. 2011, 22:12

vzteklina2 píše:Ahoj, dlouho sem tu nebyl a tak sem natrikrat netrefil heslo. Nechal sem si ho poslat nové a stejně nefunguje. A ten systém ověřovacího kódu mi přijde taky pěkně nahovno. Pokud protlačím tenhle příspěvek budu příjemně překvapen.
Tak sem tu po deseti minutách vztekání. Šlo by to i lépe. Třeba kdyby se při zapomenutí hesla prostě tohle heslo poslalo, místo toho aby se vytvořilo zcela nové, které se ještě navíc musí aktivovat. Pochybuju že se do těchle stránek snaží někdo až tak mocě nahackovat.
Sem chlap! (pro ty co sou zmateni mym nickem)

Alef0

Příspěvek od Alef0 » 16. 1. 2011, 22:28

Heslo sa nedá poslať, pretože ono nie je nikde fyzicky uložené -- ani sám Krutovládca nevie zistiť heslá používateľov.

Z bezpečnostných dôvodov je v databáze uložený len akýsi odtlačok, voči ktorému sa porovnáva tebou zadané heslo (po požutí príslušným algoritmom).

Je to vlastnosť celého systému, na ktorom beží RPGFórum.

S nahackovaním sa veci majú tak, že napodiv po internete existuje milión botov, ktoré náhodne skúšajú loginy a heslá a keď sa niekto trafí... tak je seriózny problém.
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0

Antharon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Antharon » 17. 1. 2011, 09:54

nerád by som sa hádal, ale imho zabudnúť vlastné heslo to je tiež celkom fail :-)=
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.

Klimbing

Příspěvek od Klimbing » 8. 9. 2011, 13:04

Nevím, jestli takovéto dotazy patří sem..ale snad jo.
Téma: Lidská inteligence, v sekci Realita a pseudorealita.

Svítí mi kostka "Nové příspěvky", ale když kliknu na: "Zobrazit nejnovější příspěvek", naskočí mi: "Nejste oprávněn číst tuto sekci"
Pokud kliknu na téma, normálně se do něj dostanu. Poslední příspěvek je od Faskala a je označen jako přečtený. V sekci ovšem bylo, že poslední příspěvek je od Wild West. Neumím si to vysvětlit, ale zřejmě by se to takhle chovat nemělo :think:

Pieta
sofistikovaný troll
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta » 8. 9. 2011, 13:11

Klimbing píše:Svítí mi kostka "Nové příspěvky", ale když kliknu na: "Zobrazit nejnovější příspěvek", naskočí mi: "Nejste oprávněn číst tuto sekci"
Pokud kliknu na téma, normálně se do něj dostanu. Poslední příspěvek je od Faskala a je označen jako přečtený. V sekci ovšem bylo, že poslední příspěvek je od Wild West. Neumím si to vysvětlit, ale zřejmě by se to takhle chovat nemělo :think:
+1
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.

Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 8. 9. 2011, 13:28

Wild West patrně smazal svůj příspěvek, takže když teď klikneš na "zobrazit poslední příspěvek", odkazuje to na neexistující adresu. Fórum tě v takovém případě patrně přesměruje na příspěvek, který má číslo nejbližší tomu, co hledáš. Shodou okolností to je nějaký příspěvek ve vývojové sekci DrD2, takže k němu máš zakázaný přístup.

Proč se rozhodli fórum naprogramovat zrovna takhle, místo aby to vyhodilo chybovou hlášku "hledaný příspěvek byl smazán", to se mě neptej :) Proč se seznam příspěvků ve výpisu neaktualizuje tak, aby to po smazání posledního příspěvku odkazovalo na předposlední, to taky nevím (ale tady mám tušení, že je to technicky velice obtížné, takže chápu).

Každopádně ta chyba zmizí, jakmile někdo do toho tématu něco napíše a nesmaže to po sobě.

Klimbing

Příspěvek od Klimbing » 8. 9. 2011, 14:43

Aha, díky

Wild West

Příspěvek od Wild West » 14. 9. 2011, 12:58

Ježto jsem nepřihlášený anonym (stabilně), tak se to občas chová trochu záhadně; započítá to příspěvek, který mi to sežere a nezobrazí.

Hike
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hike » 6. 1. 2012, 07:13

Chtěl bych se zeptat, zda jsem si někde něco špatně nastavil nebo tak, ale u příspěvků mi zmizela dole možnost zadat "Označit příspěvek jako nepřečtený". Jako čtenář na pokračování jsem toto velice vítal, ale teď tu ta možnost není a když jsou v některých tématech dlouhé příspěvky, které nemám čas dočíst, tak pokud to není poslední příspěvek na stránce, ztratím nit a je to škoda.
V městě je řád a pro každého práce, buď ještě rád, když huba voněmí.
Může tě hřát, že nejsi na voprátce, nebo že neležíš pár inchů pod zemí.

boubaque
bubák; Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od boubaque » 6. 1. 2012, 09:30

Už jsem si na to stěžoval ve Vlákně přání a stížností. Je to tím, že Markus upgradoval na novou verzi enginu fóra, a některé vymoženosti/doplňky se s upgradem ztratily. Markus říkal, že zkusí nahodit staré verze těchhle doplňků do nového enginu, pokud to půjde, ale že mu to bude zřejmě pár dní trvat.
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)last.fm
Hraju/vedu: FATE / Příběhy Impéria, DnD5e; Další, oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch
Hrstka: Star Wars – pilot Aliance Grraugh (Stř: 3 (-1dluh), Pil: 3 (-1dluh), Osob: 2, Voj: 1); R5-K9 (motory, střelba, skok); rolz.org

Odpovědět

Zpět na „Organizační diskuze“