Sekce a podsekce na Fóru.

Organizační sekce. Na RPG Fóru se snažíme řešit maximum věcí veřejně, proto zde naleznete organizační diskuze prakticky ke všem důležitým událostem a plánům Fóra.
Odpovědět
Pieta
sofistikovaný troll
Kontaktovat uživatele:

Re: Sekce a podsekce na Fóru.

Příspěvek od Pieta » 14. 10. 2015, 15:21

Pravda je, že když jdu hledat nějaké konkrétní téma do Rozličného, stejně to v těch podsekcích často netrefím napoprvé, takže pro mě svůj účel tak jako tak moc dobře neplní. Funguje to tak na úrovni "kultura" a "někde ve zbytku rozličného".
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.

Ecthelion (neprihlasen)

Příspěvek od Ecthelion (neprihlasen) » 14. 10. 2015, 15:24

Markus píše: :arrow? Návrh: Sloučit Příběhy Impéria s FATE, odlišení pomocí tagů ([PI]? [Příběhy impéria]). Opět: Příběhy mají dvě aktivní diskuze, k tomu nemá moc smysl mít separátní sekce. Sám váhám. Může/nemusí. Konečné slovo mají Ecthelioni.
Pribehy nechat ve vlastni sekci. Diky. To ze jsou vsechny thready v jedne sekci ma pro nas prezentacni vyznam. Kazda prirucka ma vlastni thread atd ... Treba linkujem diskuze z webu sem na forum. Moc lidi to nevyuziva, ale prece jenom...
Tim ze tu sekci rozpustis, opravdu nevim, cim si pomuzes. :roll:

A nejde ani tak o Pribehy. Ty Fate jsou treba oddelene ze stejneho duvodu (any mohla sparkle zdejsi debatu o novem Fate vyuzivat jako defaultni fora pro Rozcesti). Forum vyrostlo na tom, ze davalo lidem ruzne pisecky, kde si mohli nerusene hrat a mit to misto za sve. Sveho casu jich byla spousta, ted jich je min. Spousta z nich bezi skryte a krom moderatoru je nikdo nevidi. Spousta z nich, krome sposuty prispevku, nic nevygenerovala. To ze ty sekce pak treba umrely a zkoncily v archivu je nepodstatne. Byly/jsou soucasti identyty fora. Jine projekty se celkem ujaly - treba Drakkar nebo DrD2.

Kdyz se na tohle vykaslem a vsechno nacpem do jedne sekce, tak se muzeme rovnou na cele forum vybodnout... a prejit na FB. :roll:

Nechceme udelat spis defaultni nahled na forum ten prehled aktiovnich topicu, a nutnost na realnou strukturu fora se proklinknout? Tj. obracene nez je to ted. :think:

Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 14. 10. 2015, 15:26

BTW, Rozličnej ať si pořeší Faskal. Děkuji.

York

Příspěvek od York » 14. 10. 2015, 15:29

Byl bych extrémně vděčný, kdyby nepřestaly fungovat stávající odkazy na jednotlivé příspěvky a diskuse.

Argonantus
.

Příspěvek od Argonantus » 14. 10. 2015, 16:32

Věc zřejmě není tak prostá; migrace na jiný sw se dotkne zřejmě úplně každého kouta.
Takže vyčkávat není dobrá taktika; Sos to prostě vezme a někam a nějak nasype, a pak bude nářek a skřípění zubů.
Faskal, jak jsem pochopil, toho z Japonska moc nevyřeší.

Sosacek

Příspěvek od Sosacek » 14. 10. 2015, 16:36

Ja nic neudelam, protoze na to nemam pristupy. Cokoli bude nekdo delat bude Alef0.

EDIT: a to neznamena, ze to pujde, zejo. Muze to taky nejit. RPGF je dost vyhnila verze phpbb, takze nektere veci jsou extremni problem udelat. Treba ten zpusob jakym se formatuji komentare je uplne vykundeny (omluvte mou francouzstinu) a je hodne tezke z nej udelat neco rozumneho.

Jakoze, jde to, samozrejme, ale je to na slusny kus prace nekoho, kdo rozumi teorii computer science, heh.
Naposledy upravil(a) Sosacek dne 14. 10. 2015, 16:43, celkem upraveno 1 x.
You can ban me but you will never ban Poland.

Pepa

Příspěvek od Pepa » 14. 10. 2015, 16:39

Markus píše: :arrow? Sloučení Fate a Fate starších edic, příspěvky odlišeny pomocí tagů, např. [2e]. Má to stejnou logiku jako např. to, že všechny edice DnD jsou pohromadě. Fate IMHO nedokáže uživit dvě samostatné sekce. Mimochodem, všechny ty diskuze o [2e] beztak spadnou v chronilogickém seznamu úplně naspod, takže budou furt pohromadě.

:arrow? Návrh: Sloučit Příběhy Impéria s FATE, odlišení pomocí tagů ([PI]? [Příběhy impéria]). Opět: Příběhy mají dvě aktivní diskuze, k tomu nemá moc smysl mít separátní sekce. Sám váhám. Může/nemusí. Konečné slovo mají Ecthelioni.
Rozdělit Fate na Fate a Fate starších edic jsem chtěl já a to ze dvou důvodů:

1. V době, kdy se vyvíjelo Fate: Rozcestí kolem toho bylo spousta otázek (k výsledné podobě i k pravidlům), zakládala se nová vlákna a ten staší Fate se tam prostě pletl.

2. Bylo by pěkné udržovat jednotlivé implementace Fateu pod tou kterou kategorií. Tj. například Diaspora, Dresden Files, Legends of Anglerre, Fate Shadowrun - starý Fate. Fate Core, FAE, Rozcestí, Age of Arthur (to je zařazené špatně) - nový Fate.

Stejně tak si nedokážu představit sloučit Příběhy Impéria s tím vším, když to je v podstatě samostatný projekt. Totéž Sparklino Rozcestí.

Markus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 14. 10. 2015, 16:43

Tak to řeknu jinak. Sekce "Fate starších edic" je mrtvá a nepotřebná stejně jako třeba Střepy snů. Buď ji sloučím s ostatním Fatem (kde spadne dospodu), nebo poputuje do archivu.

Pepa

Příspěvek od Pepa » 14. 10. 2015, 16:46

*fňuk* $cry$

Pieta
sofistikovaný troll
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta » 14. 10. 2015, 18:01

Markus píše:Všechny mé ostatní úvahy (rozšíření anotací...) jsem napsal stylem "no když už se o tom bavíte, tak můžu napsat, co se honí hlavou mě", ale to nemá žádnou váhu.
Markus píše:Tak to řeknu jinak. Sekce "Fate starších edic" je mrtvá a nepotřebná stejně jako třeba Střepy snů. Buď ji sloučím s ostatním Fatem (kde spadne dospodu), nebo poputuje do archivu.
Hele, mám dojem, že nemáš úplně jasno v tom, jestli jsi diktátor, co prostě bude po jeho a basta, nebo jestli jen přicházíš s nějakýma návrhama, co není třeba nad nima hned začít panikařit. (:
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.

Markus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 14. 10. 2015, 18:05

Remcy, remcy, to je citát z jiné diskuze. :>;o) Tohle jsem inicioval já dotazem na slučování sekcí a začalo to tímhle:
Markus píše:Oi! Člověk se vrátí na fórum s odstupem několika let a vidí tu spoustu věcí, co by nejradši změnil. Ne že bych se chtěl pouštět do čehokoli, co stojí víc než pár minut času, ale co byste řekli na drobnou údržbu v sekcích. Fórum se současnou nízkou návštěvností nemá smysl dělit do zbytečně velkého množství nevyužívaných sekcí.
Tamto inicioval Sosáček úvahou o migraci a začalo to tímto:
Sosacek píše:Hele kdyby se rpgf presouvalo na novejsi platformu, chcete zachovat anotace, novinky, clanky a souteze?

Pokud to chapu spravne, tak:
- soutez mame jednu, a to rpg kuchyne, ktera moc nefunguje,
- anotace jsou v zasade bullshit, kde kazdy dava jednu nebo vsechny hvezdicky podle toho, jak se mu hra lidi, pripadne jak veli ideologicky vudce,
- clanky jsou v zasade copy-paste ne moc kvalitniho obsahu z d20.

Cte to nekdo? Pise tam nekdo?
Ale samozřejmě je v tom všem Úžasný a Kouzelný Chaos (TM)

Sosacek

Příspěvek od Sosacek » 14. 10. 2015, 18:13

Za starých časů by nějaká dobrá planescapová duše použila slovo chaotik.
You can ban me but you will never ban Poland.

Nekra
Nadšený blázen

Příspěvek od Nekra » 14. 10. 2015, 19:21

V tom ukázkovým printu nevidím ty profily v archivu. A vůbec, proč by mělo být uživatelům a uživatelkám zakázáno editovat svoje profily, případně komentovat profily ostatních? (Vycházím z toho, že vše, co je v archivu, je zamknuté a tedy do toho nelze hrabat.)

Story games - to je taková ta ošklivá modrobílá nepřehledně vypadající stránka (na kterou jsem nedávno našel nějaký odkaz na zdejším fóru)? Děs a hrůza (a mor a neštovice), pokud by RPGF mělo vypadat taky tak.

Souhlas s Argonantem v tom, že je blbost větší hromadu diskuzí hodit na jednu hromadu a menší hromadu diskuzí rozděli na víc hromad (teda sekcí).
Hlavně aby se něco neztratilo a dalo se v tom vyznat ne hůře než nyní.

Markus: Mně teda RPGF přijde přiměřeně přehledný. Teoreticky by mohlo být ještě mnohem nepřehlednější (to doufám nebudete dělat).
Pro slušný lidi: Do uvolnění schránky mi nepište SZ!
(130829092016)

Herní preference:
Fyzický crossgender <3.(hráč-postava)
--Akceptovatelné styly hraní (dle systému):
Hack and Slash-Plnění cílů, boje. Kostky. Málo RP, možná simulace.
(Imerzivně) Simulační hra okořeněná dramatem- Ztvárňování charakterů. Gamismus ruší. Občas drama.
Dramatická hra s případnou imerzí/simulací-Dramatické akce. Občas hlubší prožitky.
-Mám problém s kombinací gamismu A dramatu. (Vyjma Wushu)

Faskal

Příspěvek od Faskal » 14. 10. 2015, 23:59

Tak nějak napříč sekcemi. Návrh změnit engine fóra jsem už kdysi se Sosim řešil a v zásadě jej plně podporuji, jenom mi přijde líto proskrtat podsekce příliš,protože plní nejen roli zajišťovat,aby bylo forum nepřehledné na první pohled, ale zároveň vytváří podle mě důležité rozdělení různých rpg. Třeba ten hodně zmiňovaný fate je dobrý příklad. Buď by se musely všechny témata příslušné otagovat a hodit do jedné kopy, čím by se formálně zachovala původní struktura, ale zcela by se ztratila přehlednost. Takhle jde člověk pro SotE a má to všechno hezky před sebou.
U těch starších a méně populárních věci si zase uvědomte, že i neaktivní ve témata mají svůj smysl v tom, že nesou moudrost věků. To má ovšem smysl jenom tehdy, pokud jsou mezi svými. Mít deset stran témat o rpg systémech, kde na straně 3 6 a 9 je téma jak řešíte nepřímou střelbu v drd/Shadowrunu/gurps, sice pomůže tomu, aby bylo min podtemat, ale ztratí se to, že tenhle problém má smysl řešit pouze v kontextu dané hry.
Samozřejmě, šlo by to všechno masivně promazat a nahazet do archivu a nechat jen opravdu aktivní témata, ale pak se narazí na to, že tady ten informační průtok není dost velký a příspěvky často přichází s dlouhými rozestupy, což je v relativně malé a roztristene komunitě smrtící.

Vyvolán jsem byl ale kvůli rozlicnemu.
Je naprosto nutné, aby zůstalo rozdělení "to, co není v žádné podsekci" a to, co už je nějak roztridene. To proto, že v samotném rozlicnem je takové to tlachani, na které se rozlicni snobove (heh) mohou právem dívat z patra a jinde dost hluboké diskuze. Až budete někde v tématu o kartografii v rpg řešit, jak daleko vlastně dojede kůň, stydte se, tohle je typické téma do reality či historie.
Jasně oddělené jsou v tuto chvíli realita a kultura, ty by bylo hezké zachovat v původní podobě. Histori byvala kdysi dohromady s realitou, vyclenil to tuším Sirien na žádost komunity. Těch témat tam není zas tolik, aby se nedala zpátky sloučit s realitou. Když říkám komunita, myslím tím Argo. Zajímal by mne určitě jeho aktualizovany názor.
Inzeráty bych taky rád viděl zachované, ne že by nesly nahazet do rozlicneho, ale pokud chcete podporovat tok příruček mezi lidmi,je potřeba, aby už z hlavní nabídky někde svítila sekce inzeráty.

Jinak je fakt, že jsem dost zazdil promazavani neaktivnich témat v rozlicnem, když mi dáte čas,oznamin, co bych viděl na smazání a co na archivaci.

Asi tak. Sorry za.kvalitu textu, píšu z mobilu.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: [AW] {PbP} Záporáci - Tharagavverug, [CMWGE] {PbP} The Glass-Maker's Dragon - Miramie Mesmer - vědma snů.

Quentin
Noob of The Round Table
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quentin » 15. 10. 2015, 07:01

Až budete někde v tématu o kartografii v rpg řešit, jak daleko vlastně dojede kůň, stydte se, tohle je typické téma do reality či historie.
:!: Což je přesně důvod, proč existují pokecoví snobové. Žádná historická témata by být neměla. Moudrost a znalost všech, co tam zalézají, by měla být, kde ji potřebujeme, v diskuzích o rpgčkách.

A když chceš řešit přímo historii, tak ji máš taky založit v hraní obecně, protože otázky jako "takže tahle dungeon mapa neodpovídá realitě?" nebo "Tohle pravidlo to simuluje překvapivě přesně, hm?" by k tomu měly patřit.

You know ... cuz it's ... you know ... RPG forum.
http://2k6goblinu.blogspot.cz/

Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001

Odpovědět

Zpět na „Organizační diskuze“