[Fórum] Sekce a podsekce fóra

„Meta“ diskuze o samotném RPG Fóru.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Vandalicus
Příspěvky: 737
Registrován: 17. 4. 2006, 20:04
Bydliště: Brno

Re: [Fórum] Sekce a podsekce fóra

Příspěvek od Vandalicus »

Za me "D&D a d20" a "OSR"

Pulka sekce ma tag [OSR]. Proc proste to nerozdelit podle toho tagu? Kolik diskuzi bude natolik hranicnich, ze autor nebude vedet kam je zaradit? Moc si neumim predstavit, ze se nekdo bude bavit o retroklonech mimo kontext OSR, stejne tak ze bude premyslet "Hmmm, mam tady tema o modulech do DCC, coz vlastne neni prave OSR ale modifikovany D20 system..."
boubaque neprihl.

Re: [Fórum] Sekce a podsekce fóra

Příspěvek od boubaque neprihl. »

Jen z rychliku: jsem pro rozdeleni "D&D (ADnD, 3, 4, 5) a d20" a zvlast "OSR (a okoli)", pricemz SWN apod. patri do OSR.

U diskusi, krere jsou opravdu neresitelny problem (Greyhawk?), tak je moznost dat stinovou diskusi (tj. odkaz na diskusi v jine sekci).
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [Fórum] Sekce a podsekce fóra

Příspěvek od Markus »

Tak první hrubá verze je tam. Posuďte. Ještě by to zasloužilo nějaký [Info] příspěvek, minimálně v sekci OSR, aby lidi věděli, na co se vlastně dívají. Ale to bude muset chvíli počkat.

Hodil jsem do sekce OSR i tu Troiku a 2400, ale nejsem si tím jistý - kde přesně je čára toho, co do té sekce patří a co ne? Je to definováno mechanickým základem D&D nebo je to definováno nějakou společnou "oldschoolovou estetikou?" Např. Troika totiž IMHO není OSR (vychází z Fighting Fantasy, ne z D&D), ale esteticky vyhovuje. Co vám přijde užitečnější pojetí sekce?

Podle toho, co tam chceme mít, se to dá náležitě přejmenovat. Např. na "OSR a podobné hry" nebo tak něco.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [Fórum] Sekce a podsekce fóra

Příspěvek od Markus »

Eleshar_Vermillion píše: 17. 11. 2021, 20:04 Koukám, že téma nám metastázovalo do jiné sekce...
Ano, přesunul jsem Covid (a spolu s ním taky Babiše) do Reality a pseudoreality a zároveň jsem v té sekci (jako jediné na Fóru*) vypnul anonymní přispívání. Chápu, že je to omezující a možná to v nějaké klidnější době zase povolím. Ale tahle sekce přitahuje – řekněme – ostřejší názory a potíž s anonymním přispíváním je ta, že (a) anonymita odstraňuje zábrany; (b) neumožňuje nám efektivní moderování. Takže je tam teď částečná bariéra v podobě toho, že diskutující se musí zaregistrovat a být pod svými příspěvky „podepsaný“.

(*Aspoň co vím, ale ono je to nastavení dost nepřehledné.)

EDIT: A do záznamu, smazal jsem anonymovi jeden příspěvek, který zase začínal urážkou.
Za tento příspěvek děkují uživateli Markus tito uživatelé (celkem 4):
Selhan, MarkyParky, Resurrection, Naoki
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18482
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: [Fórum] Sekce a podsekce fóra

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Pointou bylo, že původní obecná sekce to téma stále obsahuje:)
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [Fórum] Sekce a podsekce fóra

Příspěvek od Markus »

Je to jen redirect, aby to lidi našli.
Uživatelský avatar
Passingby
Příspěvky: 1581
Registrován: 13. 10. 2021, 16:41

Re: [Fórum] Sekce a podsekce fóra

Příspěvek od Passingby »

Jako správný šmoula Rejpal bych v reakci na nový přehled ke komunitním překladům doporučil (Nechci vám tam plevelit diskuzi, tak dávám sem. A sorry, že to píšu jak zápis ze schůze Okresního Národního Výboru... :D )
Verify you are a human.
It's just an overreaction. In a few months, nobody will remember the drama.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [Fórum] Sekce a podsekce fóra

Příspěvek od Markus »

Já bych s přidáváním nových sekcí byl opatrný, mají potenciál znepřehledňovat fórum. Naopak mám tendenci sekce spíš rušit – vzhled k aktuálnímu vytížení Fóra jich už teď máme moc.

V tomhle případě nejsem přesvědčený o tom, že oddělení překladů od zbytku tvorby by mělo nějaký přínos. Máme sekci Tvorba, kde se míchají překlady, podcasty, vlastní vývoj systémů... no a co? Přijde mi lepší mít to pohromadě, protože aspoň vidíš, co je aktivní, než vytvářet izolované sekce pro překlady, podcasty, vyvíjené systémy... Ostatně od se z hlediska diskuzí na fóru překlad moc neliší od toho, když si někdo vyvíjí vlastní systém: obojí jsou organizační diskuze, můžou klidně žít vedle sebe.

Ale silně uvažuju o tom, že bych ze sekce Tvorba a design vyhodil ten "design", tj. teoretické diskuze, a nechal tam jenom vlákna tvůrčích projektů. Teoretické diskuze bych přesunul do O hraní obecně. To odlišení mezi "hraním obecně" a "teorií" je dost archaické, vzniklo asi před 15 lety, když jsme tu měly silný hejt proti teoretizování a byla tendence odlišit diskuze "pro lidi" a "pro teoretiky". Teď nevidím důvod, proč to držet separátně. Ostatně i většina z toho, co teď je v O hraní obecně, je dost teoretická. Nějak nevidím tu dělicí čáru.

V Kreslicím prkně by pak zůstala fakt jen vlákna rozpracovaných tvůrčích projektů.
Iwas Passingby píše: 26. 3. 2022, 13:37 [*]Opuštěné překlady přejmenovat na Rozpracované překlady (co je a co není opuštěný každý může odhadnout víceméně podle živosti diskuzí a stáří posledního příspěvku)
Ale oni jsou všechny fakt opuštěné. Podívej se na data, jsou to věci staré deset třináct let. Ta sekce je v zásadě archiv. Zároveň mi ale přišlo dobré mít opuštěné překlady vytažené bokem do vlastní sekce – aby se neválely v hlavní sekci Tvorba spolu s milionem dalších starých projektů a byly vidět.

Rozpracované překlady dnes žijí v hlavní sekci Tvorba spolu s ostatními projekty.
Iwas Passingby píše: 26. 3. 2022, 13:37 [*]nově zmíněným rozpracovaným překladům založit vlastní vlákna v Rozpracovaných překladech (v tom obecným koordinačním vlákně se akorát tak ztratí)
To se děje, akorát to není centrálně řízené. Kdo chce diskutovat o svém překladu, ten si tu diskuzi založí. Zároveň ale nemá smysl řízeně zakládat diskuze těm, kdo si ji nezaloží sami. Akorát by to pak bylo prázdné.
Uživatelský avatar
Passingby
Příspěvky: 1581
Registrován: 13. 10. 2021, 16:41

Re: [Fórum] Sekce a podsekce fóra

Příspěvek od Passingby »

Markus píše: 27. 3. 2022, 09:22 Ale silně uvažuju o tom, že bych ze sekce Tvorba a design vyhodil ten "design", tj. teoretické diskuze, a nechal tam jenom vlákna tvůrčích projektů.
Taky možnost, i když mě osobně i tak připadá rozumnější rozdělení na "Překlady + diskuze k překladům" a "Vlastní tvorba + teoretické diskuze a design." Ale třeba co se týče sazby a podobných technických věcí tam je určitě překryv, takže jak to bude, tak to bude :)
Verify you are a human.
It's just an overreaction. In a few months, nobody will remember the drama.
Zamčeno

Zpět na „O RPG Fóru“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host