[Fórum] Sekce a podsekce fóra

„Meta“ diskuze o samotném RPG Fóru.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4135
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: [Fórum] Sekce a podsekce fóra

Příspěvek od Sparkle »

Mně by se líbilo, kdyby ty textovky do RPG sekce patřily a chodilo by nám sem víc hráčů textovek. Poslední dobou zjišťuju, že mi u mnou vedených her vyhovuje, když si hraní naživo ve skupině jednou týdně prokládáme psaním si přes týden a odehrávání osobních a komplikovaných scén. Bylo by imho fajn, kdyby hybridní hry tohoto typu byly populárnější.
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [Fórum] Sekce a podsekce fóra

Příspěvek od Vallun »

Sparkle píše: 2. 2. 2021, 22:20 Mně by se líbilo, kdyby ty textovky do RPG sekce patřily a chodilo by nám sem víc hráčů textovek. Poslední dobou zjišťuju, že mi u mnou vedených her vyhovuje, když si hraní naživo ve skupině jednou týdně prokládáme psaním si přes týden a odehrávání osobních a komplikovaných scén. Bylo by imho fajn, kdyby hybridní hry tohoto typu byly populárnější.
Tak já to praktikuji taky...pokud někdo hraje třeba sicca, tak je to skoro nezbytné:)

Nicméně čistě textovky jsou kapitola sama pro sebe, něco dost jiného...otázka je, zda by toho bylo dost na vlastní podsekci?
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: [Fórum] Sekce a podsekce fóra

Příspěvek od York »

Sparkle: Taky by se mi líbilo, kdyby sem aktivně psali hráči textovejch rpgček. Do tý doby je nejspíš celkem jedno, kde to bude zařazený.


Možná bych se ptal jinak: Máme jim co nabídnout? Nad něčím přemejšlel Jerson, ale vypadá to, že to vzdal.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22580
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: [Fórum] Sekce a podsekce fóra

Příspěvek od Jerson »

Podle mě jim nemáme co nabídnout, protože postupy se diář liší, ale hlavně co jsem si vyzkoušel, tak pro hráče textovek nemá smysl zapojovat se do diskusí na jiných serverech. Za ty roky jsem nenarazil na nikoho kdo by měl nějak víc chuti a času třeba jen vysvětlovat neznalému člověku, o co na jejich serveru vlastně jde, prakticky všichni k tomu přistupovali taky že nováček má přijít a vyzkoušet si to zahrát.

Další věc je, že zřejmě většina těchto serverů trpí neustálou fluktuací hráčů a z toho plynoucím nedostatkem, takže primární cíl těchto příspěvků je nábor nových členů. Moc nevěřím tomu, že by zde hráči textových her o čemkoliv diskutovali. Když už něco probírají, tak záležitosti týkající se jejich herního serveru, a to můžou mnohem lépe a snáze dělat přímo na něm.

Přijde mi to ještě méně pravděpodobné, než že sem budou chodit hráči larpů povídat si o larpech, nebo hráči hráči PC RPG povídat si o těchto hrách.

Ostatně, nechodí sem ani moc hráčů ttRPG povídat si o ttRPG.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: [Fórum] Sekce a podsekce fóra

Příspěvek od Pieta »

boubaque píše: 2. 2. 2021, 19:25Jen teda když už jsme u těch nemilosrdných řešení... čím se vlastně liší textová RPG od stolních RPG?
"Textovky" jsou úplně normální freeform rpg, co se hrály odjakživa.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20841
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [Fórum] Sekce a podsekce fóra

Příspěvek od Markus »

Aby nedošlo k mýlce... Tak pokud tu někdo založíte téma "Textový roleplaying", tak ho dejte klidně do O hraní obecně a bude to fajn.

Ale různé diskuze, které se tu jednou za čas vynoří, kdy lidi zvou na jiné textovkové servery, prostě patří do Ostatní hry, ne do O hraní obecně, a budu je tam šoupat.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22580
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: [Fórum] Sekce a podsekce fóra

Příspěvek od Jerson »

Pieta píše: 2. 2. 2021, 22:45"Textovky" jsou úplně normální freeform rpg, co se hrály odjakživa.
No nevím, freeform se pořád hraje hlavně s Vypravěčem, ne? Tyhle textovky se primárně hrajou mezi hráči. Ani jednou se mi nepodařilo z jejich hráčů dostat nějaký příběh na pozadí, zápletku, nebo něco podobného, z čeho bych si udělal obrázek, co se v té hře vlastně děje.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: [Fórum] Sekce a podsekce fóra

Příspěvek od Pieta »

Tak to záleží. Někdo hraje freeform s hodně silným vypravěčem, někdo úplně bez vypravěče... Ono se v tomhle případě to oslabení nebo eliminace role vypravěče vyloženě nabízí.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Vandalicus
Příspěvky: 737
Registrován: 17. 4. 2006, 20:04
Bydliště: Brno

Re: [Fórum] Sekce a podsekce fóra

Příspěvek od Vandalicus »

Markus píše: 2. 2. 2021, 23:07 Aby nedošlo k mýlce... Tak pokud tu někdo založíte téma "Textový roleplaying", tak ho dejte klidně do O hraní obecně a bude to fajn.

Ale různé diskuze, které se tu jednou za čas vynoří, kdy lidi zvou na jiné textovkové servery, prostě patří do Ostatní hry, ne do O hraní obecně, a budu je tam šoupat.
+1

Imho to neni ani do Ostatnich her jako spis do inzerce.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: [Fórum] Sekce a podsekce fóra

Příspěvek od OnGe »

Jerson píše: 2. 2. 2021, 19:34 V textovkách tohoto typu nejsou žádná pravidla ve smyslu herních mechanik, takže nemají tu "Game" část.
Stejně tak bys mohl říct, že freeform není RPG. Pravidla jsou sice nepsaná, ale jsou. Jak se k sobě mají hráči chovat, jak reagovat atd. A pokud bychom se přidrželi definice, že hra je série zajímavých rozhodnutí, pak to hra nepochybně je.

Jinak pokud textové hry nejsou RPG, co jsou zde probíhající PbP? Je to RPG, není to RPG? Je rozdíl v tom, že někde někde (občas) háže kostkou?
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22580
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: [Fórum] Sekce a podsekce fóra

Příspěvek od Jerson »

Do téhle debaty se nechci moc pouštět. "Game" může být pojato různě, to zda je freeform skutečně RPG ať pořeší jiní.
Zdejší PbP používají "game" mechaniky, takže to jsou zcela určitě RPG dle libovolné definice.

A rozdíl to je. Nejlépe ho poznáš ve chvíli, kdy ve hře mají svá hráči protichůdné a vzájemně se vylučující záměry, a ani jeden z něj nechce ustoupit. Pokud to pomocí pravidel nedokážou vyřešit, tak to pro mě není RPG.
Mnoho textovek takovou situaci vyřešit neumí, ani nechce umět, a nechává řešení pouze na domluvě hráčů.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: [Fórum] Sekce a podsekce fóra

Příspěvek od OnGe »

V čem je rozdíl oproti freeform?
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22580
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: [Fórum] Sekce a podsekce fóra

Příspěvek od Jerson »

To musí říct někdo, kdo hraje freeform. Když ho hraju já po svém, tak to pro mě není RPG.
A navíc jsme OT.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: [Fórum] Sekce a podsekce fóra

Příspěvek od OnGe »

Jo tak pardon, já myslel, že řešíme jestli jsou tu mají místo textové RPG i když se jim neříká PbP
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3796
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: [Fórum] Sekce a podsekce fóra

Příspěvek od Selhan »

Nevim o tom, ze bychom resili, zda tady textove RPG maji misto. Ja myslel, ze se resi, jestli je radit do sekce o stolnich rpg, nebo do ostatnich her, kde jsou treba i larpy.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Zamčeno

Zpět na „O RPG Fóru“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti