[Fórum] Sekce a podsekce fóra

„Meta“ diskuze o samotném RPG Fóru.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Sekce a podsekce na Fóru.

Příspěvek od Markus »

boubaque neprihl. píše: 22. 4. 2020, 11:48 Markusi, muzu te jen pro jistotu poprosit, nez nejakou vyznamnejsi zmenu provedes, ze bys treba dva tri dny dopredu napsal, co presne mas v planu.
Jsi přímým svědkem toho, jak se to právě odehrává! :)

Aktuální - ba nejakutálnější! - plány:

- Udělat pořádek v sekci DnD - sloučit/přejmenovat/otagovat diskuze, možná rozsekat tu všeobjímající diskuzi o 5e a několik menších ("souboje v 5e") a pak ji zamknout, protože k čemu jednu generickou diskuzi, když má DnD celou sekci? Ta megadiskuze vyžírá příspěvky, co by měly být spíš samostatná témata.

- Sepsat index odkazující na všechny diskuze ke konkrétním systémům, které tu máme.

- Se slučováním Her, systémů a světů s Obecným stále váhám. Nahlodalo mě Markyho "sloučením dvou bordelů pořádek neuděláš", takže tohle musí případně následovat po udělání pořádku jinými, míň invazivními způsoby.

- Udělat sekci pro PBtA a rozsekat megadiskuzi. Zatím mi ale nikdo neodpověděl, jestli je to dobrý nápad.
A taky jsem zajedno s Argem a Markym, ze dlouhe prurezove diskuse jsou dobro;
To jseš spíš za dobro se mnou a v rozporu s Markym. :D
York píše: 22. 4. 2020, 12:29 edit: Už bychom ale fakt mohli updatnout na nějakej koukatelnej skin.
Můžu poskytnout CSS a pak si klidně hraj(te). Jestli někdo udělá alternativní skin, nemám problém ho zpřístupnit. Jenomže já jsem na ta CSSka koukal a zjistil jsem, že se v tom vůbec nevyznám - nebyl jsem dokonce ani schopný je aktualizovat na nejnovější verzi enginu, takže zatímco samotný engine jede na nejnovější verzi PHPbb, skiny jedou na starší verzi (a neobsahují tedy některé funkce, třeba tlačítka, nového enginu). To CSS má miliony souborů a zjistit, který co dělá a kde co hází chybu, je peklo.

TLDR: Nedělej si naděje.

Ten design ale dělal tuším tady OnGe, ten se v tom možná vyzná víc.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Sekce a podsekce na Fóru.

Příspěvek od York »

Markus: Odpověděl jsem tady.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Sekce a podsekce na Fóru.

Příspěvek od OnGe »

Markus píše: 22. 4. 2020, 12:48 Ten design ale dělal tuším tady OnGe, ten se v tom možná vyzná víc.
Já řešil hlavně aktualizaci, ovšem spíš telegraficky, protože crowen trval na tom, že k serveru nikoho nepustí a sám neudělá nic, takže reálně všechno udělal Alef0. Mimo to jsem přestyloval nějaké základní téma dle návrhu jednoho či obou Ecthelionů. Přidat další téma, nebo udělat odvozené téma pouze s úpravami, aby to bylo snadno udržovatelné, se dá, dá se dokonce udělat aby si to každý uživatel zvolil sám ve svém nastavení, ale rozhodlo se, že se to dělat nebude, protože jak by to vypadalo, kdyby se každý koukal na jinak vypadající web nebo tak něco. Vlastně jsem dělal ještě lightweight accessibility verzi, ale protože jsem sice napsal že to udělám, ale nikdo to nečetl, tak z toho bylo mrzení a skončilo to ve stoupě. Pak v celém procesu ještě nějak figuroval Sosáček, ale nevím jestli jenom vybral divný font a prudil, nebo i něco udělal.

Takhle když se to napíše tak to trochu vypadá jako pohádka jak Krtek ke kalhotkám přišel...
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Sekce a podsekce na Fóru.

Příspěvek od Sosacek »

Sosacek to organizoval, vybiral s E2 barvy a schema, delal s Alefem technicke bullshity a udal Ongeho, kdyz zkusil navzdory predchozi dohode propasovat do kodu neco, co tam nemelo byt.

Takze v zasade jenom prudil / delal projektovy management.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Sekce a podsekce na Fóru.

Příspěvek od Markus »

Možná jste si všimli, že jsem se v uplynulých týdnech pustil do likvidace žalostně zastaralé sekce "Ke stažení". V tuhle chvíli jsem reorganizoval veškeré překladové diskuze, co tu byly roztahané v mnoha podsekcích. Sloučil jsem všechno jen do dvou sekcí - Dokončené překlady a Rozpracované překlady - a ty jsem přesunul tam, kam patří, tedy do Kreslicího prkna.

S tím souvisí to, že všechny dokončené překlady jsem postupně přidat do databáze.

Separátní překladové sekce s vlastní hierarchií podsekcí dřív sloužila jako katalog, měla organizační účely. Přesun překladů do databáze tuhle funkci nahrazuje, a proto už není důležité duplikovat to tady mnoha separátními sekcemi a můžeme si dovolit sloučit všechny překladové diskuze dohromady.

Pokud mi nerozumíte, tak víc polopatě:

- Dřív tu byly sekce jako "Překlady ADnD 2e" nebo "Překlady GURPS". Ty jsem teď smazal a všechny diskuze sloučil.
- Jestli chcete hledat překlady podle her, použijte k tomu dabázi, která je na to šikovnější a umí toho víc. Třeba koukněte na produkty přiřazené k ADnD 2e nebo třeba ke GURPS 3e.

Další na mušce k likvidaci je sekce Ke stažení > Knihovna materiálů, ale tam si ještě musím promyslet, jak na to.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Sekce a podsekce na Fóru.

Příspěvek od Markus »

Bude někomu vadit, když sekci RPG Kuchyně posunu o kus níž? Dal bych ji do bloku "Diskuze o RPG" úplně naspod, pod Akce a seznamku.

Trčí tam nahoře, zabírá spoustu místa a je to převážně jen neaktivní, archivační sekce.

Může se zviditelnit přesunutím nahoru, když zrovna Kuchyně poběží. Jinak bych ji nechal dole.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [Fórum] Sekce a podsekce fóra

Příspěvek od Markus »

Šoupnout Dračí Hlídku do sekce Dračí doupě a sekci přejmenovat na "Dračí doupě a Dračí Hlídka?"

Ano / Ne?

Přijde mi to jako šikovné, protože (a) sekce pro staré DrD umírá (b) ty hry jsou si hodně podobné, a přesun do sekce by umožnil mít víc diskuzí pro Dračí Hlídku než jen jednu monstrdiskuzi. Samozřejmě by to vyžadovalo zavést tagování a zpětně otagovat i staré Dračákovské diskuze, aby se to nepletlo.

V zásadě podobná logika, s jakou tu máme sekci pro komplet všechno d20, D&D a OSR a k jemnému rozlišení se používají tagy.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: [Fórum] Sekce a podsekce fóra

Příspěvek od York »

Markus píše: 7. 10. 2020, 18:18Ano / Ne?
Ne. AFAIK stále platí, že RPG fórum hostuje Altaru oficiální diskusní prostor. A DrH není produkt Altaru.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [Fórum] Sekce a podsekce fóra

Příspěvek od Vallun »

Ne!
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3747
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: [Fórum] Sekce a podsekce fóra

Příspěvek od crowen »

Ani ja s tym nesuhlasim, su to dve rozdielne hry, plus Yorkov argument Altarom
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [Fórum] Sekce a podsekce fóra

Příspěvek od Markus »

Pravda, argument Altarem mě nenapadl, tím pádem beru zpět, to je celkem podstatná věc.

I když ten "oficiální diskuzní prostor Altaru" jsme spíš jen na papíře. Altar jsem tu neviděl, ani nepamatuju. :)
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3796
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: [Fórum] Sekce a podsekce fóra

Příspěvek od Selhan »

Quentin píše: 2. 2. 2021, 17:48 Myslím, že to nepatří do ostatních her. IMHO je to free-form pbp rpg. (??)
Uvažoval jsem o tom, ale popis Ostatních her je "Diskuze o jiných hrách, než jsou stolní RPG. Je libo počítačové hry, deskovky, nebo LARP? (...)," a to myslím docela sedí. Ovšem klidně to můžem probrat, neměl bych problém ani s tím mít to v sekci o rpg.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [Fórum] Sekce a podsekce fóra

Příspěvek od Markus »

Já bych textovky nemilosrdně cpal do Ostatních her. "Stolní RPG" máme i nahoře v záhlaví :) S touhle logikou bychom mohli do normálních sekcí pustit i počítačová RPG.

EDIT: Tohle konkrétní téma by teoreticky ještě mohlo do Inzerátů.
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6642
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: [Fórum] Sekce a podsekce fóra

Příspěvek od boubaque »

Jen teda když už jsme u těch nemilosrdných řešení... čím se vlastně liší textová RPG od stolních RPG?
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: [Fórum] Sekce a podsekce fóra

Příspěvek od Jerson »

boubaque píše: 2. 2. 2021, 19:25 Jen teda když už jsme u těch nemilosrdných řešení... čím se vlastně liší textová RPG od stolních RPG?
V textovkách tohoto typu nejsou žádná pravidla ve smyslu herních mechanik, takže nemají tu "Game" část.
Zamčeno

Zpět na „O RPG Fóru“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů